danijel86

Granični prelazi sa Madjarskom

243 poruke u ovoj temi

Samo da vas pitam da li ima problema sa prenosenjem para preko granice? Tj. da li ima neka gornja granica evra koja moze da se prenese?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

10000 e

mozes bez potvrde

Preko toga ti treba izvod iz banke i dokaz za sta nosis toliki kes.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ufuf,gde da nabavim tu potvrdu? :D Ovaj, ipak mislim da necu imati sa tim problem :D Hvala na informaciji svakako.:)

Izmenjeno (Laki00)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Preko kojeg granicnog prelaza je najbolje ici? Pitam ovo u smislu brzine prelaza, ljubaznosti, jednostavnosti odnosa sa carinicima itd. Nemam nameru nesto svercati itd, vec odoh da vidim i da se provedem za taj dan.

Nekako se secam, kada sam gledao slike Segedina na netu, da sam vidio neki put broj M5 koji prolazi pored Segedina i ima 3 puta koji od njega vode ka i od Segedina. Kako se i posle kog granicnog prelaza ide na taj stari put koji opisujete?

Hvala

Velimir

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nekako se secam, kada sam gledao slike Segedina na netu, da sam vidio neki put broj M5 koji prolazi pored Segedina i ima 3 puta koji od njega vode ka i od Segedina. Kako se i posle kog granicnog prelaza ide na taj stari put koji opisujete?

Sa Horgoškog prelaza imaš dve mogućnosti:

1. Starim putem

Čim pređeš granicu pre same OMV pumpe imap isključenje, tu se isključiš i na maloj raskrnici skreneš levo i ideš samo pravo i stižeš u Segedin. Prvo ćeš primetiti Lidl a iza njega su ostali marketi. Do stizanja ostalih delova sam objasnio gore.

2. Auto-putem

Ideš do drugog isključenja(ne treba vigneta do drugog isključenja) i put će te sam voditi do dela Metro, Praktiker, Cora.... U ostalom svua imaš znakove ka ovim marketima, koji pomažu u orijentaciji.

Ja sam prelazio i preko Đale, koji je malogranični prelaz, ali se prolazi kroz ceo Segedin da bi došao do marketa.

Na Horgošu su jako korektni i nema nekog cimanja ili zezanja. Mađari uvek pitaju za cigarete(2 kutije po osobi dozvoljene).

Dobro pregledajte kataloge ako idete u šoping, jer nema generalno najjeftinijeg marketa nego sve ide iz krajnosti u krajnost!

Izmenjeno (mikap)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio sam i ja danas do Segedina. na nasoj granici OK, ali na madjarskoj smo naleteli na revnosnu carinkinju. Pregleddala je svaki auto, trazila da se otvori gepek. Zato je islo malo sporije, ali bilo je podnosljivo. Malo sparan dan za voznju, ali lepo nam je bilo u Segedinu.

POzdrav !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iskreno nama su svaki put tražili da otvorimo gepek na madjarskoj granici, ali nikad nisu zagledali šta je u njemu, mada nikad ništa nismo ni imali. Takodje u povratku su nam naši uvek tražili da otvorimo gepek, ali takodje nikad ništa bitno nismo imali, par kesa iz kupovine, ali bukvano par, tako da ni tu nije bilo problema.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram da idem u Segedin za sledeci petak, a vratio bih se u subotu.

Da li postoji vreme kada je manja guzva na granici i da li je bitno da li idem na Kelebiju ili Horgos?

Da li je potrebno da imam medjunarodnu vozacku dozvolu i zeleni karton?

Da li ima veze sto mi registracija istice par dana nakon odlaska u Madjarsku?

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram da idem u Segedin za sledeci petak, a vratio bih se u subotu.

Da li postoji vreme kada je manja guzva na granici i da li je bitno da li idem na Kelebiju ili Horgos?

Da li je potrebno da imam medjunarodnu vozacku dozvolu i zeleni karton?

Da li ima veze sto mi registracija istice par dana nakon odlaska u Madjarsku?

Hvala

Iz mog iskustva ne postoji neki trenutak kada je bolje ili losije ici, naravno, ako govorimo o nekim vecernji casovima. U svakom slucaju, smena carinika je u 19h, pa bi to trebalo nekako izbeci, koliko ja znam. Npr. 22. Oktobra sam isla u Segedin i nije bila velika guzva pri povratku oko 18,30h, da bi se 15 minuta posle toga napravila velika kolona... A bilo je i da preko nedelje bude guzva iz raznih razloga...

Zeleni karton je potreban, medjunarodna dozvola ne, ali je u AMS preporucuju, mada smo mi uvek isli bez :)

A za registraciju ne znam...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li smem hranu uneti u Madjarsku?Mislim na spremljenu piletinu,pogacice i tako to,upakovanu prsutu...Da li oko toga prave problem carinici? 

Izmenjeno (akaboka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

uf, nista novo... 2008 sam isla na exkurziju u Madjarsku (3 god srednje) i toliko su se izivljavali nad nama. Drugaricu mi umalo nisu vratili za Srbiju jer se zakasljala dok je carinik prolazio kroz autobus!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li smem hranu uneti u Madjarsku?Mislim na spremljenu piletinu,pogacice i tako to,upakovanu prsutu...Da li oko toga prave problem carinici?

Pre dva dana smo ulazili u Madjarsku na Horgošu. U vozilu ispred nas su poredjali na polici ispod zadnjeg stakla auta ceo ručak : plastična posuda sa nekim pohovanim šniclama, kesa sa pecivom, nekakva zimnica... sve po redu. Koliko videh ništa ih duže nisu zadržali nego nas ostale, tako da možeš da počneš sa spremanjem hrane :don-t_mention:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ozbiljno :)

Ja se nadam da im je to pravilo,ne izuzetak :)

Zvuci bezveze moje pitanje da li smem da ponesem konzerve tunjevine,projice,pecenu piletinu,domaci dzem...ali ne planiram u Budimpesti da jedem,jer sam na nekoj dijetalnoj ishrani,pa mi je bitno da znam da li ce na carini da prave problem...Ako mi sve to pobacaju ili nesto cimaju :o

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To je moje iskustvo ali ne mogu da ti garantujem da je to pravilo. U poslednjih godinu dana sam 3-4 x prelazio Horgoš i Kelebiju i nisam prisustvovao takvoj zapleni.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam putovala vozom, zaista nikakav problem nisu pravili, otvorili su jedan kofer, malo zavirili i to je to :), kada sam se vraćala nisu nam ni ulazili u kupe, ali moja preporuka ti je da tamo kupiš klopu em što je jeftinije em što je kvalitetnije u Tescu imaš i pečene piliće a i tunu, ma sve živo a zaista je sve jeftinije nego kod nas a i veći je izbor.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26675
    Ukupno tema
    895449
    Ukupno poruka