dejsa

TORONI

2435 poruka u ovoj temi

Komaraca ima dosta.  Treba poneti arsenal oružja protiv njih. Krenu oko sedam, pola osam, ali oko jedanaest uveče ih nema. Bez spirale za komarce nema sedenja na terasi. Mi smo imali aparate u svim prostorijama u apartmanu, pa ih nije bilo unutra, ali od osam do jedanaest je nemoguce biti napolju. Ne preterujem, ja sam od onih srecnika koje komarci obilaze u širokom luku,tako da meni lično uopšte nisu smetali. 

Izmenjeno (Ljubicac)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kolega se upravo vratio iz Toronija. Kaže, komarci kao kamikaze. Ne čuju se kad lete, samo vidš da je sleteo na tebe i odmah te ubode. Ima ih u rojevima.

Upravo sam kupio RAID spirale i pesak, još da vidim za decu da obezbedim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne preterujte bas, komaraca ima, ima ih i to dosta! Ali sve resava AUTAN ! Samo se dobro namazite i necete imati problema! Dole je vreme lepo, voda cista i topla. Posle onolikih poplava dosta su sve sredili (naravno koliko je moglo). Delovi plaza se polako nasipaju i ravnaju, ali i ciste potoci koji su napravili karambol! Ko ide u Toroni bez brige nek bude, samo vreme da ga posluzi i bice uzivanja na pretek kao i uvek! Mi se vratili pre dva dana, pa ako nekome bas treba nekakva informacija tu sam!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, autan sve rešava, ali bez njega su komarci jako dosadni. Odustao sam od boravka na plaži posle 8 uveče.

Ako dolazite u Toroni, na putu ovamo svratite u megamarket u Neosu ili Nikitiju, ovde su cene previsoke.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da, autan sve rešava, ali bez njega su komarci jako dosadni. Odustao sam od boravka na plaži posle 8 uveče.

Ako dolazite u Toroni, na putu ovamo svratite u megamarket u Neosu ili Nikitiju, ovde su cene previsoke.

OK, šta znači previsoke?

Sigurno neću da svraćam kad dolazim u Toroni, pa da trošim vreme na kupovinu posle vožnje iz Srbije. Možda neki dan odemo do Maramarasa pa da kupimo malo, ali dajte mi neke cene da vidimo o čemu se radi i šta je toliko skupo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nešto je skupo, kao npr. jogurt oko 2 e litar,   čokoladno mleko oko 3,25e litar, sveže meso od 7 do devet eura. Cena svežeg hleba je 80 centi, to je već svuda tako, u Nikitiju je bio 90 centi. Paradajz je 1.15 e, jabuke 2.6e,nektarine 2 ili 2.20, sladoledi od 1 do4 e, kutija je oko 7 e. Kroasani 7days 50 centi, tost hleb ili onih šest zemicki su 1,25e.Cene sira su od 5 e pa naviše, zavisi od vrste .Naravno da cene nisu kao u Lidlu, ali količine koje kupimo za tih desetak dana nisu velike, tako da se taj trošak može podneti. Možda se uštedi deset, dvadeset evra kupovinom u Lidlu, ali mislim da ipak u odnosu na ukupan trošak letovanja, to i nije tako bitna ušteda. 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Nešto je skupo, kao npr. jogurt oko 2 e litar,   čokoladno mleko oko 3,25e litar, sveže meso od 7 do devet eura. Cena svežeg hleba je 80 centi, to je već svuda tako, u Nikitiju je bio 90 centi. Paradajz je 1.15 e, jabuke 2.6e,nektarine 2 ili 2.20, sladoledi od 1 do4 e, kutija je oko 7 e. Kroasani 7days 50 centi, tost hleb ili onih šest zemicki su 1,25e.Cene sira su od 5 e pa naviše, zavisi od vrste .Naravno da cene nisu kao u Lidlu, ali količine koje kupimo za tih desetak dana nisu velike, tako da se taj trošak može podneti. Možda se uštedi deset, dvadeset evra kupovinom u Lidlu, ali mislim da ipak u odnosu na ukupan trošak letovanja, to i nije tako bitna ušteda. 

Logično je da su u malom mestu malo više cene nekih proizvoda.

Ali sam siguran da se ne isplati da se mlatiš da voziš do Marmarasa i da trošiš vreme da bi uštedeo neku malu sumu. Pa nisu cene duplo veće. A LIDL zaobilazimo u širokom luku, potpuno besmislena radnja u Nikitiju. Takođe, dok odem iz Toronija u Nikiti, prođe mi vreme za plažu, potrošim gorivo, tako da ću ipak uživati sa decom na moru nego da se mlatim po prodavnicama.

Nećemo propasti za 50, 60 evra razlike.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve je stvar organizacije. Mi u Lidl svracamo po dolasku i pazarimo gotovo sve sto nam treba u toku odmora, osim onogo sto mora da se dokupljuje, jogurt, hleb, nesto voca i povrca. Tih sat-dva sto kasnije stignem na more, mi se kasnije visestruko isplati. 

Sto se igranja sa decom na moru, bilo bi dobro kada bi sve mame, a nase specijalno,  decu dovodile rano na plazu i tada se igrale na plazi sa njima, nego sto ih dovedu najranije  u 10h i drze po vrelom suncu ceo dan i onda u 16h ih vode sa plaze.. 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Sve je stvar organizacije. Mi u Lidl svracamo po dolasku i pazarimo gotovo sve sto nam treba u toku odmora, osim onogo sto mora da se dokupljuje, jogurt, hleb, nesto voca i povrca. Tih sat-dva sto kasnije stignem na more, mi se kasnije visestruko isplati. 

Sto se igranja sa decom na moru, bilo bi dobro kada bi sve mame, a nase specijalno,  decu dovodile rano na plazu i tada se igrale na plazi sa njima, nego sto ih dovedu najranije  u 10h i drze po vrelom suncu ceo dan i onda u 16h ih vode sa plaze.. 

 

Da li je neko pomenuo vreme dovođenja dece na plažu??? Nije. Ako ćete već o vremenu, mi idemo među prvima, ranoranioci smo, a deca su mnogo mala pa imaju popodnevno spavanje.

Ali sigurno neću trošiti svoje vreme da bazam po Lidlu radi neke, kao nazovi, uštede. Pa sve ima da se kupi u Toroniju, tu su i restorani sa divnom hranom, tako da nema brige.

Samo me zanimao konkretan odgovor na komentar "Cene su previsoke".

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nevena i Dragan

ako voliš da se svađaš pun je net foruma, blogova i društvenih mreža za to. Hvala što si sa nama podelio informaciju da je tebi tvoje vreme dragoceno. Svi smo srećni zbog tebe (vas).

Za ostale, mi smo odvojili pola sata za Lidl u Nikitiju, kupili tamo sireve, sokove, slatkiše, grickalice i još neke sitnice. Zadovoljni smo tom našom odlukom. Da budem iskren, više su mi ovde smetale cene gumenih dušeka, lopti i sličnih sitnica za plažu, kao i sitnica koje redovno poklanjamo prijateljima kada se vratimo iz Grčke.

Što se tiče restorana, zaista nisu loši, a na nas su ostavili jači utisak neki u pravcu Sartija.

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Reče mi kolega koji je u Toroniju, da ima mnogo komaraca uveče.

Dajte neki info, ko je dole, kakva je situacija? Da se obezbedimo sa spiralama za terasu i aparatima, kao i kremama za decu?

I mi kad smo bili u julu, komaraca je bilo bas mnogo. Prskali smo se sprejevima, ali nije bilo nekog efekta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Nevena i Dragan

ako voliš da se svađaš pun je net foruma, blogova i društvenih mreža za to. Hvala što si sa nama podelio informaciju da je tebi tvoje vreme dragoceno. Svi smo srećni zbog tebe (vas).

Za ostale, mi smo odvojili pola sata za Lidl u Nikitiju, kupili tamo sireve, sokove, slatkiše, grickalice i još neke sitnice. Zadovoljni smo tom našom odlukom. Da budem iskren, više su mi ovde smetale cene gumenih dušeka, lopti i sličnih sitnica za plažu, kao i sitnica koje redovno poklanjamo prijateljima kada se vratimo iz Grčke.

Što se tiče restorana, zaista nisu loši, a na nas su ostavili jači utisak neki u pravcu Sartija.

 

Pogrešio si osobu. Nisam ja od takvih, ako pogledaš moje ranije postove, videćeš.

Samo mi ova rečenica nije na mestu:  Sve je stvar organizacije. I komentar tipa, mame vode decu kasno, a pri tome ne zna ni ko smo, ni kolika su nam deca. Stvar organizacije je da svako sebe organizuje kako misli da treba, ja samo komentarišem da sigurno posle puta od 750 km neću sa malom decom ići u Lidl i nabavku, pa da onda vozim još 40 km do Toronija. Ako budemo išli u Nikiti ili u tom smeru kasnije, onda ok. Takođe, LIDL nam ne odgovara jer u Masutisu ima mnogo veći izbor i smatramo da je bolja kupovina tamo. A razlika u ceni u odnosu na Srbiju je minimalna, tako da verujem da niko neće propasti z zbog nekih 50, 60 evra. I onako te pare uvek damo na gluposti. Odeš na Adu i daš 2000 dinara, a nemaš pojma šta si kupio.

Ja sam samo pitao da mi daju dodatne informacije na komentar: Cene su previsoke. U odnosu na šta? Tako da, kad pogledamo cene, manje više je slično svuda, sa malim razlikama u zavisnosti od mesta.

E sad, slažem se sa tobom za dušeke i lopte, jer je to tamo nerealno skupo. Zato to putuje sa nama iz Beograda.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nama se Toroni veoma dopao, bili smo u običnom Kastru.

Glavni aduti su im (po nama): apartmant na plaži, široka plaža, nema gužve, krupan pesak, čista voda, lep ulazak u vodu, zapadna strana (duži boravak na plaži), besplatan partking na ulici (lako je naći slobodan parking). Mislim da je i cena pristojna, mi smo četvorokrevetni apartmant platili 450€ (u januaru za 24 juni-04 juli). Po nama 10+.

Mane: komarci i malo sadržaja.

Pošto ne bi da ponavljamo, da li može neko da nam preporuči sličan apartmant (i agenciju preko koje uplatiti) ? Prednost severna Grčka gde je lakše doći kolima.

Izmenjeno (Sl70)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šta je, Toronci... nigde nikoga da napiše nešto... kako se provodite dole, kakva je voda? Ajde, javite se.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cim niko nista ne pise, zvaci sve super svi uzivaju

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka