Frogi

Rezervacija smestaja preko interneta-online

400 poruka u ovoj temi

U hotelu koji zelim da rezervisem kazna u slucaju nepojavljivanja je skidanje sa kreditne kartice kompletnog iznosa za 10 nocenja ( 1340 eura :o u mom slucaju hehe).

Medjutim, pise da ti ne skidaju nista do dolaska, i da placas tek kad stignes u hotelu

(osim u prethodno navedenom slucaju).

Sada, interesuje me, da li mogu rezervisati iako nemam na kreditnoj kartici 1340 eura??

Da li oni provjeravaju ili sta vec, posto trenutno na kartici imam samo 500 eura :unsure: - posto, ne bih da se desi da kad stignem nema sobe..?

ps. sada rezervisem, a u avgustu idem..

Hvalaa

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koji booking sistem ??

U pravilu , mozes da bukiras . Njima broj kartice koristi samo za kaznena skidanja dan ,2 , pre dolaska ako je tako naglaseno .ili za komplet sumu kako si i procitala ali na dan nepojavljivanja.

Zato ja stalno i pricam , DOBRO SVE PROCITATI --I NAJSITNIJA SLOVA .

Cim napravis rezervaciju , dobices povratni mejl i onda je sve gotovo . To je to !

Sretan put i nista ne brini

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puunnoo kondukterka!

Prvi put mi je da bukiram hotel preko net-a, a odlucila sam se da bukiram preko sajta hotela, i pise da je kazna za nepojavljivanje skidanje kompletne sume sa kreditne kartice, zato sam i pitala da li oni provjeravaju koliko novca ima na kreditnoj kartici.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sa obzirom da se garantuje karticom, hotel ce izvrsiti predautorizaciju iste, samo je pitanje u kom trenutku.

Predautorizacija je blokiranje sredstava na racunu, u zeljenom iznosu. Sta to znaci? Pa, kao sto rekoh, blokirace sredstva na kartici, tako da niko drugi ne moze da ih koristi do njih, sve dok ih i konacno ne skinu (izvrse naplatu) ili ih odblokiraju (jer ste im platili gotovinom ili iz nekog drugog razloga). Dakle, pare su na kartici, ali ne mozete da ih koristite, dok oni ne odluce sta ce sa njima.

E sad, ostaje pitanje sta pise sitnim slovima u rezervaciji. Ukoliko ne budu izvrsili predautorizaciju sada, verovatno ce neposredno pred dolazak, kako bi se obezbedili, te je moguce da ce kontaktirati onoga ko je izvrsio rezervaciju i zatraziti da na kartici obezbedi dovoljno novca, ili ce biti prinudjeni da otkazu rezervaciju.

Mozda i nece, ali da sam na njihovom mestu i naplacujem celokupan iznos, u slucaju no show varijante, svakako bih zeleo da sebe obezbedim, a ne da se nadam da cete imati sredstva na kartici na dan dolaska (ukoliko uopste i dodjete).

Malo je onih koji kao penale naplacuju celokupan iznos (obicno je to dan/dva), a samim tim je nezgodno obezbediti povecu sumu novca, koji necete moci da imate na raspolaganju...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo da i ja kazem svoje iskustvo.

Ja sam rezervisao preko neta hotel u Rimu, i to dva meseca pre putovanja, cena je bila jako povoljna (650 eura 10 dana za mene i suprugu, 4* hotel), i kada smo se pojavili u hotelu sve je bilo gotovo za dva minuta, tj koliko im je trebalo da iskopiraju pasose i dobijemo kljuc. Naravno nista nismo platili unapred i sve smo platili kada smo se odjavljivali iz hotela.

Ja sam hotel nasao preko sajta hrs.com, koji je po meni bolji sajt od ostalih iz par sledecih razloga.

Kao prvo jako je pregledan i imate opciju da odaberete hrvatski jezik tako da lepo mozete da procitate sve uslove oko rezervacije sobe da kasnije nemate problema oko toga. Drugo osim same slike hotela i kategorizacije neretko imate i znak bombone pored imena hotela sto znaci da nesto dobijate kao poklon (parking, internet, sauna, mineralna voda...), sledece sto je po meni i najbolje je sto iznad ponude hotela sa desne strane imate i udaljenosti od centra grada, zeleznicke stanice, aerodroma itd. Po meni jako korisno, jer dzaba ako je hotel i 7* a lose povezan sa gradom ili udaljen tri dana jahanja.

Naravno prilikom izbora hotela proveravao sam utiske gostiju i na bukingu, veneri itd.

Jos jedna dobra stvar je sto mozete da vidite uslove rezervacije, da li morate nesto da platite, do kada mozete da otkazete rezervaciju itd.

Ma pogledajte i sami da ne duzim, ja sam prezadovoljan i nastavicu da koristim usluge hotela preko tog sajta.

Za sve nedoumice slobodno se javite ovde ili preko pm.

Poz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da , www.hrs.com imaju dobru reputaciju

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

POMOC!!!

Nasla sam povoljnu ponudu za hotel u Rimu, ali je moj suprug pomalo skeptican sto se tice bukiranja preko neta i davanja podataka sa kartice. On ima Visa elektron karticu i na njoj tri racuna (dinarski, dolarski i euro). Preko te kartice prima platu i nije voljan da deli informacije o kartici na internetu. Povrh svega su nam u njegovoj banci rekli da ni oni to ne preporucuju (rezervaciju preko neta)! Zanima me koju karticu da izvadimo samo za placanje preko neta, preko koje cemo moci da bukiramo hotel, i uplatimo samo tacan iznos rezervacije i da tu karticu po mogucstvu dobijemo odmah tj. bez cekanja od 2 nedelje(u banci nisu znali da nam kazu, sluzbenica se zbunila skroz, nije imala pojma sta je pitam)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima vec na nekoj temi:

Banca Intesa izdaje Visa Internet karticu - ja je imam i radi sasvim OK (doduse nisam placao hotele, jos uvek).

Moze je dobiti bilo ko, jer raspolazete samo onim sto uplatite na nju. Negativno je sto ipak morate sacekati, tj ne moze se dobiti odmah. Naravno, nije Intesa jedina, verovatno sve (ili vecina) banke izdaju takvu karticu.

Sto se sigurnosti placanja karticama tice, dovoljno je da je date prodavcu (bilo gde) u ruke i imace ne samo broj kartice, vec i onaj "sigurnosni" CVV kod, tako da nije internet nista nesigurniji od najobicnijeg "live" placanja. Nikada nemojte davati bitne podatke ukoliko web strana nije "sigurna", tj, ukoliko u naslovu nema https://www.adresa.com, kao sto ne treba placati na stranama koje nemaju neki certifikat o sigurnosti online transakcija

Evo primera sa ovog sajta:

scr1.png

i sa drugog sajta - online placanje: kada kliknete na ovakvu ili slicnu oznaku >scr3.png

dobijate ovakav prozor >  scr2.png naravno, pozeljno je da nije istekao, kao sto se vidi sa slika: vazi do 02.12.2010.  Skrenuh sa teme.

Sta je poenta? Ipak izvaditi tu internet karticu :D

Druga mogucnost je da kontaktirate hotel i probate da se dogovorite oko placanja preko racuna, tj trazite profakturu sa uputstvima za devizno placanje, pa pravac banka. Cini mi se da je moguce uplatiti u inostranstvo po profakturi (mada, Srbija je ovo).  

Izmenjeno (predrag)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

OTP Banka izdaje isto takvu karticu kao i Banka Intesa...Visa Virtuon. Raspolazete sa onoliko sredstava koliko imate na kartici tj. koliko uplatite na nju. I moze je dobiti bilo ko..zaposlen-nezaposlen. Placa se samo izdavanje kartice od 200 din dok je mesecno odrzavanje besplatno. Pogledajte kod njih..mozda je rok dospeca kartice kraci

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno na korisnim informacijama! Ovaj hotel sam nasla na hrs.com, neko od forumasa je hvalio ovaj sajt, tako da se nadam da je pouzdan, ali cu ipak otici da izvadim posebnu karticu za placanje preko neta (mada mi se cini da procitah na forumu, da ta kartica ne funkcionise kad se bukira hotel(?!)... U svakom slucaju, nece se baci ). Drugar mi je rekao da otvorim devizni racun i trazim karticu za racun, pa tako platim za hotel. Videcu u ponedeljak, valjda cu uspeti da uradim nesto...

Izmenjeno (profesorka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno na korisnim informacijama! Ovaj hotel sam nasla na hrs.com, neko od forumasa je hvalio ovaj sajt, tako da se nadam da je pouzdan, ali cu ipak otici da izvadim posebnu karticu za placanje preko neta (mada mi se cini da procitah na forumu, da ta kartica ne funkcionise kad se bukira hotel(?!)... U svakom slucaju, nece se baci ). Drugar mi je rekao da otvorim devizni racun i trazim karticu za racun, pa tako platim za hotel. Videcu u ponedeljak, valjda cu uspeti da uradim nesto...

Ja sam hvalio sajt hrs.com, rezervisao hotel preko njega, i sve je proslo kako treba. Mi smo dali broj zenine kreditne kartice i nikakvih problema nismo imali. Da se razumemo i ja sam protiv davanja broja kr. kartice na ko zna kakvim sajtovima, ali i meni je ovaj sajt preporucio prijatelj, koji vec godinama koristi njihove usluge, i najmanje 3 meseca godisnje je van zemlje i nikada nije imao neprijatnosti.

Naravno i moja je preporuka izvaditi karticu za placanje preko neta i imati na njoj sredstava taman koliko vam treba, ali mi smo u datom momentu mogli da damo samo broj prave kreditne kartice, jer nismo hteli da propustimo taj hotel i za tu cenu.

Ceo racun smo platili na licu mesta u hotelu, kada smo se odjavljivali.

Poz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

POMOC!!!

Povrh svega su nam u njegovoj banci rekli da ni oni to ne preporucuju (rezervaciju preko neta)! ... (u banci nisu znali da nam kazu, sluzbenica se zbunila skroz, nije imala pojma sta je pitam)

Ja vam preporučujem da promenite banku. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja vam preporučujem da promenite banku. smajl.jpg

ha,ha...to sam i ja rekla suprugu! U svakom slucaju, za sve one koji hoce da bukiraju hotel preko neta, a nemaju karticu, Hipo-Alpe-Adria banka ima master card sa kojom moze da se bukira hotel preko neta, vezana je za devizni racun, ne placa se otvaranje i zatvaranje racuna, ceka se 2 nedelje. Nadam se samo da ce ostati soba u hotelu dok ja dobijem karticu!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko zna proceduru rezervacija hotelske sobe preko interneta. Ja sam uradio rezervaciju direktno preko hotel portala, i hotel mi je za sad javio samo jednu rec: potvrdjeno. Sad ne znam na cemu sam. Logicno bi mi bilo da mi hotel u narednom koraku posalje neku potvrdu da mi je soba u tom preiodu sigurno obezbedjena. Ne bih da mi se desi da dodjem u hotel a da mi akze recepcionar da ja nema rezervisanu sobu. Pomagajte ljudi. Da li ce meni hotel poslati na e-mail neku potvrdu, vaucer?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko zna proceduru rezervacija hotelske sobe preko interneta. Ja sam uradio rezervaciju direktno preko hotel portala, i hotel mi je za sad javio samo jednu rec: potvrdjeno. Sad ne znam na cemu sam. Logicno bi mi bilo da mi hotel u narednom koraku posalje neku potvrdu da mi je soba u tom preiodu sigurno obezbedjena. Ne bih da mi se desi da dodjem u hotel a da mi akze recepcionar da ja nema rezervisanu sobu. Pomagajte ljudi. Da li ce meni hotel poslati na e-mail neku potvrdu, vaucer?

Ako si dao sve podatke potrebne za rezervaciju i njihovu potvrdu rezervacije,samo isprintuj rezervaciju ili možeš i sve prepiske,mada ne treba,i samo će ti poslati email 2-3 dana pre dolaska da li je sve ok itd.

Inače,ja se vratio pre koji dan iz Venecije.

Hotel bukirao sam preko hotela direktno i mogu vam reći da imam najpozitivnija iskustva.

Dobio sam,bez preterivanja,najbolju sobu u hotelu,sve je bilo savršeno...

Sada ću isto tako uraditi i za Pariz u maju;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26993
    Ukupno tema
    905514
    Ukupno poruka