Daca

Portugalija

19 poruka u ovoj temi

Posto su aranzmani iz Beograda preskupi ima li neko iskustva sa letovanjem i obilascima u Portugaliji,jer zbog malog deteta moramo da kombinujemo i jedno i drugo.Letovalista u blizini Lisabona tipa Cascais ili Estoril bi nam odgovarala ali ne znam pravi li neka agencija to po umerenijim cenama od EUROJETA gde krecu od 1100 pa navise.

Svaka infrormacija je dobro dosla.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledaj u Top travel agenciji. :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Toptravel ima samo Albufeiru koja je udaljena oko 300 km. od Lisabona i cene su od 810 -1770 E.

U svakom slucaju hvala ti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako idete u Lisabon, što se tiče plaža imate dve varijante.

1. Sa iste strane Rio Tejo se nalaze Estoril i Cascaus do kojih stižete vozom iz grada. meni se lično nisu mnogo svidele plaže jer nisu toliko velike i voda je poprilično hladna, što ne znači da je za nekog drugog drugačije.

2.Preko Rio Tejo na ima nekoliko plaža. Prva je svakako Costa da Caparica gde se ceo Lisabon kupa. Dugačka peščana plaža podeljena velkiim kamenjem na delove. Dolazi se gradskim autobusom mislim da je br.47. Kada je oseka široka je i preko 50m. Voda je super.

Za mene najbolja ali i najdalja plaža je u Setubalu. Oko 1h vožnje super dvospratnim vozom iz Lisabona. U setubalu se dodje na trajakt koji vodi na 17km dugo poluostrvo Troju sa prelepom ogromnom peščanom plažom i toplim morem.

Što se tiče puta do Portugala plašim se da su aražmani preskupi a u sopstvenoj režiji takođe, plus problem vize.

Ako treba neki savet za Lisabon, moj kontakt je Niboj@ni.sbb.co.yu

Pozdrav svima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Niboj, mogao bi ukratko da napises, gde je najkorektniji smestaj u Lisabonu i po mogucustvu Algavreu te Portu (cene su takodje pozeljne). Jedna mala ekipa prijatelja planira pocetkom septembra put tamo, neki vec imaju sengenske vize, a ostatak ekipe ce ih valjda dobiti. Dakle planiramo da rasporedimo nekih 11-12 dana i to tako da budemo u Lisabonu 7-8 dana a u Algarveu ili u Portu 3-4 dana. Takodje, ako nije problem , navedi nam par najznacajnijih mesta za videti, te za dobru klopu i eventualno zabavu makar u Lisabonu. Takodje da li znas kolika je otprilike cena vozne karte do juga Algarvea, a koliko do severa, Porti?

Unapred hvala na informaciji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Što se tiče Lisabona:

1.Smeštaj: i najjeftiniji hoteli su za našeg običnog putnika skupi a naročito za 7-8 dana (oko 50E noć).Ostaju dve opcije. Prva je takozvane Rezidencije ili Pansioni ( to je recimo ceo sprat u zgradi gde vlasnik ima do 10 soba, dnevnu sobu sa TV, neke sobe imaju svoje kupatilo a neke zajedničko) - cene zavise od sezone i broja ljudi, može i cenkanje, i tu su 20-30E noć. Ima i par hostela gde je smeštaj i jeftiniji a u sobi ima od 3-4 do 10-tak i više osoba. Residencia ima svuda po gradu a ima ih na internetu. Najbolje se putem e-maila dogovoriti, ako je moguće.

2.Hrana : Po gradu ima dosta restorana. Prva grupa su klasični gde je naravno uz meni na stolu skupo. Drugu grupu čine oni gde se zaposleni u vreme pauze hrane. Njih ima u svakom tržnom centru pa i ćošku. Oni izbace napolje meni od 4-5 jela (dodje kao ekspres restoran)i cena ručka bez pića je od 5E naviše. Treća varijanta su McDonalds i dr. restorani brze hrane kojih ima mnogo u tržnim centrima. Za dorućak ima u svakom supermarketu raznih stvari da se napravi sendvič i sl. Ti hrana nije skupa i cene su kao kod nas ( L Mleka tetrapak oko 0.5E, pivo 0.33cl oko 0.35E, jaja , suhomesnato , voće i dr.)

3. Prevoz : Metro, tramvaj, bus. mape postoje na svakoj stanici i nije teško otići do bilo koje tačke u gradu. najbolje odmah kupiti kartu za sva tri prevoza za 7 dana, a ne pojedinačne karte. Te karte se kupuju na par metro stanica u gradu.Do 10e su.

4.Zabava: Mislim da je za Lisabon mnogo 7-8 dana ali tada možete sve oboći natenane. Moje preporuke:

1. Tržni centar Vasko de Gama sa centrom EXPO 98 ( tu su razni pavilioni zabave i nauke, gondola, toranj, akvarijum o okeanima i dr.)

2. Tržni centar Kolombo ( na zadnjem spratu je Izgubljeni grad - preko sto različitih restorana brze hrane, zabavni park i Warner Brosov multi bioskop, oni titluju, karta za bioskop je od 5 - 8E)

3. Belem ' ide se iz centra tramvajem broj 15. Tu su neka od najvažnijih obeležja Lisabona( torre de Belem i dr.), a i jedna nazovi pekara gde se prodaje njihov nacionalni kolač (Paštijaš de nat)

4. Dokaš(Docas) - noćna zabava 15-tak kafića-restorana sa dobrom muzikom i densom. nalazi se na obali Rio Tejo ispod mosta 27 April ( to je ona kopija Golden Gate-a) Ima i na drugim mestima diskoteka i kafića.

5. Bairro Alto- deo sa kafićima i restoranima i uskim uličicama. Obavezno uveče uz konzum kartu ući u neki i slušati Fado ( nacionalno obeležje Portugala)

6. Ima mnogo muzeja, trgova i dr.ali to možete naći u svakom prospektu npr. stari tramvaj br.8 i sl.Idite obavezno na utakmicu Benfike ili Sportinga ako možete.

7.Posetite okolinu Lisabona ako možete : Sintra, Queluz, Cascais. Ili plaže Costa de caparica i Troju u Setubalu.

U Porto sam išao. Imate autobus ili voz. Ne sećam se cena karata ali je smeštaj u Portu u rezidenciji bio džabe. Našli smo smeštaj na licu mestau centru. Za prevoz vidite na internetu. ( autobus - autocarro, voz- comboio) Išli smo Lisabon-Koimbra, tu bili dva dana (stari grad i lepo za posetiti) pa onda dalje u Porto. U Algarve nisam išao.

Pozdrav. ako treba još nešto....tu sam

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Niboj, puno hvala na iscrpnim informacijama o Lisabonu, pa pomalo i o Portu. Deo price o znamenitostima tipa deo grada Alfama, plavi dvorac u Sintri, i.t.d. pomalo znam sto iz price nekih mojih prijatelja koji su do pre par godina ziveli kako u Lisabonu tako i u Portu, a ovaj deo price o tome kako i gde se hrantiti kao i gde izaci mi je potpuna novost i jedna izuzetno korisna informacija.

Priznajem da sam se odmah uhvatio za onaj deo price o plazi u Seturbalu, pardon poluostrvu Troja, gde si naveo da je more bilo toplo za kupanje, jer sam ja opet na osnovu price onih prijatelja koji su ziveli tamo kupanje maltene otpisao, pricali su mi kako temepratura cak ni u julu i u avgustu ne prelazi 20 C (mora). Kakva je tvoja prognoza za kupanje na pomenutoj plazi pocetkom septembra, ako si mozda bio u tom periodu ili bar znas?

KAda definitivno budemo odlucili da 100% idemo, mozda cu te pitati za jos par stvari.

Unaprped hvala i cujemo se

DRagan

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kupao sam se na Troji u Junu i krajem Avgusta., a i na Costa de Caparica. Voda nije bara, ali je OK.Malo otplivas i nema problema. Narocito su zanimljive plima i oseka , pa se more povuce i ostane dosta plitko.

Nije lose posetiti ni Obidos (etno selo u okolini Lisabona) a ako imate vrmena cisto da se kaze i Coba da Roca (najzapadnija tacka kontinentalne Evrope). Tu se nalaze svetionik, restorančić i litice ka Atlantiku. Izmedju Coba da Roca i Cascaisa nalazi se plaza Ginču koja je peskovita ali kažu jedna od najatraktivnijih za jedrenje na dasci jer je uvek vetrovita.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko mozda bio na letovanju u Portugalu? Posebno me zanima oblast Algavre, Albufeira i takodje sugestije u vezi sa bilo kojim drugim delom Portugala osim Lisabona. Ta zemlja mi se mnogo dopada pa zelim da je bolje upoznam i zanima me da li je Atlantik tako dobar za plivanje kao mora. Cekam vase odgovore :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dodekanezi pripadaju Grckoj, a ne Portugaliji, tako da vidi sa administratorima da ti prebace temu u drugi podforum " Evropa ".

Postoji 2 vec otvorene teme o ovoj zemlji " Portugalija sa kraja na kraj " te " Lisabon " , pokusaj da ih pronadjes.

Sto se tice plivanja u Atlantiku, tu ne ocekuj bas puno, jedino mesto gde ces sigurno moci da se kupas u periodu kraj maja-novembar u tom delu sveta je ostrvo Madeira. Pomenuti Algarve ukljucujuci i glavno turisticko mesto Albufeira (mada je glavni grad regiona Faro) su tokom jula prenatrpani turistima mahom iz Engleske, a sezona kupanja je svedena na sam kraj jula i deo avgusta kada temperatura mora moze da se popne do 22 stepena.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragane, bas ti hvala sto si mi rekao da Dodekanezi pripadaju Grckoj, a ne Portugalu!!! Zamisli da sam odletela tamo i da sam onda skapirala da to nije Portugal!!! Ali srecom, ti si mi na vreme skrenuo paznju i eto sad nisam uzalud tamo otisla! hahaha Ps. ne visim na forumu po ceo dan, imam pametnija posla i necu reci administratorima da prebace temu u drugi podforum haha opusti se, nije smak sveta. Mislim da su svi ostali (ko uopste gleda) skapirali da je u pitanju greska. A one dve teme sam pogledala i nema podataka koji su mi potrebni.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Onda nisi dobro citala. Imas putopis devojke koja je sa deckom obisla Portugaliju od glave do pete, ukljucujuci i Algarve koji predstavlja tvoj predmet interesovanja (Lagos, Albufeira).

Pomalo sam i ja pisao nesto o tome.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Draganeeee,

nadji mi u putopisu te devojke informacije o dobrim plazama i dobrim hotelima (konkretno me zanimaju all inclusive) u delu koji me zanima. Ako mi to nadjes u njenom putopisu, svaka cast. Devojka je bila u Algarveu svega 2-3 dana (ako uopste i toliko) i daje GENERALNI OPIS OBLASTI, a mene zanima KONKRETNO VEZANO ZA LETOVANJE, kao sto postoje opisi za Grcku.

Izmenjeno (DraganV)
vredjanje clana
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tijuana, možda da si u prvom postu navela da te zanima samo konkretna oblast i određen tip smeštaja, ne bi dobila preporuke koje te ne zanimaju. U putopisu koji je spomenut akcenat je najviše na Lagosu i njegovim plažama, jer sam u njemu boravila pet dana, i obišla gotovo sve plaže. Na jedan dan sam posetila Albufeiru i ima par slika i plaža iz ovog mesta. Koliko mi je poznato, članovi Blecic M&V su dobro upoznati baš sa Albufeirom, pa možeš probati sa privatnom porukom, ako se u međuvremenu ne jave na ovoj temi. Do sada niko nije pisao o iskustvima sa all inclusive smeštajem u Portugalu. U svakom slučaju, uživaj u planiranju i samo bez nervoze :cool:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hm plan je ovakav... 4 dana u Lisabonu, pa jos 7 u npr.Lagosu ili okolini :-)

E sada,ono sto me interesuje rent a car da ili ne?

Nisam ba s bila sigurna gde da smestim svoje pitanje,pa evo ovde...

Lagos, Portimao, Albufeira ili Vilamoura? Ili je nebitno uz obilazak svih :-)

Planiramo nakon 4 dana u Lisabonu uzeti rent a car i 7 dana u jedno od ovih mesta?

I jos jedno pitanjce: kakav je uopste smestaj u Portugalu u smislu da li su 3 zvezdice stvarno 3 ili losije od toga?

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26380
    Ukupno tema
    881480
    Ukupno poruka