dejsa

TORONI

2435 poruka u ovoj temi

nova sam na forumu i zelim da se zahvalim svima na divnim informacijama o toroniju,ove godine smo izgleda malo zakasnili,sto zbog termina za koji nismo znali da li ce nam biti dostupan,sto zbog promene destinacije.Sa prijateljima sa kojima godinama letujemo izbor je pao na Toroni ali sam se razocarala sto nista sto smo hteli od smestaja nije bilo slobodno,na kraju smo uplatili neka studija 1/3+1,ne treba mi neki ne znam kakav komfor tu smo da prespavamo ali ako je neko bio u vili sakis II zamolila bih ga da ukratko opise sta me ceka.Klinci nisu mali,spartacemo po sitoniji...Da jos jedna korisna info za starijeg klinca,a to je da li ste primetili da li u mestu postoji bilo kakav kos...hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Majo,

zelim da ti se zahvalim, jer smo zahvaljujuci tvojim informacijama dosli do izuzetno predusetljive Despine, koja je odgovarala na hiljadu i jedno pitanje (ukljucujuci i laste :-), komarce,...). Elem , kako kaze Despina ove godine nece biti problema sa lastama :-). Pa videcemo... Nego iako nam se Vourvourou vise svideo ipak je Despinina ponuda bila em' jeftinija, em' mi je vise poverenja ulila. Cenu je neznatno spustila, tako da smo bas zadovoljni za sad. Inace u Vourvouru-u nam se jako svideli Ioanis apartmani, ali za cenu od 10 noci u Vourvouru i slican kvalitet smestaja, dobili smo za isti period 12 noci u Toroniju i ostalo nam jos 20 eur. Mislim da ove godine treba zaobici nase agencije, jer nase agencije sa popustom (gotovinska uplata u celosti!)su opet skuplje od direktne rezervacije (pri cemu ne placte vise od 30% ostatak tek po dolasku)... Sto se hotelskog smestaja tice , daleko najpovoljnija ponuda je Toroni Blue Sea hotela ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo mene opet ,u toroniju postoji kos sa lepim terenom,pa ako neko ima zaljubljenike u loptu slobodno ponesite,mi smo inace uplatili preko astre i zadovoljni smo cenom,idemo od 27.06 do 09.07 i platili smo 475 e,nemaju dinarski deo aranzmana,klima ukljucena u cenu,smestaj deluje ok,kuca sakis II,kad se vratimo podelicu utiske sa vama.Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo mene opet ,u toroniju postoji kos sa lepim terenom,pa ako neko ima zaljubljenike u loptu slobodno ponesite,mi smo inace uplatili preko astre i zadovoljni smo cenom,idemo od 27.06 do 09.07 i platili smo 475 e,nemaju dinarski deo aranzmana,klima ukljucena u cenu,smestaj deluje ok,kuca sakis II,kad se vratimo podelicu utiske sa vama.Pozdrav.

:-) ,

Znaci bicemo tamo u isto vreme... Ja supruga i nasa 2.5 godisnja cerka smo platili za dvosobni (posebno spavaca soba, posebno kuhinja i jos 2 lezaja) apartman od 25.06.-07.07. sa ukljucenom klimom 440 eur u Vili Maria (http://www.vilamaria.gr/) , kod vec spomenute Despine. I za rezervaciju smo platili 30% cene ostalo tek kad odemo tamo...

Inace, informacija o kosu nam bas puno znaci(nosimo loptu obavezno) ...yeeee... Pa eto mogli bi se i videti tamo :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super,vidimo se kod kosa,i mi smo hteli ove godine bez agencije ali nas prikocise prijatelji i drugarica koja inace radi u grckoj kao predstavnik jedne nase agencije,pa kako smo povodljivi,odustasmo....sad kad citam sve ovo pomalo mi zao,ali ima dana.Nas cete pepoznati po dva visoka momka oko dva metra od kojih jedan nije bas momak,u nasem drustvu ce biti i dve devojcice od kojih ce jedna imati najkovrdzaviju kosu koju ste verovatno ikad videli...a mozda cete nas pre cuti nego videti;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima koji su letovali ili tek planiraju letovanje u Toroniju!

Pitanje svima onima koji su vec bili u ovom mestu: komarci. Da li su toliko napasni da dovode uzivanje i odmor u pitanje? Naime, zainteresovala nas je ponuda Astra travela za ovo mesto, konkretno za bungalove Olga. Trazili smo (mislim moj suprug i ja) mesto za porodicni odmor, znaci mir, blizina plaze, jednostavo za boravak sa malom decom. I ovo je ono sto nam je preporuceno. Na slikama izgleda ok, cak i neki od komentara su u redu, ali ima i malo zbunjujucih komantara. Da li je zbog tog potoka koji se spominje previse komaraca tako da se ne moze navece sedeti ispred bungalova?

I koliko je prometna ta cesta koja deli bungalove od plaze? I jos jedno pitanje: da li na plazi ispred bungalova ima lezaljki i suncobrana za iznajmljivanje ili ne?

U jednom komentaru je cak spomenuta slana voda u bungalovima...

Cena je solidna skoro 600 e za 10 noci pa ne bih bas da dozivimo neko lose iznenadjenje. Ovo je pokusaj da to predupredimo onoliko koliko nam to ove nove savremene tehnologije omogucavaju.

Molim sve one koji imaju iskustva tj. koji su vec bili ovde da mi odgovore na ova pitanja. Bila bih im jako zahvalna, jer treba da odlucimo destinaciju za odmor sa 4 male dece (nasih dvoje i jos jedna porodica sa dvoje male dece).

Hvala!:rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kompleks Olga u Toroniju sastoji se od glavne zgrade sa nekoliko apartmana i drugog dela koji cine studija u nizu i bungalovi. Glavna zgrada je sa pogledom na more, dakle uz ulicu, a bungalovi su bocno locirani u dubinu dvorista. Ceo kompleks smesten je u zelenilu i cvecu sa sigurnim parkingom u dvoristu i na 10tak metara od same plaze. Mi smo sa nase troje dece bili u apartmanu u glavnoj zgradi i utisci su sledeci. Komforne sobe, klima, tv, velika terasa sa tendom, sve u svemu vrlo dobro.

117tkde.jpg  

i1i2s1.jpg

Sto se tice komaraca, ima ih, jer tu kod S krivine je kanal za preliv vode i dosta trske, bungalovi su prvi na udaru, u glavnoj zgradi je problem podnosljiv (naravno aparati obavezni). Slicno je i sto se tice buke na koju su se zalili gosti u bocnom delu a razlog su motorcikli koji naglo ubrzavaju tu odmah posle krivine. Voda moze da se pije, ali je zaista cudna i bolje je koristiti je kao tehnicku. Za pice flasirana naravno (paket 6x1.5litara oko 1.50 evra).

Prelaskom ulice nailazite na prolaz medju palmama kojim izlazite pravo na plazu. Ovaj deo plaze je izuzetno lep i sa dosta prirodnog hlada do nekih 13h. I ono sto je najlepse, zalazak sunca za Kassandru posmatran bas sa ovog mesta.

2m48wzt.jpg

Na ovom delu plaze nema lezaljki, ali ih ima nekih 30tak metara u levo i tako uglavnom sve do pocetka plaze (tamo kod puta za anticke ostatke).

2q2gtgp.jpg

sce44m.jpg

O plazi samo najlepse, kao i o dozivljaju mesta kao tipicno Grckog, naime jako je malo stranih turista za razliku od Sartija ili N.Marmarasa. S obzirom da ste sa malom decom treba imati u vidu da u samom mestu ima jako malo prodavnica, samo par mini supermarketa, nema pekara, nema apoteka, ali ima mir i fantasticnu plazu, a tu je i nekoliko dobrih restorana i beach barova (Zino, Baracuda). Naravno tu je i mnogo rajskih plaza u neposrednoj okolini (Destenika, Tristinika, Aretes, Azapiko, Poseidon, Likithos ka severu i Porto Koufo, Thalatta, Kalamitsi, Kriaritsi, Klimataria, Sykia prema Sartiju). Dakle ukoliko malo voznje autom nece predstavljati problem napravili ste odlican izbor. U svakom slucaju pozdrav i Kalo Taxidi!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru sitonijanadlanu!

Odgovor je tu ali ja jos uvek nisam sigurna da li to pravi izbor. Koliko sam iz ovog mogla da zakljucim bolje je biti u glavnoj zgradi i zbog komaraca i zbog buke.

Posto imamo malu decu, zelja nam je da umesto nocnih provoda mozemo bar na miru sedeti na terasi ili napolju kad oni zaspu, ali uz komarce to izgleda kao nesto sto je tesko ostvarljivo. :tuzni: A da u toku dana mogu da trckaraju oko bungalova...

I iskreno mi je jako zao sto pekaru nemaju jer mi svi jako volimo razna uglavnom slatka peciva i poslastice iz grckih pekara za dorucak posebno. Prosle godine smo bili u Polihronu, godinu pre u Stavrosu i vec smo se navikli na te pekare.

A sto se tice tura autom, to bismo zaobisli, jer imamo klince koji jos uvek spavaju u toku dana, a nisu bas za spavanje pod suncobranom (isuvise bledunjavi sa malo pigmenata i velikom sansom da izgore).

Ovo bi trebao biti nas prvi odlazak na Sitoniju koju smo i prosle godine planirali pa opet zavrsili na Kasandri. Dvoumili smo se izmedju Gerakinija i Toronija, pa jos nisam sigurna sta je resenje.

Ipak hvala na odgovoru. Svaki komantar je dobrodosao! :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a sta stvarno rade ljudi koji odberu toroni kao destinaciju i apartmanski smestaj sa sopstvenom ishranom.mislim kakva je situacija sto se konkretno hleba i tih peciva tice.gde se mogu kupiti

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Talija,

mislim da nije generalno problem za hleb i neka peciva jer to sigurno imaju i u supermarketima. Bar je tako bilo u svim drugim mestima gde smo mi bili. Ali te njihove pekare su zaista specificne i imaju uglavnom lep izbor, sto raznih vrsta hlebova sto peciva i kolaca.

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas tako, hleb i peciva smo uzimali u supermarketima, nije bas kao iz pekare ali jeste sveze i o.k. (nesto malo skuplje) pogotovo ako poranite izjutra. Ono sto je nasim klincima vise smetalo je sto giros ima samo na dva mesta i to tek uvece posle 18h. Ponavljam jos jednom, Toroni je mesto gde uglavnom dolaze Grci, a oni bas nisu u fazonu pekara i jurnjave po poslugama. Znate ono, duga noc, kasno ustajanje, razbudjivanje na plazi uz razne kafene napitke, pa tako do rucka kada opasno napadaju tamosnje restorane i taverne. Sta cete, Evropa je to. Salu na stranu, neke destinacije jednostavno nisu za stacionarnu varijantu i paradajz turizam, pa ukoliko ste bez auta bojim se da bi vas Toroni brzo smorio. Ipak su sve lepote koje bi trebalo konzumirati na 1, 3, 5, 10, 30km. Mozda bi  vam alternativa za Toroni mogao biti Kalamitsi, ima jednu skromnu pekaru, ali na magistrali u blizini Sykie ima dve sjajne pekare (ups. opet treba auto). Onda preostaje Sarti sa svojih 5-6 pekara i ful izborom, ali tamo od smestaja u zelenilu, ama bas nista. Namece se zakljucak da su neki kompromisi ipak neophodni. Mi smo sa nase troje dece bili sa smestajem u sva tri mesta i svaki put smo se sjajno proveli i poneli lepe utiske. Samo je bitno napraviti dobar plan i pronaci ono sto vas najvise ispunjava. A Sitonija nudi zaista mnogo, ali ne bas sve na jednom mestu!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cini mi se da ce ove godine oni da prave sendvice sa kajmakom od kuce kava im je situacija u drzavi :D

salim se naravno.strasno mi je milo sto je mesto bas takvo kako ste ga opisali jer sam bas pozeleo odmor u miru i zelenilu.a za hleb,peciva i ostale pekarske djakonije snacicemo se nekako vec.

koliko je Kalamitsi udaljen od Toronija kad smo vec kod toga

Izmenjeno (talija)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo Talija! Znaci razumemo se u potpunosti. Dakle kreces na jug i prvo nailazis na simpaticni Porto Koufo mesto sa sjajnim restoranima i vecerama koje cete dugo pamtiti. Proverena i preporucena mesta Kod Kapetana, Kap.Hapsas, Pejkos, Nea Klimataria, a sve to na 1 km od Toronija. Put dalje vijuga, prelazis nekoliko uspona i spustanja i na GPS (N 39.9827023/E 23.9611486) nailazis na restoran Panorama Kalamitsi odakle puca fantastican pogled na Kalamitsi i vrh Atosa. Nastavljas dalje i spustas se u Kalamitsi koji je na 14 km od Toronija. Ovde desno i napadas Georgijakisa (best food in Kalamitsi). A u nastavku puta Sykia... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cini mi se da ce ove godine oni da prave sendvice sa kajmakom od kuce kava im je situacija u drzavi :D

salim se naravno.strasno mi je milo sto je mesto bas takvo kako ste ga opisali jer sam bas pozeleo odmor u miru i zelenilu.a za hleb,peciva i ostale pekarske djakonije snacicemo se nekako vec.

koliko je Kalamitsi udaljen od Toronija kad smo vec kod toga

Citiracu Despinu vlasnicu Ville Maria kod koje smo iznajmili apartman , na moje pitanje u vezi pekare "Villa Maria is very close to all of that, because it is in the centre of Toroni. In 1 minute by feet you can go to supermarkets, butchers, vegetables, fisherman, and backer shop. We have 3 backer shops in Toroni."

U vezi komaraca rekla je "This year we will have some special spay in whole Toroni plants, and in every apartment we have this electric device for mosquitoes, and also the mosquitoes net in every door and window. "

U vezi doktora "In Toroni there is a doctor for children and also in the big village N. Marmaras which is 15 minutes by car away, has other doctors for everything."

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci hleba i komaraca pod kontrolom koliko hoces! Ma dajte ljudi samo opusteno, TORONI JE SJAJNO MESTO SA FANTASTICNOM PLAZOM I KRISTALNO CISTIM MOREM, i samo delic kompleksnijih lepota koje pruza Sitonija.

p.s. od svih Despininih navoda potvrdjujem postojanje decijeg lekara (pedijatra) i verovali ili ne to je otac vlasnice kuce Olga (tel.+30 23750 51234 ili mobilni +30 6945 520958), a ostalo videcete vec.  E, da najbolje tresnje na Halkidikiju i hit zas klince "Malteser" pronasli u supermarketu odmah do kluba Baracuda tek da se zna. Pozdrav za sve i Kali Nihta!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka