dejsa

TORONI

2389 poruka u ovoj temi

tantal71, biće još sličica, a i komentara, sada imam baš puno posla na poslu :D ! Ovo je samo jedna u nizu sličica. Inače bungalovi imaju mnogo bolje sobe od centralne zgrade!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

tantal71, biće još sličica, a i komentara, sada imam baš puno posla na poslu :D ! Ovo je samo jedna u nizu sličica. Inače bungalovi imaju mnogo bolje sobe od centralne zgrade!

Jupiiii, s nestrpljenjem cekamo prve vesti iz Toronija... Kakvo je more, plaza, gde je najjeftinija nabavka...svi vasi utisci ce nam biti dragoceni...

Pozdrav:-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jupiiii, s nestrpljenjem cekamo prve vesti iz Toronija... Kakvo je more, plaza, gde je najjeftinija nabavka...svi vasi utisci ce nam biti dragoceni...

Pozdrav:-)

Ajde samo par reči:

Plaža je sa peskom kao na Kalamiciju i Lagomandri (pa nešto između), i veoma dugačka. Voda kao i svuda na Sitoniji, besprekorno čista i mirna, idealna za dečicu. Ima dve, tri prodavnice, restorana ... Otvoren je novi market u NM, i to je najbliže mesto za veći šoping namirnica!!!! Biće više slika sutra!

I da, majo, nisam bila ja i Toroniju, već koleginica, ali je ja zbog svih Vas koji tamo idete ugnjavih čitavo jutro. :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ajde samo par reči:

Plaža je sa peskom kao na Kalamiciju i Lagomandri (pa nešto između), i veoma dugačka. Voda kao i svuda na Sitoniji, besprekorno čista i mirna, idealna za dečicu. Ima dve, tri prodavnice, restorana ... Otvoren je novi market u NM, i to je najbliže mesto za veći šoping namirnica!!!! Biće više slika sutra!

I da, majo, nisam bila ja i Toroniju, već koleginica, ali je ja zbog svih Vas koji tamo idete ugnjavih čitavo jutro. :srce:

Ivana, hvala na trudu, izvini sto te ugnjavismo, necemo vise danas... :kez:

A mozda cemo ipak jos malo sutra...:-)

Sta ces kada nas je uhvatila putnicka groznica, pa smo nemoguci...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ivana, hvala na trudu, izvini sto te ugnjavismo, necemo vise danas... :kez:

A mozda cemo ipak jos malo sutra...:-)

Sta ces kada nas je uhvatila putnicka groznica, pa smo nemoguci...

Ma nema problema, uopšte me ne gnjavite. Ja idem tek u avgustu u NM, a uveliko mislim na more! Sutra ću da vam ispišem neke detalje, a mislim da sam koleginicu pitala sve ono što će i vama biti zanimljivo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!

Posto idemo u Toroni u avgustu, da li neko moze da napise nesto o samom mestu? Plaze i okolne predele smo videli na google earth i po ostalim stranicama na netu. Ima li dobrih mesta za rucak i veceru i da li postoji ribarnica u mestu?

Takodje, kakva je povezanost sa Sartijem i NM, ima li autobuskih linija, neko taxi stajaliste i da li postoji rent a car u samom mestu?

Malo vise pitanja, nadamo se da nismo preterali :) ))

U svakom slucaju radujemo se odlasku na Sitoniju i sve pohvale za informacije koje pruzate!

Izmenjeno (Dora05)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dora kad si u auvgustu u Toroniju ,ja ponavljam po 1000 put od 18.08. sam u nekom bungalovu Olge sa porodicom .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dora kad si u auvgustu u Toroniju ,ja ponavljam po 1000 put od 18.08. sam u nekom bungalovu Olge sa porodicom .

Smena posle tebe Tantal71,takodje u jednom od bungalova vile Olga,sa porodicom

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala svima na informacijama o Toroniju :)

Mi smo preko agencije rezervisali petokrevetni APT u kuci Olga, koja je na samoj obali, i u terminu od 7. do 19. juna placamo APT 488 eur, a kad se podeli sa 12 nocenja, to je 40,6666 eur. Cini mi se da je to izuzetno pristojna cena.

....nadam se necemo ostati uskraceni za poneki komentar ili fotku o smestaju,mestu itd :P

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo stizu informacije, ali za sada bez slika-jos uvek traje proces sredjivanja :)

Sto se smestaja tice, mi smo bili u istom APT, tj. to je cetvorokrevetni stuido, kao sto je onaj na slici. Iza ledja fotografa su kuhinjica i kupatilo. Prostrano je. I soba i kupatilo, a kuhinjica je za toliko ok. U sobi ima jedan francuski krevet, to je onaj do prozora i vrata, a drugi su dva spojena, ali bas spojena, nema izmedju njih prostora, pa je i on kao francuski. Duseci su novi. Mi smo dobili peskire, mada su nam iz agencije rekli da ponesemo svoje.

Novi bungalovu su komotniji i bolji od onih i glavnoj kuci, ali oni imaju komotnije terase. Ovde je po 2 ili 3 APT u nizu, terase deli samo mali, nizak zidic, pa onda naredna 2-3 koji su malo izbaceni. Na terasicama su sto i stolice, tako da cete, verovatno, imati cesto male goste, a i vasa deca ce ruckati po komsiluku :D Koristim priliku da se jos jednom zahvalim svima koji su gostili moju decu :)

U kuhinji je mala ploca sa dve ringle, najosnovnije od posudja: escajg (mada smo imali samo jedan noz), tanjiri, case, jedna velika serpa i jedna manja, tiganj, soljice.

Toroni je malo mesto, sa divnom dugackom plazom na kojoj je divan sitan, sitan sljunak.

Pored plaze je setaliste i na jednom delu je izmedju setalista i plaze malo igraliste za decu. Drugih sadrzaja za decu nije bilo, sto ne znaci da ce tako biti vama koji tek idete. Cula sam da je deka iz Olge poslednji dan naseg boravka sklapao kucice i tobogan :) Inace, dvoriste je sasvim solidno, deca su se lepo igrala i trckarala, a iza novih bungalova je parking ispod vinove loze i deo gde ima nekih starih ljuljaskica i pesak. U dvoristu ima jedan beli dud, pa ko voli, moze da brsti :)

Polozaj Olge je dosta dobar, otprilike je na polovini Toronija, tako da su prodavnice blizu sa obe strane. Plaza je udaljena koliko je siroka ulica. Dakle, prodje se kapija, predje ulica i na plazi ste. Nema bas nekog priorodnog hlada na plazi, ali bas tu kod Olge ima jedno drvo koje pravi fin hlad. Ima lezaljki i suncobrana. Jedina mana samog polozaja je to sto je odmah iza jedne krivine, pa treba voditi racuna kad deca prelaze ulicu. 

Ima nekoliko prodavnica, ima restorana, giros koji je u ulici gde i vila Marija, a to je druga ulica desno severno od Olge - ka NM-su.

Sto se cena tice, ne mogu vam mnogo pomoci. Eto, taj giros je bio 2,30 evra, ali za ostalo... Slaba vajda :)

Mi smo jednom vecerali u taverni Leon i bili smo zadovoljni, cene su pristojne.

Ono sto je nama bila najveca zamerka i ono sto nam je najvise smetalo su komarci i muve. Svima pricam da ja bezobraznije komarce u zivotu nisam videla. Ukljucivali smo raid, mazali se i prskali autanom, slaba vajda. Dobro se opremite svim mogucim sredstvima i nadajte se najboljem. Svuda imaju mrezice na prozorima, ali vrata su cesto otvorena, pa ulaze. Obavezno kupite i one spirale koje se zapale, pa gore na terasi dok sedite napolju. Malo gusi dim, ali u poredjunju sa cesanjem, vredi izdrzati. Deca su nam bila izujedana najstrasnije, ali prezivesmo.

Polozaj Toroina je odlican za bazu, jer je kolima onda blizu i na jednu i na drugu stranu  da se ide. Mi smo bili do Sikije-tu je Dia megamarket, samo pitajte nekoga i lako cete naci. Ponuda u Dii je onako, nije lose, ali nema toliko artikala kao u Ekonomiju u NM-su.

Prvi put smo isli precicom u Sikiju, neasfaltiranim putem. Bilo je zanimljivo, dozivljaj, ali ga nismo ponovili :) Prilicno je zeznuto, ima dosta rupa, mora polako da se vozi, tako da je mnogo bolje ici "normalnim" putem. Inace, mnogo je lepo svrckati se kolima po Sitoniji. Nije bilo skoro nikoga, put je lep, sirok, predeli bozanstveni, tako da je pravo uzivanje za voznju. Bili smo do Kalamitsi plaze, vrlo je lepo, ima restorancica i prodavnica (cini mi se jedna), prirodnog hlada nema, ali ima lezaljki i suncobrana.

Malo posle NM-sa ima plaza Logomandra (ako nisam pogresila naziv), na zalost za nju smo culi pred sam povratak i videli je prilokom prolaska, veoma je lepa i ima puno prirodnog hlada.

Isli smo i u NM-as. Kada se krene iz Toronija, pred sam ulazak u NS sa desne strane ima megamarket Ekonomi i malo posle njega jos jedan. Ne znam tacno kako se zove i nismo ga posetili, ali je nov i deluje velik.

Cetvrtkom je pijaca-vasar u NM-su, ima voca, povrca i druge hrane, garderobe, torbica i ostalih dzidza-bidza. Pijaca je postavljena kod luke i luna-parka.

Za one koji su ljubitelji kadaifa i baklava u poslasticarnici na malom trgu blizu luke, prodaju na kilogram i kostaju 10eur sto je dobra cena. Mi smo kupili pred povratak i doneli, spakovano u njihovu kutiju i kesu i nista nije procurilo. Takodje, toga ima u prodavnici Natural prodacts koja je blizu te poslaticarnice, tu ima pakovanje od 10-ak komada kadaifa gde je svaki pojedinacno upakovan, ima veliki izbor susam tabli,

ceten alve, ratluka, baklavica, meda, sapuna od maslinovog ulja i predmeta od drveta masline i jos sto-sta. 

Ako sam nesto propustila, pitajte:) Mislim da mozete ocekivati zaista lep odmor u Toroniju i svima koji idu zelim da se lepo provedu, pa cekamo vase utiske :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E lepo si prezentovala , sad mi malo da sredimo utiske sa čitanja pa da krene kompletna analiza i postavljanje pitanja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sirenaariel,puno hvala na ovom iscrpnom raportu,koji smo sa nestrpljenjem iscekivali :srce::srce: :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da , kako ste išli kolima ili busem . Ako ste išli kolima može li male itinerer puta tj. da li se ide samo glavnim putem i koji gradići se nižu ili ima neka mesta na koje bi trebalo obratiti pažnju zbog skretanja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E, svaka čast sirenaariel! Ja se svima izvinjavam što sam zakasnila sa informacijama o Toroniju. Dva dana na poslu nisam stigla da pogledam forum, a i kod kuće je bio baš žešći tempo. Sirenaariel je sve extra napisala, pa je prava šteta ponavljati. Slike vam postavljam sutra.

Put do Toronia stvarno nije problem, jer čim dođete na Sitoniju, mesta se nižu jedno za drugim i ne može se promašiti ni jedno. Sve je lepo obeleženo!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sirenaariel, imaš pozdrave od Jankove mame :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26052
    Ukupno tema
    869370
    Ukupno poruka