ivank1407986

Hrana i piće u Kušadasiju

139 poruka u ovoj temi

Sta probati? Gde? Koliko para?

Uskoro idem u kusadasi, a u hotelu imam uplacen samo dorucak... :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam krajem juna u Kusadasiju i sto se tice ishrane,dobro bi mi doslo da mi je neko rekao da su cene i kvalitet veoma razliciti u svim restoranima.Prvih dana sam bukvalno gladovala jer se nisam usudila da jedem "ko zna kakvo meso" <_<

Bili smo smesteni na Ladies bich i sto se tice restorana uz plazu preporucujem "hat-pot" i neka varijacija na Wood(zaboravila sam kako se tacno zove),tu je klopa odlicna a cene su pristupacne,za dve osobe je obilna vecera sa picem oko 10eu.

Sve u svemu,koji god restoran da ima u ponudi english breakfast je dobar jer su Irci,Englezi i Holandjani u velikom broju,njihovi gosti a znamo da su oni izbirljivi :P

U centru je jedan veoma zanimljiv i fin restoran,zove se "kapitan's hause" i klopa je izuzetna i preobilna ali je za nijansu skuplje....ja nisam zalila jer i to "skupo" znaci da je vecera oko 10eu po osobi,sto i nije tako strasno s' obzirom da je restoran bas cool :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Došla sam iz Kušadasija pre ped dana i preporučujem ishranu u restoranu hotela Sunday na početku Laides Beach plaže (hotel je crvene-bordo boje). Cena je oko 10eur za dve osobe sa pićem. Mi smo skoro svaki dan ručali tamo i sve je bilo ok. Čak vas i posle ručka časte sa parčadima lubenice i kajsijama ili šljivama, a mala deca odmah čim uđu sa roditeljima dobijaju velike lizalice zanimljivih boja :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je kompletna ponuda restorana u Kušadasiju kvalitetna i da za jako male pare možeš prilično lepo da jedeš. Tako u restoranima u centru grada možeš za 6 lira (to je od prilike 3 evra) da dobiješ kompletan obrok: pileće belo meso ili batak (u zavisnosti šta voliš), veliku porciju pomfrita, salatu po izboru i sok - što je po mom mišljenju prilično OK. obavezno izbegavaj Burger King zato što su cene kaaaaaatastofaaaaaaaaa jedan obrok (na foru BigMek-a, pomfrita i soka) košta 8 evra - KATASTROFA!!! Obavezno gledaj u restoranu da konobar primeti da si iz Srbije jer ćeš automatski dobiti meni na srpskom gde su cene BUKVALNO tri puta niže... Ja sam se vratio pre dva dana i bilo mi je fenomenalno, dobio sam par kilograma tako da o hrani nemoj da brineš... Lep provod...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svi spominju restorane, kafice, a da li Turci imaju i pekare ovako nekog naseg tipa i sendvicare naravno?

Ako imaju, koliko se cene krecu otprilike?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Većinom se hrana kupuje u prodavnicama mešovite robe ali ima i nešto kao naš burek (sirnica) i to je baš jeftino.

U svakom slučaju, malo bolji hotel sa polupansionom i Švedskim stolom za doručak i večeru i mislim da Vam restorani zaista neće biti potrebni..

Gladni sigurno nećete ostati a da ne pričam za meni sa pola pečenog pileta, pomfritom, salatom i jednim pićem za 400 dinara. Doduše pilići su im baš pilići ali sasvim je dovoljno za pristojan obrok.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se hrane tice, slabo smo jeli po restoranima. Par puta u onom pizza pizza, sto je kao McDonalds.

Ćao, jel možeš da mi kažeš gde se tačno nalazi taj restoran Pizza Pizza. Idem sledeće nedelje u Kušadasi i baš me interesuje kakve su pice kod njih. :rolleyes:

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e sto se tice hrane u kusadasiju ima jedan dobar restoran gde smo mi cesto jeli. zove se alo alo.

restoran se nalazi u ulici gde je i hotel club anra i santur. mislim da je u toj. kada se od hotela anra krene ka raskrsnici gde je glavna stanica dolmosa. hrana je stvarno dobro. tu se najvise hrane turci. inace hrana je mnogo bolja na tim mestima gde jedu turci nego na onim izvikanim za turiste...

ja sam jedne godine letovala pocetkom septembra. cene jesu malo manje u odnosu na sezonu i mozda je more malo prljavije jer tada pocinje da duva malo jaci vetar pa samim tim i nanosi travu... ali nista strasno. trava bude samo u plicaku....

inace more u kusadasiju je prelepo za razliku od marmarisa....tamo je stvarno krs....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ćao, jel možeš da mi kažeš gde se tačno nalazi taj restoran Pizza Pizza. Idem sledeće nedelje u Kušadasi i baš me interesuje kakve su pice kod njih. :rolleyes:

Hvala

Iskreno, meni se vise svidja nasa pica. Daleko od toga da je losa, al mi je nekako drugacija. Cak nemaju ni kapricozu u meniju sto ja najcesce jedem. Picu sam video da imaju po mnogim restoranima (ovaj pizza pizza bas i nije restoran), ali nisam probao u njima. Inace, ja sam tu jeo i hot dog, neku piletinu, ima svasta u svakom slucaju.

Ne znam da li si bila u Kusadasiju, pa cu pokusati da ti objasnim gde je. Nalazi se na ulazu u centar (pod ovim mislim pesacku zonu gde su njihove prodavnice) gde je njihova neka robna kuca Ambar (ima vise ulaza u pesacku zonu, a ovaj je bio kad se spustim ulicom iz mog hotela Club Anra). Kad udjes u pesacku zonu, odmah prava ulica desno (i posle 15tak metara sa desne strane). Preko puta je neki super market kog je neko vec pominjao na forumu (zaboravio sam kako se zove). Al mozes pitati nekog, verujem da ce vecina znati gde se nalazi.

Lep provod zelim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Movuka hvala puno,

bila sam dva puta u Kusadasiju, mislim da znam gde je ta robna kuca Ambar, snacicu se valjda.

Podzdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram da postavim jedno malko glupo pitanje,ali šta ću... :)

Zanima me kakva je situcija sa inostranim slatkišima u Turskoj. Problem je što turske čokolade,keksove i ne volim,a kako ću bez slatkog 10 dana! :)

Izmenjeno (Roli)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dzizs. Ima SVEGA od slatkiša! Ja sam tamo saznao da Turci imaju jako razvijenu i cenjenu konditorsku industriju. Ono na šta sam se navukao tamo je ovo

tutku.gif

Kasnije sam ga kupovao i ovde, ali ukus nije bio taj. U svakom slučaju, firma ETI, i nema greške.

Takodje, po poslastičarama ima odličnih kolača (vidi moju MFT), i to pretežno klasičnog evropskog repertoara. Ne sećam se da sam vidjao tulumbe i baklave, mada ih je verovatno bilo.

Jedino što se meni tamo nije dopalo je njihov ratluk.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam ja sumnjao da ćeš ti znati odgovor! Ne volim tutku keks... :tuzni:

A jel ima milki,twix-a i tako tih stvari? Jer turski konditorski proizvodi koji su na našem tržištu mi i nisu omiljeni! Šta više i ne volim ih!

Što se tiče poslastičarnica to se ne brinem... Tu sve prolazi! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne sećam se, ali ih je bilo sigurno.

Bila je te godine plava PepsiCola. Kao antifriz.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se da je taj keks Tutku baš očajan. Ni ja baš nisam ljubitelj njihovih slatkiša, izuzev jednog keksa a ne sećam se sada imena, kao biskvit je, a punjen je jabukama, smokvama i sl. voćem, i poneki njihov rolat. U principu ratluk im je takodje očajan. A imaju i mnogo nekih kolača, jeli smo ih na ekskurziji, i svi imaju različit izgled, a da neverujete isti ukus, neki bezličan, ni sladak, ni slan.

Obožavam slatkiše, ali u Turskoj se od njih ne možete mnogo ovajditi. Bila sam i u mnogo poslastičarnica i ogroman izbor kolača imaju, uglavnom sam poručivala cheese cake, ali ni nalik onom koji ima kod nas, mada se može pojesti. Ima i tulumba i baklava, ali previše su slatki, zubi otpadaju. Bar ja ne volim previše previše šećera. :bez-zuba:

A što se tiče pomenutih čokoladica mislim da se mogu naći u većim marketima (Migros), a u manjim radnjama čini mi se da ih nema.

Pošto bez njih ne mogu, problem rešim tako što na put ponesem moje omiljene slatkiše (jafu, medeno srce, čokoladne bananice, plazmu, milke i sl.) u većim količinama, jeste cimanje, ali šta ću kada ih volim, :srce: prežive vrućinu, i onda se obezbedim za nekoliko dana. A kada kriziram onda odem u poslastičarnicu. Mada moram priznati da mi se na moru manje jede slatko, nego kod kuće, tako da se kljukam lubenicama, groždjem i jabukama, a naravno i neizbežnim sladoledima. Imaju odlične, ali ne one fabričke, već oni u poslastičarnicama.

Tolika vrućina ubije želju za hranom, ali pojačava želju za ogromnim količinama vode. Bez flaše nigde ne idem. :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka