Nikola1985

Putovanje kroz Madjarsku: vinjete, pumpe, propisi...

196 poruka u ovoj temi

U proteklih par godina placam uvek karticom vinjetu na onoj OMV pumpi odmah na ulasku sa Horgosa u Madjarsku jer me izadje 15e na mesec dana, a online je oko 18. Ne bih iz principa da bacim tih 3e, a cujem ovih dana da traze i madjarski policajci na prelazu, sto ce reci da ne mogu cak ni do omv pumpe, mada ako je tako onda nebi trebalo ni da se prodaju na toj pumpi. Da li neko ima iskustva po tom pitanju u proteklih mesec dana?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo sveze sam se vratila iz Segedina. 

Išli smo u aquaplolis pa smo onda kupovali po pet shopovima. Cene su slicne nasima ali ke izbor igracaka za macke i poslastica bolji.

mi smo uzeli vinjetu na Mol pumpi dosli do Hrogosa i posto je bila nenormalna guzva carinik (nas) nas uputio na Horgoš 2. Prošli smo za manje od pola sata, ne treba vam vinjeta ako idete na taj prelaz. Na povratku smo cekali dva minuta... Tako da preporuka za Horgoš 2 zbog guzve. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozda je pisano vec 1000 puta,ali sad mi je vec previse da vracam nazad, zanima me jedna stvar, od kako se predje na Madjarsku stranu, znaci odmah od carine, mi smo na autoputu i imamo nekih 500m do skretanja za Segedin, kod one pumpe....i sad za tih 500m, da li kupujete vinjetu ili ne?? Naa policija na granici mi je rekla da uzmemo,jer nekad znaju da stanu odmah posle prelaza....da jeste malo 500m, ali opet smo mi na autoputu dok se ne iskljucimo,pa kako vi? 

Mi smo je kupili,znam,bacanje para,ali opet sa druge strane mozda i usteda???

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najjednostavnije je ako želite da izbegnete plaćanje vinjete, kad idete samo do Segedina, je da idete na druge granične prelaze.

Nemojte ići preko Horgoša. Već idite na Kelebiju, Bačke vinograde, Horgoš 2... Šta vam je već zgodnije i bliže...

Odgovor na pitanje nemam, jer idemo na druge prelaze. Ja sam od onih koji poštuju propise, tako da bih sigurna kupila vinjetu kad bih išla preko Horgoša.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 15 sat, mikap je rekao/la:

Kelebiju, Bačke vinograde, Horgoš 2...

Od ovih prelaza samo Kelebija radi od 00-24h jer tako?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tako je, Kelebija radi od 00-24h. Naravno i Horgoš.

Ostali rade od 7-19h (bar koliko se sećam). Nadam se da ne grešim.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja mislim da je tako, ali reko da proverim. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 5/3/2016 at 18:22, tm011 je rekao/la:

Cim pitas, znaci da ne citas postove. VINJETA JE POTREBNA, ne sMo za taj 1km vec i za prvih 400m gde je iskljucenje za OMV pumpu i stari put za Segedin. Imas u blizini 4 granicna prelaza za koje ti ne treba vinjeta i matrica ali to vec sam izguglaj na ovom forumu.

Nemojte da sirite dezinformacije i da ljudima otezavate kad vec ne mozete da im pomognete.

Vinjeta od granicnog prelaza Roszke(Horgos) do OMV pumpe ne treba!!! Niko te nece zustaviti ili bilo sta pitati.

Najveci broj ljudi upravo na pumpi kupuje vinjetu jer na granici ne primaju forinte, sto je apsurd nad apsurdima ali je tako.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nažalost potrebna je vinjeta i za taj mali deo auto puta. Nekad nije bila potrebna, ali od 01.01.2015. je potrebna vinjeta i za to malo.

Otkad su uvedene županijske vinjete je potrebno.

Jedino ako se nešto nije opet izmenilo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li neko da me uputi koliko kosta vinjeta i koju da kupim ? Idem sasvim neplanirano i na bum tamo za novu godinu, svojim kolima (vode se na oca, ali cu uzeti ovlascenje). Od 31.12. do 03.01 smo tamo devojka i ja. Idemo do Budimpeste

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Treba vam nacionalna vinjeta, na 10 dana, 2975 HUF. Možete  je kupiti i na MOL pumpama u Srbiji, na auto putu. Za dinare, ali ne znam sad tačno koliko je dinarima, tu negde oko 1200-1300 din

Možete je naravno uzeti i kad predjete granicu. Čim se predje granica, pričam o Horgošu, imate sa desne strane kućice., ali bolje vam je za dinare da uzmete u Srbiji, da ne razmišljate

Imate na sajtu AMSS iznose putarina.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kovle imas na Mol pumpi u Braće Jerković da kupis vinjetu za dinare. Ovde kupi i forinte bolje ćeš da prodješ nego tamo u Bp za NG.  krenite dosta ranije i nemojte da idete na Horgoš zbog nevidjene gužve, nego na prelaz Bački vinogradi. Bolje predji 15 km više nego da se zaglaviš na granicama 8 sati.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Može i na Horgoš 2 , on je bukvalno pored Horgoša. Ima oznaka na auto putu za isključenje

Jeste bolje ići sad za praznike na Baćke vinograde ili Horgoš 2, zbog gužvi na Horgošu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Poslednja pumpa MOL pre GP Horgos za vinjetu. Cena bila 1200 i kusur dinara. Taman se protegnu noge pre prelaska ;).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@mikap @Mamaia @Stevang Hvala puno na savetima oko vinjete, kupicu je na MOLu u Brace Jerkovic to mi je najblize a i najisplativije. Mislim da cu naci oba prelaza lako na mapama, svakako se posle ukljucujem na isti autoput i koristim istu vinjetu ? Jel i jedan i drugi prelaz rade 00-24H ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26839
    Ukupno tema
    901393
    Ukupno poruka