ljubce

Sulawesi- od raja do...

vas favorit...   83 glasova

  1. 1. Koja od ponudjenih zemalja u Aziji je po vama najinteresantnija?


Molimo prijavi se ili se registruj kako bi glasao/la u anketi.

364 poruke u ovoj temi

Meni licno se jako svidelo jedno ostrvce na koje smo svratili, ne bi li napravili pauzu,

i rucali ono sto nam je spremljeno na Tomkenu.plezko.jpg

Prilazimo ostrvu koje je puno palmi, i na plazi vidimo nekoliko kucica za koje nam "driver " kaze da su napustena i da tu niko trenutno ne zivixmas_w00t.gif

Bilo bi super kada bi ovde mogli da ostanete koji dan... samo je potrebno da vam se kriterijumi spuste na dosta nizak nivo, ali ako vam se svidja ideja o "robinzon turizmu", to je pravo mesto za vasxmas_biggrin.gif

cccf.jpg

cccu.jpg

ccccq.jpg

ccce.jpg

cccw.jpg

ccct.jpg

Izmenjeno (ljubce)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo malog "doprinosa" temi...mozda zatreba...:D

ljubce.gifljubce2.gifljubce3.gif

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nestali ste ... a nastavak?biggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

32a.JPG

morala sam ponoviti neku slikicu, mada je izbor jako tezak...prelepo...i ovu temu mozemo preselitui "Kuda na bracno putovanje".....divim se svaku rec kada procitam i svaku fotografiju koju pogledam...

jer sam se vracala jedno 5-6 puta.Nemam pojma sta bi izdvojila,ovo je vrh

Ova tema i jeste da se cita kao knjiga, i drago mi je sto sve vise imamo ovakvih putopisa, prva nam je Cejlonov Tibet i Transibirsk....

Uvek se vracam, citam po nekoliko puta i svaki put kao da je prvi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dok lencarimo na Tomkenu, okolna ostrva nas prosto mame da ih istrazimo i na njima pronadjemo neku lepu plazu koja ce taj dan biti potpuno nasaicon_biggrin.gif

Drveni kajak, koji nam je za kompletno vreme boravka bio ustupljen na koriscenje, pomogao nam je u tome...

rstare1.jpg

rstare2.jpg

rstarenje0.jpg

rstare3.jpg

rstare4.JPG

rstare5.jpg

Posle dana provedenog na susednom ostrvu, uz zalazak sunca vracamo se na "ribu i pirinac"zl991f.gif

rstare6.jpg

rsttare7.jpg

rstare8.jpg

rrstare9.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za kratko vreme smo se uklopili u njihov nacin zivota i cinilo mi se kao da smo vec dugo tamoicon_biggrin.gif

Nase ostrvo smo detaljno "istrazili", pa smo cak nasli i njihovu bastu lol.gif

ast.jpg

asu.jpg

asr.jpg

Vrlo rado ce svaki mestan hteti da vas povede u ribolov, gde cete pored pecanja uzivati i u druzenju i moru...

asp.jpg

asf.jpg

aasa.jpg

deo ulova...

ass.jpg

Izmenjeno (ljubce)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

aaawdr.jpg

Svake veceri smo pored pesme uzivali i u igri kartama "UNO", koju smo ih mi naucili, i od koje su bili toliko zavisni da kad god bi nas neko danju sreo pozdravljao bi nas sa "veceras uno"? ...mali172.gifsmesna.gif

verovatno mnogi od vas znaju za ovu igru, koja se igra onim posebnim kartama.

Par dana pre naseg povratka na kopno, igrom slucaja jedne veceri bili smo u drustvu onog starihjeg australijanca i njegove indonezanske supruge.

I tako kroz pricu pita Daca nju da li ima ovde malarije ili slicnih bolesti, a ona ko iz topa odgovara i pokazuje na njega, "pa on je imao" i jedva se izvukao ... a i neretko se desava da i poneki mestan dobije i neslavno zavrsi... STAAAAAAeek1.gif ali ih uglavnom ima dublje u dzunglama van naselja i aktivni su samo nocu...

a mi ne pijemo antimalarike niti smo pretpostavljali da je ovde ima...

ali nema veze mi smo se tako dobro stitili i od obicnih komaraca- kremama, mrezama, dugackom odecom... ma ne pamtimo kada nas je ujeo, a i da vam pravo kazem slabo da ih je uopste i biloworth.gif:super.gif

10 dana je brzo proletelo i mi tuzna srca pakujemo ranceve, pritom podelivsi gotovo pola garerobe i nekih slatkisa sto nam je ostalo.

aaaswr.jpg

Sa Malengea na kojem smo bili predzadnji dan, vracamo se kod nas na ostrvo, nezadovoljni i "ljuti", zato sto moramo sutra da krenemo nazad na kopno... ako propustimo ovaj trajekt sledeci je za 10 dana, a to nam je kasno...

Koliko su oni nas zavoleli toliko smo i mi njih, pa je rastanak tesko padao svima, a moj drug Sulu mi sav rastuzensad2.gif trazi obecanje da cemo se jednom opet vratiti. ja cisto iz kulture pozivam njih da ako ikada bude moguce oni nama budu gosti, na sta mi odgovaraju da vecina od njih nikada nije bila ni na kopnu Sulawesia, a kamoli negde dalje...

Budimo se rano da bi iz Katupata. sela pored uzeli prvoz do glavnog sela na ostrvima Uakaia iz kojeg polazi trajekt u popodnevnim casovima.

Izlazimo iz nase "kucice", a Mardi i Sulu nas cekaju da se pozdravimo

asq.jpg

Camcem nas prebacuju preko do sela, odakle krece manji brodic koji prevozi i mestane do Uakaia..

Dolazi i Jafar da pozeli srecan put...

asy.jpg __________________

Izmenjeno (ljubce)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pravo iznenadjenje je bilo sto je na dok da nas isprati dosao i moj drug Karim th_bye.gif

Nije ni on bio bas raspolozen, pa mu dajemo cokoladicu da ga malo nasmejemo, ali ne vredisad.gif

ase.jpg

Krecemo na dvosatnu voznju do glavnog sela u koje stizemo oko 11, a trajekt krece u 5 pa cemo imati i malo lufta...

aaaet.jpg

Ceka nas 15 sati voznje trajektom, ali nadamo se da cemo naci neku dobru "lokaciju", da sto bolje i udobnije dremnemothink.gif

asw.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaki rastanak tesko pada, ali sudeci po vasoj energiji i tome sa koliko ljubavi opisujes ovo putovanje- vraticete se vi jos koji put tamo!:D :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala pef na divnom zakljucku ovog postabiggrin.jpg ... smorilo.jpgplezko.jpg

Za kraj boravka na Togeanu sam ostavio da vam pokazem plazu koja vazi za najlepsu i do koje se dolazi samo camcem, a mi smo Jafaru za voznju do ovog ostrva, koja traje oko sat vremena placali par eura, naravno u Indonezanskim rupljama.

Ovde smo bili samo jednom i to na njegovu preporuku, jer kaze da su titulu plazi dali retki stranci koji su imali srecu da se ovde nadjurazz.gif

asi.jpg

aso.jpg

Sasvim sigurno je da su Togian ostrva na ivici da postanu pravi turisticki hit, tako da probajte da uzivate "dok mozete"...th_bye.gif

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se odgovara na prethodni post
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vracamo se za Manado "istim putem" , ali smo napravili jednodnevnu pauzu u Gorontalu, ne bi li se malo odmorili od puta, i pojeli nesto ko ljudimiamxt7.gifviannen_104.gif

Stizemo odmorni i odlazimo do hostela u kojem su nam ostale stvari.

Posle celodnevnog lencarenja i "banjanja" toplom vodomparty2.gif planiramo ujutru da krenemo u 30-tak kilometara udaljeno mesto Tomohon, iz jednog razloga... mesto je okruzeno sa 2 aktivna vulkana od kojih je jedan medju najaktivnijma u Indonezijieek1.gif

Od 200 aktivnih vulkana u svetu, cak 150 iliti 75%, se nalazi u indonezijithink.gif, a pored toga ima i oko 250 neaktivnih...

Indonezija je inace izuzetno neverovatna zemlja 6c64aab5d18bee93fc823bddec7ba3b5.gif koja izdaje vizu na 2 meseca, a nije ni cudo kad toliko toga ovde mozete da dozivite i viditeeek1.gif

Sa preko 17000 ostrva, ubedljivo je najveci arhipelag na svetu, sa duzinom prosecnom za ceo kontinent...

Kada bi hteli svaki dan da provedete na drugom ostrvu, trebalo bi vam oko 50 godinaicon_biggrin.gif

Da ne pricam o kulturama i jezicima u ovoj zemlji u kojoj se na Papui jos mogu naci divlja plemenamrgreen.gif

Nas su privlacila komodo ostrva na kojima zive komodo zmajevi, koji se hrane svim sto im padne pod celjust, ukljucujuci i divljac, ali na zalost nismo imali vremena da odemo do njih pa i iz razloga sto se tamo veoma tesko dolazi....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da se vratim na Sulawesi i nastavim pricu...

dakle krecemo za Tomohon gde cemo provesti naredna 2 dana posle kojih se opet vracamo u "bazu"icon_biggrin.gif

Vec pri prvom susretu sa mestanima imali smo "topao docek" ... pitao sam se da li na ovom Sulawesiu ima ljudi koji ne vole strancathink.gif

acvf.jpg

onaj me davi...:smesna.gif

arp.jpg

Smestili smo se na periferiji grada u jednom "guesthousu" koji se nalazi u prirodi pored nekog jezerceta-3 eura po osobi, ukljucen dorucakmiamxt7.gif... mali172.gif

arb.jpg

proucavanje "lonely planeta",,,icon_biggrin.gif

arl.jpg

Tomohon inace zovu i "grad cveca", jer je bukvalno gde god pogledate neki cvetak i rasadnik, a i jednom godisnje se odrzava festival d_daisy.gif

ara.jpg

ars.jpg

ard.jpg

Kao sto vec rekoh, okruzen je sa 2 aktivna vulkana koji su stvaran razlog naseg dolaska ovdethink.gif

Manji i slabije aktivni " Mahau", nas nije privlacio, iako su nam mestani preporucivali da je puno bezbednije ici na njegamrgreen.gif

Mi smo zapeli za "Lokon", vulkan visok 1600 metara, koji je cak jedan od aktivnijh u Indoneziji... savetuju nas da idemo do "vulkano centra" i pitamo ih za dozvolu, ali se nama ne gubi vreme jer smo u Tomohonu samo jos jedan dan.

arj.jpg

Crtaju nam mapu kako da dodjemo do podnozja, i nadjemo skamenjenu lavu iz zadnje erupcije, uz koju mozemo da se popnemo do goreth_14.gif

Njihova molba je samo da se gore sto krace zadrzavamo, izmedju ostalog i zbog isparenja...

od malena sam imao zelju da vidim aktivni vulkan uzivoth_celb14.gif

ujutru krecemo...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljubce, moras ponoviti slike...ne vidim ih. Moguce da su nestale ako si ih izbrisao u izvornom postavljanju. Pokusaj da otvoris novi foto buket.

Ovo vase putovanje me tako razgali u  zimskim danima.

:cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljubce, nadam se da ces nastaviti sa ovom pricom. Pretpostavljam da nas ima dosta koji nestrljivo cekamo nastavak. A slike probaj da ubacujes preko http://imageshack.us/ Pozdrav

Izmenjeno (citza)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako udjem na forum tako se prvo nakacim na ovu temu ocekujuci nastavak,ali vidim da nema nista od toga.Nadam se da je u pripremi i da cemo uskoro da uzivamo u novim avanturama

Izmenjeno (goca)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka