Dzoni Bomboni

Slovenija

118 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima.

Novi sam clan, neznam da li moze pitanje na ovoj temi?

Suprug ima ponudu za posao u Sloveniji, tacnije mesto Lasko ili Celje..

Da li neko ima iskustva , kakve su cene stana, hrane, i svega ostalog potrebno za zivot u ovim mestima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bas u nedelju idem za Lasko na nedelju dana

i poseticu Celje

i to ce mi biti prvo putovanje u Sloveniju i jedva cekam

nadam se i da ce ovaj hladniji talas proci i da ce biti lepo vreme

nista ne znam o ovim gradovima

ali sutra cu se malo raspitati po guglu

hehe

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Imam pitanje u vezi slovenacke vinjete koja traje 7dana. Da li na njoj pise u koliko sati je kupljena i do koliko sati poslednjeg dana traje, ili na njoj pise samo dan kada je kupljena, sa obzirom da bih u Sloveniji bio u ponedeljak a vratio bih se u sledeci ponedeljak, da li mi je ova od 7 dana dovoljna ili mora da se kupi ova vinjeta od 30 dana

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.dars.si/Dokumenti/Cestnina/Nacini_placevanja_cestnine/Vozila_pod_3500_kg/Vinjeta_228.aspx

Tedenska vinjeta velja

sedem zaporednih

koledarskih dni od

vključno dneva, ki ga

določi uporabnik ob

nakupu vinjete.

Mislim da ne treba prevod, ali treba interpretacija... Striktno čitano, ovo bi značilo da vinjeta ne važi idućeg ponedeljka (jer važi 7 kalendarskih dana uključujući i danas). Mada, kao stranac, uvek bi mogao da se vadiš da nisi dobro razumeo :D.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U pravu si, ima i slika na ovom sajtu. Nadao sam se da je ono tipa kupljeno u ponedeljak u 14h, vazi do sledeceg ponedeljka do 14h, ali ocito nije, nema nigde vreme kupovine. Ostaje da se vadimo da nismo dobro razumeli ili da se pazari ova od 30e. Koliko sam video kazne su od 300e do 600e, pa ko voli nek izvoli...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo od danas i Slovenija na google street view. Ako vas zanimaju terme mesta hoteli sve.....kmalu i skijalista tako da nasa mala dezela sad na googlovih mapah.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste lepa Slovenija,ali su vaši policajci neljubazni na granici i odmah se vidi da Srbi nisu dobrodošli kod vas,odmah krenu ispitivanja gde ideš,kako,zašto.A i u samoj deželi ljudima baš i ne bude drago kada čuju da je neko iz Srbije.Jeste sve lepo,čisto,dežela je sjajna i možda najlepša u Evropi,ali nije to to kada si negde nepoželjan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja se vam izvinjavam ako ste dobili takav utisak. ja mislim da Slovenci volimo i Srbe i Srbiju vidi se i po obisku Slovencev u vasi lepi drzavi. kad se vrate svi samo hvale vase gostoprimstvo...nova godina u Srbiji i Guca ne ide brez Slovencev :).....mozda smo ponekad Slovenci preozbiljni pogotovo sad kad smo u recesiji i bas nam ne ide dobro.....a to sa carinom ne znam da li je to postopak sad kad ste brez vize ili sta bi to bilo?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@since11 i meni je cudan ovaj utisak..

Iskreno u SLO kad god boravim i porodicno i sama utisci su fantasticni. Bas sam cesto komentarisala da su Slovenci u stvari od svih nas YU-naroda nekako najgostoprimljiviji i najtopliji (za razliku od vecine Hrvata kojima to nekako ne ide od ruke ;) ) a pogotovo bas imam utisak da vole Srbe..

Pozdrav svima.

Novi sam clan, neznam da li moze pitanje na ovoj temi?

Suprug ima ponudu za posao u Sloveniji, tacnije mesto Lasko ili Celje..

Da li neko ima iskustva , kakve su cene stana, hrane, i svega ostalog potrebno za zivot u ovim mestima?

Sto se ovog tice, jedan prijatelj je nedavno kupio stan u Celju i zivi tamo, mislim da se cene mogu porediti sa Novim Sadom kod nas otprilike, sve ostalo je povoljnije nego kod nas, svakodnevni zivot, odeca itd..

Izmenjeno (malaana)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@malaana kakva su vaša iskustva sa policijom prilikom ulaska u Sloveniju?Čuo sam od par ljudi da se dešavaju detaljni pretresi putnika,neljubazni su i zabluda je da nas vole Slovenci,ne bi izašli iz Jugoslavije da su nas voleli :) Da sad ne komentarišem štediše Ljubljanske banke,izbrisane i ostalo...oni su hladni prema svima sa našeg govornog područja.Verovatno su ljubazni po hotelima zato što prosto moraju,ali stanovništvo baš i nije.Prvi utisak je najvažniji,a na granici te odmah ponize i daju ti do znanja da su oni neka Evropa a mi Balkan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja bas imam iskustva sa stanovnistvom vise nego sa hotelskim osobljem..

Policija zna biti strozija, ali nikada nas niko nije pretresao. Uvek mi je neprijatnije preci HR granicu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vise puta sam bila u Sloveniji poslednje dve godine. Nikad nisam imala nekih neprijatnosti na granici. Nisu nesto nasmejani ali nam nikada nisu otvarali auto, niti nas pitali gde idemo. Sasvim korektni. Cak smo prosle godine bili toliko puni,da me je bilo sramota, isli smo na skijanje nas petoro u kolima, koferi, neki stocic koji smo nosili na poklon i nista nam nije rekao samo je pitao jel udobno. Ja sam odusevnjena ljubaznoscu stanovnistva, zaista. Koga god smo na ulici pitali nesto bas su se trudili da nam objasne, u kaficima, prodavnicama takodje. Mi nismo stekli utisak da nas nesto ne vole. a o prirodnim lepotama da ne govorimo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

planiram za 1.maj da idem u Sloveniju....Noćenja su u Kranju sa izletom do Klagenfurta i Bleda.Da li u Sloveniji rade prodavnice i restorani za prvomajske praznike? Planiran je i zlet u lokalnu kmetiju.Da li je neko bio u pomenutom ambijentu?

Hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...

Treba mi savet forumaša, zato sam ovde naleteo;

treba da uplatim apartman na Bohinjskom jezeru, a imam dva termina, a to su Uskrs i 1.maj. Za Uskrs bi mogao ostati koji dan duže, ali se bojim da vegetacija još miruje u tom periodu, a kako idemo prvenstveno zbog obilaska prirodnih lepota tog kraja, vredi li sačekati 10,15 dana, ima li velike razlike? Za 1.maj mogu ostati samo 4 dana(3 noćenja), pa nisam siguran hoću li stići sve obići što sam naumio, Bohinj, Bled, Kranjsku Goru, Klagenfurt, te Postojnu? Naravno ,svojim prevozom.(sa letnjim gumama iz 2013, brzinski indeks V :onaaako: )

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili 2011. krajem marta na Bledu, a usput obišli i Bohinj, pa posle pravac u terme Laško. Na Bledu i na Bohinju je već bilo zeleno, mada je znala da se spusti magla. Obavezno idi na izvor Savice (mi smo parkirali kola i išli peške kroz nacionalni park, to je raj za oči i dušu), vrh Vogel (gore je bilo snega i ljudi su skijali,) a pogled iz žičare na jezero i prirodu oko njega vredi svaki evro! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka