Nikola1985

Putovanje kroz Madjarsku: vinjete, pumpe, propisi...

197 poruka u ovoj temi

Молим вас за информацију, да ли је Хоргош 2 малогранични прелаз (тј. само за грађане Мађарске и Србије) пошто прошле године са БиХ пасошом нисмо могли прећи границу на Бачким Виноградима.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobili ste odgovor tamo. Možda se još neko javi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хвала :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdav svima, sta mislite da li je bolje promeniti ovde u Beogradu pare za forinte ili to uraditi u Madjarskoj? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam juče probao u par menjačnica na NBG i niko to ne radi. Panteri mi rekoše da forinte mogu da se kupe u njihovoj menjačnici u Subotici u nekom novom tržnom centru ali to je zbog izlaska sa autoputa gubitak skoro sat vremena. 

U hotelu danas je kurs 285 ft/eur. 10-odnevna vinjeta na Mol-u plaćena 1.285 din.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Мењачница Exlusive change има и форинте и круне, у Новом Саду се налазе у Роди код депоније и у Биг-у

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam pitao u Intezi, rekli su da mora da se najavi kupovina, pa da oni dopreme u ekspozituru za par dana. Pricam za BG,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Novom Sadu ima više menjačnica koje imaju forinte. Nekad imaju redovno, uglavnom , kod nekih treba najaviti.. ali nadje se.

Znali smo i da stanemo u Subotici, da kupimo forinte.

Naravno nekad nosimo  eure, nekad platimo karticom,a negde pstoji i mogućnost i plaćanja u eurima i to po baš doborom kursu..

Iskreno najviše volim kad već imam forinte kod sebe. Nekad je to i neophodno (bude takva organizacija putovanja, da jako rano  stignete u npr. Budimpeštu, a menjačnice još ne rade, što mi se dešavalo)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugari,

ima menjacnica kod Pravnog fakulteta u Beogradskoj ulici uvek forinte, pozovite za svaki slucaj da proverite, rade i kupovinu i prodaju tako da je dobro ako ostane da se kod njih zameni za dinare kad se vrati sa puta. Ja cu onda kod njih promeniti pre puta, deluje da je tako najbolje. Cena za vinjetu kod MOL pumpe pre Horgosa je odlicna cena. Na zvanicnom Madjarskom sajtu za vinjete je isto tolika cena za kupovinu online cak mozda i malo veca.


Hvala svakako na odgovorima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko isao do Budimpeste sporednim putevim i da li treba vinjeta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne treba vinjeta. 

Ja sam išao prošle godine negde u oktobru. Maršuta je bila Kelebija - Kiškunhalaš - Šoltvadkert - Kečkemet pa dalje sa putem br.5 do Budimpešte. Putevi su o.k. i nema tu nikakvih problema, samo se često prolazi kroz naselja a i na otvorenom putu ima deonica gde je ograničenje 70 ili čak 60 km/h, iako je kod njih na otvorenom putu max dozvoljena brzina 90km/h. Sve u svemu, putovanje se oteglo kao žvaka jer sam se pridržavao saobraćajnih znakova da ne popijem neku kaznu. Putovao sam nekih sat - sat i po duže u jednom pravcu. Baš se oteglo. 10e za autoput i te kako vredi a nije to neki novac u odnosu na ukupno potrošeno novca na jednom putovanju.

Izmenjeno (koldar)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru. Idem porodicno i volimo natenane da putujemo i da vidimo sto vise. Ali cu u povratku ici autoputem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me kako kontrolišu saobraćaj, da li na autoputu ima presretača ili se radarima kontroliše brzina i ako neko zna kolike su kazne za prekoračenje brzine. Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve kao kod nas, plus fiksne kamere na recimo svakih 50ak km ako se ne varam. Kazne od 30.000 do 300.000 forinti.

Veci problem su kazne napisane na licu mesta jer ti onda uzimaju dokumenta dok istu ne platis (u nekoj banci).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, i ovo je nešto mada je teško doći do podataka, tragajući za konkretnijim info, nigde nisam naleteo na presretače niti na neku tabelu kada se menja visina kazne. 

Verovatno ima na nekim mađarskim forumima ili u zakonu...ali to je na mađarskom, nemoguća misija :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka