vladar

50 najlepših plaža Grčke

53 poruke u ovoj temi

Hvala:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala i vama,hajde da vidim i još neku listu od 50 najlepših...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

vidim da je ova tema zamrla pa cu da je vratim ovim postom na vrh :)

mislim da je jako bitno da razmenimo misljenja o plazama koje su zapravo najbitniji detalj u odlukama gde ici i sta izabrati:)

evo ovako mi smo letos isli na zakintos i kefaloniju (ali izlet).

Myrtos smo videli sa puta , nismo se kupali na zalost . interesuje me gde odsesti na Kefaloniji da bi bili blizu ove plaze i imaju li neki mini busevi koji vode na Myrtos i koja je cena :)

Navagio smo posetili takodje na izletu oko ostrva , brodom . na plazi smo se zadrzali sat vremena :( kada se uporedi Navagio sa ostalim plazama na Zakintosu , to vam je kao nebo i zemlja . Naravno nismo bili u mogucnosti svakoga dana da putujemo do Navagio , zato me interesuje ukoliko se odlucima za Lefkadu (sledece god) , u kom mestu odsesti odakle moze da se hvata neki prevoz do Milosa ? Nekako mi se cini da su sve te lepe plaze zasticene od najezde turista i da je jedini nacin sopstveni prevoz ili izlet .

Isto tako me zanima i Krf , ima li plaza poput Navagio-a?

Eto ja bih sledece godine deset dana provela na takvim plazama ili plazi , ovde godine smo to izveli kroz izlete a ostalo vreme smo se smarali u Laganasu koji je od sivog peska i ne tako lepe boje kao sto je Navagio :)

Hvala svima na informacijama i preporukama ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

vidim da je ova tema zamrla pa cu da je vratim ovim postom na vrh :)

mislim da je jako bitno da razmenimo misljenja o plazama koje su zapravo najbitniji detalj u odlukama gde ici i sta izabrati:)

evo ovako mi smo letos isli na zakintos i kefaloniju (ali izlet).

Myrtos smo videli sa puta , nismo se kupali na zalost . interesuje me gde odsesti na Kefaloniji da bi bili blizu ove plaze i imaju li neki mini busevi koji vode na Myrtos i koja je cena :)

Navagio smo posetili takodje na izletu oko ostrva , brodom . na plazi smo se zadrzali sat vremena :( kada se uporedi Navagio sa ostalim plazama na Zakintosu , to vam je kao nebo i zemlja . Naravno nismo bili u mogucnosti svakoga dana da putujemo do Navagio , zato me interesuje ukoliko se odlucima za Lefkadu (sledece god) , u kom mestu odsesti odakle moze da se hvata neki prevoz do Milosa ? Nekako mi se cini da su sve te lepe plaze zasticene od najezde turista i da je jedini nacin sopstveni prevoz ili izlet .

Isto tako me zanima i Krf , ima li plaza poput Navagio-a?

Eto ja bih sledece godine deset dana provela na takvim plazama ili plazi , ovde godine smo to izveli kroz izlete a ostalo vreme smo se smarali u Laganasu koji je od sivog peska i ne tako lepe boje kao sto je Navagio :)

Hvala svima na informacijama i preporukama ;)

Moja top lista

1)Navagio (Zakintos)

2)Egremni (Lefkada)

3)Milos (Lefkada)

4)Porto Katsiki (Lefkada)

5)Lalaria (Skiatos)

Lefkada zaista ima predivne plaze, po meni je najbolje biti smesten na potezu od Ag Nikitasa do Kalamitsija, jer je zapadna strana ostrva predivna. Preporucujem apartmane na plazi Kathisma (Hotel Sirios i Sunset Studios)

Iz Ag Nikitasa mozes svaki dan brodicem do Milosa sto je super... Sto se tice ostalih plaza svakako preporucujem Gialos na kome je kupanje fantasticno... Sta reci plaze su prelepe ali po meni ipak neprevazidjena boja mora na Navagio na Zakintosu :)). Sto se tice Egremnija one stepenice zaista kvare ugodjaj :)

I jos nesto mnogo bitno- za Lefkadu ti ne treba trajekt... :)

Pozdrav

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Buzz , Hvala na opisu :)

Kod nas imaju aranzmane samo za Nidri i Poros koliko sam shvatila ...da li ipak postoji mogucnost da znas za neku agenciju koja moze da bookira apartmane ili to moramo sami . Znam da se cene veoma razlikuju kada ides sam i to na lokacije koje su blizu ovakvih , da kazem prelepih plaza . Mnogo bi nam olaksali ako bi radili book . u svakom slucaju ako znas za neki bus na primer iz Porosa il Nidrija koji vodi na te plaze kazi i koliko bi trajao put , imaju li ucestal saobracaj iz mesta u mesto . Ne znam koja je opcija bolja , to planiram inace za sledecu godinu :) ove godine smo vec isli na letovanje ...Navagio smo posetili i zadrzali smo se sat vremena , plaza je fantasticna :) ali opet nismo mogli svakoga dana da idemo na nju ..a to je plaza kakvu zelim oduvek:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zanimljivo je pitanje u vezi Krfa- da li postoje na tom ostrvu - plaže poput onih na Lefkasu,pa postoje dve donekle slične,a to su:Liapades beach blizu Paleokastrice I Paradise takođe u neposrednoj blizini...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Vladar :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Paljuri - Ksenija.

Krf - Agios Georgios - dve prelepe + Maritias (ukoliko sam dobro zapamtio).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kefalonia

Myrtos

Petani

Antisamos

i jos brdo drugih manjih a lepih plazica :)

Smestaj u samom Argostoliju ili Lassiju zavisno od ponude u tom trenutku.

Ukoliko si u Lassiju na tom potezu imash 3,4 dobre plaze Marki Galos prvenstveno koje mogu da zadovolje sve potrebe ukoliko ti se tog dana ne putuje do drugih plaza.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od svih mesta ge sam bila u Grckoj, ipak su plaze na Tasosu meni najlepse, shodno tome:

1. Plaza Tarzanas- Tasos

2. Plaza Makryamus - Isto Tasos

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo je jedna sjana tema!

Na zalost malo je “prosarana” subjektivnoscu autora ili nas koji nismo obisli celu Grcku.

Ali ajde da damo doprinos pa ce nekom mozda i koristiti.

1. Krf – Glifada
  2. Parga – Valtos
  3. Lefkada – Agiofili
  4. Kefalonija – Petani
  5. Zakintos – Dafni
  6. Argolida – Karathona (Plaka, Kastraki,...
  7. Krit (Elafonisi, Balos, Falasarna, Voulizma,...

Evo zasto je ova tema problem jer ako krenem na Kritu da slazem najlepse plaze to je poduzi spisak...

Odustajem!

Grcka je neiscrpni izvor najlepsih prirodnih lepota!

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mermerna plaza (saljara) , tasos

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da prekratimo vreme do ovogodišnjih letovanja uz slike najlepših plaža Grčke.

Moj favorit za najlepšu je Elafonisi na Kritu.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na drugom mestu je plaža Xigia na Zakintosu. Nepravedno zapostavljena zbog blizine čuvene Navagio.

8.jpg

9.jpg

10.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na trećem mestu još jedna prelepa plaža na Kritu. Čuveni i teško pristupačni Balos.

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25903
    Ukupno tema
    862759
    Ukupno poruka