Rosbacher

MILOS

272 poruke u ovoj temi

@nindza.postar - Gde ste sada, Folengandros?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@STEALTH :rolleyes: ... vratli se .... ne možemo da se sastavimo :) .... kao da smo tri meseca bili na ostrvima .... spremamo putopis .... zaista smo puno prošli .... mnogo ima fotografija i materijala ... nadam se da ćemo za par dana uspeti sve da uobličimo i postavimo ....

eto za početak - preko 1.100km smo napravili kolima samo po ostrvima :) .....i morali smo da ostanemo dan duže od planiranog :) 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@STEALTH :rolleyes: ... vratli se .... ne možemo da se sastavimo :) .... kao da smo tri meseca bili na ostrvima .... spremamo putopis .... zaista smo puno prošli .... mnogo ima fotografija i materijala ... nadam se da ćemo za par dana uspeti sve da uobličimo i postavimo ....

eto za početak - preko 1.100km smo napravili kolima samo po ostrvima :) .....i morali smo da ostanemo dan duže od planiranog :) 

 

Cekamoooooooooooooo

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako neko ide na Milos, ja i supruga smo tamo od 26.06.  - 01.07., a posle idemo još 5 dana na Santorini.
Rezervisao sam rent a car za svih 5 dana na Milosu pa ako je neko dole možemo da šerujemo.

Isto važi i za Santorini od 01.07.-06.07.
Doduše tu nisam rezervisao rent a car, ali ... možda hoću na dan/dva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šta je ovo?
Ostrvske teme mrtve!
Ide neko do Milosa krajem juna?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi smo na milosu posle tacno 10 godina. malo smo nepripremljeno bukirali, i sad ce biti kuku-lele posto su cene na milosu otisle do nebesa

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko sa Milosa hvatao trajekt za Paros u septembru? Vidimo online polazake SeaJets kompanije, medjutim oni ne prevoze i automobile (ta konkretna linija). Ni jedna druga kompanija nema oglasen red voznje za septembar na toj ruti, malo mi je cudno da prestaju s radom zakljucno s avgustom obzirom da je septembar i dalje sezona, pa ako iko zna nesto :) 

Slala sam mejlove trajekt kompanijama, ali jos uvek nisam dobila odgovore,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

mi smo na milosu posle tacno 10 godina. malo smo nepripremljeno bukirali, i sad ce biti kuku-lele posto su cene na milosu otisle do nebesa

Divno, baš mi je drago da ste ponovo tamo! Neki izveštaj priložite po povratku, ako bude volje i vremena. A to sa cenama izgleda vrlo obeshrabrujuće :(

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

mi smo na milosu posle tacno 10 godina. malo smo nepripremljeno bukirali, i sad ce biti kuku-lele posto su cene na milosu otisle do nebesa

I mi smo na Milosu od juče, ako si još tu javi se da popijemo piće negde. Mislim da smo se i sa Paksosom preklapali pre par godina.

Imam pitanje za iskusnije članove. Povratnu kartu sam kupio za Milos, a vratio bih se u Pirej sa Sifnosa. U agenciji mi kažu da to nije izvodljivo, i ako je isti prevoznik i isti polazak, samo bih se ukrcao jedno ostrvo kasnije. Da li da se napravim blesav i ukrcam na Sifnosu, ili da se vraćam na Milos?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

I mi smo na Milosu od juče, ako si još tu javi se da popijemo piće negde. Mislim da smo se i sa Paksosom preklapali pre par godina.

Imam pitanje za iskusnije članove. Povratnu kartu sam kupio za Milos, a vratio bih se u Pirej sa Sifnosa. U agenciji mi kažu da to nije izvodljivo, i ako je isti prevoznik i isti polazak, samo bih se ukrcao jedno ostrvo kasnije. Da li da se napravim blesav i ukrcam na Sifnosu, ili da se vraćam na Milos?

 

mi tek dolazimo 11 avgusta. 

kakve su cene trajekta do sifnosa? ovo sto nadjem na netu je bezobrazno. jedino nalazim Speadrunner u ponudi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

mi tek dolazimo 11 avgusta. 

kakve su cene trajekta do sifnosa? ovo sto nadjem na netu je bezobrazno. jedino nalazim Speadrunner u ponudi

Deru kožu sa leđa. ;)  

Jutros sam bio u agenciji da zamenim karte. Pre mesec dana sam bukirao Milos-Sifnos, nas dvoje i veći auto za 33e. Sad sam pitao za povratak na Milos 104e. Onih jeftinih sa Artemisom više nema. Iskombinovao sam da se ne vraćam sa Sifnosa, već da istim brodom za koji sam imao karte za povratak sa Milosa u Pirej krenem sa Sifnosa i tu kraću turu, a isti brod i polazak doplatio 53e. :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

naravno. bice izvestaj :)

smestaj koji smo 2013-e platili 45€ na dan, sad cemo platiti 85€. spustio sa 95€ zato sto ostajemo 15 nocenja.

lezaljki nema ispod 20€ (po pisanju drugih). na plazi paleohori, restoran siroko naplacuje prvi red 100€ za 2 lezaljke i suncobran na dan. preterano. bas me zanima ko to placa tamo toliko. zato smo kupili suncobran skoljku i slepamo je iz minhena. doakacemo im :D

 

Prevoz i smeštaj mora pa mora. A za sve ostalo im doakajte, baš tako! Ležaljke skuplje od smeštaja... pa stvaaaarnoooo..... :rolleyes:

 

Onih jeftinih sa Artemisom više nema.

Ah, Artemis... Svuda prisutna super sposobna raga, znači, još uvek plovi... Najlepši trajekt na Kikladima!

Izmenjeno (Ultralamb)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Deru kožu sa leđa. ;)  

Jutros sam bio u agenciji da zamenim karte. Pre mesec dana sam bukirao Milos-Sifnos, nas dvoje i veći auto za 33e. Sad sam pitao za povratak na Milos 104e. Onih jeftinih sa Artemisom više nema. Iskombinovao sam da se ne vraćam sa Sifnosa, već da istim brodom za koji sam imao karte za povratak sa Milosa u Pirej krenem sa Sifnosa i tu kraću turu, a isti brod i polazak doplatio 53e. :(

 

onda nam od putovanja trajektom ostaje samo Kimolos :D

i neku od lokalnih krstarenja do kleftika. gde isto deru kozu sa ledja. 

vata mistejka di mejka... nikad ovako nepripremljen nisam isao u grcku. magarac :D

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratismo se pre par nedelja. Isli bi ponovo nazad, ali zivot ne da :D

Prvu noc smo prespavali u Atini. Klasika, setnja oko monastirakija, ermou, plaka, kebab kod Tanasisa. Ujutro na SeaJets. zacas posla stigli, ali se bogami smrzosmo na brodu, Imao sam osecaj da su klimu podesili na "da se pivo hladi" temperaturu. Tamo nas docekali vlasnica apartmana da nam odveze kofere jer je apartman kod crkve gore. Prvo sto je rekla "pa vas je troje?". Nekako je ona umislila da mi dolazimo u paru, umesto nas troje. To smo nekako sredili i odmah se spustili dole na Lagada plazu. 

na bilo kom drugom ostrvu bi Lagada bila vrlo solidna plaza i vredna paznje, ali na Milosu...:)

Bili smo smesteni u Adamasu, veceri provodili uglavnom u Plaki. Isli smo busom koji ide na svakih sat vremena, a poslednji za Adamas je bio u 23:50. Tako da smo imali dovoljno vremena za Plaku i navece. Pre 10 godina je poslednji bus oko 9, pola 10. 

Plaka prepuna svako vece. Na dva-tri mesta ziva muzika. Gomila scena za predivne fotke. Restorani u plaki su uglavnom puni, i najcesce se mora cekati da se dobije mesto, ali ide to brzo. Cene kao u Adamasu, jeftinije nego u Poloniji nekih 10-20%.

Od 15 dana na Milosu, imali smo auto 5 dana. Platili 65€ na dan. Vecina je toliko trazila, neke su trazili i 80€. Na online upitima sam dobijao najjeftiniju ponudu od 75€ za najslabiju kategoriju. Nema potrebe za vecim autom jer nema nekih velikih uspona, i lagano se prodje svuda. Sta je problem u Adamasu je parking. Ostavljao sam auto u nekim sporednim ulicama, nedaleko od smestaja. Auto treba za Firopotamos, Agia Kirjaki, Mandrakia i Platiena plazu. Takodje je mnogo jednostavnije doci do katakombi i Klime autom. Ostale plaze mogu i busom da se obidju: Provatas, Paleohori, Tsigrado, Firiplaka, plaze na severu, Polonija.

Jedna od stvari koje se moraju obaviti na Milosu je krstarenje do Kleftika, i ostalih nepristupacnih mesta. Raspitivali smo se na vise mesta i odlucili se za kapetana Jangosa. Cena je bila 50€ po osobi bez jela i pica. Ostali su trazili barem 120€ za paket sa jelom, ali smo se preracunali da za 3x70€ sasvim lepo mozemo uzeti pice na brodu, i poneti nesto, a ne da jedemo spagete za tunjevinom iz konzerve i pijemo preslatke sokove. Meni neverovatno da se ljudi u to upustaju, ali ajde. Krenuli iz Adamasa u 9:30, vratili se oko 18h. Prvo stajanje za kupanje bila na Kleftiku gde smo bili oko sat vremena, zatim Gerakas takodje oko sat vremena, i na kraju kupanje kod Firopotamosa. Imali smo i sat i po pauzu na Kimolosu. Koja je totalno nepotrebna. Ima jedan jedini taksi, i ako se propusti bus za Horu, onda propade obilazak. Ostaje kupanje na lokalnoj plazi, neko pice ili sladoled. Sve u svemu odlican dan. Birali smo dan kad nije bilo vetra cime je uzivanje naravno mnogo bolje.

U smestaju nismo imali dorucak, a ni reso ili nesto za kuvanje. Nije nam ni trebalo. Ujutro bi se spustili u luku, i tamo birali u gomili poslastica u lokalnoj pekari, kafu kod Grigorisa, i vocne cedjene sokove u Gardenu.

Vec sam pisao ranije o cenama lezaljki na Milosu. Posto je bilo kasno da menjamo plan putovanja, onda smo resili da kupimo UV sator za plazu High Pick Calida (2x2m). Pun pogodak. Sator se spakuje tako da prodje kao rucni prtljag, a tezi malo manje od 2kg. Lako se rasklopi, i dobro izdrzava vetar. Ocekivalo smo haos na plazama, i nismo znali sta nas ceka na Milosu. Kad ono prvo iznenadjenje odmah drugog dana kad smo otisli na Paliohori plazu. Nigde lezaljki! Cak ni poznati Scirocco (100€ za set na dan) nije imao ni jednu lezaljku. Plaza skoro prazna. Postavimo nasu kucu i uzivanjac. Negde oko podne odem u jedan Beach bar da kupim frape i vodu, pa sam malo popricao sa vlasnikom. Rece mi da je stigla naredba od “vlasti” na Milosu da svi moraju da sklone lezaljke, posle mnogo prituzbi uglavnom od lokalnog zivlja. To je i njega poprilicno udarilo po dzepu, iako je on imao samo 2-3 reda i to u sirini svog bara. Trazio je 25€ za set. I dalje mnogo, ali opet... Lezaljke smo videli na Firopotamosu i Provatas plazi. Tamo su trazili 50€ za set. Kako su oni preziveli “secenje”, nemam pojma.

Ono sto je bilo super je sto smo bili u vreme Panagirija, pa smo se nakrkali odlicnih suvlakija, slusali dobru muziku i generalno se super provodili u Zefiriji, Plaki, Tripiti. Ono sto mi je nedostajalo na slavljima je jagnjetina sa raznja. Jagnjetine smo nalazili na Krfu, i naravno nenadmasna jagnjetina u Terisosu, na Kritu.

Jedan dan smo skoknuli do Sifnos na izlet, da se podsetimo kako nam je bilo pre 10 godina. Ah, Kastro i crkve 7 mucenika. Ah, uh,uf...

Sa Milosa se vracamo u Atinu gde smo ostali 4 nocenja. Drugo vece (nedelja) smo bili na festivalu Primer gde je glavna zvezda bio David Guetta. Lud koncert bio.

Ponavljanje Monastirakija, Ermou, Tanasis, Arheoloski muzej i kupanje na atinskim plazama. Jedan dan isli busom na izlet do Korinta, Mikene, Nauplije i Epidaurusa.

I onda kuci...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka