danijel86

Granični prelazi sa Madjarskom

243 poruke u ovoj temi

niste duzni da znate zakone,ali duzni ste da prijavite,na pitanje cigareta alkohol ,morate reci da imate 5 steka, prekoracili ste ali ste prijavili,vratice ves ali kaznu necete platiti,ako vam stoji na zadnjem sedistu ,nije sakriveno ali nije prijavljeno,to je prekrsaj i platicete kaznu,ovo vam je fakat ,ja sam kucni prijatelj s mnogim carinicima i policajcima,mislim na madjare,ako pri povratku overavate afu, kopirajte racun ,TARIFA ZA NEZAKERANJE JE 1 POSTO. MADA NIJE OBAVEZNO...morate znati da su i oni ljudi,smena traje 12 sati a ima svakakvih ljudi, nekad upali ljubaznost

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi forumaši,

Moram da demantujem sebe i da priznam da kultura, ljubaznost i poštenje ne prolaze uvek na granici.

Razlog nisu samo mađarski carinici, nego i naša domaća "stoka". Nikoga ne vređam. Pročitajte pa prosudite!

Juče je na prelazu Horgoš bio blago rečeno HAOS.

Pri uključivanju u kolone, lepo su se izdaleka formirale tri kolone (sasvim desno AFA, sasvim levo i u sredini obični).

Onda sam primetila da su kao i ponekad što se dešava, vozila pomešana - u oba reda su bile tablice i iz EU i iz svih ostalih država pa i Srbije). Stala sam kao u inat - u levu kolonu, iako sam lepo mogla i u srednju.

Ispred mene u svakoj koloni po 50 vozila. Dođem do pasoške kontrole i vidim da carinik neka vozila vraća. Saznala sam zašto kad sam došla do njega! Stala sam u red za EU!

U pravu čovek, al nikad nisu razvrstavali!?

Ne prepirem se, samo ključam i preko kružnog vratim se na "rep" u srednju kolonu.

Mic po mic - približavamo se pasoškoj kontroli, ali na jedno 20 mestu vidimo da su vozila iz AFE formirala kolonu pored naše, jer su se valjda predomislili, pa na bezobrazluk po sistemu "ko te šiša" izguravaju vozila po cenu sudara!

Da ne beše jedne mlade dame kojoj neizmerno hvala što me pustila (u moj regularni red), valjda bih tamo na licu mesta doživela infarkt kao srčani bolesnik, još vozeći bolesnika iz bolnice!

Naročito me dotuklo kad sam videla da se onaj mađarski carinik povukao i da ponovo svi idu u obe kolone!

Više imam opravdanja za mađarskog carinika koji je samo radio svoj posao. Bilo mi je krivo, ali bila sam kriva i tako mi i treba.

Ali to što naši mogu da urade na granici, to prelazi sve norme u ponašanju!

"Nije teško biti fin" - kaže se.

Bez obzira što su bile dve uporedne kolone, moglo se lepo naizmenično strpljivo ulaziti u jednu kolonu, ali zašto kad može na snagu i bezobrazluk.

Zaključak: budite kulturni pa će i mađarski i naši carinici biti kulturni i neće "trenirati strogoću"!

Nadam se da će se oni koji su oko 15h juče bili na prelazu Horgoš iz Mađarske prepoznati i regulisati svoje "kulturno" ponašanje.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da ti pricas o policajcima, a ne carinicima jer oni vrse pasosku kontrolu i odredjuju kolone(trake) za prolazak.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste - u pravu si! Nisam ni primetila! A i mislila sam da je u pitanju uopšte dešavanje na graničnim prelazima i komunikacija s ovlašćenim licima.

Nema veze...

Ali možda i nije bio milicajac - uniforma je bila teget a ne braonkasta.

Sami carinici su bili ljubazni svih dvadesetak puta što sam morala preći granicu u poslednjih pola godine (ne zbog kupovine).

Nekad su tražili saobraćajnu, nekad ne.

Nekad su umeli da me iznenade pitanjem koja je registracija na vozilu. Dobro da su sad oznake lake za pamćenje. osmeh1.gif

Uvek u odlasku pitanje "Kuda" a povratku "Odakle" - mislim da je to normalno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

beboooooo,da ste procitali moj post od 27. marta sa soping u Segedinu....sta da vam kazem...tamo su ljudi kao vi UPOZORENI EKSPLICITNO BAS NA TO STO VAM SE DESILO...vi u povratku ako afu ne overavate,carinika ni ne vidite,sve su to panduri,drugo te tablice sto ste videli nisu garancija da u njima iako su table Kanjize ili Subotice,sedi srpski drzavljanin....mnogi imaju madjarske papire...trece na 800 metara od prelaza imate tablu EU CARS...ko nece da vidi ,ne vidi,moram reci da im je sada sistem podesen da nece ni da primi NON EU dokument....TREBALO BI DA BUDETE SRECNI DA VAS NISU KAZNILI 10000FT,VERUJTE IMAJU MANDAT...za nauk je da se dobro pripremite za putovanje i procitate postove od ostalih clanova...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi forumasi, evo da vam docaram i nase iskustvo sa madjarskim carinicima, kao i sa problemima na pasoskoj kontroli. Naime 02.05. smo se oko 03h ujutru zatekli na madjarskoj granici. Suprug, ja i dvoje maloletne dece. Krenuli na 3 dana u Bec. Stizemo znaci oko 03h na madjarsku granicu - '' Dobro vece, dobro jutro, molim Vase pasose na pregled, saobracajnu itd...gde ste krenuli, koliko dugo itd...???.'' Odgovorismo na sva pitanja, kad čika zatraži zdravstveno osiguranje. Ok, odgovorismo da nemamo...On nama kaze, kako nemate kad je to obavezno?? Ja kazem - nije obavezno, nego se preporucuje. On meni opet - obavezno je. Ok, ja kazem, ako nam se nesto desi u inostranstvu, mi cemo biti u problemu i to sto nemamo zdrav. osiguranje iskljucivo steti nama kao pojedincima a ne njima kao drzavi....Kažem da sam pre 15ak dana bila takodje u Becu sama, niko me nije ni pitao za osiguranje. Ok, kaže on, sad lepo uzmite pasose, napravito polukružno skretanje, vratite seu Suboticu,sačekajte jedno 5 sati da se otvori neka filijala za prodaju zdrav. osiguranja pa dodjite ponovo. 03h ujutru, on hoce da nas vrati ...Gledamo se onako muž i ja i ne možemo da verujemo...Zdravstveno osiguranje nije obavezan dokument za prelaz preko granice!!!! Uglavnom trajalo je vise od pola sata ubedjivanje, kad od jednom čovek kaže - ok, pusticu vas, ako mi se lepo zahvalite - i drži pasos u ruci.... Naravno, u gluvo doba noci zahvalismo se lepo čoveku i krenusmo dalje... E, tu nas sacekase madjarski carinici - videse da smo se na pasoskoj dugo zadržali - pa resili i oni da nas malo muče. Muž i ja pušači, vide cigare i pitaju koliko paklica imamao. Ukupno 4 - kažemo...On kaže ok, da vidimo...Ispreturao je kola uzduž i popreko, otvarao sve fioke, trazio da otvorimo kofer, podizao decu...itd..Tortura je trajal 20ak minuta, ne nadjose nista i napokon pustiše.. Ok, ovde nije rec o tome da li je dobro za NAS da imamo zdrav,osiguranje ili ne...Znam da ce dosta vas reci da si uplatila zdrav. osiguranje ne bi imala taj problem. Slazem se, totalno sam bila zaboravila na to, ali ovde se radi o necem drugom. O maltretiranju za dokumenta koji nije NEOPHODAN. Pozdrav

Izmenjeno (Veselica)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U PRAVU STE POTPUNO...NIJE POTREBNO....A GRANICAR JE HTEO ...DA MU STAVITE NESTO U PASOS...TO SVE GOVORI MENI DA JE O TOME REC...ima toga...na zalost...DALI VAS JE CARINIK STAVIO NA PARKING ILI JE PREGLED VRSIO NA TRACI?ONO STO JA VIDIM TU KAO PROBLEM JE KRITICNO VREME PUTOVANJA...VI MOZETE TRAZITI IME GRANICARA...I IMATE ZOLD SZAM...BROJ GDE SE MOZETE ZALITI...IMATE PUNO PRAVO...ILI EVO VAM JOS BOLJI PREDLOG...TRAZITE IME CARINIKA ILI POLICAJCA U MADJARSKOJ...KADA ZAVRSITE PUTOVANJE ILI VAS VRATE ,TRAZITE KOD NASIH OBRAZAC DA SE ZALITE...NAPISITE ZALBU I TRAZITE DA VAS OBAVESTE O ISHODU...

Inace zdravstveno osiguranje mozete kupiti i na granici

***** Ne pisite velikim slovima ****** Tim moderatora

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prije mjesec dana na granici sa Mađarskom carinik nam nadje u gepeku u putnim torbama desetak kutija cigareta i uze nam pasoše uz prijetnje da cemo tu blejati 6 sati i kaznu platiti.

Ja se nisam mrdao od njega iako mi je stalno govorio da se odmaknem i stanem u boks za pretresanje-on u klin ja u ploču.

Ponovio mu barem 20 puta da po propisima imam pravo da unesem 200 komada cigareta kao putnik sa non EU pasošem i da tako i piše na sajtu Budimpešta info što je sajt ministarstva turizma znači Mađarske vlade.

On je ponavljao ta to važi kad idem avionom ali ne kad ulazim u Mađarsku automobilom-ja onda da to niđe niko nije pomenuo i da nema propisa koji važe za putnike sa jednim prevoznim sredstvom a ne važe drugim.

I onda sve ispočetka jedno 20 puta-u međuvremenu su pristizali i drugi carinici i njima sam se obraćao i pozivao na taj propis.

U jednom momentu unosi mi se ovaj prvi u lice i vraća mi pasoše uz značajaj pogled kaže-diskrecion!

Pusti me da idem i pokazuje mi prst na usta da ćutim-i mi prođosmo bez kazne :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U PRAVU STE POTPUNO...NIJE POTREBNO....A GRANICAR JE HTEO ...DA MU STAVITE NESTO U PASOS...TO SVE GOVORI MENI DA JE O TOME REC...ima toga...na zalost...DALI VAS JE CARINIK STAVIO NA PARKING ILI JE PREGLED VRSIO NA TRACI?ONO STO JA VIDIM TU KAO PROBLEM JE KRITICNO VREME PUTOVANJA...VI MOZETE TRAZITI IME GRANICARA...I IMATE ZOLD SZAM...BROJ GDE SE MOZETE ZALITI...IMATE PUNO PRAVO...ILI EVO VAM JOS BOLJI PREDLOG...TRAZITE IME CARINIKA ILI POLICAJCA U MADJARSKOJ...KADA ZAVRSITE PUTOVANJE ILI VAS VRATE ,TRAZITE KOD NASIH OBRAZAC DA SE ZALITE...NAPISITE ZALBU I TRAZITE DA VAS OBAVESTE O ISHODU...

Inace zdravstveno osiguranje mozete kupiti i na granici

U pravu si, granicar je na kraju lepo rekao sta u stvari hoce - ''hvala u pasosu'' - to je na kraju i dobio... Pregled su vrsili na traci, a ne na parkingu, verovatno zato sto smo bili jedini... Mi smo se vec vratili, a kako nam je to bilo prvo negativno iskustvo, nisam znala za mogucnost zalbe.... Bilo kako bilo - proslo je, ali znacemo za ubuduce.

I da - suprug ga je pitao, da li mozemo da uplatio zdravstveno na graniici, a on se nasmejao u stilu - sta vam pada napamet, vi ste ludi.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zaintrigirana pomenutim dogadjajem pogledala sam u polisu jedne nase osiguravajuce kompanije koju sam juce kupila : " ...polisu ove vrste osiguranja mogu vam traziti na uvid prilikom ulaska u neke zemlje. "

Dakle, carinik odlucuje....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prije mjesec dana na granici sa Mađarskom carinik nam nadje u gepeku u putnim torbama desetak kutija cigareta i uze nam pasoše uz prijetnje da cemo tu blejati 6 sati i kaznu platiti.

Ja se nisam mrdao od njega iako mi je stalno govorio da se odmaknem i stanem u boks za pretresanje-on u klin ja u ploču.

Ponovio mu barem 20 puta da po propisima imam pravo da unesem 200 komada cigareta kao putnik sa non EU pasošem i da tako i piše na sajtu Budimpešta info što je sajt ministarstva turizma znači Mađarske vlade.

On je ponavljao ta to važi kad idem avionom ali ne kad ulazim u Mađarsku automobilom-ja onda da to niđe niko nije pomenuo i da nema propisa koji važe za putnike sa jednim prevoznim sredstvom a ne važe drugim.

I onda sve ispočetka jedno 20 puta-u međuvremenu su pristizali i drugi carinici i njima sam se obraćao i pozivao na taj propis.

U jednom momentu unosi mi se ovaj prvi u lice i vraća mi pasoše uz značajaj pogled kaže-diskrecion!

Pusti me da idem i pokazuje mi prst na usta da ćutim-i mi prođosmo bez kazne :)

Simpaticno,ne znam ih kao tako tolerantne....niste napisali,koliko vas je bilo u autu i dali ste to prijavili...

Zaintrigirana pomenutim dogadjajem pogledala sam u polisu jedne nase osiguravajuce kompanije koju sam juce kupila : " ...polisu ove vrste osiguranja mogu vam traziti na uvid prilikom ulaska u neke zemlje. "

Dakle, carinik odlucuje....

Vidim da se na forumu cesto brkaju carinici i policajci...policajac trazi papire za kola,osiguranja ,zivotna i ostala,overava pasos...carinici traze uglavnom alkohol i cigare...prvo naidjete na policajce pa na carinike,kada ulazite u eu,na povratku,ukoliko ne overavate afu,imate komunikaciju samo s policijom...DA PONOVIM SAVET OPET...KADA U=PUTUJETE U HU,NE KORISTITE EU TRAKE AKO NEMATE NJIHOVE PAPIRE I NE PRESKACITE AFA KOLONU AKO NE POZNAJETE CARINIKA ILI AKO.......

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram na jedan dan do Segedina, kakvo je vase iskustvo sa ovlascenjem za upotrebu tudjeg motornog vozila u inostranstvu? Naime nemam ga i nesto mi se ne vadi, a automobil glasi na ime moga oca pa me zanima posto sam cuo da to niko i ne trazi kakva su vasa iskustva

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Simpaticno,ne znam ih kao tako tolerantne....niste napisali,koliko vas je bilo u autu i dali ste to prijavili...

Bili smo nas dvoje-ja i žena-a pronađene cigarete nismo prijavili,našao ih je u koferima koji su bili u gepeku kola.

Prvo je tražio da otvorim jedan kofer i za baksuz vidio jednu kutiju cigareta pa je onda redom otvarao i iskopao 10-ak kutija.

Planiram na jedan dan do Segedina, kakvo je vase iskustvo sa ovlascenjem za upotrebu tudjeg motornog vozila u inostranstvu? Naime nemam ga i nesto mi se ne vadi, a automobil glasi na ime moga oca pa me zanima posto sam cuo da to niko i ne trazi kakva su vasa iskustva

Ja sam u Mađarsku ulazio par puta sa službenim automobilom i imam to ovlašćenje tj dozvolu za upravljanje tuđim autom u inostranstvu ali mi ga nikad nisu tražili.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

STALKER...ako vam kazem da ste bas imali srece,hocete li mi verovati...ima tamo par dobrih momaka,mahom su

to nisu...

DJOVANI...moras imati...to je sigurno,to sto ti nisu trazili to ne znaci nista,naicices na nekog ili ce mu biti tamo sef ili neka kontrola pa ces biti maltretiran bez razloga,izvadi to da te vidi bog...srecan put

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@diver

Dok su nas pustali da idemo nekog mučenika albanca sa kosova držali su satima u nekom hodniku a već je platio kaznu zbog cigareta neprijavljenih-tako nam je on rekao da je platio i drže ga tamo satima onako,bzv.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26675
    Ukupno tema
    895449
    Ukupno poruka