Ljuba

Salaši

175 poruka u ovoj temi

Mmmm,ovo mi se mnoogo svidja :P :P

Ravnica

Konji

Hrana

Tamburasi :zaljubiska::zaljubiska: :zaljubiska:

Izmenjeno (INFOPUTNIK)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jako lepo! Moracu i ja da odem uskoro tamo, nije mi daleko! Koje su cene hrane i pica u restoranu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cene su im kao po većini lokala u NS. Hrana im je zaista odlična, domaća i izuzetno ukusna, cene su po meni sasvim ok, recimo neka neki prosek bude oko 500 dinara za obrok, nešto je jeftinije, nešto je malo skuplje, izbor je izuzetan, salate su im odlične i negde su oko 200 din recimo, (manje-više) ali veruj da se samo od porcije salate možeš dobro najesti. Salašarska daska (vidi se na slici) je negde oko 200 din. Inače su im porcije poprilično velike, ja do sad nikad nisam uspela da pojedem celu, jedva pola. Piće kao po kaficima, jedino je možda crno vino malo skuplje, (320) . Hrana je prava vojvodjanska domaća, za desert možeš uzeti možda zaboravljene šne nokle :) štrudlu itd.. Videću da za koji dan postavim MFT , ambijent pravi salašarski , vojvodjanski, sa mnoštvom sitnica koji upotpunjuju ovo slatko mesto za odmor, šetnju, uživanje. Vidi se da vode računa baš o svakom detalju . Od stolica, stolnjaka, tanjira :) zavesa, ma apsolutno sve nosi u sebi tu "staru" atmosferu nečeg gotovo zaboravljenog.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ko voli vojvodjansku hranu,opustenost i tamburase,ovo je pravi izbor. :cvetic:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno! Cekam FT! :D

P.S. Da li se stvarno moras najaviti za restoran? :ljutko:

Izmenjeno (naselje)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imas i Cvetni salas kod Palica,tamo ima i bazen,mada neces pogresiti,svejedno u koji.Svaki salas je lep na svoj nacin. :zaljubiska: :cvetic:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ili dopunite izletom do Dunava.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno! Cekam FT! :D

P.S. Da li se stvarno moras najaviti za restoran? :ljutko:

Ja sam dolazio nedeljom u vreme ručka i moraš predhodno rezervisati jer je sve puno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Poželjno je da se najaviš jer je gotovo uvek puno. Pre neki dan sam bila oko 17h , otišla bez najave-rezervisanja , bašta im je bila puna, unutra ne, tako da smo imali sreću , a bio je radni dan, četvrtak mislim. Mada, ako si negde blizu , idi , vidi , prošetaj,pa čak i ako je puno kažeš konobaru da ćeš prošetati i da ti sačuva mesto. Da ne bude zabune to što je puno ne znači da je neka gužva tamo i da nemožeš ko svet da jedeš , uživaš. To govori samo po sebi da im je hrana mmmmmmmmmmmm odlična ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

OK, hvala, jedva cekam da odem. Nadam se da ce to biti uskoro!

Izmenjeno (Cvrca)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Inače su im porcije poprilično velike, ja do sad nikad nisam uspela da pojedem celu, jedva pola.

Apsolutno se slazem sa ovim- cak ako bih i uspela da " savladam " celu, bilo bi mi muka! A ukusno je- njam, njam! Supe, corbe, piletina...mmm...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moje fotke sa Salasa 84, kod Novog Sada:

01salas84pq6.jpg

02salas84cc9.jpg

03salas84lc6.jpg

Opis preuzet sa jednog sajta:

"Na mestu gde se spajaju zlatna polja žita i nebesko plavetnilo nastala je oaza mira Salaš 84. Horizont u kome vreme stoji u daljini presecaju tornjevi crkava svih veroispovesti.

Iz nepreglednog prostranstva njiva izranja bela kuća sa velikim trščanim tremom i bogata besprekorno uređena okućnica sa nevidljivim prvim komšijom.

Petlovi će Vas probuditi da ne propustite obilan bački doručak, pecanje na jezeru, vožnju fijakerom po okolini, a muzika tamburaša će Vas ispratiti duboko u noć.

Dođite da otkrijete savršeno mesto za odmor.

Salaš 84 izabran je od strane organizacije USAUD za jedno od deset Savršenih mesta duž koridora 10 (autoputa E-75). Od kako je otvoren za posetioce Salaš 84 je nosioc titule počasnog člana Diplonatskog koda, a zbog vrhunskog kvaliteta objekta i usluga dobitnik je Velike zlatne medalje Novosadskog sajma i Zlatnog turističkog srca kao najuspešniji objekat u Srbiji na konkursu koji je organizovao Sacen International u akciji Biramo najuspešnije u 2004. godini. Takođe Salaš 84 je poneo titulu Biznis parner u 2005. godini.

Salaš je zadržao svoje ime iz vremena od pre 300 godina kada je na ovim prostorima postojalo 350 salaša – seoskih domaćinstava, a jedino je ovaj salaš obnovljen i od pre tri godine uključen u turističku ponudu. Do njega se može doći autoputem E 75 od Novog Sada prema Zrenjaninu, sa zatim skrenete levo kod oznake Salaš 84 asfaltnim putem do samog salaša.

Po ovome sudeći ovaj salaš je u mogućnosti da Vam pruži najkvalitetniju uslugu i užitak u opuštenom i slikovitom ambijentu vojvođanske ravnice. U centralnom objektu na spratu se nalazi sala za konferencije i multimedijalne prezentacije kapaciteta od 75 mesta, a u prizemlju sala za ručavanje za 150 gostiju koja izlazi na prostranu terasu nad jezerom. Ovaj elitni salaš je mesto na kome možete provesti nekoliko nezaboravnih dana, ako ste: zaljubljeni u prirodu, uživate u bogatoj u bogatoj jedinstvenoj tradicionalnoj vojvođanskoj kuhinji, želite da se venčate u ovom čarobnom ambijentu, da se rekreirate ili odete u lov i naročito ako želite da posetite mesto na kojem je živeo Albert Anštajn sa svojom suprugom i naučnikom Milevom Marić. Jer baš u blizini samog Salaša 84 i njihove vile na samo stotinak metara od salaša, nalazi se dud ispod koga su Mileva i Albert smišljali teoriju relativiteta. Na salašu se nalazi mala, ali vredna zbirka predmeta koji su pripadali čuvenom naučniku i njegovoj supruzi: njihov venčani list, foto aparat i Alberova lula. Ovi vredni predmeti su poklon Salašu 84 od čuvenog fizičara Dr. Đorđa Krstića.

Tokom tri veka koliko Salaš 84 živi u vojvođanskoj ravnici narod ga naziva Marijin salaš i to po dve Marije. Po Mariji Tereziji, austrijskoj carici (171-1780), koja je u nekoliko navrata posećivala salaš i čak dva puta tu noćila. Dugo je prepričavana njena raskošna zabava na salašu. Gostinska soba u kojoj je spavala i danas je na svom mestu. Večna je priča o njenom starom drumu koji je bio važna vojvođanska saobraćajnica, a danas vodi do samog salaša. Druga Marija je čuvena lepotica koja je sa salaša ispratila Lazara u I sv. rat. Čekajući ga na salašu molila se svaki dan okrećući se svakom tornju koji se vidi u daljini. Iako su Lazara svi oplakali, pa čak i rođena majka, on se jednog dana pojavio na salašu. I tako nastaje predanje da se sa tog mesta treba moliti za ljubav.

Ako ste na proputovanju kroz Vojvodinu i želite da posetite Novi Sad, Petrovaradinsku tvrđavu i barokne Sremske Karlovce, a svakako i sada već čuveni Salaš 84 dođite da ovde pronađete mir i nahranite dušu i telo uz nezaboravnu vojvođansku kuhinju i nadaleko čuveni bermet i najkvalitetnija domaća vina koja su se nalazila na vinskim kartama austrijskog dvora i Titanika."

Izmenjeno (Clara)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Мене баш мрзи да читам упутство за качење фотки, али фотке са неколико салаша имам...

Ја бих упозорила све да се не зезну и не оду на клопу до 84 јер је... очај!!!

Очајна услуга, очајне цене, очајан избор хране, очајан пропратни садржај... ( музиканти су једино скроз ок!)...

Симпатичан је једино амбијент, леп је стварно ( али је и мали простор на ком је салаш).

Можда да се сврати на пола сата на пићенце и ништа више.

137 је друга прича.... то је веома жив, аутентичан војвођански салаш, са пристојним ценама веома укусне хране, и са пропратним садржајем... јахање коња, рецимо, игралиште за децу, терен за фудбал...

А ми смо тамо срели и Балашевића, он је, ако некоме то нешто значи, редован гост 137'-це.

Izmenjeno (Margarita)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slazem se, na "137" sam bila vise puta i jako mi se dopada, a "84" smo jednom obisli, za moj ukus previse ustogljena atmosfera, lepo je ali mi nije priraslo srcu, dok se salasa "137" uvek setim sa osmehom na licu, prosto ima toplinu, opusten fazon...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slazem se za '84'! Jeste on prelep, ali papren, a usluga ne vredi toliko! Mislim da je najskuplji od salasa.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26767
    Ukupno tema
    898022
    Ukupno poruka