Nikola1985

Putovanje kroz Madjarsku: vinjete, pumpe, propisi...

194 poruke u ovoj temi

Legalan jeste, ja sam kupovala na ovom sajtu vinjetu.

A da li je legitiman :), to je već drugo pitanje i zahteva malo dužu polemiku, koja izlazi iz domena ove teme, pa i foruma.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Има ли неко свјежу информацију, да ли је потребна вињета ако се одмах послије преласка Хоргоша искључимо са аутопута? Идемо за Морахалом.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

apropo segedina, vinjeta nije potrebna ako posle granice (horgos) posle kucica za vinjete i prve pumpe skrenete na put 5.. zapravo ako se dobro secam ocitavanja na navigaciji put je cak i kraci a potpuno neopterecen... 

lepo je obelezeno na putokazima za sta ide vinjeta a za sta ne, tako je dovoljno i samo to pratiti.. 

u kucicama za vinjete ne primaju kartice, 10 dana cena je 3500huf.. 

Да ли је ово сигурно или је боље да не ризикујемо него да идемо на Келебију, обзиром да идемо у Морахалом?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozete na Kelebiju, pa skrenite preko Madjarske Kelebije do Moroholoma. Put je u izuzetno losem stanju stoga pripazite na brzinu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koja vinjeta je sada potrebna za Segedin, pošto je izgleda došlo do nekih promena?

Nacionalna od 3500 forinti (10 dana), ili regionalna od 5000 (godinu dana)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Potreba je za Segedin, ili da rizikuješ nekoliko stotina metara...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Potreba je za Segedin, ili da rizikuješ nekoliko stotina metara...

Kako da rizikujem kad kažu da su kamere svuda?

Nego, par poznanika je išlo u segedin, preko Horgoša, i kažu da nisu kupovali vinjete, ali i da nisu imali nikakvih problema (zasad?).

U svakom slučaju, ja sam je platio elektronski, da ne razmišljam :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

http://rs.n1info.com/Vesti/a484271/N1-na-granicnom-prelazu-izmedju-Srbije-i-Madjarske.html

''Četrdeset dve hiljade ljudi učlanilo se u grupu na društvenim mrežama na kojoj dele informacije o stanju na graničnim prelazima. Reditelj Andraš Urban, koji zbog porodice, često putuje u Mađarsku, kaže - ni to ne pomaže.

"Prelazak u Mađarsku je kao da igrate ruski rulet. Nikad ne znate šta vas čeka. Ja već lično imam određenu fobiju od granice", kaže reditelj iz Subotice.

Najgore je, dodaje, što objašnjenja za takvo stanje nema. Prošle nedelje je mađarska strana saopštila da je pao informatički sistem, ali građani veruju da je po sredi i nešto drugo.

"Najverovatnije to jeste neko diplomatsko pitanje na koje politika može da utiče ili bar da poziva pažnju, jer to jeste skandalozno što se dešava na granici", dodaje Urban.''

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na kojoj stranici se kupuje mađarska vinjeta? Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

https://www.hungary-vignette.eu/

Ako si u Beogradu, mozes da kupis na Mol pumpi u naselju Brace Jerkovic. Ja sam tamo kupovala nekoliko puta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ili pre granice na Mol pumpi...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Platio sam preko ove stranice hungarian vignette, jel ne trebam nista printati na papir?

Iz BiH sam i idem preko Zupanje i Udvara dalje do aerodroma u Budimpesti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozes da stampas cisto radi sigurnosti, ali ti u principu ne treba.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26675
    Ukupno tema
    895449
    Ukupno poruka