ljubce

Sulawesi- od raja do...

vas favorit...   83 glasova

1. 1. Koja od ponudjenih zemalja u Aziji je po vama najinteresantnija?

Molimo prijavi se ili se registruj kako bi glasao/la u anketi.

364 poruke u ovoj temi

Od 40-tak zemalja koliko smo posetili, uvek smo se trudili da pronadjemo mesta gde nijedan turista nije krocio, ili gde je sresti ga bila prava retkostbiggrin.jpg

Posle boravka na pustom ostrvu na Filipinima, ronjenju sa ajkulama na Sipadanu, spavanju u dzungli na Tajlandu, "druzenju" sa orangutanima u dzungli Bornea, svrljanju po prasumi u Maleziji, tajfuna na Filipinima... Sulawesi je bio pravo pozitivno, a i negativno iznenadjenje, ali siguran sam da cemo se tamo iz mnogo razloga opet vratitibez-zuba.jpg

Izmenjeno (ljubce)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sulawesi

nedovoljno turisticki razvijena pokrajina u Indoneziji koja se nalazi izmedju Bornea i Papue Nove Gvineje

Sulawesi-map.jpg

Ima 15 miliona stanovnika i sa povrsinom od blizu 200.000 kvadratnih kilometara, 11 je po velicini ostrvo na svetu.

Veoma je cudnog oblika i zbog ne bas "prohodnog" terena kretanje je otezano, pa smo mi na primer sA LOKALNIM dzipom put od Manada do Gorontala dug nesto preko 300 kilometara presli za 11 satiplezko.jpg

Ubedljivo najveci procenat hriscana u Indoneziji je upravo na Sulawesiu gde ih ima oko 3 miliona i smesteni su na severu ove pokrajine dok su na jugu muslimani.

Ovde su cesti gradjanski ratovi izmedju hriscana i muslimana, narocito na centralnom delu u okolini gradova Palu i Poso, gde je od 2000-te stradalo na hiljade ljudi, ali je severni deo apsolutno bezbedan.

Izmenjeno (ljubce)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo napred, Ljubce!:D I sve najbolje u 2010.!:srce: Volela bih da mogu da glasam, ali ti krajevi su mi totalno nepoznati! Samo zahvaljujuci vama, pravim putnicima, delickom svoga bica i mi "otputujemo" u te krajeve! Nadam se da ces nam uskoro ponovo pisati sa nekog tamo lepog mesta!:srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Puno hvala Pefsmajl.jpg , i tebi sve najbolje i da ti nova godina pored srece i zdravlja, donese neko lepo putovanjebiggrin.jpg

A sto se glasanja tice anketu sam stavio i za forumase koji nisu posetili navedene zemlje, pa mogu da odaberu koja bi njima bila najinteresantnija za naredno putovanje tako da glasaj i planirajbiggrin.jpg

Izmenjeno (DraganV)
obrisan citat
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti!:srce: Posle tvojih slika sve mi se plavi pred ocima od Maldiva!:D Ali, kada bi trebalo da mi preporucis neku organizovanu turu, buduci da nisam hrabra kao vi, sta bi mi preporucio?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako smo dospeli na Sulawesi...smajl.jpg

sasvim slucajno, posto smo planirali put od 2 meseca, i da posle Vijetnama letom "Air asie" sletimo u Kuala Lumpur, koji smo prosle godine izmedju ostalog kao i dobar deo Malezije obisli, gledali smo za koje destinacije sve leti ova aviokompanija i primetili let po specijalnoj ceni od 10 euraplezko.jpg sa svim taxama za "neki" Manado u Indoneziji...

bacili smo se na istrazivanje po netu, i doneli odluku... TO JE TOsmajl.jpg

Izmenjeno (ljubce)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mogao bi da napravis jos koju MFT! Npr. to plivanje s ajkulama...videh jednu sliku danas na drugoj temi, ucinilo mi se da si ti na njoj....:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Definitivno Tajland... izuzetno organizovan sto se turizma u sopstvenoj reziji tice, potpuno bezbedna, sa veoma povoljnim cenama... ma prava destinacija za turiste koji nisu navikli na cimanja, razmisljanja, neizvesnostbez-zuba.jpg

To je i nama vbila prva destinacija u sopstvenoj reziji i mogu ti reci po meni "odskocna daska" za sve koji zele da putuju kao "backpackeri"...biggrin.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se odgovara na prethodni post
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koje doba godine je dobro za takvo putovanje? Koliko dana traju te ture?

Zanimljivo mi zvuci Indija, ali negde procitah da nije bas bezbedna....Koliko puta ste bili u tim krajevima?I najvaznije: kako se zena spakuje za tako dugacko putovanje?:D

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma sto se tice "doba godine", ja bih ti rekao kad god tebi odgovara, jer smo mi uvek tamo boravili u "losem" monsunskom periodu i nikad nam to nije bio problem, jer to uopste nije tako kako ovde ljudi zamisljaju i kako neki to predstavljaju (PO MENI i mom iskustvu...)

Indija je zaista fascinantna ali ti je ne bih preporuciobez-zuba.jpg sto se za nju kaze "ili je mrzis , ili je volis..." nema sredinebiggrin.jpg

Nama se i pored mnogih stvari koje samo tamo mozes da vidis i dozivis nije svidela i ne bi se tamo vracaliplezko.jpg

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U kom periodu ste vi putovali i kako se gospodja pakovala...ipak je 2 meseca dug period?Mozda bi mogao da sednes i po redu nam opises zemlje koje ste obisli, prednosti i mane, pa da onda razmislimo i glasamo!

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi uvek putujemo u vreme naseg leta i ne pakujemo sebiggrin.jpg ... nosimo samo stvari za licnu higijenu i jos par potrebstina koje spakujemo u jedan "rancic", a uglavnom sve od stvari kupujemo tamo za "sitne" pare pa kad se vracamo donesemo nam brdo "polovnih" suvenirabez-zuba.jpg

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedan rancic?!?:) :) Ups! Nisam to bas tako zamisljala! Ja sam sportski tip, ali rancic....:stidljivko:Sad na tvojoj mapi videh Surabayu...ne znam za tu, ali ako u novosadskoj "Surabayi" spremaju hranu kakva se stvarno priprema u Indoneziji- to mi se dopada...za pocetak- nije lose!:D

Stavi, molim te, neku slicicu podvodnog sveta!

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljubce ja sam planirao put na Tajland s verenicom za kraj jula,i ostanak nekih 25 dana,pa me najvise zanima taj monsunski period bas za tajland,tj da li je pametno ici u ovo navedeno vreme tamo?Pogotovo sto drugu opciju nemamo,jer smo tada jedino slobodni toliko.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da ne bi na ovoj temi koju sam otvorio konkretno za Sulawesi, diskutovali i o ostalim destinacijama cime bi skretali sa iste, evo ti link teme gde cu ti vrlo rado odgovoriti sta te interesujebiggrin.jpg

http://www.putovanja...ngapurkambodza/

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26044
    Ukupno tema
    869090
    Ukupno poruka