turista52

Madrid

260 poruka u ovoj temi

Kako obaviti najbolje i najpovoljnije transfer iz Srbije do Madrida u martu ili aprilu, avionom, autobusam ili vozom ? Napominjem samo transfer, jer idem u posetu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Turista ne znam da li si vec bio u Madridu ali ajde kad se vratis napisi nekoliko recenica o onome sta ne treba propustiti u Madridu, kakve su cene i sl. ja idem u maju, vec sam pokupila info o nekim turistickim atrakcijama na netu, ali ipak ces ti imati informacije iz prve ruke:)

Izmenjeno (Tasha)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I meni su potrebne imformacije o Madridu kao i Tashi biggrin.jpg .

Planiram da ostanem 3 dana, pa moram dobro isplanirati vreme, jer ce Madrid biti samo jedan od planiranh gradova koje cu obici u Spaniji u maju mesecu.

Molim sugestije i za smestaj, parking jer idem kolima i sl.

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i mene, pridruzujem se ovoj grupici za utiske iz Madrida. Idem za Vaskrs, pa su sve info dobro dosle...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jos samo da se turista seti da pogleda temu:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajde dok se turista ne seti da pogleda temu da dodam malo ulja na vatricu :)

Zavidim vam sto cete boraviti u ovom divnom gradu. Na mene je ostavio najaci utisak od svih gradova u Spaniji koje smo obisli.

Nije lose da jedan dan (ili cak dva dana) sednete u turisticki bus i obidjete jednu turu, cisto da steknete sliku o gradu... doduse mnogo ga je lepse obilaziti peske.... Ovo je sajt za taj bus http://www.madridvision.es/en/. Bus ide relativno cesto i povezuje sve znacajne turisticke tacke. Mozete ulaziti/silaziti koliko god puta hocete. Mi ga u Madridu konkretno nismo koristili posto nam je hotel bio u centru, pa smo uglavnom pesacili, ali u Barseloni nismo izlazili. Karta je za 2 dana oko 20 evra. Mozda je malo skuplja varijanta od metroa, ali vas bukvalno vodi do svake atrakcije.

Pored brojnih atrakcija, koje ste nasle/ili cete naci na internetu, svakako preporucujem da vidite Muzej Amerike (Museo de America). Iako se nalazi na top 10 listi muzeja Madrida nije toliko posecen kao drugi muzeji, ali meni je 400 puta interesantniji.... klasicni muzeji (prado....) su super ali mene smaraju. U njemu mozete videti brojne stvari koje su Spanci pokupili sa americkog tla, a ne mozete ih videti u Americi.

Obavezno preporucujem dorucak u Museo de Jamon - muzej sunke (naravno iberijske, mljac).... promet u jutarnjim casovima je neverovatan. Imala sam utisak da pola Madrida tamo doruckuje, naravno s nogu... kroasan sa sunkom, kafa i sokic :)

Predpostavljam da ste svi na spisak vec stavili Kraljevsku palatu i Almudenu, Teatro Real, trgove, Puerta del Sol, Prado, Thyssen, Retiro, botanicku bastu....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi putnici,Madrid je jedan od najlepsih gradova u kojima sam do sada boravila,i nadam se da ce vam moji saveti i preporuke pomoci da ga i vi sto bolje upoznate.

Predlazem vam vam da svakako posetite1. Palacio Real cena ulaznice je 8eura,ukoliko posedujete neku studentsku karticu,ulaznicu mozete kupiti po nizoj ceni.2.Muzej Thyssen-Bornemsiza,cena ulaznice 6eura.3.Muzej Reina Sofija cena ulaznice je 6eura.4.Muzej Prado cena ulaznice je 6eura,subotom od 17-20h je bespalatan ulaz.5.Park Retiro je omiljeni park madridjana,sa prelepim jezercetom,gde mozete iznajmiti camac i uzivati sa voljenom osobom.6.Zicara Teleferico de Madrid,nalazi se u blizini metro stanice Arguelles,cena povratne karte je 5.10eura.7.Muzej Taurino,je u sklopu Las Venatas stadijuma u kome se odrzava korida.8.Muzej knjiga,metro stanica Colon ili Serano,9.Muzej vostanih figura se nalazi u ulici Paseo De Recoletos(metro stanica Colon)10.San Gines Chocolateria,koja je poznata po churosima i toploj cokoladi.11.Buvljak El Rastro se odrzava svake nedelje od 9-14h,glavna ulica je Calle de la Ribera de Curitidore(metro stanica La Latina).12.Stadion Santiago Bernabeu,obavezno se naoruzajte strpljenjem,jer stajanje u redu za kupovinu karata moze da potraje i po nekoliko sati.

Gradski prevoz i metro savrseno funkcionisu,najisplatljivije je da kupite metrobus kartu za 10 voznji koja kosta 10eura.A sto se tice shopinga,predlazem vam da posetite Outlet village Las Rozas,koji vazi za jedan od boljih outleta u evropi.35 kilometara je udaljen od Madrida,a do njega lako mozete stici autobusima 625,628 koji polaze svakih 15 minuta sa Moncloa autobuske stanice i staju kod ulaza u sam outlet.Cene su i vise nego pristupacne.

Mapu u ruke,setajte i uzivajte u Madridu!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Twixy, @ Iwona

jooj ne mogu docekati....... samo ne znam kako sve to postici za predvidjena 3 dana boravka u Madridu.

hvala na informacijama.... srce.jpg

vatra se upalila i bez ulja biggrin.jpg

Da li jos vazi za neke muzeje info da je za poslednja 2 sata ulaz besplatan?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ijaooo kakva vatra, kakvo ulje, meni su vec crvi u d.... Ko ce iscekati do Vaskrsa ajaooooooj

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li jos vazi za neke muzeje info da je za poslednja 2 sata ulaz besplatan?

Na zalost ne znam, a i informacije su mi kanda malo stare. Mi smo imali srecu da budemo u Madridu na dan muzeja, tako da nismo platili ulaz ni za jedan muzej.... tempirajte i vi tad Madrid .....hahahah

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na oficijalnom sajtu grada Madrida imate najbolje i najsvezije informacije. (www.esmadrid.com)

Evo linka da se skine lista svih muzeja, sa vremenima i cenama.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlican link za muzeje lutalice.

@twixy to je sjajna stvar i ja sam bila u Italiji kada je bila nedelja kulture i nigde nismo placali ulaz:))Kojeg datuma si ti bila u Madridu da vidimo da li cemo i mi biti te srece?:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlican link za muzeje lutalice.

@twixy to je sjajna stvar i ja sam bila u Italiji kada je bila nedelja kulture i nigde nismo placali ulaz:))Kojeg datuma si ti bila u Madridu da vidimo da li cemo i mi biti te srece?:)

E sad da me ubijes ne znam koji je tacno bio datum.... ipak je to bilo pre dve godine... ali koliko znam dan muzeja je svuda isti... mozda recimo 19. maj, a mozda i ne :-P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

znaci twixy moze da bude i ne mora da znaci:)kada bi bilo ranije oko 9,10 maja to bi mi bas odgovaralo:))a ja sam toliki maler da cemo u Madridu biti u ponedeljak kada vecina muzeja ne radi:(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tasha, evo sad nadjoh na internetu 18. maj je medjunarodni dan muzeja.

Jos uvek me secanje sluzi.... nisam mnogo omasila :)

Izmenjeno (twixy)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka