volodja

Budimpešta - gradski prevoz, parking

185 poruka u ovoj temi

Treba znati da u Budimpesti imas plavi, crveni (ide u Budim ispod Dunava) i zuti metro, tako da ti je najbolje da nadjes nesto na periferiji, ali u blizini metro stanice.

Metro je u Budimpesti fantastican, tako da neces imati nikakvih problema.

 

http://www.hist.ceu....bptransport.jpg

 

Snalazenje je stvarno jednostavno.Ja sam krelac iso gomilu puta kolima i opet sam ostavljao auto u hotelu i isao metroom.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlučio sam da za Novu Godinu idem do Budimpešte kolima, interesuju me iskustva oko parkiranja. Ono što sam pronašao na netu me i ne raduje, jer se govori o velikim gužvama i pravoj sreci ako se nadje parking mesto, cena parkinga u hotelu koji smo odabrali je 15 e dnevno, sto je ipak previse. Takođe me interesuje(ponajviše!) i cena parkiranja na ulici i iskustva sa kaznama'na nekim sajtovima citam da ne treba placati kazne, jer ne vaze za strance, drugi govore o ježevima za blokiranje točkova tako da bih cenio informacije iz prve ruke! Ukoliko znate neku povoljnu opciju, hotele sa besplatnim parkingom, neku garažu sa parkiranje, javite se sa predlozima! Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko se secam, problem za parking je u samom centru. Nedaleko od Parlamenta je bilo mesta za parkiranje, uz stambene zgrade koji se nije placao, tako da, mislim da moze da se nadje, iako se i tu slavilo tj. bila je jedna od bina, a i auto nije neophodan u samom centru jedino ako nije neki kijamet. Novije informacije bi mogao da da neko ko je isao skorije, ili ko zivi tamo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prodje Nova godina,kako si prosao sa parkingom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko od vas zna da li se u centru Budimpešte naplaćuje parking za praznike 1-3. maja tu računam i nedelju...

Idem autom,hotel mi je u strogom centru,imaju parking ali mi glupo da dajem 18 evra po danu ukoliko se parking po gradu ne naplaćuje za praznike.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko od vas zna da li se u centru Budimpešte naplaćuje parking za praznike 1-3. maja tu računam i nedelju...

Ako se nesto odskoro nije promenilo, parking u Budimpesti se ne placa subotom i nedeljom i drzavnim praznicima. 1. i 2. maj su subota i nedelja. Ponedeljak, 3. maj bi trebalo da je u Madjarskoj radni dan i da tada vazi uobicajeni rezim naplate.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E hvala na brzom odgovoru...snaći ću se za 1 dan,pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako se kaže vinjeta na engleskom?:-P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanima gradski prevoz i metro. Kakve karte za prevoz da kupujmem tj kojeg imaju tipa za jednnu voznju, vise ili dal postoji za vise dana i slicno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obratite paznju i kada ste u metrou da ne biste zalutali, na mapama i pokazateljima stoji Vaci i odnosi se na put...

Izmenjeno (lav)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanima gradski prevoz i metro. Kakve karte za prevoz da kupujmem tj kojeg imaju tipa za jednnu voznju, vise ili dal postoji za vise dana i slicno?

Situacija u Pešti sa verzijama i cenama karata za GSP (Mađarski BKV) je sledeća:

Karta za jednu vožnju (bez presedanja) 320 ft

Karta za jednu vožnju (sa jednim presedanjem) 490 ft

Karnet za 10 vožnji (bez presedanja) 2800 ft

Dnevna karta (24sata) 1550 ft

Trodnevna karta (72 sata) 3850 ft

Nedeljna karta 4600 ft

Porodična karta (48 sati) 2200 ft

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jesu li ove cene za madjarski gsp vaze i za metro ili samo za bus i ostale socijalne prevoze :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo su cene za sve tipove javnog gradskog prevoza. Metro, tramvaj, autobus, trolebus, lokalna železnica (HEV). Naravno, važi samo na teritoriji grada koja obuhvata Budimpeštu.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko je bezbedno parkirati auto po soping centrima u Budimpesti, kao i ispred hotela?

Kako nisu madjarske tablice u pitanju, nije mi bas svejedno...

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde ste kola ostavljalai ako ste sa njima putovali iz BG-a za Budimpestu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka