Ljuba

Salaši

175 poruka u ovoj temi

Hocu :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

SalasStojsic5.jpg

SalasStojsic1.jpg

SalasStojsic4.jpg

SalasStojsic3.jpg

SalasStojsic2.jpg

Bila sam letos na salasu Stojsic i skroz mi se svideo :) Ambijent je lep (pogotovo je bilo lepo sedeti napolju pod krosnjama drveca ali i unutra deluje fino), hrana odlicna - preporucila bih da odete u nedelju kada je na dnevnom meniju tipican vojvodjanski rucak sa sve strudlom na kraju. Ima ljuljaski i sadrzaja za decu, moze malo da se proseta, a takodje imaju i tamburase. I veoma lako se stize do njega, obelezen je put kad se sidje sa autoputa (ili dodje starim putem) te nema greske. Rezervisite mesto obavezno ako idete tokom vikenda.

http://salasstojsic.com/

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine nisam stigao da ga posetim, odlicno mesto, klopa izvrsna I veoma blizu bgd. Posle u soping u Indjiju...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krajem avgusta bila sam na Paliću, nakon zoo-vrta i šetnje kraj jezera trebalo je negde malo i predahnuti, pa naravno i ručati, a izbor je i ovog puta pao na salaš Jelen.

Prvi put sam na ovom salašu bila još pre pet godina i kao i tada i ovaj put su utisci veoma pozitivni!

Salaš je lep, održavan, hrana ukusna, porcije velike, igralište za decu fantastično... Baš smo uživali.

Od mene i ovog puta sve preporuke.

Evo i nekoliko sličica od ovog puta, a tu je i foto-tura od pre nekoliko godina.

IMG_8479_zpsb53dcc88.jpg

IMG_8465_zps2aaf899a.jpg

IMG_8474_zps48751a09.jpg

IMG_8475_zps5dbc3614.jpg

IMG_8478_zps17c64b16.jpg

IMG_8477_zps86e5b0d3.jpg

IMG_8470_zps592e307b.jpg

IMG_8447_zps581d81f1.jpg

IMG_8471_zpsd058fb3b.jpg

IMG_8472_zps19918f8b.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo na Majkinom salašu u aprilu 2014-e god, smešteni na Cvetnom salašu odmah pored. Hrana domaća, izvrsna, sve pohvale. Za doručak se služio najlepši dzem od kajsija koji sam u životu probala-njihovih ruku delo, jer gazda poseduje voćnjak oko salaša. Na žalost ne prodaju ga, već ga prave isključivo za svoje potrebe. Dakle restoran je prvoklasan, ali smeštaj baš i nije. Pošto je nastao od nus-prostorija ( čuli smo da je tu nekada bila hladnjača) u sobama se oseti miris memle. Nije nepodnošljivo, ali stiče se utisak da je neko lepo ušminkao jedan ne tako lep i oronuo objekat. Kupatilo isto nije imalo ventilaciju. U hodniku koji predstavlja zajedničku prostoriju se puši, a nema prozora tako da to još pojačava zagušljivost. TV stoji na raspolaganju, ali nisu namestili kanale. Dakle smeštaj pored cene nema nikakve dobre strane. Krevet je metalni, starinski kao, a ustvari neudobna raspadotina. Obišli smo i obližnji Jelen salaš koji je skuplji, ali i luksuzniji i bolje uređen. Hrana je bila isto dobra, ali kada su nam za kraj kao rezance s makom doneli koso secene kupovne makarone sa malo maka, bili smo malo razočarani. Ako poredim majkin i jelen salaš, autentičnu vojvođansku kuhinju bih pre tražila na majkinom salašu. Naravno da smo obišli Palić i Suboticu, pa i vilu Majur na Kelebiji, ali to je druga tema.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas proveo popoden na Salasu Stojsic, bila je ogromana guzva. Tako da ako neko planira da ide vikendom, obavezna rezervacija. Klopa odlicna, posebno strudla sa domacim pekmezom...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko skoro bio na Majkinom salasu? Kakve su cene klope?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle predivnog prepodneva u Subotici  i Staroj piceriji, suprug i ja  odemo do Palića u šetnju . Sto na salašu Jelen rezervisala 4 dana ranije jer rekoše ume biti gužva. Kad smo stigli konobar nas dočeka sa izvinjenjem da nemaju vremena da se bakću s nama jer imaju proslavu uveče sa 300 zvanica i da budemo uviđavni i ne naručujemo koješta, nego samo par nekih stavki iz menija koje je naveo. Pošto nismo izbirljivi, pristanemo.... Virnemo u meni i šlogiramo se od visine cena........al ajd, možda je hrana vrhunska?

Naručimo juneću ragu čorbu, teleći sač i Srpsku salatu. A dobijemo čorbu a la Minestrone sa tragovima mesa i zgrudvanom pavlakom, koju bi svaka druga domaćica iz Vojvodine znala bolje da skuva! Sač koji se sastoji samo od barenog mesa u nekom sosiću od želatina bez povrća( mirisom i izgledom podseća na Vhiskas hranu) i uz njega bajati pekarski krompir! Srpsku salatu koja se sva osušila koliko dugo stoji isečena! Jedino je hleb bio domaći i lep.

Mi smo sa sela i nama nemogu da uvale tu priču o domaćoj hrani. Sve to i nebi bilo toliko loše da nije bezobrazno skupo. Taj sač od 300gr.  im košta 1100 din. Gospodo draga sa Jelen salaša , morali bi više da se potrudite za tu cenu hrane! 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde može povoljno da se prenoći, usputno, na putu ka Grčkoj, oko Ništa???  Predajane je 6000 din za četvoročlanu porodicu...  Zna li neko nešto povoljnije??? Ima li šta Etno u tom pravcu???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

          Salaš 137

 

U subotu sam bila na ovom salašu.

Salaš 137 nalazi se na Čeneju, desetak kilometara udaljen od Novog Sada, starim putem prema Subotici.

Stigli smo u jutarnjim satima, taman na doručak. ;)

 

29F948AD-4778-4894-8CBC-C5CE9CDDD97B.jpe

 

Lep restoran, prijatan ambijent, odlična usluga. :excl:

 

28A20B1C-0A3B-4912-B157-B4AF1D7A3700.jpe

 

Restoran ima i svoju baštu,

 

EEAE8930-AAE8-4660-A801-718A5D58C1B9.jpe

 

koja nije bila puna, jer je još uvek bilo rano.

Ovaj autentični vojvodjanski salaš nudi i propratne sadržaje: jahanje konja,

 

3C00161A-A7D8-479A-8B28-7187D3ACAE92.jpe

 

vožnju kočijom,

 

D288B7DC-7483-40F0-B3A7-1E9D012AB735.jpe

 

terene za fudbal, gadjanje lukom i strelom, igralište za decu,.....ili jednostavno možete da se prošetate salašem i uživate u prirodi. :)

 

282952A1-1E53-47A8-9959-920A86CBCDA5.jpe

7705F6B3-7134-4200-92C2-88A7EB93D16E.jpe

 

Novi Sad je blizu, pa eto predloga za jednodnevni izlet. :ideja:

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka