volodja

Les 2 Alpes, Francuska

37 poruka u ovoj temi

Nasao sam jednu vrlo interesantnu ponudu za skijanje u Francuskoj, a mesto je Les 2 Alpes.

Interesuje me jel neko bio tamo na skijanju ili bilo gde u Francuskoj pa da me malo "prosvetli" svojim impresijama?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobio sam mail da idem na forume i sajtove skijanje.rs, skibus i skimanijaci!?!

E bas necu makar ne nasao nijednog skijasa (skijasicu) na ovom sajtu.

Pa jel mogu ce da nema niko ko ucestvuje na forumu potovanja.info, a da je bio na skijanju u Francuskoj?

P.S.

Ima li makar neko ko ide skijanje (bilo gde)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam cula jako dobre utiske o francuskim skijalistima tako da u martu 2010 idem da "overim" situaciju.

Opet, impresije verovatno zavise od toga gde si do sad skijao... ako je bila u pitanju varijanta Kop - Jahorina - Bugarska verovatno bi bio zadovoljan.

Meni se dopada ideja da za 300nak eurica imam prevoz + smestaj + ski pass i garantovano uredjene i dobre staze za sve nivoe skijaskog/borderskog umeca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me jel neko bio tamo na skijanju ili bilo gde u Francuskoj pa da me malo "prosvetli" svojim impresijama?

Ja jedino mogu da zamolim jedan mladi bračni par da se priključe ovde i napišu svoje utiske. Mislim da su dve godine bili u Francuskoj, sve u svojoj režiji. Ali mislim da su bili u Chamon...(konsultujem Google)..ix-u.

:-P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam cula jako dobre utiske o francuskim skijalistima tako da u martu 2010 idem da "overim" situaciju.

Mi planiramo da idemo 15. januara, cena je 345 evra/po osobi, a paket aranzman obuhvata prevoz+smestaj+ski-pass!?!

Mislim da je to povoljno i da ovo ne smemo propustiti.

Kontaktirala me je jedna dama iz jedne turisticke agencije i dala par sasvim korisnih informacija, tako da sam zakljucio da hrana u marketima nije skupa (ona kaze da su cene na nivou Beograda) i da ne treba nositi "sarmu i podvarak".

Inace cuo sam se jos sa jednim velikim zaljubljenikom u skijanje koji je bio u Francuskoj, ali u one "tri doline" i kaze da ne sredjuju francuzi staze bas kao recimo italijani ili austrijanci, ali da je i to bolje nego na KOP-u, Jahorini ili Bugarskoj.

U svakom slucaju voleo bih da se javi neko ko je bio na skijanju u Francuskoj.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Volodja, koja agencija je izbacila tu ponudu?

Kakav je smeštaj, neki studio za "gomilu ljudi" ili standardna soba?  :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nasao sam jednu vrlo interesantnu ponudu za skijanje u Francuskoj, a mesto je Les 2 Alpes.

Interesuje me jel neko bio tamo na skijanju ili bilo gde u Francuskoj pa da me malo "prosvetli" svojim impresijama?

bio sam u Val d'Isere-u u martu 2004, a pre toga u Tri Doline, negde kasnih 80-tih.

Poredjenje sa Kop-om nije bas moguce. Ako poredimo sa ITA, AUT, onda bih rekao da je broj staza mnogo veci, a vece su i visinske razlike. Savojski Alpi su najvisi delovi Alpa, sto omogucava skijanje na nekih 1500 (i vise) metara visinke razlike (t.j. jaaaaako duge staze), kao i duzu sezonu. Ipak, slozio bih se da su staze u ITA, AUT nesto bolje odrzavane.

Licno, bio sam jednom ali posle toga sam se uvek opredeljivao za ITA/AUT. Prvo mnogo je blize, put dosta jeftiniji. koliko se secam samo za tunel Frejus smo platili nekih 30-ak evra.

Zatim smestaj u FRA (barem gde sam ja bio) je mnogo losiji od apartmana koje sam za manje pare imao u ITA/AUT. Studio koji smo imali u Val d'Isere-u je bio minimalan . Ma manje od 20 m2. Kuhinja je bila da se eventualno skuva kafa. kakvo spremanje klope - mission imposible. E sad verovatno je bolja situacija sa vecim apratmanima. Mada verovatno to zavisi i od samog apartmanskog naselja (mi smo bili na pocetku grada, La Daille, ogromni kompleks od nekih 4,5 visokih zgrada sve sa apartmanima). Cene po restoranima su nesto vise u FRA.

Po meni ko je ljubitelj skijanja, FRA je svakako destinacija koju bi jednom trebalo posetiti. Priroda je predivna, ogomna kolicina staza, Zbog visine vecina staza je iznad dela koji ima drveca/sume, sve oko tebe je belo, kao na drugoj planeti.

Takodje ko voli da ima i dozivljaj pravog alpskog mesta (crkvica, pesacka zona...) onda preporucijum Val d'Isere. Predivno mestasce. A i mnogo je zivlje nego npr u Austrij (gde obicno uvece posle 8 nema nikog na ulicama).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Volodja, koja agencija je izbacila tu ponudu?

Kakav je smeštaj, neki studio za "gomilu ljudi" ili standardna soba? :D

http://www.france-ski-express.rs/

Na ovom sajtu imate ove tri nase agencije koje su izgleda "udruzile snage" kako bi napunili autobuse.

Vrlo dobar poslovni potez, po meni.

Mislim da je ova ponuda sasvim korektna, a radi se stvarno o standardnim 2 i 4-krevetnim sobama, ali evo pogladajte:

http://www.eurojet.r...programmeId=443

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo 2005 u Dve Alpe u Mercur hotelu. Mesto je lepo, veliko, svake noci se sredjuju skijaske piste i ima puno nocnih zabava. Bilo je puno Italijana koji su isli na uspinjace od 2600m. U turist offisu potrazite informacije i o okolnim mestima, ciju posetu ne treba propustiti. Bon voyage(srecan put)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Alek!

Uplatili smo januar (polazak 15. uvece) pa sta nam Bog da.

Interesuje me kakve su cene po marketima. Nesto mi se ne nosi sarma, jagnjetina i tursija (i kiseli kupus).biggrin.jpg

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ćao! I ja se spremam u martu. Koliko znam svi autobusi staju u dolasku u neki veliki market u Francuskoj da bi se nabavila hrana koja je tamo jeftinija nego kod nas!

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, to sam i ja cuo, samo sam zeleo neki info o tim cenama iz prve ruke.

Pre jedno dve godine sam upoznao lika koji redovno ide na prvomajsko skijanje u Tignes i on kaze da je samo prvi put "proplivao" i napunio tasnu domacom radinosti. Od tada redovno se oslanja na to svracanje u neki mega-market i kaze da je hrana jeftinija nego kod nas i da su cak i hleb (vakuumizirani) uzimali za tih 10-tak dana!?!

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pored Livigna,omiljeno skijaliste,u martu ce biti 4 put kako idem tamo,bila sam i leti i zimi i moram vam priznati da sam odusevljena!Ako niste znali ovaj ski centar spada u top 5 francuskih skijališta i svako ko nije bio ima moju preporuku da ga poseti.Skijanje fenomenalno,provod super,mesto prelepo,smestaj ok,cene onako.Staze su fenomenalne,uzivanje za voznju,apres ski-odlican,pogotovo u Umbrella bar-u,za izlazak preporucujem Smithy's Tavern sa svirkama uzivo...Sto se tice hrane nismo isli nesto po restoranima jer je uglavnom skupo ali zato u marketma cene nisu nesto bas bas previsoke za razliku od cena u marketima u drugim skijalistima po Francuskoj..Koliko se secam baget je bio 0,90€,mleko oko 1,5 €,sirevi od 3€-5€,vino(flasa) od 2,5 €..

Ako se odlucite da posetite ovo skijaliste obavezno iskoristite priliku da skijate jedan dan u Alpe D Huez (čuven po najdužoj "crnoj stazi") kao i jedan dan u SERRE CHEVALIER.

Uz ski pass mozete koristiti besplatno bazen i klizaliste tako da budite sigurni da vam nikako nece biti dosadno.Ja sam pogotovo bila iznenadjena sta sve ovo skijaliste pruza i leti,jer pored skijanja,ski pass vam vazi za bazen,klizaliste,bob stazu(neverovartan dozivljaj),stelicarstvo,mini golf i jos gomilu nekih stvari koje nismo ni stigli da iskoristimo..

MOJA PREPORUKA!a ko ide u terminu 13.03-20.03 nek se javi pa da skijamo zajedno i druzimo jer nas ide bas dosta:)

Izmenjeno (micika84)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala za korisne savete, ja idem u tom periodu, ides preko neke agencije ili u sopstvenoj reziji?

Izmenjeno (boca80)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem preko jednog udruzenja-ski kluba,ne znam da li smem da napisem njihovo ime(da ne bude reklama),to su mi sve drugari tako da ide nas sigurno 20-ak...kako ti ides?

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka