miroslavg

Jugoistočna Azija

17 poruka u ovoj temi

Želim ovom prilikom da se zahvalim Sirkepi, Miloju Krvavcu, Cejlonu, Ljubčetu i svima ostalima sa ovog sjajnog foruma koji su mi pomogli svojim odličnim savetima da organizujem jedanaestonedeljno putovanje po jugoistočnoj Aziji. Bilo mi je fenomenalno.

Tolliko je različitih opcija u tom delom svetu....uglavnom je svuda bezbedno osim na Filipinima....Mislim da je Sirkepa sasvim dovoljno o tome pisao....čak ni Singapur nije toliko skup kada se čovek dobro pripremi.....

Izdvojio bih hramove u Anqkoru, ostrvo Mabul u Maleziji, ostrvo Borakaj i pirincane terase na Filipinima, Ciang Mei, Ao Nang i ostrvo Pi Pi na Tajlandu, Singapur, Kuala Lumpur, hram Borobudur, vulkan Bromo i, naravno, Bali. 

Napisao sam četrdesetak putopisa i zajedno sa brojnim fotografijama ih objavio na (privatnom sajtu). Naveo sam sve cene i način kako sam našao smeštaj, šta sam video u određenom mestu/gradu/ostrvu itd itd...

Stojim na raspolaganju svima za bilo kakva pitanja i savete....

Srdačan pozdrav,

Miroslav

Izmenjeno (INFOPUTNIK)
izbrisani sajtovi zbog reklame, kontakt privatno
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam sada pregledala Vas sajt Miroslave i malo je reci da sam odusevljena. Znam da nije Vas sajt tema koju ste postavili ali morala sam da kazem BRAVO I HVALA I NEIZOSTAVNO SVAKA CAST. Sada nisam u mogucnosti organizovanja ovakvih putovanja zbog male bebe ali definitivno cu Vas konsultovati kad suprug i ja budemo imali vremena da priustimo sebi ovakvo zadovoljstvo:)

Veliki pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajno!

Pozdrav i od mene, jedva čekam da sednem i pročitam ono sve.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Želim ovom prilikom da se zahvalim Sirkepi, Miloju Krvavcu, Cejlonu, Ljubčetu i svima ostalima sa ovog sjajnog foruma koji su mi pomogli svojim odličnim savetima da organizujem jedanaestonedeljno putovanje po jugoistočnoj Aziji. Bilo mi je fenomenalno.

Tolliko je različitih opcija u tom delom svetu....uglavnom je svuda bezbedno osim na Filipinima....Mislim da je Sirkepa sasvim dovoljno o tome pisao....čak ni Singapur nije toliko skup kada se čovek dobro pripremi.....

Izdvojio bih hramove u Anqkoru, ostrvo Mabul u Maleziji, ostrvo Borakaj i pirincane terase na Filipinima, Ciang Mei, Ao Nang i ostrvo Pi Pi na Tajlandu, Singapur, Kuala Lumpur, hram Borobudur, vulkan Bromo i, naravno, Bali.  

Napisao sam četrdesetak putopisa i zajedno sa brojnim fotografijama ih objavio na (privatnom sajtu). Naveo sam sve cene i način kako sam našao smeštaj, šta sam video u određenom mestu/gradu/ostrvu itd itd...

Stojim na raspolaganju svima za bilo kakva pitanja i savete....

Srdačan pozdrav,

Miroslav

izvini miroslave, ali ja kad procitam da bi neko izdvojio kuala lumpur kao cool mesto, ne verujem tom coveku vise nista i ne citam dalje...

evo upravo sam pre 2 dana bio u kuala lumpuru po 3.put u mesec i po dana, i ponovo pobegao sto sam brze mogao...nazalost, air asia leti iz kuala luprura :).....ali gore mesto u svom zivotu nisam video, to mesto je dno dna, ne samo po meni, nego i jos 6 ljudi koji putuju sa mnom, iz srbije, misle isto...

takve klasne razlike nisu verovatno postojale ni u starom rimu......oblakoderi, magnetni vozovi i fensi autoputevi s jedne strane, i 98% stanovnistva koje bukvalno umire od gladi, ne jedu po 3-4 dana, spavaju na ulici, sa onim pacovcinama kojih ima toliko da to jos nisam video po svetu, a obisao sam sve kontinente....ljudi koji varaju na svakom koraku, prevarili bi te za kesicu kiki-rikija, ali zato sto moraju, jer su gladni....

ma uzasno mesto, morao sam da odreagujem na ovaj tvoj natpis, jer ocito nisi ni zagrebao po kuala lumpuru...

poz sa sumatre, much better place :)

Izmenjeno (INFOPUTNIK)
u citatu izbrisani sajtovi zbog reklame
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bam bam....predlažem ti da pročitaš putopise prvo.....

nisam naveo da je kuala lumpur cool mesto, mada mi je bilo lepo u tom gradu posle svega što sam video na filipinima i sabahu....drugo, mislim da je krajnje glupo ulaziti u bilo kakvu polemiku oko toga šta je lepo, šta je ružno....itd itd.... klasnih razlika ima u svim delovima sveta i ne vidim šta sa bilo kakvom oštrom retorikom u ovoj temi ti i ja možemo da promenimo... zaista nemam nameru da se raspravljam....

recimo u manili se te razlike tri puta više i drastičnije osećaju nego u kuala lumpuru....a o sabahu i da ne pričam.....

ljudi različito doživljavaju gradove, ljude.... sticajem okolnosti mi je bilo ok u kl-u...i šta sada? otići ću ponovo pa ću videti da li će mi se drugi put svideti...smajl.jpg

toliko sam se nagledao ljudi koji spavaju na ulicama u indiji da to više i ne premećujem....

napiši nam u kom delu grada si bio i i opiši ceo tvoj boravak kl-u ali i u ostatku jugoistočne azije... verujem da će mnogima koristiti da se lakše snađu kada sami tamo odu....

uživaj u sumatri....pozdrav....

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Želim ovom prilikom da se zahvalim Sirkepi, Miloju Krvavcu, Cejlonu, Ljubčetu i svima ostalima sa ovog sjajnog foruma koji su mi pomogli svojim odličnim savetima da organizujem jedanaestonedeljno putovanje po jugoistočnoj Aziji. Bilo mi je fenomenalno.

Hvala Miroslave, rado cu procitati sve to...hvala na javljanju i zelim da ima vas sto vise koji ce da pricaju o svojim putovanjima, ali bez reklame na ovakav nacin. Hej, kao i na svakom forumu i ovde ima pravilnik neki, sto napisase vlasnici  :D..e sad, dal to neko cita :blink:  

takve klasne razlike nisu verovatno postojale ni u starom rimu......oblakoderi, magnetni vozovi i fensi autoputevi s jedne strane, i 98% stanovnistva koje bukvalno umire od gladi, ne jedu po 3-4 dana, spavaju na ulici, sa onim pacovcinama kojih ima toliko da to jos nisam video po svetu, a obisao sam sve kontinente....ljudi koji varaju na svakom koraku, prevarili bi te za kesicu kiki-rikija, ali zato sto moraju, jer su gladni....

:)

Razlike i taj kontrast i treba da se vidi. Razlicito vidjenje stvari, kao i raskos i siromastvo daju kontrast i nije lose da covek vidi i takve stvari....Volela bih da napises svoje putovanje iz ovog dela, pa da prepustis da oni koji citaju vide to iz razlicitih uglova. Jedna grupa je dozivela to na svoj nacin, druga na svoj....obe su zanimljive sigurno...prestiz ne zanima citaoce, cinjenice su zanimljive. Radujem se i tvom putopisu, tvoje grupe iz Sumatre  :D

pozdrav i jedva cekam da citam i tvoje putovanje  :D

Izmenjeno (INFOPUTNIK)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vidi se da si uzivao,a taj deo sveta je stvarno prelep,jel si podvukao crtu koliko je sve u totalu kostalo?dok sam citao delove putopisa video sam da jedino deo bromo-bali nema slika,ili je neka greska?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Miroslave super ti je izveštaj.Pratim tvoje izveštaje od kad si započeo tvoja putešestvija.U ovom poslednjem sam posebno uzivala jer sam preko tebe ponovo se podsetila mog prošlogodišnjeg puta na Taj. i Kambodžu,ali će mi i koristiti za povratak na Taj. jer tamo ima još toliko toga što nemože da se poseti u jednoj poseti.

Sledeće godine u martu planiram da idem na Bali i Lombok i da odem na neki izlet na okolna ostrva , i molila bih te da mi pojasniš nešto iz svog izveštaja sa puta za hram Borobudur i Prambanan. Nisam razumela onaj deo sa autobusima koji idu direktno do hramova.Rekao si da si na terminalu ili stanici u Jomboru ušao u bas 2B i da si posle preseo u bas 1A. Gde je presedanje, ili kako si znao gde treba da presedneš u drugi bas?

I još nešto, u vezi onog plišanog medice, koja je priča? Super su ispale slike sa njim . Na Taj. sam na izletu bila sa nekim Englezima i svaki put kad bi uočili neko lepo mesto za slikanje oni bi postavili isto tako neku plišanu igračkicu. Prvo sam mislila da je to njihova neka privatna šala-priča, a sad vidim da si i ti koristio plišanu igračkicu. Pa sam radoznala , u čemu je priča.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@supermen

slike su za putopis "put bromo-bali" dodate....

u proseku sam trošio oko 21€ dnevno s tim što je suma varila od 11 do 35€....bilo bi par evra manje da sam delio troškove noćenja sa nekim....

@oljica70

zaboravih i tebi da se zahvalim...tvoji opisi puta do Siam Repa su mi bili korisni...

u povratku iz Borobudura sam na stanici Jombor našao stajalište tih novih gradskih autobusa. Za njih su napravljena posebna ograđena stajališta sa uzvišenjima. Na ulasku je mala rampa kao i prodavac/prodavačica karata. Samo sam njima rekao da idem u Borobudur pa mi je vozač rekao kada da siđem. Na istoj stanici sam sačekao sledeći bus bez ikakve doplate....

evo ti mapa autobuskih linija http://transjogja.net/_site-data/Rute_Trayek_Trans_Jogja.jpg

@infoputnik

oprosti što sam prekršio pravilnik....dugo ga nisam čitao.... sorry....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne mogu da verujem kome su mogli da zasmetaju sajtovi koje je postavio Miroslav i zbog cega!!! Sigurna sam da mu nikakvo reklamiranje nije bio cilj, vec da sa nama podeli utiske, iskustva, fotografije sa svog putovanja! Nemam reci - jadno i bedno, iz dana u dan sve gore i gore!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cilj mi je bio da pokažem da ovaj forum može da bude od velike koriste prilikom pripreme putovanja kao i da su ljudi koji pišu na njemu opskrbljeni relevantnim informacijama. Činjenica je da sam prekršio pravilo foruma time što sam linkovao ka već napisanim reportažama/putopisima. Izvinjavam se još jednom. Pozdrav svima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neki od nas su i posetioci pomenutog sajta i clanovi foruma, tako da za nas i nije reklama  :D

Miroslave, sjajan putopis, mnostvo informacija. Odlicno, kao i svaki put!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Miroslave svaka cast na tekstovima, bilo mi je od velike pomoci jer cu u januaru posetiti neke od destinacija koje si odlicno opisao u putopisu. :)  Hvala sto si to podelio sa nama!

Milan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne mogu da verujem kome su mogli da zasmetaju sajtovi koje je postavio Miroslav i zbog cega!!! Sigurna sam da mu nikakvo reklamiranje nije bio cilj, vec da sa nama podeli utiske, iskustva, fotografije sa svog putovanja! Nemam reci - jadno i bedno, iz dana u dan sve gore i gore!

+1

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cilj mi je bio da pokažem da ovaj forum može da bude od velike koriste prilikom pripreme putovanja kao i da su ljudi koji pišu na njemu opskrbljeni relevantnim informacijama. Činjenica je da sam prekršio pravilo foruma time što sam linkovao ka već napisanim reportažama/putopisima. Izvinjavam se još jednom. Pozdrav svima!

Hvala miroslavg, ovo je odgovor za sve minere ove i ostalih tema. Pravila su pravila.

Citam paralelno i ovde i tamo, radujem se svim narednim putopisima kao i samim pripremama.

Izmenjeno (INFOPUTNIK)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka