Nikola1985

Putovanje kroz Madjarsku: vinjete, pumpe, propisi...

197 poruka u ovoj temi

Možete slobodno ići autoputem do Segedina. NE PLAĆA se putarina do Segedina. Tek posle drugog odvajanja za Segedin, (odvajanje za put M-43) se naplaćuje putarina. Zapravo ovo je treća petlja od granice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isao bih za nekih 15ak dana, pa me zanima samo, ako neko zna, koja je situacija sa zimskim gumama na kolima.

imam nove gume (5 meseci) ali nisu zimske, jel problem ici sa takvim gumama ili moram da menjam pred put.

Izmenjeno (milkobgd)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isao bih za nekih 15ak dana, pa me zanima samo, ako neko zna, koja je situacija sa zimskim gumama na kolima.

imam nove gume (5 meseci) ali nisu zimske, jel problem ici sa takvim gumama ili moram da menjam pred put.

Evo sada sam baš prelistavao neke mađarske sajtove, koji kažu da zimske gume nisu obavezne. Jedino na deonicana koje su pokrivene snegom i ledom. S ozirom da se približava zima, tako raste i mogućnost da padne sneg. Može se desiti da odete po suvom, a vraćate se po snegu, a onda su zimske gume obavezne.

Izmenjeno (koldar)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A zar tada nece i kod nas biti obavezne? Od 1. novembra?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@kikik

Ne. Propisi ostaju isti kao i za prošlu godinu. I tako narenih godinu dana. Posle će mo da vidimo. Znači ili zimske gume, ili radijalne sa min. šarom od 4mm.

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je potrebno imate sva cetiri zimska pneumatika ili mogu da prodjem sa dva azimska i dva letnja sa dobrom sarom, posto tamo planiram da kupim jos dva zimska pneumatika?

 

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"MartinTrajkovic"

 

Da li je potrebno imate sva cetiri zimska pneumatika ili mogu da prodjem sa dva azimska i dva letnja sa dobrom sarom, posto tamo planiram da kupim jos dva zimska pneumatika?

 

Hvala

 

 

Evo sada sam baš prelistavao neke mađarske sajtove, koji kažu da zimske gume nisu obavezne. Jedino na deonicana koje su pokrivene snegom i ledom. S ozirom da se približava zima, tako raste i mogućnost da padne sneg. Može se desiti da odete po suvom, a vraćate se po snegu, a onda su zimske gume obavezne.

 

 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@koldar

 

Prijatelju,

prelistao sam ovu temu jedno tri puta i znam da po zakonu trebaju sve 4 zimske gume ali posto nase vulkanizerske radnje u ponudi imaju samo Tigar, Sava i Michelin hocu da u Segedinu kupim dve Kleber gume, pa zato pitam da li ce mi praviti problem sto imam 2+2 gume.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prijatelju,

prelistao sam ovu temu jedno tri puta i znam da po zakonu trebaju sve 4 zimske gume ali posto nase vulkanizerske radnje u ponudi imaju samo Tigar, Sava i Michelin hocu da u Segedinu kupim dve Kleber gume, pa zato pitam da li ce mi praviti problem sto imam 2+2 gume.

Bez brige. Pali auto i pravac Mađarska. A za gume se ne sekiraj. Samo da nisu "ćelave".

Izmenjeno (koldar)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moja mama ce voziti auto njenog muza,treba li joj neka posebna dozvola za to? da li ce neko pravoti problem sto vlasnik auta nije sa nama?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"isidora88"

--------------------------------------------------------------------------------------------------

"moja mama ce voziti auto njenog muza,treba li joj neka posebna dozvola za to? da li ce neko pravoti problem sto vlasnik auta nije sa nama?"

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Vrlo često traže saobraćajnu dozvolu, tako da je najsigurnije napraviti ovlaštenje za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu, U AMSS, i "no problemo".

E sad, ako je i vlasnik vozila u kolima, ali ne upravlja vozilom............to već ne znam.

Izmenjeno (koldar)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto sam auto uzeo na leasing u dozvoli pise da je vlasnik leasing kompanija. Ovlascenje iz AMSS mi je isteklo u septembru. Da li bi bilo dovoljno da uzmem ovlascenje na engleskom od leasing kuce ili moram da vadim opet ovlascenje u AMSS. Ne bih to da radim jer polovinom meseca moram da menjam tablice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna gde moze da se izvadi zeleni karton blizu granice i da li moze na samoj granici?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ljudi. Imam nekoliko pitanja, i mnogo bi mi značilo da mi odgovorite, jer prvi put putujem samostalno u inostranstvo.

1. Idem vozom za Budimpeštu, i idem s devojkom koja je državljanin MAkedonije. Da li osim pasoša i lične traže još nešto na granici? Da li je potrebno to zdravstveno osiguranje koje je neko pominjao?

2. Kako stoji stvar sa unošenjem hrane? Da li mogu da unesem ona gotova jela u konzervi? Ili je ipak bolja i isplativija varijanta da kupimo tamo u marketu?

3. Pošto 29-30. decembra, da li je potrebno da izvadimo rezervaciju za voz, ili seda ko gde stigne? Da li je prevelika gužva?

4. U Budimpešti smo 3 dana, pa idemo u Beč. Da li je nešto drugačije pri ulasku u Beč od ovoga što važi za Budimpeštu?

Hvala vam puno na odgovoru unapred! ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka