danijel86

Granični prelazi sa Madjarskom

245 poruka u ovoj temi

I kad bih ja sada rekla: "***** šta ste drugo od njih očekivali", verovatno bi "gomila" dušebrižnika skočila na mene kako NISAM TOLERATNA! PA, I NISAM!!!!

Izmenjeno (DraganV)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo onda dobro prošli !

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta da mislim, tema je pogresno imenovana...zasto blatite carinu Madjarske kada lepo stoji "policija"....

Postavili ste temu o CARINI, a pise sledece....

"...Posle kratke formalnosti na graničnom prelazu Kelebija, autobus je krenuo ka mađarskom prelazu Tompa koji je bio avetinjski pust, prekriven snegom... Oko dva sata posle ponoći, u autobus je ušao smrknuti mađarski policajac bez identifikacione pločice na uniformi..."

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

isao bih sad oko 1.og u Budapest, sam, vozom i

a recite mi, sta me ceka na granici...kakva su uskustva...na sta da obratim paznju...

jel postoji neki dokument gde bih mogao da procitam sta smem da unesem u srbiju iz madjarske a sta ne..tj sta ce da mi ocarine?

i jel su rigorozni na granici kada pregledaju putnike u vozu...

ne bih nista spec unosio...mozda neke slatkise neku garderobu malo i to je to...

da cujem iskustva...

hvala!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemoj da brines, sverceri se prepoznaju. :)

Pitaju samo da li imas nesto da prijaves, kazes da nemas, lupe pecat i to je to.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko kakva je situacija na Mađarkoj granici kad su cigarete u pitanju-ja i draga trošimo dnevno oko 4 paklice što znaci da namjeravamo ponijeti sa sobom 3 boksa cigareta i po par paklica u džepu,jel prave oni probleme u smislu da detaljno gledaju ko ima cigarete sa sobom i koliko?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo isli vozom do Budimpeste i nisu nista proveravali. Za bus ne znam, ne bi trebalo da imate problem.

Izmenjeno (lav)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozes preneti samo dve pakle cigareta (bez obzira na pravilo u EU - moze boks) i najbolje je cigarete raspodeliti po prtljagu.

Ne gledaju tako detaljno, ali ako nadju "gomilu" bice problema!

Raspodelis sve po tasnama, rancima i licnom prtljagu i - no problemo!

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice cigareta, hajde da ne pricamo price napamet! Da li su ikoga od vas pretresali? Ja nikad nisam videla tako nesto, uostalom prelazila sam granicu vise puta u toku ove godine. Najvise sam strepela letos, jer smo na putu bili mesec dana, a oboje pusaci! Imali smo let do Rima i nosili smo toliko paklica cigareta da su ljudi zaista mogli pomisliti da svercujemo! Sve sam to lepo rasporedila po prtljagu i nikakvih problema nije bilo. Mislim da se pravi sverceri prepoznaju. Uostalom, ako ce neko da vas ganja zbog cigareta za licnu upotrebu, nek' mu je zaista alal!

@stalker

Jedan savet za tebe koji sam i ja dobila ovde na forumu - paklice cigareta rasporediti svuda po malo, obavezno raspakovati svaki boks!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko kakva je situacija na Mađarkoj granici kad su cigarete u pitanju

Mi smo prelazili oko 12.dec. i detaljno su pretresali trazeci cigarete, ali nema pravila.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uzgred iz mog iskustva mađarski i bugarski carinici su najgori.

Izmenjeno (DraganV)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je potpuno jasno da je u okviru ove teme bilo reči isključivo o mađarskim carinicima, a ne o Mađarima u celini. Ne treba vršiti generalizaciju. Dakle, decenijama u nazad mađarski carinici jesu poznati kao strogi, nepravični i gladni mita, ali to ne znači da su svi carinici u Mađarskoj takvi, a još manje da je takav ceo mađarski narod, kao i da se u poslednje vreme nisu popravili.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne volem carinike - pa ni madjarske!

U Madjarskoj mi se najviše svidjaju Madjarice !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na sajtu Putovanja.info je pravilnikom ZABRANJENO voditi politicke rasprave. Postovi su modifikovani u skladu sa nazivom teme.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka