JasminaT

Zimovanje - Bansko

367 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima, 

Uplatili smo St.George ski&spa hotel, od 6.jan-13.jan polupansion za nas petoro (suprug, ja i deca cerka 11 godina i dve devojcice od 6) i izaslo nas je 1050€ preko Ski&Sun iz Nisa.

E sad, citajuci ove vase komentare, ne znam da li smo mozda mogli da prodjemo jeftinije. Zanima me da li je neko bio u tom hotelu ili zna nekoga koje bio pa preneo utiske? Da li se doplacuje jakuzzi, jel dovoljno topla voda u bazenu, kakva je hrana, parking, jel cisto... svaka info je dobrodosla.

Takodje posto niko od nas ne skija, a jos uvek ne znamo ni da li bismo pocinjali sem najstarije cerke od 11 godina koja bi sigurno ucila, zanima me da li negde moze da se uplati ski pass oprema i casovi sve zajedno, da li se na casove ide organizovano busom ili bi morao neko od nas da je vodi... takodje procitala sam o tom ski vrticu, jel to moguce da se uplati recimo 3-4h dnevno? Jer nema mi poentu zimovanje s porodicom ako decu opet po citav dan drzimo u vrticu :P

Hvala unapred :*

Sa 2 + 3 dece nije sigurno skupo. Za skijanje, pogledajte SKi usluge u Sun&SKi, preko njih mozete sve zavrsiti. Evo cenovnik sa njihovog sajta i ne razlikuje se od drugih agenata  https://skisun.rs/wp-content/uploads/2017/10/SKI-PAKETI-Bansko-2018.pdf . Greota je da idete u ski centar a da deca ne nauce da skijaju. Pa oni kroz 2-3 dana postaju vrlo dobri skijasi. Mnogo lakse nauce nego stariji. Posle skijanja, dovoljan je bazen, sauna i krevet za spavanje. Ako se nevaram propisano je da temperatura bazena bude 28 stepeni. U nasem hotelu je bilo toliko.

Bugarska hrana mi se i nije svidela nesto, mozda je do hotela, sta ja znam. Sve u svemu nisam veliki ljubitelj hrane pa nisam ostajao gladan. 

Poštovani skijaši, ako je neko bio skoro, treba mi jedna informacija: naime, smeštaj mi nije baš blizu gondole za pešice, pa me interesuje iz iskustva, da li je parking skup za čitav dan, taj pored gondole ili je bolje doći taxijem sa udaljenosti od oko 1,5km sa sve opremom i vratiti se istim?

Glavni i najveci parking kod gondole kosta 12 Leva dnevno. Na 50-70 metara imate 2 privatna parkinga koja kostaju 5Leva dnevno. I od tih parkinga mozete pesaka do gondole. Nalaze se u ulici Naiden Gerov . Pronadjite je na google mapama.

Izmenjeno (tm011)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozdrav forumasi.

da li znate, da li se moze iznajmiti nesto poput sanki , motora u banskom? idemo sa bebom 17meseci pa ne bi nosili sanke sa nama :)

hvala unapred

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bansko za Novogodišnje i Božićne praznike.

Od Sofije oko 160km, od toga magistralni put oko 50km. Gužve nije bilo ka tamo, ali u suprotnom smeru bila je kolona duga skoro celu magistralu, nije bilo moguće voziti brže od 30-40km/h. U pitanju su popodnevni časovi. Stoga smo povratak realizovali u jutarnjim časovima i gužve nije bilo.

Bansko je pre svega jako lep grad, čist, uredan. Ima svoj stari grad, održavan, uredan, autentičan. Zaista je jako lep, Vidljivo održavan, više puta , ali onakvim kakav je bio, takav je i ostavljen. U njemu, gomila mehana, prodavnica proizvoda ručne izrdade, ali i proizvoda komercijalne potrošnje...suvenira, magneta, radnji sportske opreme,...Sa jedne strane starog grada počinju hoteli, nastavljaju se starim gradom i idu do skijašta. ima ih puno, raznih kategorizacija i koliko sam uspela videti skoro svaki ima svoj kombi prevoz do gondole, vise polazaka od i do u toku dana, besplatan naravno.

Nije bilo snega u periodu u kom smo mi boravili, ali se to nije primećivalo na stazama. Osnežene su odlično i zadovoljstva na snegu su bila sasvim moguća, od  skijanja do sankanja, grudvanja, valjanja po snegu. Duž staza ima dovoljno kafića i restorana, kao uostalom i na dnu staze i uopšte u gradu. Staze su prilagođene svima, deci, početnicima, spretnijim skijašima,...Bila je prilična gužva u ovom periodu, bilo je jako lepo vreme, najniža temperatura noću pala je na -5, dok je dnevna dostizala 10 stepeni. Celokupan utisak kvarile su samo motorne sanke za sneg  koje su na svako sat-dva uz uključena rotaciona svetla vukla krevet na imobilizaciju ka vrhu. U podnožju je moguće iznajmiti ski opremu, sanke,...ima više rent objekata.

Restorani u gradu su prosečno dobri...uglavnom imaju svoje presretače ispred, koji ubeđuju prolaznike da će se baš tu lepo najesti. Preporuka za restoran Veselo selo, na šetališu u blizini staze. Preeporučujem  pivo Stolično, klasičan ukusan porter, kao i Pirinsko, lager. Cene : Rucak za 4-oro sa picem placali smo od 35-55 eura, pivo je oko 3 eura, ceđeno voce oko 3 eura, sokovi oko 2,5 eura. Karticom je moguće platiti na 80%mesta, eurima malo gde, dakle domaća valuta - lev. Menjacnice nude razlicit kurs, najbolji koji smo mi dobili  je bio 1 euro :1,9 leva.

Evo malo slika...Staza

IMG_20180103_122730.jpg

IMG_20180103_122921.jpg

IMG_20180103_094934.jpg

IMG_20180104_120254.jpg

Pivo o kom sam pisala...

IMG_20180105_113703.jpg

IMG-7dece5327b2f323c9dbd95f7f69d4e0a-V.jpg

Stari grad...

IMG_20180102_163314.jpg

IMG_20180102_162906.jpg

IMG_20180102_162719.jpg

IMG_20180102_161828.jpg

IMG_20180102_161737.jpg

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

Suprug i ja planiramo da posetimo Bansko, dopao mi se hotel Regnum, cena je baš jaka, pa me zanima da li je neko boravio u njemu i da li je opravdana visok cena? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li ima snega trenutno?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozz svima

Idem vec drugi put u bansko hotel triniti.smestaj je super ciste svaki dan, hrana kao nasa ovaj put idemo kolima 17 feb

Ako ima neko informaciju cene parkinga gore na pocetku zicara vidim iz prosle god cena 12 leva pa pisite idemo porodicno lakse mi da odem kolima nego da cekam red za gondolu

Staze su ekstra mnogo bolje nego kod nas. dosta brza ne ceka se dugo. wifi na svakoj zici besplatan i tu su kafici 

Ski pas je 30 eura po danu plus 5leva cini mi se za karticu koje vam vracaju kad vratite ski pas na automatu se to obavlja .na vise dana je veoma mali popust na tri dana oko 5 eura

Ako neko zna koliko vremeski treba iz beograda molim vas pisite da znam kad da krenem jer idem preko beograda 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozz

Posto smo predstojecu zimsku sezonu odlucili da odemo u Bansko. 

Interesuju me informacije i iskustva roditelja sa decom od 6 god kojima je potrebna ski skola, a ne ski vrtic.

Da li postoji vise ski skola ili samo ono sto nude uz ski pass?

I da li je neko bio prosle sezone u hotelu Maraya, da li je ok ili ne

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26023
    Ukupno tema
    868342
    Ukupno poruka