Nikola1985

Putovanje kroz Madjarsku: vinjete, pumpe, propisi...

197 poruka u ovoj temi

Mozes. Ona vazi za celu Madjarsku za 10 dana i kosta oko 10 EUR.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

otisao bih do segedina jednom u narednih mesec dana,  dakle godisnja zupanjska vinjeta mi deluje kao bacanje para.  da li mogu sa normalnom vinjetom za autoput da idem do segedina?

Idi na Bačke vinograde, Klebiju ili Đalu, šta ti više odgovara i ne kupuj vinjetu uopšte, jer nećeš ni koristiti AP. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

idem sutra sa obicnom vinjetom, pa nek ide zivot :)  Nego pokusavao sam par dana da kupim vinjetu preko veb sajta https://ematrica.nemzetiutdij.hu/   ali ni jednu karticu nece da mi prihvati.  Jel uspeo neko uopste da uzme vinjetu preko sajta, odavde? Ne znam u cemu je stos.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cekaj, ako imas obicnu vinjetu, sta je problem?Ti si kralj, kada imas vinjetu, nista ti drugo ne treba

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li znate sta je potrebno od dokumenata za kola? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ništa osim saobraćajne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Danas otisli do Budimpeste

Krenuli iz BGda oko 5h i oko 6:30 stigli na granicu-prvi bili na prelazu. Samo smo 5 minuta  cekali kod Madjara. Vec oko 7h, iz ranijih iskustva znam da se ceka znacajno duze (ali treba ustati u 5h)

Kada smo se vracali, madjarsku granicu  smo presli u trenutku kada se oglasila sirena-ne znam sta se desilo, ali u retrovizoru smo videli nevidjenu frku. Pitali smo nase na granici-nisu znali o cemu se radi

Razlog pisanja ovog posta je - Presretaci vidjeni na 3 lokacije. Sva 3 slucaja radar bez policajca-stoji na nogarima ispod nekog nadvoznjaka, a onda na sledecem parkingu zaustavlja patrola policije onog koga je snimio. Sreca je da smo videli u kontra smeru, prvo policiju, pa onda radar ispod nadvoznjaka, pa smo smanjili brzinu Nemam podatak kolika je kazna ni da li su podmitljivi madjarski policajci, ali sigurno je teze nego sa nasim. 

Inace, kolovozna traka autoputa od granice ka BGdu  je katastrofa. Nasi policajci taj deo nema potrebe da kontrolisu-jer na nekim deonicama je vrlo nebezbedno voziti 120km/h, koliko je inace ogranicenje

 

Izmenjeno (sas)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mogu li da kupim na Molovoj pumpi u Beogradu madjarsku vinjetu i da li neko zna kolika je cena, pretpostavljam da je 10-dnevna najmanja, meni treba za 2 dana

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Subotici na MOL pumpi možeš da kupiš, u dinarima naravno, a za ostale njihove pumpe ne znam. Lepo nazovi telefonom, pa pitaj. Ili kupi forinte u Beogradu u nekoj od menjačnica i onda pazari vinjetu u toj valuti čim uđeš u Mađarsku. Treba ti ta nedeljna, koja u stvari važi 10 dana. Mislim da manje nema. Mada, ako ideš samo do Segedina, izbegni taj trošak ulaskom u Mađarsku na nekom od manjih prelaza - Kelebija, Đala, Bački Vinogradi, ili kupi tu regionalnu godišnju vinjetu, a ne ovu za celu Mađarsku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U cetvrtak smo usli u Madjarsku preko Horgosa 2. Malo pre granice smo se iskljucili za Horgos pa na granicni prelaz. Cekali smo punih 5 minuta da udjemo. U povratku, u subotu, smo cekali punih 10 minuta da udjemo u Srbiju. Jedini problem moze da bude radno vreme od 7-19h svakoga dana. Bez vinjete i bez matrice. Inace na auto putu postoje kamere za snimanje tablica. Ukoliko nemas vinjetu ili matricu stize ti kazna preko Ministrastva inostranih posloca jer Madjari salju nasoj ambasadi prijavu i kaznu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vinjete za Madjarsku se mogu kupiti i na Molovoj pumpi u Beogradu u ul. Brace Jerkovic. Ja kupila danas cena 1260 din za 10 dana

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosli smo bez vinjete posto su nam objasnili da ne idemo na Horgos ako idemo samo do Segedina, imali smo ludu srecu sa granicama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vekim, kako ste tačno izbegli da platite vinjete? Išli ste na sporedne prelaze, jeli tako?

Izmenjeno (Galen)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isli smo na Horgos 2 (sa autoputa se iskljucis u Srbiji mozda 3-4km pre granice, lepo je obelezeno znacima) on radi od 7-19h za putnicki saobracaj i pesake i bicikle, nema mogucnost da overis AFU ako ides u shoping pa ti je bitna iz nekog razloga. Sa ovog prelaza vidis glavni Horgos, a nekih kilometar kasnije se na taj put ukljucuju i oni koji idu u Segedin preko Horgosa.

 

Vracali smo se preko Backih vinograda jer smo drugi dan bili u Morahalom banji, a od nje preko Backih vinograda do Palickog jezera je oko 25km. NI ovde nije bilo nikakve guzve, takodje radno vreme od 7-19h. Putevi su obicni magistralni, nisu u rupama, nimalo loseg kvaliteta asfalta. Jedino sto postoje ogranicenja u brzini za razliku od autoputa. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemojte rizikovati bez vinjete na HORGOS JEDAN, jer su kontrolori vec danima na izlazu sa OMV ka granici.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka