Draganica

Avio kompanije

49 poruka u ovoj temi

Putovali smo... a putovaćemo još više...

Imate li omiljenu avio kompaniju ? Da li vam je svejedno kojom kompanijom letite ili ne ?

Znate li sve prednosti i načine kako možete da zaradite i iskoristite milje koje sakupite tokom putovanja ?

Šta mislite o brojnim taksama, jesu li opravdane ili ne ?

Volela bih da razmenimo iskustva , čujemo komentare i sugestije.

Bivši i budući putnici, izvolite .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanimljiv tekst (sa nekim računicama)

Klik

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na žalost, nisu u pitanju samo aerodromske takse....

Evo kako izgleda specifikacija svih taksi uračunatih u cenu jedne povratne avio karte čija je cena neto samo

5.734 RSD :

Adults

Fuel and Security Surcharge RSD 3888.00

Departure Charge RSD 1604.00

Other tax/charge RSD 321.00

Passenger Service Charge - Intl RSD 2798.00

Airport Security Charge RSD 513.00

Passenger Service Charge RSD 1411.00

Noise Isolation Charge RSD 194.00

Security Service Charge RSD 1258.00

Total RSD 11987.00

Lično, poštujem kompanije koje u svom oglašavanju daju stvarnu, kompletnu cenu karte, ali takvi su retki.

Pošto i pored svega ovoga ipak letimo, koliko vam je bitna usluga ? Hrana i piće, tip aviona, ljubaznost posade ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li moze da se ustupi avionska karta ove kompanije? Imam kartu na svoje ime, ali bih je ustupio jer sam sprecen da putujem...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja najvise volim Lufthansom, nekako se osecam najsigurnije. Ali isto tako, sad ce ovo biti za nepoverovati :) ... ali osecam se sigurno i u JAT-ovim avionima, nekako imam poverenja u nase pilote.

A kad smo vec na ovoj temi, neko je nedavno ostavio listu sa kvotama o sigurnosti svih svetskih avio kompanija, pokusala sam da je nadjem i ovde i na google, ali mi ne ide. Da li neko zna link?

Zanima me kako se kotiraju nake kompanije sto se tice sigurnosti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala.

Evo nasla sam i ovaj sajt sa ocenama putnika http://www.airlinequality.com

Inace, da li je neko leteo sa Swiss Air? Letim sa njima iz Ciriha, ali sam cula da u Srbiju salju avione koji nisu bas najbolji (mislim da se o tome pisalo u novinama nedavno).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Leteh ovog meseca sa čarterom kompanije Atlas Jet za Antaliju. Airbus 320, nov, čist, ketering solidan, posada izuzetno ljubazna! Pravo osveženje!

Izmenjeno (belmitz)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

koliko vam je trajao let sa atlasjet-om do antalije i jel kasnio let ili je bilo sve ok ,mi treba da idemo 22.08 pa da se spremamo polako... <_<

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se sa Belmitzom, i mi smo leteli preko iste avio kompanije i imamo iste utiske. Let traje oko 2 sata, malo krace cini mi se, a avion nije uopste kasnio. Pratila sam njihove letove i u terminima pre naseg preko sajta aerodroma BG, nisam primetila nikakva kasnjenja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ode i "Malev"............... Bankrotirao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pročitah juče na B92 da je malev prizmeljio flotu zbog bankrota i da će ryanair imati oko 30 linija iz budimpeste. Već sam se obraovao, krenuo da čačkam, ali koliko vidim ryanair ima jako skup prtljag, negde oko 50 eura u oba smera. Jel ja to negde grešim ili šta?

Ima li neko iskustva sa njima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O tome je već pisano, ali evo ukratko o čemu se radi - karta ume da bude jeftinija od ostalih, ali dosta može otići na prtljag, koji se naplaćuje po kilogramu ukoliko premašuje dozvoljenu težinu. Mislim da je to 15 kg, ali proveri na njihovom sajtu.

Inače, u pitanju su klasični kokošari. Kada sam išao iz Budimpešte u Dablin isti kofer je na njihovoj vagi bio malo teži u povratku, premda su u njemu bile iste stvari, ništa mokro ili otežalo na neki drugi način. Ne sećam se koliko sam platio, ali mislim da im je vaga bila malo... hmmm... neprecizna. Osim toga, gledaju da štede na svemu i svačemu, pa tako ne uključuju klimu dok avion stoji, već tek kada krene ka pisti. U nekim avionima sedišta su od najbednijeg skaja, pa se leti lepiš za njih. Imaju i fore da prodaju nekakav prioritetan bording, što se svodi na to da grupa putnika koja je platila ovu 'privilegiju' prva ulazi u avion i bira mesta. U pitanju je porez na glupost, jer mesta u principu možeš da nađeš. Sedište k'o sedište, isti je đavo gde god sedneš. Nemoj da se čudiš što mesta nisu numerisana, jer je sedenje po principu ko se kako snađe.

Prtljag dobro izmeri, jer ukoliko je pretežak, putovanje može da te košta skuplje nego sa nekom normalnom kompanijom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedan sam od onih koji su bitno finansijski pogođeni bankrotstvom Maleva. Karte sam rezervisao preko interneta, a kupio/platio 30.1.2012. u agenciji u Srbiji. Sve je bilo onako kako mi odgovara - cena, vreme polaska, pauze, trajanje. Put je bio od Budimpešte do Vankuvera i nazad, pet letova, ali SAMO JEDAN Malev, ali oni su prodavci karata za ceo put i 3.2.2012. je usledio hladan tuš kada su mi iz agencije javili da je Malev bankrotirao i da karte ne važe. Poslali su zahtav za refundaciju, prema uputstvu Maleva, sa www.malev.com i sada čekam odgovor. angry.gifbesan.jpg

Uveravanja su da će refundacije biti, ali kurs se promenio, karata po toj ceni više nema.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam u istoj sitaciji, ali za bližu destinaciju. Karte sam kupio još polovinom decembra za sredinu aprila. Sve sam platio preko neta (njihovog sajta) i komplet isplanirao putovanje. Sreća da nisam nakupovao još neke karte i ulaznice.

Zahtev za refundaciju sa svom papirologijom sam poslao 6.februara, ali još nikakav odgovor nisam dobio.

Iako ću ići na planirano putovanje, značilo bi mi da dobijem neku informaciju od Maleva, ali za sada ništa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka