turista52

Madrid

260 poruka u ovoj temi

Hvala narode na pomoći.

Odgovor za Leicester - Iidem poslovno, imam pozivno pismo. Vakcina je kineska, ali Španci priznaju vakcine odobrene od SZO (i Kinez je tu, ruska npr. nije). Letim iz Beograda preko Minhena (Nemci ne priznaju Kineza, ali u tranzitu ne prave problem).

Pitanje za MarkoToro - da li da naručujem taksi onlajn ili da ga naručim na licu mesta kad stignem u Madrid? Stižemo oko ponoći, nije baš neko zgodno vreme.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Taksija uvek ima na aerodromu, na svim terminalima. Ne moraš unapred rezervisati. Osim ako nemaš neke popuste preko avio-kompanije.

Takođe o Barahas aerodroma do Alkale je nekih 25-30km (jer je aerodro na tu stranu), ne bih znao cenu. Ono što znam jeste da imaš metro do ponoći sa aerodroma (roze linija 8 do Atoće pa na C7/C2 voz za Alkalu). Ako nema metro (možda već u ponoć ne kreće metro sa aerodroma) imaš bus N27 pa C2 voz za Alkalu. Karte kupuješ na automatu na aerodromu.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Krajem novembra smo bili u Madridu 4 dana.

Let iz Budimpešte, Ryanair povratak Wizz ( 150 evra za nas dvoje, 2 ranca i 2 kofera)

Taksi od aerodroma do bilo kog mesta u Madridu je 30 evra

Bili smo smešteni u rafaelhotels pyramides, 2 km od Puerta del Sol. Odlican hotel, i obavezno uplatiti dorucak. Mi smo izabrali opcijz bez i pogrešili smo.

Madrid je grad u kome bih mogao sutra da se preselim. Savršen,

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Krajem novembra smo bili u Madridu 4 dana.

Let iz Budimpešte, Ryanair povratak Wizz ( 150 evra za nas dvoje, 2 ranca i 2 kofera)

Taksi od aerodroma do bilo kog mesta u Madridu je 30 evra

Bili smo smešteni u rafaelhotels pyramides, 2 km od Puerta del Sol. Odlican hotel, i obavezno uplatiti dorucak. Mi smo izabrali opcijz bez i pogrešili smo.

Madrid je grad u kome bih mogao sutra da se preselim. Savršen,

Napisi neke utiske iz Madrida ,gde ste bili , sta lepo videli.Postavi i  slike ,to nas sve uvek raduje.:cvetic::D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Madrid jedan od centara sveta vekovima izgleda upravo tako, kao centar imperije. Cerka i ja smo izasli iz metroa na stanici Banco de Espana i opa pravo na "glavnog junaka" serije la casa de papel. U prirodi sve izgleda malo drugacije, ali to ne umanjuje impresivnost gradjevine koju su junaci serije pokusali da opljackaju. Preko puta je institut servantes i niz impozantnih, mocnih zgrada sa lepim ponekad kitnjastim fasadama. Krecemo ka Muzeju Prado dragulju madrida. Prolazimo pored neptunove fontane i priblizavamo se cuvenom pradu. Kolekciju cine umetnicka dela koju su skupljale generacije dve dinastije koje su vladale Spanijom. Prado je muzej svetske klase, neka od izlozenih dela predstavljaju svetsku bastinu. Na mene je jak utisak ostavila slika genijalnog Velaskeza pod imenom male dvorske dame - cudesno. Tu su naravno goja i gola maja kao i 3.maj, naravno el greko sa plemicem. Impozantni bošov triptih. Redom Blagovesti koje je naslikao Angeliko preko remek dela Boticelija, Direra (paznja Autoportret) Rafaelov kardinal, Ticijanov kralj Karlo peti, Karavadjo, Zurbaran, Rembrant, Rubens da pobrojim samo neke. Zasipanje lepotom ne staje. Obez edjenje pravi tenziju oko fotografisanja, cena ulaznice je inace 15 eur. Preporucujem online kupovinu.

Za ljubitelje umetnosti top iskustvo. 

Obisli Sol koji vazi za geografski centar spanije/madrida. Prosli preko plaza mayor lepi trg a kako bismo stigli do pijace san migel. Krcato, mnostvo ljudi koje klopa, cirka, uziva. Naravno oko pijace se pravi fama pa su i cene solidno visoke s obzirom da se radi o hrani s nogu. Provrteli se, islikali i pojeli odlicnu vocnu salatu. Sledece odrediste je cava baja, blago receno zivopisna ulica puna kafica i restorana. Deo ulice se renovira pa mi se cera razocarala. Nastavili do impresivne katedrale Almudena, islikali se ispred palate. Nase sledece odrediste je parce egipta u madridu - debodov hram. Slag na tortu tisen muzej sa odlicnom kolekcijom uglavnom novovekovne umetnosti poznate i djacima petacima. Ulaznice 13 eur.

Za kretanje po gradu idealan metro, kupovali karticu za 10 prevoza. Mislim da me sa plastikom izaslo cca 8.5 eur.

Madrid je blago receno prelep, sunjali se i rezidencijalnim delovima, sporednim ulicama ne samo spektakularnim bulevarima. Infrastruktura savrsena, grad je prljav samo u delovima gde ima turista ostalo jako cisto. Klopa izuzetna, engleski skoro niko ne govori, Puno se renovira i radi u Madridu.

Madrid grad iz snova.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26975
    Ukupno tema
    904884
    Ukupno poruka