dejsa

TORONI

2384 poruke u ovoj temi

Taci, hvala na odgovoru, mnogo mi znaci jer nisam nasla bas puno informacija o Toroniju, te mi svaki komentar nekoga ko je bio znaci.

Izvini na mozda suvise detaljnim pitanjima, ali me interesuje taj ulazak u vodu zbog dece koja nisu bas jako mala (5 do 10 godina), ima valjda i malo plicaka, nije odmah dubina? I molim te, da li je morsko dno prekriveno peskom. Moja pitanja se odnose na tu gradsku plazu, jer pregovaramo o smestaju u jednoj vili (vila Maria) koja valjda izlazi na tu plazu.

Koristim ovu priliku da ti zahvalim i na odgovoru u vezi telefona za Kosta i Rosa apartmane ( u temi Sarti), u principu trazim smestaj na Sitoniji, a i ovaj Toroni mi se mnogo svideo...

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto tražiš smeštaj na Sitoniji (požuri), Sarti ...,Predlog:

Karidi beach u Vurvuri

• ima valjda i malo plicaka,- IMA
  • nije odmah dubina? - 50-60m plićak
  • da li je morsko dno prekriveno peskom. DA

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se tice plaze u Toroniju,to je taj neki kako ga ja zovem,gumirani sljunak...Ja ga volim,vise nego sitan pesak,jer je je skroz mekan i prijatan,a ne lepi se kao sitan pesak...E,u Toroniju je taj "gumirani sljunak" i na plazi i u vodi...Plaza je jako velika i sigurno da ima i delova sa postepenijim ulaskom u vodu...Konkretno na delu gde smo se mi suncali,bas onaj normalan ulazak u vodu...Par metara plicaka i to je to...

A ovo sto je Boki napisao,definitivno jeste istina,Karidi beach,odnosno Vurvuru je idealan za decu...Cak sta vise,mislim da ima i najvise ponuda za smestaj,bas u ovom mestu...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima.

Samo mali komentar na Bokinsovu kartu koja preseca putem sa istocne na zapadnu stranu. Pazite se preporuka GPS uredjaja, pa i karata, jer poprecni putevi kroz poluostrvo nisu asfaltirani iako ne izgledaju uvek tako cak ni na Falcovim kartama (primer je put od Sidarija do Toronija, radi se o nekoj balkanskoj ujdurmi, neki kredit koji su podigli za puteve, pa ih nikad nisu napravili do kraja...). Dobri su, nema odvaljujuceg kamenja (mnogo), rupa (prevelikih) i OK su kad je suvo, a posle nepogoda prodje buldozer njima i ukloni otpad i odrone, ali malo su uzi, s jedne strane jarak, s druge obicno provalija, pa nisu za prosecne vozace.

Toroni: prelepa plaza, ne preterano sadrzaja, ali za manju decu i gospodu posle izvesnih godina, verovatno super mesto za odmor. Zalasci sunca stvarno ubijaju, a mesto je prijatno nenapunjeno, za razliku od drugih mesta ove godine.

BTW, ko je bio ove godine u Sidariju na kraju plaze (prema kraju prsta) u bech baru (mislim da je Del Mar ili tako nesto...). Kalamici mora da se zamisli, narocito sto je paza u Sidariju ohoho velika...

Kalamici izbegavati vikendima i uopste u avgustu. Toliko je puno da nema gde auto da se ostavi a mesto je takvo da nije lako ni okrenuti nazad, ako ne umete da vozite po pesku... Uopste, utisak Sitonije ove godine mi je da lagano puca... provaljena... mestani mi preporucuju jun i prvu polovinu jula, ali vise nisam siguran...

ako budem skupio dovoljno zelenisa, imate li vi neki predlog? Molim vas, izostavite sva mesta koja su imala intenzivniji dodir sa britanskim turistima, jer ja volim giros, a ne kebab i ne podnosim bareno povrce kao garnirung uz jagnetinu, ako je ima, a jezim se od velikog brata i premijer lige na plazma TVu u kaficima (ko je rekao Krf?)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim malo detaljniji opis plaze u Toroniju. Da li je to uredjena plaza u smislu da ima lezaljke, suncobrane, kafice? Kakav je ulazak u more, sto se dubine tice? Takodje, veoma nam je vazno da je morsko dno pescano, bez kamenja i trave.

Unapred hvala!

Plaza je duz celog mesta Toroni sirine pojasa oko 10-15 metara.

Pescana ,ne bas skroz sitan pesak kao dunavac, nego onaj zuti za nijansu krupniji, ali u svakom slucaju nije sljunak,inace ja taj najvise volim jer mozes lako da ides bos, a ne uvlaci se u peskire i ostalo...

Ulazak u vodu postepen, plicak dugacak,voda prozirna, non-stop vidis dno,nema kamenja i trave, zakljucak idealno za decu i one koji ne vole tamno dno ispod sebe.

Rekao bi covek nema mana, ali ima i primedbi a to su:

Nigde nema hladovine, znaci jedino suncobran kao zastita sto ja ne volim.

Kada sam ja bio na plazi nije bilo iznajmljivanja mobilijara i nije bilo toaleta.

Takodje na plazi nema kafica i slicno ali plazu i prvi (a skoro i jedini) red kuca i lokala deli samo put tako preko puta imas sve ...markete, kafane i slicno

Toroni je inace jedno mirno i tipicno grcko primorsko mesto bez mnogo sadrzaja, tako da je jedino za porodicni odmor za one koji imaju ritam plaza-malo setnje-spavanje.

Ja sam bio u N Marmarasu a tu sam dosao na jedan dan da vidim kako je.Klopali smo u nekoj kafanici sa kariranim stolnjacima i plehanim pepeljarama i bilo je ok, koliko se secam i dosta jevtino.Poslao bih ti i slike ali kada sam ih pregledao na svakoj slici ima nekoga a ja ne umem da obradim sliku da se ne vidi lik a nisam bas rad da familijarne slike kacim po mrezi.Na pp cu ti ,ako hoces ,poslati link za slike na imageshack

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala padabre!

Mi smo veoma blizu odluke da ove godine letujemo u Toroniju, tj. treba jos da rezervisemo smestaj. U opciji su dve vile, jednu smo nasli preko net-a - Vila Maria, a jednu radi jedna nasa agencija - Vila Dimitris. Da li neko zna za dobar smestaj blizu lepog dela plaze?

Vecina koja je ovde ostavila komentare je bila u Toroniju, ali koliko sam ja shvatila nije bila smestena u ovom mestu. Da li je neko bio smesten u ovom mestu? Interesuje me kakva je situacija sa prodavnicama, pekarama, girosima...Gde je najblizi LIDL? Da li postoji setaliste uz plazu?

Takodje, da li neko ima ili zna gde da nadjem mapu Toronija?

Pozdrav svima! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Plaza je duz celog mesta Toroni sirine pojasa oko 10-15 metara.

Pescana ,ne bas skroz sitan pesak kao dunavac, nego onaj zuti za nijansu krupniji, ali u svakom slucaju nije sljunak,inace ja taj najvise volim jer mozes lako da ides bos, a ne uvlaci se u peskire i ostalo...

Ulazak u vodu postepen, plicak dugacak,voda prozirna, non-stop vidis dno,nema kamenja i trave, zakljucak idealno za decu i one koji ne vole tamno dno ispod sebe.

Rekao bi covek nema mana, ali ima i primedbi a to su:

Nigde nema hladovine, znaci jedino suncobran kao zastita sto ja ne volim.

Kada sam ja bio na plazi nije bilo iznajmljivanja mobilijara i nije bilo toaleta.

Takodje na plazi nema kafica i slicno ali plazu i prvi (a skoro i jedini) red kuca i lokala deli samo put tako preko puta imas sve ...markete, kafane i slicno

Toroni je inace jedno mirno i tipicno grcko primorsko mesto bez mnogo sadrzaja, tako da je jedino za porodicni odmor za one koji imaju ritam plaza-malo setnje-spavanje.

Ako budem svratio na 1 dan u Toroni, imace te slike....

Izgleda da je plaza po mom ukusu....

1. Kakav je put iz N.Marmarasa do Toronija....mislim jel krivudav? u Borovini
  2. I da li ima samo 1 plaza ili postoje neke jos plazice
  3. Parking... gde? blizu plaze
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako budem svratio na 1 dan u Toroni, imace te slike....

Izgleda da je plaza po mom ukusu....

1. Kakav je put iz N.Marmarasa do Toronija....mislim jel krivudav? u Borovini
  2. I da li ima samo 1 plaza ili postoje neke jos plazice
  3. Parking... gde? blizu plaze

1.Put je za jedan stepen losiji nego do Neosa.Nema rupa ali malo je uzi, krivudaviji i losija je podloga nego pre Neosa.Ide preko brda , delimicno kroz sumu, sa povremeno divnim pogledom na zaliv.

2.Toroni ima jednu plazu celom duzinom mesta i jednu malu i predivnu plazicu, neposredno pre samog Toronija.

Takodje izmedju Neosa i Toronija ima par uvalica koje nisam obilazio jer u principu nijedna nije do puta vec do nje mora da se spusta kojekakvim putevima a kako nisam imao informacija kakav je put , nisam se usudio da probam.

3.Mesto je kako bih rekao dosta "prostrano", nije uopste guzva, izmedju plaze i prvog reda kuca prolazi glavna dzada, i duz tog puta je dosta mesta za parking, tako da mozes da se kupas a da ti ljubimac bude na oku.

http://profile.imageshack.us/user/nepane/i...dsc00043ez7.jpg

Na ovoj stranici slike 1-4 su Toroni, ali nemam sliku glavne plaze, vec samo te male plazice pre Toronija(slike 2 i 3), ostale slike su verovatno prepoznajes iz Porto carasa.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala padabre!

Mi smo veoma blizu odluke da ove godine letujemo u Toroniju, tj. treba jos da rezervisemo smestaj. U opciji su dve vile, jednu smo nasli preko net-a - Vila Maria, a jednu radi jedna nasa agencija - Vila Dimitris. Da li neko zna za dobar smestaj blizu lepog dela plaze?

Vecina koja je ovde ostavila komentare je bila u Toroniju, ali koliko sam ja shvatila nije bila smestena u ovom mestu. Da li je neko bio smesten u ovom mestu? Interesuje me kakva je situacija sa prodavnicama, pekarama, girosima...Gde je najblizi LIDL? Da li postoji setaliste uz plazu?

Takodje, da li neko ima ili zna gde da nadjem mapu Toronija?

Pozdrav svima! :)

Da ne bih reklamirao agenciju koja radi Toroni poslacu ti linkove na PP, slike koje sam mogao da nakacim na mrezu su ti u linku koji se nalazi i u prethodnom postu http://profile.imageshack.us/user/nepane/i...dsc00043ez7.jpg

a evo i odgovora na pitanja.

-Nisam bio smesten u ovom mestu, bio sam jedan dan i cini mi se da je najvise turista bilo iz Ceske , a nema nesto nasih (to je makar moj utisak).

-Ima prodavnica, pekara restorancica, brze hrane i koliko se secam nije bilo skuplje od Neosa, samo moze da bude jevtinije.

-Najblizi LIDL ti je u Nikitiju (ako nije napravljen neki novi ove godine u sta sumnjam)

-Uz plazu ti je setaliste.

-Nemam ideju gde ima mapa Toronija ali on je toliko mali i celom duzinom se naslanja na obalu tako da neverujem da postoji kuca koja od mora na vise od 5 minuta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Treba mi preporuka za smestaj u Toroniju, tacnije dva cetvorokrevetna apartmana. Glavni uslovi su:

1. da bude blizu plaze do 50 m! (moze i malko dalje)

2. da na najblizem delu plaze ima suncobrana i lezaljki za iznajmljivanje!

Unapred hvala, pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

S obzirom da smo prosle godine kolima putovali do Kasandre, a ove godine planiramo da letujemo na Sitoniji, molim vas da mi objasnite gde se odvajamo prema Sitoniji i kroz koja mesta prolazimo na putu do Toronija?

Unaped hvala!

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

S obzirom da smo prosle godine kolima putovali do Kasandre, a ove godine planiramo da letujemo na Sitoniji, molim vas da mi objasnite gde se odvajamo prema Sitoniji i kroz koja mesta prolazimo na putu do Toronija?

Unaped hvala!

Pozdrav!

Na oko 50 km od Soluna kod mesta Nea Moudania,put se odvaja i vodi do dva prsta Kasandre i Sitonie gde vi idete.Prolazite kroz (ovim redom) Gerakini, Metamorfosi, Nikiti,Neos Marmaras,Porto Carras i stizete do Toronija.Put je dobar i sirok sve do Porto Carrasa, a nakon toga je malo losija podloga i nesto uzi put(ipak bolji od pola regionalnih puteva u Srbiji) ali je jako slab saobracaj, tako da nije nikakav problem.

Izmenjeno (padabre)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Unaped hvala!

Pozdrav!

Imas i mape na 6 i 12 poruci ove teme> 6 poruka

Samo hrabro kroz obilaznicu :D

Izmenjeno (Bokins)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovorima!

Obilaznicu smo prosle godine savladali (nadam se da nismo zaboravili), znam da idemo prema Nea Moudania, i koliko sam shvatila, kada naidjemo na tablu sa natpisom "Sithonia" - tu skrecemo? Nema nekih zamki, brojanja semafora, nevidljivih znakova i tabli i sl.?

:rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovorima!

Obilaznicu smo prosle godine savladali (nadam se da nismo zaboravili), znam da idemo prema Nea Moudania, i koliko sam shvatila, kada naidjemo na tablu sa natpisom "Sithonia" - tu skrecemo? Nema nekih zamki, brojanja semafora, nevidljivih znakova i tabli i sl.?

:rolleyes:

• mozes da pratis i Aerodrom Makedonia samo nemoj tamo da skreces osim ako imate potrebe za benzinom i Plinom

• Posle prati ono sto ti je padabre rekao

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25889
    Ukupno tema
    862337
    Ukupno poruka