turista52

Madrid

260 poruka u ovoj temi

Ajd pa sa srećom. :) Četiri dana je solidno vreme da se provede u Madridu, grad je jako lep, naročito ako uhvatiš lepo vreme. Smeštaj je relativno povoljan, pogledaj npr. hostelworld (obrati pažnju da je na španskom hostAl mali gradski hotel, obično nešto skuplji od hostEla, mada se kategorije preklapaju), a cene su dosta pristupačne (prodavnice su jeftinije a kafane su negde beogradski nivo). Ako iole voliš umetnost, ne propusti Prado ili Mariju Reinu, ulaz je dž poslednja dva-tri sata (proguglaj, a pričalo se i u ovih par tema na forumu).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja polazim sutra, itamo sam 4 dana pa pravac Lisabon.

Pročitao sam temu, nema nešto preterano utisaka (kao na neki mdrugim komercijalnijim destinacijama...)

Bio bih zahvalan da mi neko (ili još bolje više ljudi) napiše po njihovom mišljenju top recimo SEDAM stvari koje ne smem slučajno da preskočim, i/ili ne vidim. :)

Iskreno, ne volim previše da se informišem, volim da odem na neviđeno da na licu mesta kupim mapu, karte pa polako, dakle ovo je čisto preventivno da nešto slučaaaaajno ne promašimO. ;)

Hvala! Foto turu obećavam, za putopis ćemo da vidimo. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Srećan put! U mom potpisu imaš putopise iz Madrida i Portugala, nisu baš sveži ali možda nešto možeš da iskoristiš. Piši obavezno utiske po povratku, da malo i mi uživamo :novine:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda u Madridu nema toliko stvari za videti, ali meni je Madrid broj 1 od evropskih gradova. Barselona je lepsa, ali Madrid je Spanija, u Barseloni je mnogo vise stranaca, turista, tako da se gubi spanski duh, dok je Madrid srce Spanije. Ljudi opusteni, raspolozeni, grad pocinje da zivi posle 5-6 popodne kada svi izadju na veceru, kafu, setnju.. Bila sam u junu kada mrak pada u 22.00-22.30...

U Madridu treba videti: muzeje Prado, Thyssen i Reina Sofia, Puerta del Sol - centar Madrida, sve se desava tu, Palacio Real - kraljevsku palatu, park Retiro - prelep park u centru grada, Plaza Mayor - glavni trg, Puerta de Alcala - i sam trg tu, stadion Santiago Bernabeu, stanicu Atocha, bezbroj malih ulica, trgova, i obavezno probati tapas!

Kada smo obisli sve sto smo planirali, "lutali" smo gradom i uzivali!

Cim krocite u njega, zavolecete te taj grad!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O tom tapasu su pricali i dok bio u Barsi, ali nisam probao

moram u Madridu sad kad idem

a jel ima razlicitih?Koji treba probati?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako nisam zakasnio poseti muzej Amerika.Jako zanimljiva postavka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zakasnio si :)

Nešto smo stigli, nešto ne, usput sam beležio sve i putopis će bude čim ga skockam, za koji dan...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo, mesec dana skoro posle mog povratka iz Madrida... nosim se mišlju da sledeće leto iznajmim stan tamo preko leta, kao što radio za Rim i Pariz i da uživam. Tek ovih dana polako počinjem da shvatam koliko mi je bilo prijatno u Madridu... mada, daleko od toga da to nisam osećao dok bio tamo...jednostavno, utisci se slegli i sve se nekako poklopilo ...

Pored toga, činjenica da je Prado svaki dan besplatan, Thyssen B svakog ponedeljka, kao i muzej Kraljice Sofije (koji se meni i nije nešto svideo, a Pikasova Gernika tek mi se nije dojmila uopšte!) meni baš znači, kao nekom ko se bavi umetnošću/slikanjem.

A i generalno je jeftin. Mada, iskreno, meni ni Rim ni Pariz nisu bili skupi dok tako provodio celo leto u njima.

Videćemo. U svakom slučaju, kao što je neko napisao, meni je Madrid 10 puta bolji od Barselone. U komparaciji sa ostalim evropskim gradovima mi je tu negde, tj svi su mi podjednako dobri ( osim Helsinkija) :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Delim tvoje utiske o Madridu, u odnosu na Barselonu, mirniji i nekako elegantniji grad, ali u senci Barselone.

U Madridu nema nervoze i zivosti kao u Barsi, manje je turista, ali je ugodjaj divan. I nije skup, rasprodaje su im fantasticne,ima dobre muzeje, itd.

Da li se vec gledao te stanove, imas li predstavu o cenama, koliko je dana miminum da se iznajme? Imas li neki provereni link za iznajmljivanje stanova?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Barselona je, pre svega, Katalonija, sto bitno menja stvar. Barselona i Madrid su kao Milano i Rim - dva sveta.

Mene je Guernica odusevila, mozda zato sto sam imala odlicno objasnjenje cele slike, a nisam ni zamisljala da je tako velika.Bas me pogodila.

Tapas? Ima ih na desetine, nisu svuda isti, obicno su izlozeni, pa biras sam sta hoces, sve dodje po 1, 2, 3, 4 eura...i kad skupis nekoliko, uopste nije jeftino. Naravno, kao obrok. Ako je to pre vecere, pa uzmes 1-2 uz aperitiv, onda je ok. Mada ja volim tako da veceram, kao sto i u Grckoj volim da veceram mezedes, da mi sto bude pun tanjirica... :laugh:

p1010434.jpg

p1010435.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Delim tvoje utiske o Madridu, u odnosu na Barselonu, mirniji i nekako elegantniji grad, ali u senci Barselone.

U Madridu nema nervoze i zivosti kao u Barsi, manje je turista, ali je ugodjaj divan. I nije skup, rasprodaje su im fantasticne,ima dobre muzeje, itd.

Da li se vec gledao te stanove, imas li predstavu o cenama, koliko je dana miminum da se iznajme? Imas li neki provereni link za iznajmljivanje stanova?

Nisam gledao stanove jer ipak to planiram za sledeće leto :) ali tri puta kada sam iznajmljivao stan - 2 puta Rim i jednom Pariz, to sam radio preko grupa na couchsurfingu

Pariz me koštao 500 evra mesec dana soba u okviru trosobnog stana ali ogromnog kod place de la Nation

Rim me koštao :) 100 evra krevet sa cimerom u sobi, u San Loprencu, 2 minuta od Terminija

a drugi put 280 evra malo više od tri nedelje, soba u četvorosobnom stanu gde imao u drugoj sobi sjajnu cimerku sa kojom sam u kontaktu i ponudila mi je svoj stan (novi) kad god poželim ponovo u Rim

:)

možda bi o tome mogao malo da porazmislim isto hehehe 2 nedelje Rim, pa mesec dana Madrid

p.s. Nisam probao tapas :)

pošto kupovao u supermarketima i sam pravio sendviče, salate i slično ....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

španija veoma zanimljiva za odlazak :D kada sam ja bio tamo skupi mi bili pozivi pravo,

pa sam samo koristio Smartgroschen za pozive eto to je moj savjet :))) a inače španija veoma pristupacna i dobra ..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nadam se da nije protiv pravila foruma da ostavim link.

Ako jeste recite pa ću kopirati.

Tekst i slike su naravno moji.

http://blog.garaza.rs/index.php/vikend-u-madridu/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neka sredina aprila dobar period godine za obilazak Madrida i okoline, sta kazu iskusni?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trebalo bi da je to neko najlepše vreme, jer nije prevruće. To je, međutim, i neka udarna sezona za obilazak gradova, pa se mogu očekivati veće gužve i nešto više cene smeštaja i prevoza. Madrid nije toliko popularna destinacija kao npr. Rim, Pariz ili Barselona, ali nije ni daleko od toga. Poglêdaj karte i smeštaj već sad.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka