ljubce

Sulawesi- od raja do...

vas favorit...   83 glasova

1. 1. Koja od ponudjenih zemalja u Aziji je po vama najinteresantnija?

Molimo prijavi se ili se registruj kako bi glasao/la u anketi.

364 poruke u ovoj temi

ljubce, jel to ostrvo Malenge i vlasnistvo tog gazde? Zanima me, kako je moguce da tamo nema vise turista...a tako savrseno i tako jednostavno sve. Kako je moguce da tamo ne zivi niko? Mozda zbog posebnih vremenskih prilika u odredjeno vreme?

Evo da se malo i ja ukljucim :) Elem, nesto slicno sam video na Philippines a kako je Indonezija kao i Philippines ogroman arhipelag gde postoje hiljade nenastanjenih ostrva desava se da neka od tih ostrva naseli npr jedna porodica i tu nesmetano egzistira... Iz naseg ugla posmatrano vecina tih tropskih ostrva deluje rajski ali ljudi koji tamo zive tu lepotu dozivljavaju na jedan drugi nacin i njima je mnogo vaznije da li ce tu gde zive imati sta da jedu nego kakva je plaza :) Ljubce je vec vrlo slikovito objasnio kako se do ovakvih destinacija dolaza pa to u startu pojasnjava zasto ovakva mesta nisu vise turisticki zastupljena a uz to treba dodati da se neretko radi o ostrvima na kojima nema struje, vode, osnovne ifrastrukture, adekvatan smestaj, itd... iz svega ovoga proizilazi da ce ovakve destinacija i ubuduce ostati dostupne samo za nekolicinu pravih avanturista...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pisi i meni rezervaciju, pa cemo ovako da uzivamo

smajliciokologorskevatr.gif

(hvala Pef za smajlice :srce:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljubce, pa gde si ti :) ? Dugujes nam pricu za veceras, nemoj da mislis da cemo da zaboravimo :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Malenge ostrvo je prilicno veliko, a sa suprotne strane naseg "smestaja" nalazi se selo do kojeg je nemoguce doci kopnom zbog nepristupacnog i neraskrcenog terena.0947cb9c0ca3e1d238516ee0c74af048.gif

47w47.jpg

Na kompletnoj plazi od 200 metara nalaze se samo dve drvene kucice za "smestaj", koje imaju i malu terasicu sa stolicicama i stocicem, na kojoj je idealno u vecernjim satima cekati zalazak sunca.xmas_w00t.gif

P1010429.JPG

Mi smo nazalost na Malengeu (iz neznanja) bili samo jedan dan i to zadnji, a ostrvo pored uzivanja nudi i puno mogucnosti za aktivni odmor, jer neke vrste zivotinja npr, Tarsier ne mogu se videti na ostalim ostrvima Togeana,,,eek1.gif

uu.bmp.jpg

Tarsier je veoma cudna mala zivotinja koja se moze videti samo na par mesta u svetu.

To je inace najmanja vrsta majmuna, koja je aktivna uglavnom nocuxmas_smile1.gif.

Teski su od 100 do 150 grama , visina im je od 120 do 150 cm, a.u poredjenju sa velicinom tela oci su im ogromnexmas_w00t.gif

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uh, Ljubce! Slika je "WOW"!:D Ova zivotinjica se po enciklopedijama na nasem jeziku naziva "avet"...prvi put jje videh na slici pre jedno 30 i nesto godina...ali si se nesto prevario za velicinu...nije valjda preko metar visoka?:)

Potpis ti je kao da sam ga ja smislila!:D:srce: A zivo me zanima sta je na avataru...stalno menjas slike!

Fotke su ti stvarno za uzivanje! Blago gospodji na medenom mesecu! Ima PRAVOG pored sebe!;):srce: Veliki pozdrav za oboje!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljupce nema spavanje, nema zabusavanja......celu noc da pises postove i ubacujes slike :D

cekamooooooooooo

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iz naseg ugla posmatrano vecina tih tropskih ostrva deluje rajski ali ljudi koji tamo zive tu lepotu dozivljavaju na jedan drugi nacin i njima je mnogo vaznije da li ce tu gde zive imati sta da jedu nego kakva je plaza :) 

Logicno. Sad razmisljam...raj imaju samo oni koji se bore za osnovne fizioloske potrebe...ma, srecniji su garant  :D

Nisam se najbolje izrazio ali odgovor na pitanje ces dobiti u narednom postu.

Turista tamo jednostavno skoro da I  nema t.j. moze se desiti da kako sam vec rekao neki “zaluta” ali  ne moze nikako da se kaze da su Togean ostrva turisticka destinacija…

Jasno, da su turisticka, ne bi mi tako sa uzivanjem posmatrali ovo vase putovanje  :D

p.s. Ne znam sta se desava???

Vec satima kucam poruke I kada hocu da posaljem vrati me na prijavu, a poruku obrise???

To se desava kada dugo kucas, odnosno kada se dugo vremenski zadrzis na odgovoru.

Izmenjeno (INFOPUTNIK)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da zavrsimo sa Malengeom jednom lepom fotografijom plaze, i jednim malim osvrtom na vreme provedeno ovde...malaraspa.gif

IMGP2571.JPG

...kada se nadjete na ovakvim mestima i u ovakvim situacijama, jednostavno ne znate sta da radite i kako da se ponasate u svemu tome...th_tease.gif

Dok se moja draga sunca, ja iz lezaljke gledam u more i setih se pesme Olivera Dragojevica "trag u beskraju"... uff al bi mi sad prijala onako laganowhistling.gif

Vec za neko vreme evo me u vodi, pa se i ja suncam, pa poljubim Dacukiss3.gif, pa opet lezaljka, pa "vristim"...

...samo da ne propustim nesto e035.gif0027.gif

P7290866.JPG

Koliko nam je zaosad2.gif sto smo na Malenge dosli "kasno" i proveli samo jedan dan, toliko i nije10qe45d.gif,

jer ajde da se vratimo tamo gde smo stali i vidimo kako su izgledali

9 prethodnih dana na Togeanu...

Izmenjeno (ljubce)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

aniwow.gifEhhh, sta reci posle ovakve fotografije sa ovakvim komentarem. Predivno...svaki sekund vam je bio dragocen i ushicen.ljubimruke.gif

Taj adrenalin se nije izgubio i u tvom pisanju, kako li je bilo tamo  kada se sva cula postave na najvisi nivo.letim2.gif

Pokusah bar na tren da zatvorim oci,.... mislim da sam osetila miris te neke cistote.

Da sam bar neka poruka u boci, pa da tako plutam tamo svuda... sib.gif 

Izmenjeno (INFOPUTNIK)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
thankyou.gif
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uh, Ljubce! Slika je "WOW"!biggrin.jpg Ova zivotinjica se po enciklopedijama na nasem jeziku naziva "avet"...prvi put jje videh na slici pre jedno 30 i nesto godina...ali si se nesto prevario za velicinu...nije valjda preko metar visoka?smajl.jpg

Potpis ti je kao da sam ga ja smislila!biggrin.jpgsrce.jpg A zivo me zanima sta je na avataru...stalno menjas slike!

Fotke su ti stvarno za uzivanje! Blago gospodji na medenom mesecu! Ima PRAVOG pored sebe!wink.gifsrce.jpg Veliki pozdrav za oboje!

Hvala pef...biggrin.jpg

U pravu si "stamparska" greska.th_secret.gif.. od 12 do 15 cm su "visoki"bez-zuba.jpg

A imas i ti jednu "stamparsku"... mislis blago menidanse-macarena-9541.gif

th_bye.gifgirl_bye2.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljubce, pa gde si ti smajl.jpg ? Dugujes nam pricu za veceras, nemoj da mislis da cemo da zaboravimo biggrin.jpg

Ljupce nema spavanje, nema zabusavanja......celu noc da pises postove i ubacujes slike biggrin.jpg

cekamooooooooooo

thankyou.gif

Drugari slab sam bio sa vremenom , a i zeza me kompbez-zuba.jpg

Kakva se ekipica skupila ovde,think.gif... drinks.gifFinouCat_01.gifn040.giff_128m_98940b5.gifzene.gif

a jos nam stigo i Sirkepa stari pustolova065.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lepim slikama, divnim komentarima, preneo si nam atmosferu u kojoj i mi forumasi sada uzivamo... nadam se da ce prica biti dugacka.... srce.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

IMGP2571.JPG

moja sledeca destinacijazaljubiska.jpgstidljivko.jpg

pravi edenstidljivko.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugari slab sam bio sa vremenom , a i zeza me kompbez-zuba.jpg

Kakva se ekipica skupila ovde,think.gif... drinks.gifFinouCat_01.gifn040.giff_128m_98940b5.gifzene.gif

a jos nam stigo i Sirkepa stari pustolova065.gif

A ovaj sa zvezdinim salom je Cejlon... crazy-1.gifsmesna.gif

Izmenjeno (ljubce)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868509
    Ukupno poruka