Serafim

Oblast Crnog mora u Turskoj

13 poruka u ovoj temi

Ima li iko turisticko iskustvo sa Turskim delom obale Crnog mora!? :bolje-da-cutim:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i mene je to isto interesovalo... sigurno da postoje velike prirodne pescane plaze (jer ih inace ima dosta u Bugarskoj)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Malo sam se pozabavio ovom temom pa sam pronasao dva odlicna sajta

na kojima se opisuju Crnomorska mesta i hoteli(slike itd.)Evo adr.

tatilsepeti.com ; travelguide.com.tr

p.s.Na turskom je KARA DENIZ (Crno more)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ишао сам ја прошле године на Турску обалу Црног мора. Шта те занима конкретно?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ишао сам ја прошле године на Турску обалу Црног мора.

Pa napisi u kojim mestima si bio, da li je hladno more, kakvi su hoteli i usluga i kako ti se sve to cini.

Pozdrav :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Био сам у месту Шиле (Şile) , 70ак километара од Истанбула. Кренуо сам и за место (на турском се пише Ağva али не знам како се то чита на српском) али сам се вратио на пола пута јер ме је страшно мрзело да возим.

Даље, не знам одакле људима идеја да је море хладно, дивље, пусто и да на њему не постоји туризам? (Ово сам чуо од 100 људи а нико није био тамо). Обала је већим делом каменита са већим или мањим потпуно пешчаним плажама и са великим таласима таласима. Пејзажи су дивни. Има много мање људи у односу на сва друга мора на којима сам био а чини ми се и да су људи културнији. Био сам смештен у приватном смештају а цене су знатно веће него на пример код нас на Јадранском. Двокреветна соба је била 15 евра са доручком а тако се и креће цена по граду.. Ваљда је то због близине Истанбула? Ми смо били смештени 20ак метара од мора. Овде је и храна у ресторанима и продавницама доста скупља од на пример Мраморног мора. Има и неколико хотела у граду и преговарање око цене је могуће. Иначе, прилично мирно место иако има скоро 30.000 становника. Има и лепу пешачку улицу. Ако неко иде колима нека не брине за ауто.Ех, да, од сада ћу само на турско црно море.

Ево линка ка чланку википедије па га погледајте и на другим језицима и преко Гугл Земље. Хм, не могу да се сетим шта још да пишем. Ако се неко сети нека пита.

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eile

<h1 id="firstHeading" class="firstHeading">

</h1>

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti na informacijama :D mada mislim da ove nase agencije nece raditi ponudu hotela na tom delu turske obale :ljutko:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bio na ukrajinskom delu.

Ako nekog to zanima: tuga božija...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti na informacijama :D mada mislim da ove nase agencije nece raditi ponudu hotela na tom delu turske obale :ljutko:

А шта ће ти агенција уопште? Има хиљаду начина да се дође до Истанбула а одатле исто толико за било који град на Црном мору па уз поћом пантомиме договориш се са газдама апартмана или радницима на рецепцији.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo da malo osvežim temu. Ja sam ove godine četiri puta prošao duž istočne obale turskog dela Crnog mora, od gruzijske granice do Samsuna. To je otprilike pola turske obale ovog mora. Zadržavao sam se samo par puta u Trabzonu. Inače auto put sve do Samsuna ide duž morske obale tako da mogu da vam iznesem svoje utiske. Ima tu nekog turizma, ali to je po meni ipak lokalnog karaktera, nije da neko zapuca iz Srbije da bi tu letovao. Plaže ima i nisu neke, gotovo da su sve sa šljunkom, vrlo malo ima peščanih. Od granice sa Gruzijom pa do Trabzona, plaže su retke i male, kasnije ih ima znatno više i uređenije su, ali nije to ono što se može videti na turskom sredozemnom ili egejskom moru. Po meni jedino ako se obilaze znamenitosti ovog dela Turske (a ima svašta da se vidi) ima smisla provesti i neko vreme u letovalištima na ovoj obali.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U 2.6.2010. at 0:43, pipistrel je rekao/la:

Био сам у месту Шиле (Şile) , 70ак километара од Истанбула. Кренуо сам и за место (на турском се пише Ağva али не знам како се то чита на српском) али сам се вратио на пола пута јер ме је страшно мрзело да возим.

Даље, не знам одакле људима идеја да је море хладно, дивље, пусто и да на њему не постоји туризам?

pocela sam da razmisljam o ovom delu turske. mene interesuje agva, ali doslo bi u obzir i nesto drugo u blizini. veoma malo ima komentara ljudi iz srbije, izgleda da slabo ko ide tamo. cula sam da je u turskoj agva veoma popularno letovaliste. ne znam kako si rezervisao smestaj, ja sam gledala nesto preko booking-a. mislila sam isto da idemo kolima, pa me interesuje sve vezano za putovanje. svi komentari su mi vise nego dobrodosli :klap:.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Поздрав, ја нисам летовао тамо али сам попут неких прокрстарио тим делом Турске прошлог октобра.

Обала је онаква какву је описао pipistrel, с тим што бих направио малу корекцију, дуж читаве турске црноморске обале није аутопут већ нешто налик њему, асфалт је одличан, имате по две траке у једном смеру и зауставну, али се пролази кроз насељена места, а раскрснице су у нивоу са тим путем. Зашто је то боље? Па не плаћа се путарина, која се иначе у Турској, као и свуда на аутопутевима плаћа :)

Шта је лоше ако идете колима за Турску, гориво је једно од најскупљих у региону, из Турске сам се последњи пут вратио сад у октобру 2013. и литар евродизела је био 1,90€ ! Да, да.

Иначе, у тој области Турци кажу да је леп Синоп, да се у његовој близини налазе једне од најлепших плажа.

Смештај није повољан јер је њихова економија растућа, клијентела је у овој области углавном домаћа (Турци), а код њих људи који летују могу да плате више него што ми желимо у за странце мање познатим летовалиштима Турске.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vidim da na ovoj temi niko nije bio više od šest godina. Da li zaista niko ne ide na tursko crnomorsko primorje, ili jednostavno ti koji su bili ne posećuju ovaj forum. Još se lomim oko putovanja u Gruziju ovog leta, pa bih ako se odlučim, proveo u odlasku i povratku par dana u nekim od letovališta na Crnom moru. Dobro bi došle neke preporuke i informacije, ako je neko skoro putovao tim delom Turske.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26840
    Ukupno tema
    901428
    Ukupno poruka