Rosbacher

MILOS

272 poruke u ovoj temi

Jao. A ti kao ne bi volela da vidis CRNI PESAK!

Ja jedva cekam, na jednom drugom ostrvu...

:D

pa ne bas..nije mi nesto bitno kakve je boje pesak..a Santorini me bas nesto i ne privlaci, ne zbog samog ostrva, nego sto znam neke ljude koji su bili tamo..isfolirani do dzadza..magarca jadnog ne bih ni jasila, a za zicaru bi mi bilo zao da dam tolike pare, samo da bih isla na plazu..stepenice, ne smem ni da pomislim..a da sam u onom mestu dole, gde je bas taj crni pesak, ne znam kako se zove, bilo bi mi opet glupo..ne, Santorini, definitivno nije moj izbor..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma, ocu da vidim SVE, bas me briga za isfolirane ljude...

black.sand.jpg

PS: E, koliko li vreo moze ovaj pesak da bude! Bar izgleda, onako - ugljenisano!

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sta je ovo, Mordor? imam osecaj da je i Sauron iza nekog drveta...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Taj fazon.Gde si nasao ovu plažu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

po fotkama se vidi da je pesak na milosu svetao, iako ostrvo jeste vulkanskog porekla.

prevoz do milosa jeste pomalo gnjavaza, ali nije tako strasno. ono sto me je iznenadilo da prevoz trajektom od pireja nije bitno jeftiniji od malih aviona. sad sam bas pogledao na sajtu olympic airlinesa i karta za mene i porodicu (2 odraslih + 3 godine dete) = 240€ za atina-milos i nazad. izgleda da karte treba ranije uzeti. da sam danas hteo kupiti kartu imao bih tek za 10. septembar.

ovo je taj avion:

Flugzeug-2.jpg

evo jos jedan sajt sa loooooodim fotkama. ima dosta slika plaza na ostrvu:

http://www.milos-island.info/en/intro.htm

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam za ovo leto bio sve organozovao za Milos, proucio ostrvo, ukombinovao i rezervisao i platio avans za ferije iz Pireja za odlazak i povratak, rezervisao i uplatio depozit za smestaj u mestu Polonija, spremao sve mesecima kako da ukomponujem ferije sa dolaskom kolima do Pireja i ipak morao da otkazem 20-ak dana pre polaska. Trebalo je da se krene 20. jula i ostane 15-ak dana. Moze da se ukombinuje da se stigne do Pireja kolima oko 17h, pa da se uhvati neki feri od 18h i bude na ostrvu oko ponoci i da se stigne u istom danu. Problem je sto feriji idu u razlicitim terminima svaki dan, a definitivan raspored izlazi tek u junu za jul, tako da pre toga ne moze da se planira dan polaska. Isto je i sa povratkom. Nasli smo neki feri koji krece ujutru i onda bi bili popodne u Pireju i prespavali negde u povratku. Feriji inace mogu da se rezervisu preko neta.

Definitivno, put je mnogo komplikovan za organizaciju i skup, a bez kola mislim da ne vredi ici na Milos. Ipak, kada se Milos malo prouci, vredi svega. Ostrvo je na mnogim forumima opisano kao ostrvo sa najboljim plazama na Kikladima, a geoloski oblici su fantasticni, s obzirom da je vulkanskog porekla.

Smestaj smo nasli za 50 evra (dvokrevetni studio), ali bas na misice, jer je u julu i avgustu 60-65 evra. Doduse, taj smestaj nikome ne bih preporucio, ne zato sto je los, vec zbog nekorektnih vlasnika. Kada smo im javili da otkazujemo, ladno su nam rekli da "lazemo" (bukvalno tako) i da smo kod njih rezervisali samo da bi dobili pozivno pismo zbog vize... Sta reci, tretman Srba na nivou...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Lili je napisao:
sta je ovo, Mordor? imam osecaj da je i Sauron iza nekog drveta...

Ha, ha, zaista liči :D:D:D ... Ne znam, ni ja nešto nisam ljubitelj crnog peska, nezavisno od ljudi. Ono, volim da da ga vidim na fotografiji, ali da boravim na njemu :unsure: ? Definitivno me više privlače svetlije varijante, kad je reč o pesku: što svetlije-to bolje...

E, Milos jeste vulkanskog porekla, ali je pesak jako svetle, gotovo bele boje. Na nekim plažama (kao što je to Firiplaka beach) navode da je sjajan kao srebro, dok je čuvena plaža Sarakiniko načinjena od sjajno belih stena koje čine impresivan kontrast sa tirkiznim morem http://www.greeka.com/cyclades/milos/milos...-sarakiniko.htm... To je ono što mene privlači (kakav sam ekspert postala prostim analiziranjem lepih sličica :bez-zuba: ?).

A što se tiče puta, potpuno se slažem: auto + trajekt je ipak najbolja varijanta!

 

 

Goranche je napisao:
Problem je sto feriji idu u razlicitim terminima svaki dan, a definitivan raspored izlazi tek u junu za jul, tako da pre toga ne moze da se planira dan polaska. Isto je i sa povratkom.

Da, to je definitivno najveći problem. Uvidela sam to gledajući red vožnje ferija za različita ostrva Kiklada po danima...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

eh Gorance, steta sto nisi otisao pa da imamo informaciju iz prve ruke...

 

meni se taj tvoj plan sa ferijem nesto bas ne svidja..zar nije logicno da natempiras da stignes ujutru ili bar prepodne na Milos a da se vracas uvece odande..to je 2 dana vise, ili bacenih 100eur, zavisi kako gledas..

 

ne znam kada bi se ceo put organizovao avionom bgd/atina/milos v.v...da se ranije kupi neka jeftinija karta za atinu..ali tu je najvaznije kako funkcionise javni prevoz na celom ostrvu, to treba ispitati..ali sam nesto skepticna sto se tice tog prevoza, osim magaraca mozda..zato je po meni bolja varijanta auto+ ferry..

 

7.05 10.55 SPEEDRUNNER 1 Sifnos - Milos

 

 

ima svaki dan

 

za povratak - isti ovaj polazi u 20:45 nesto iza ponoci je u pireju..

 

ne mogu da provalim cenu..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

speedrunner od pireja do milosa je 51€ za odrasle, 26€ za dete (>2 godine).

za auto <4,25m cena 69€, za >4,25m je 81€.

 

 

http://www.greekferries.gr/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

..zar nije logicno da natempiras da stignes ujutru ili bar prepodne na Milos a da se vracas uvece odande..

..ali tu je najvaznije kako funkcionise javni prevoz na celom ostrvu, to treba ispitati..ali sam nesto skepticna sto se tice tog prevoza, osim magaraca mozda..zato je po meni bolja varijanta auto+ ferry..

Pa ujutru mozes da stignes jednino ako ceo dan vozis iz Bg do Pireja i onda celu noc ides ferijem. I posle toga, na sta ce ti liciti prvi dan na Milosu? Ma kakav javni prevoz, to nije striktno turisticko ostrvo, niko mi to nije ni pomenuo od silnih vlasnika koje sam kontaktirao...

7.05 10.55 SPEEDRUNNER 1 Sifnos - Milos

ima svaki dan

za povratak - isti ovaj polazi u 20:45 nesto iza ponoci je u pireju..

ne mogu da provalim cenu..

Nije samo stvar u tempiranju termina ferije, problem je i u razlicitim cenama. Recimo, ako zelis cenu koliko-toliko normalnu, mora da se uzme mesto na Deck - palubi i da se ne ide bas recimo tim Speedrunnerom jer su oni najbrzi i naravno najskuplji. Pa je pitanje onda da li ima mesta za Deck itd. Veoma komplikovano, ali ne i neizvodljivo. Naravno, najlakse je naci samo bilo koji feri, i jos i da je najbrzi, i opusteno... Ali onda ce samo put tamo i nazad ispasti kao celo letovanje na Tasosu + maltretiranje zbog duzine puta, a onda se stvarno postavlja pitanje ima li to nekog smisla. U jednom trenutku, kad se sve izracuna, bi tako stigli i do toga da li mozda za malo vise para da se posete Sejseli :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas sam sad gledala Kalodukas agenciju, oni imaju ta ostrva ali ne i Milos (joj Boze, koliko su glupi po nasim agencijama...izvinjavam se ali jace je od mene :bez-zuba: )...

Sve razmisljam da li postoje neka krstarenja pa da se obidje vise ostrva.

Ja znam ljude koji svake godine idu u Grcku na jedrenje i onda obilaze redom ostrva. Ali i to je komplikovano, tesko je okupiti ekipu, znam devojke koje su se vratile nezadovoljne jer je stalno bilo nekih svadja, ko ce sta da jede, ko da pere i sl...

A ovo sto Gorance pise jeste stvarno zamorno, zapita se covek vredno li je tolikog masiranja... Pa mi smo ove godine isli na Skijatos koji je tu pred nosem, pa smo se namucili zbog tog glupog ferija i tih njihovih redova voznji i monopola agencija....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro, Sejseli su Sejseli a Milos je Milos..to su potpuno razlicite stvari..ne mogu da kazem da je jedno lepse od drugog..

 

Ja bih zelela ( za sada samo toliko) da idem u junu u Egipat pa u Septembru na Milos..nasla sam cak i gde na Milos :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije samo stvar u tempiranju termina ferije, problem je i u razlicitim cenama. Recimo, ako zelis cenu koliko-toliko normalnu, mora da se uzme mesto na Deck - palubi i da se ne ide bas recimo tim Speedrunnerom jer su oni najbrzi i naravno najskuplji. Pa je pitanje onda da li ima mesta za Deck itd. Veoma komplikovano, ali ne i neizvodljivo. Naravno, najlakse je naci samo bilo koji feri, i jos i da je najbrzi, i opusteno... Ali onda ce samo put tamo i nazad ispasti kao celo letovanje na Tasosu + maltretiranje zbog duzine puta, a onda se stvarno postavlja pitanje ima li to nekog smisla. U jednom trenutku, kad se sve izracuna, bi tako stigli i do toga da li mozda za malo vise para da se posete Sejseli :)

To je suština problema, koja čitavu zamisao čini tako komplikovanom.

Ja sam razmišljala o varijanti da se prenoći negde relativno blizu Atine, pa se oko podneva opušteno krene u Atinu, gde može neprimetno da se utroši vreme u šetnji, razgledanju itd do večernjeg polaska trajekta na ostrvo. To je jedini način da se čovek ne premori u toj meri da letovanje utroši na oporavak :bez-zuba: ... Znači planirati jedan dan i u odlasku i u povratku za usputno noćenje.

Inače, ko ima dovoljno vremena i novca da iskombinuje 2-3 ostrva, mislim da je Ultralambov plan bio gotovo bez greške. Ja bih recimo preskočila Santorini (što sve zavisi od afiniteta), ali Paros je takodje u vrhu medju Kikladama, pa trasa: Paros, Sifnos, Milos deluje kao tura snova. Nikako ne bih zaobišla Koufonisiju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve razmisljam da li postoje neka krstarenja pa da se obidje vise ostrva.

znam da ima neki " island hoping" ali ne secam se ko organizuje niti koja ostrva se obilaze

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas sam sad gledala Kalodukas agenciju, oni imaju ta ostrva ali ne i Milos (joj Boze, koliko su glupi po nasim agencijama...izvinjavam se ali jace je od mene :bez-zuba: )...

Sve razmisljam da li postoje neka krstarenja pa da se obidje vise ostrva.

Za prvo se slažem, što ne znači da iduće godine već neće biti i ponuda za Milos ukoliko ovaj topic ostane dovoljno dugo aktuelan i dobro posećen (seti se samo Skijatosa :bez-zuba: ). Gledala sam negde i krstarenja - cene "biju po ušima", i ono što je sada interesantno Island Hopping -malo brod, malo hotel na kopnu - takodje ceneeee!!!

Osim toga, za nekoliko dana više puta predješ sa broda na kopna- više zamorno, nego inspirativno. Ne stigne tu ništa da se vidi, ture traju najduže po 8-9 dana za recimo 4 ostrva?!!!

Podrazumeva se da moraš sam doći do Atine ili matične luke odakle se polazi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka