Frogi

Rezervacija smestaja preko interneta-online

400 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima!!!

Želeo bih da rezervišem hotel u Veneciji u periodu karnevala u februaru,ali mi nije baš najjasnija procedura rezervacije hotela preko net-a.

Do sada sam što se tiče individualnoh putovanja išao preko travel-housa,i bilo je ok,ali kako sam video oni u svojoj zaista velikoj ponudi nemaju taj hotel koji mene zanima,pa bi želeo da probam da to obavim sam.

E,sad,društvo pomagajte.

Imam milion stavri koje me zanimaju,al ajde da počnem od početka.

1.Da li mi je sigurnije da idem direktno preko hotela ili preko booking.com?

 

2.Kako tačno,korak po korak,izgleda proces rezervacije i šta mi je sve potrebno?

 

3.Kakva su vaša iskustva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ja ću dati skromni doprinos, dok se ne javi neko iskusniji. Koristila sam booking.com za rezervaciju hotela u Barseloni, odgovarao mi je ovaj sajt jer su navedeni detalji za svaki hotel u smislu da li se plaća neki depozit ili ne. Pošto su nam tada trebale vize, odgovaralo mi je da se ne plaća depozit prilikom rezervacije, kao i da nema penala u slučaju otkaza rezervacije (ako ne dobijem vizu). Uglavnom, sve do 1 ili 2 dana pre datuma dolaska, otkazivanje rezervacije je "besplatno", u suprotnom, naplaćuje se prvo noćenje.

Kada odabereš hotel i sobu koju želiš da rezervišeš, sledeći korak je unos podataka o tebi: ime, prezime, adresa, email adresa, ime drugih putnika koji će biti u sobi, broj kreditne kartice, period važenja kartice, ime nosioca kartice. Dalje možeš dodati neki dodatni opis, npr. da želiš francuski ležaj u dvokrevetnoj sobi i sl. Kada proveriš sve podatke i potvrdiš rezervaciju, na email adresu ti stiže potvrda da si rezervisao smeštaj, zajedno sa brojem rezervacije preko kog možeš na sajtu uvek pristupiti svojoj rezervaciji i poništiti je/promeniti detalje. Ovaj email treba da odštampaš i poneseš sa sobom u hotel. Nama je ovaj email bio dovoljan i za ambasadu.

Ono na šta svaki hotel ima pravo, i to piše na pregledu hotela na sajtu booking.com, to je da rezerviše iznos po ceni jednog noćenja na tvojoj kartici, kako bi proverio da je validna. To mogu, a i ne moraju da urade. Uvek je dobro kontaktirati hotel pre dolaska, kako bi se potvrdilo vreme dolaska i sl. Nama se desilo da smo rezervisali hotel Visa Virtuon karticom, koja nije kreditna, tri meseca unapred. Hotel nije pokušao da rezerviše sredstva do noći pred dolazak (tako je funkcionisao sistem konkretnog hotela), i tada rezervacija nije prošla. Razlog zašto rezervacija nije prošla (bilo je dovoljno novca na kartici), kako su mi objasnili kasnije, nije što kartica nije bila kreditna, već što podržava samo noviji standard e-commerce transakcija, a ne i drugi, MOTO, koji je koristio hotel. Bilo kako bilo, pošto je bio špic sezone, našu sobu su izdali a nas su smestili u drugi hotel iz svog lanca, po istoj ceni, iako su tada bile mnogo više.

Ovo nikako ne znači da ne preporučujem rezervacije preko interneta, samo, nisam imala dovoljno informacija tada. U svakom slučaju, kreditne kartice nikad ne omanu :D Verovatno znaš i za sajt hostelworld. com, na njemu možeš rezervisati i hotele i hostele, ali mislim da tamo uvek plaćaš depozit (prvo noćenje), koje ti propada u slučaju da otkažeš rezervaciju.

Nadam se da sam bila od pomoći, i mene interesuju iskustva drugih pošto ću sada, bez viza, nadam se češće na ovaj način rezervisati hotele! Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto ću najverovatnije da rezervišem hotel direktno preko sajta hotela,danas sam im poslao kao request preko email-a da li imaju to što meni treba i

Resident Manager mi je rekao da imaju sobu koju tražim i to po ceni od 150 eura manje nego kada probam reservation preko sajta.

Kao to je njegova ponuda,međutim to nije oficijalna cena preko sajta hotela.

Šta mislite ,jer ok da ovako bukiram,pošto mi ova njegova cena i više nego odgovara.

U PS piše:

P.S. No compensation can be requested in case, for any reason, clients

could not take advantage of above complimentary amenities during his stay.

Should our proposal be suitable to you we would like to receive within 3

days a written confirmation with your Credit Card details, Visa or Master

Card if possible, (Cardholder’s name, Number and Expiry date)

One night’s penalty for cancellation notice received under 3 days before

the arrival date or for “no show”.

Not receiving an answer from you within these terms this offer will be

automatically cancelled.

Looking forward to hearing from you, and assuring you of our very best

attention and care to all our valued clients, we remain, with best and

most sincere regards,

Šta mislite ,jer ok da ovako bukiram,pošto mi ova njegova cena i više nego odgovara.

Hitno mi je!!!!

Izmenjeno (Frogi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikada se nisam bavio bukiranjem preko neta, ali meni ovaj nacin ne deluje sigurno...:ljutko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikada se nisam bavio bukiranjem preko neta, ali meni ovaj nacin ne deluje sigurno...ljutko.jpg

Ne delim tvoje misljenje. Prosle godine (2009) smo bukirali hotel u Jerusalimu preko neta i sve je proslo bez ikakvih problema. Uplatili smo 10 Evra za rezervaciju i 2 Evra za troskove bukiranja. To smo uradili iz dva razloga. Osnovni razlog je bio dobijanje induvidualne multi izraelske vize a drugi sto nam je smestaj stvarno trebao. Bili smo spremni da zrtvujemo uplatu ako nam se smestaj ne svidi. U slucaju otkazivanja dva dana pre rezervacije tih 2 Evra ti propada. Smestaj je bio upravo kao na slici pa smo se tu i zadrzali. Sada su vize za Izrael ukinute ali nije lose imati unapred rezervisan hotel.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na gore opisani nacin, hoteli, odnosno uprave istih, zele da se osiguraju od no-show varijante. Jednostavno, ponudili su dobru cenu i zele garanciju da cete se pojaviti, tj da im kapacitet nece ostati neiskoriscen, a da pritom nemaju odredjenu kompenzaciju.

Naravno, zvuci nesigurno davati nekome podatke sa kartice, kao i dozvolu da je upotrebi (za navedeni broj nocenja, odnosno iznos). Iako sam radio u hotelu, i sada radim sa hotelima gde se pribegava istim, ili slicnim, varijantama, i ja bih dobro razmislio o takvom nacinu osiguranja placanja/dolaska. Naravno, dosta zavisi i od toga gde se putuje, te o kojem se hotelu radi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da uvek postoji sumnja i treba biti oprezan. Ukoliko ste nepoverljivi, smeštaj možete platiti i direktnim transferom, tj. možete uplatiti na račun hotela, tako nikome ne otkrivate svoje podatke. Ovo je varijanta koju smo mi koristili, i na osnovu uplate smo dobili garantno pismo od hotela u Grčkoj, leto 2009.

pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na gore opisani nacin, hoteli, odnosno uprave istih, zele da se osiguraju od no-show varijante. Jednostavno, ponudili su dobru cenu i zele garanciju da cete se pojaviti, tj da im kapacitet nece ostati neiskoriscen, a da pritom nemaju odredjenu kompenzaciju.

Naravno, zvuci nesigurno davati nekome podatke sa kartice, kao i dozvolu da je upotrebi (za navedeni broj nocenja, odnosno iznos). Iako sam radio u hotelu, i sada radim sa hotelima gde se pribegava istim, ili slicnim, varijantama, i ja bih dobro razmislio o takvom nacinu osiguranja placanja/dolaska. Naravno, dosta zavisi i od toga gde se putuje, te o kojem se hotelu radi.

Hotel je u Veneciji - Hotel Bonvecchiati, ozbiljan hotel,bio sam prošle godine isto u njemu,preko travel housa našeg,ali ove godine oni nisu imali za odgovarajući termin.

I onda sam otišao direktno na sajt hotela,napravio reservation ,međutim radi sigurnosti sa želeo da kontaktiram hotel email-om da slučajno ne bude neke zabune ili da ne bude da sajt nisu ažurirali.

Preko email-a mi je njihov tzv. resident menager dao kao ponudu da tačno tu sobu koju sam ja tražio,sa tim i tim pogledom...i šta već,po ceni koja je kažem nekih dobrih 150-ako ne i 200 eura niža nego ta oficijalna sa sajta.

I kaže da ukoliko mi ponuda odgovara da odgovorim u roku od 3 dana i dam br. kartice i dokle važi...ne znam...

..Meni deluje ok,ipak bio sam u hotelu,hotel je jedan od jačih sa 4 zvezdice u Veneciji,svi su vrlo profesionalni i ne verujem da bi jedan tako ozbiljan hotel dozvolio sebi neke prevare...

Inače,danas bi to trebao da završim,pa zato i lomim toliko...ako me razumete

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šta mislite ,jer ok da ovako bukiram,pošto mi ova njegova cena i više nego odgovara.

Hitno mi je!!!!

SLOBODNO !!!

Vec godinama koristim takvu vrstu rezervacije i NIKAD nisam imala problema .

To sto ti je hotel ponudio bolju cenu , nije nista nenormalno jer u principu je to i uobicajeno .

Jedino sto moras da vodis racuna u slucaju odustajanja da na vreme otkazes rezervaciju da ti ne bi skinuli sumu za penale .

Najvise su me ( prijatno) iznenadili Bugari od kojih zaista nisam ocekivala da su u turizmu postali takvi profesionalci .

Obicno je cena koju ti nudi hotel najniza , ali mozes proveriti jos neke sajtove gde se taj hotel pominje ( ukucaj ime hotela , mesto u google),

jer se meni desilo da venere.com za isti apartman u Spaniji nudi manju cenu nego booking.com, a lokalni sajt spanski opet manju nego ovi veci booking sistemi . Za Grcku isto koristim , cak i za privatan smestaj njihove lokalne sajtove i saljem mejlove trazeci ponudu u odredjenom periodu

i za odredjeni smestaj . Za Francusku , kontaktiram hotele direktno . ....................itd

Ne brini nista , bice sve u redu , samo kopiraj svaku prepisku i sa tim se pojavljujes u hotelu . Ukoliko stizes kasnije nego sto je uobicajeno ,

nagovesti im to u mejlu .

Pozdrav i uzivaj !!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne delim tvoje misljenje. Prosle godine (2009) smo bukirali hotel u Jerusalimu preko neta i sve je proslo bez ikakvih problema. Uplatili smo 10 Evra za rezervaciju i 2 Evra za troskove bukiranja. To smo uradili iz dva razloga. Osnovni razlog je bio dobijanje induvidualne multi izraelske vize a drugi sto nam je smestaj stvarno trebao. Bili smo spremni da zrtvujemo uplatu ako nam se smestaj ne svidi. U slucaju otkazivanja dva dana pre rezervacije tih 2 Evra ti propada. Smestaj je bio upravo kao na slici pa smo se tu i zadrzali. Sada su vize za Izrael ukinute ali nije lose imati unapred rezervisan hotel.

nisam mislio da je bukiranje preko neta nesigurno, nego mi je nesigurno to sto je Resident Manager ponudio...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisano!!!!

Sve je ok,baš kao što je kondukterka napisala.

E sad ,šta sve od ovih svih email-ova da iskopiram za hotel,samo ovo sa rezervacijom ili sve?

Pozz i hvala na podršci...i pišite i dalje svoja iskustva sa online bukiranjem bilo preko hotela direktno ili preko bookinga...,jer sad kad nam ne trebaju nikakve vize će verovatno ovaj način putovanja biti mnogo češće u upotrebi nego do sada.

Izmenjeno (Frogi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja smestaj uglavnom gledam i rezervisem na www.hotelscombined.com

Na tom sajtu su objedinjene ponude sa booking-a, venere, skoosh, gtahotels, zatim i cene poznatijih hotelskih lanaca. Nekoliko puta sam rezervisao i sebi i drugima smestaj po Evropi, i nikad nije bilo problema.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisano!!!!

E sad ,šta sve od ovih svih email-ova da iskopiram za hotel,samo ovo sa rezervacijom ili sve?

Bravo , vidis da nije nista tesko i komplikovano a uvek je mnogo jeftinije nego bilo koja agencija .

Ima tu caka i cakica , vremenom udjes u stos i sve ide glatko .

Elem , najvazniji ti je papir sa rezervacijom ali ne budi lenj i nastampaj celu prepisku i ponesi .

Ja bar tako uvek radim jer sam ponekad dolazila i u cudna , nocna vremena u hotele , u zavisnosti od aviona ,

i da ne bi nekom portiru objasnjavala lakse je tako .

A opet sa druge strane , nikad mi nisu nista dodatno trazili .

E sad , kako si ti trazio specificnu sobu koja gleda na tralala i ostalo , i to su ti potvrdili , ponesi sve .

U nekom slucaju da ne dobijes zbog karnevala bas to , dignes dreku menadzeru i garantovano dobijes bolju varijantu za iste pare .

Hehe, i to provereno !

Ma opusti se !

Btw...dao si i meni ideju za karneval a kako imam prijateljicu u Veneciji , ko zna mozda i ja skoknem na par dana

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Btw...dao si i meni ideju za karneval a kako imam prijateljicu u Veneciji , ko zna mozda i ja skoknem na par dana

kanacno da mozemo ovako da kazemo!! aludiram na ukinute vize :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da ni pre ukidanja viza , putovanja nisu bila neki problem , ukoliko si zaista zeleo da putujes a recimo bar imas stalan posao .

Meni su najdraze vizne komsije Grci vec godinama davale multi vizu 6 meseci , 90 dana , pa kad istekne ponovo , bez ikakvog poziva odande . Mojoj porodici takodje . Nikakve veze ni mutljavine osim sto jasno stavis do znanja da si turista i ne ides da radis . Naravno da sam to koristila i za putovanja po drugim zemljama i nikad problem.

Cak su i on-line bukiranja hotela bila neka garancija .

Najlakse je izmisliti razlog zasto se ne pokrenuti ako se vec nesto zaista zeli al eto , mrze nas , nece nam dati , ma ko su oni , necu da cekam na vizu i slicno ............

Mislim da se nisam previse napatila sto sam 2 puta godisnje otisla u zakazanom terminu po vizu a omogucilo mi da se ne osecam kao u kavezu sve ove godine

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka