zlatko sremac

Ukrajina Kijev

18 poruka u ovoj temi

Sredinom januara idem u Kijev, da li je neko bio tamo,šta propustiti a šta ne? kakva je temperatura tamo? Da li neko ima neke info vezano za virus n1h1(pošto po mojim jedva da ima ko živ u UKR)

svaka info dobrodošla je.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zavisi koliko dana ostaješ.

Kijevska lavra, krstarenje Dnjeprom i pogled na grad sa reke.

Ja sam bio u avgustu....januar pretpostavljam da je leden. Vidi na netu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

biću oko 20 dana,al oko 6,7 slobodnih....kijev i lavov(lviv)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ima vremena....vidi da skokneš do Odese. Jednodnevni izlet, lete Aeroflotovi aviončići svaki čas, ko naši medjugradski autobusi (babuške tako sa krima idu na pijacu sa svojim proizvodima na sever).

Odesa je jako lepa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a sigurnost? svašta sam čuo, mada mogu misliti šta o Srbiji pričaju. Mislio sam vozom da obidjem par gradova

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh, o tome ništa ne znam. Vidi na www. virtualtourist.com sta kažu o tome.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba mi pomoc oko transfera sa aerodroma u Kijevu do centra i nazad. Posto imamo 5h cekanja a od 8.12. nam ne trebaju vize planirali smo da mozda odemo do grada. Na sajtu aerodroma Borispol nude taksi po fiksnoj ceni za bio koji deo grada i kosta 30 eura. Da li postoji neka druga varijanta (jeftinija od 60e)?

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li je jeftinije ici vozom ili avionom i koja je cena prevoza , kada je najbolje posetiti kijev .i sta treba posetiti .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre dva dana dosao iz Kijeva.

Meni se mnogo svideo grad. Centar je bas nekako kompaktan sa lepim zgradama, velikim trgom Nezavisnosti i crkvama malo van tog bas bas centra.

Sve je nekako lepo srednjeno. I ja sam se bas lepo osecao u gradu. Ljudi su ljubazni u prodavnicama i td ...A i ovako...Dok trazio aerodrom Zilijani (posto izasao na bus stanicu Ziliani, ali ni traga od aerodroma - koji je jos 2,3 km odatle!) pitao neke starije ljude na nekom Rusko-SrBskom za aerodrom i oni mi samo pokazali put gde treba da idem.

Dok se vratio na stanicu i razmisljao da pozivem taksi i ceprkao nesto po torbi...stao jedan auto, i vidim neka zena nesto prica...

Onda ukapirao da je to ona iz grupe od troje ljudi sto mi pokazali u kom pravcu da idem, i onda me pozvala da udjem u kola i rekli mi da ce da me odvezu do aerodroma!!!

:)

Bili su bas fini, kad me dovezli do terminala i kad se osetio bolje jer nisam morao da lutam, ja im ponudio nesto grivni - 15 (toliko imao - oko 1 i po evro) zena nije htela...ali sam joj nekako na kraju gurnuo u ruku

Eto... Jedna prica o strancima koji ti pomognu kad se uopste ne nadas

Inaca, iz Kijeva sam leteo za Sofiju wizzair-om i karta je bila oko 40 evra

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Phillipe, vidim da si napravio lepo putesestvije po baltickim zemljama ovog leta. Bilo bi lepo da nas pocastis jednim putopisom :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jesam imao svoju Balticku/Istocnu turu od nekih 9000 km

Ali nisam bas raspolozen za putopis. Zeleo sam, ali vidim da ima svih tih tema/ gradova/ drzava i da je pisano.

Ne bih da dodajem ...

Ali hvala na iskazanoj radoznalosti

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Onda bar foto - tura.

A to sto je o svemu pisano, pa koliko se bespotrebno pise o raznim grckim letovalistima pa opet svako ima ponesto da doda, a o ovim mestima koje si ti obisao jedva da je nesto receno.

Na zimu, kada se svi utisci slegnu a mi budemo zeljni putovanja - dobro ce nam doci tvoja iskustva iz baltickih i istocnoevropskih zemalja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Onda stvarno bar foto tura sa minimumom nekih informacija, kako, sta, ne mora nista opsirno. Stvarno bi greota bila da ovako interesantno putovanje ne bude nekako dokumentovano

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa eto gore sam dao neke informacoje o Kijevu.

Foto ture nisu moj stil. Cak sam obrisao album sa puta i sa FBka

Tako da ...

No rekoh, ima sve to ovde na forumu.

P. S jos nisam dobio razglednicu kOju mojima poslao 7 avgusta iz Moskve i 10 avgusta iz Kijeva

Hehe

Kazu da su ruske poste poznate po sporosti

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka