dejsa

TORONI

2435 poruka u ovoj temi

Svaka čast na upućivanju nas koji idemo kasnije , malko me interesuje maslinovo ulje i ako znate okvirno koja je cena ,  gde može da se nabavi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako volite kornjace na plazi Tristinika, nekih 3-4km ispred Toronija zivi mala kolonija prelepih kornjaca...prelepo...

Kornjače imate i u samom Toroniju, u onom potoku koji prolazi pored vile Olga. Preko dana se kriju od Sunca u trsci, ali bacite im malo hleba i da vidite tuču. To izgleda ovako

kornjace_tuca.jpg

A možete da vidite i pokoju žabu nestvarnih, metaliziranih boja. Njih najlakše nađete u delu gde potok izlazi na plažu

zaba_u_potoku.jpg

Uopšte, ima dosta živuljaka u Toroniju. Ne plašite se ako oko potoka vidite zmiju, u pitanju su belouške, love malopređašnje žabe. Nama se dešavalo da nam u sobu uđe narandžasti gušter, vere se po plafonu, zidovima. Potpuno je bezopasan i u Grčkoj se smatra nekom vrstom zaštitnika kuće.

orange_gujadin.jpg

U rano jutro se može videti dosta raznolikih ptica jarkih boja. Viđao sam cariće, crvendaće, žune, detliće (najluđi su kad slete na katus, btw. ukrasne biljke u Toroniju više vam daju utisak da ste u Meksiku nego na Mediteranu). Lasti, već pomenutih u nekom ranijem postu, ima svuda. Ove su napravile gnezdo u jednoj girosarnici.

laste_girosarnica.jpg

A ko voli da peca, može da se okuša, opet u rano jutro, ili noću, u lovu na hobotnice. Ima ih u kamenim potkapinama u zalivu iza tvrđave.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka čast na upućivanju nas koji idemo kasnije , malko me interesuje maslinovo ulje i ako znate okvirno koja je cena ,  gde može da se nabavi.

Domaće nigde nisam video (što ne znači da ga nema), ali po prodavnicama može da se nađe izuzetno dobro kritsko extra virgin maslinovo ulje "Knossos". Cene su slične kao kod nas u hipermarketima. Od domaćih proizvoda može da se nađe borov med, ponekad sa kriškom limuna ili narandže unutra. Po kvalitetu se rangira iza onog sa Tasosa, ali ispred onog sa Kasandre. med se prodaje na ulici ili u dvorištima kuća. Sa domaćim vinom i Tsipouro-om ide malo teže, ima ga, ali treba upoznati čoveka koji bi bio voljan da proda. Ali, pazite, očekujte cene više u odnosu na fabričke varijante u prodavnicama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za maslinovo ulje:

Najjeftinije ima u Lidlu u Nikitiju 15e, ali kome je blizi Neos Marmaras ima jedan market koji se zove Oikonomoy (ili tako nekako) cash and cary, ima reklame usput sve od Sartija. On se nalazi pre Marmarasa kad se ide od Toronija sa desne strane. Tu vam je maslinovo ulje od 16e pa navise, i ima odlicne crne masline 5,5e/kg, kao i namaze od maslina koji su jako dobri (probao i kupio) u tegli od 1 kg, ne secam se cene, ali zena se odusevila kako su jeftini. Samo treba gledati jer tegle nemaju nikakav natpis i nalaze se na najnizem rafu desno od vrata. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za maslinovo ulje:

Najjeftinije ima u Lidlu u Nikitiju 15e, ali kome je blizi Neos Marmaras ima jedan market koji se zove Oikonomoy (ili tako nekako) cash and cary, ima reklame usput sve od Sartija. On se nalazi pre Marmarasa kad se ide od Toronija sa desne strane. Tu vam je maslinovo ulje od 16e pa navise, i ima odlicne crne masline 5,5e/kg, kao i namaze od maslina koji su jako dobri (probao i kupio) u tegli od 1 kg, ne secam se cene, ali zena se odusevila kako su jeftini. Samo treba gledati jer tegle nemaju nikakav natpis i nalaze se na najnizem rafu desno od vrata. 

Hvala

Čekamo  ako se neko nešto seti a da može da koristi neka napiše

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa zakašnjenjem evo da i ja kazem koju:)

Dakle bili smo u vili Maria u Toroniju, do 06.06.2009. i to u onom apartmanu na samom vrhu vile (br 31). To je kao izdvojena kuca sa ogromnom terasom, pletenom garniturom za sedenje i dve ležaljke za sunčanje i gnezdom lastavica u krovu:), pogled je fantastican, zalazak sunca takodje (mada sam par puta gledala i izlazak sunca uz kaficu na terasi, zbog pomenutih lastavica koje se tad bude:)

Despina nam je rekla da ima i vecih apartmana od tog našeg na vrhu ali da je ovaj najlepši. Moram da priznam čim ga je opisala rezervisala sam ga na nevidjeno, u februaru a tad je bio renoviran i nisam inala nikakve slike. Ima novu kuhinju, prilično prostrano kupatilo za grčke apartmane, odvojenu sobu sa bračnim krevetom, dva kreveta na sprat i fotelju (mislim da je na rasklapanje). U apartmanu imate onaj aparatić za komarce a biće vam baš baš potreban, ako želite se naspavate pošto su komarci krvoločni (moja devojcica je baš nadrljala prve noći), ali ako one tabletice stavite u aparat oko 22 h trebalo bi da budete mirni do ujutru (pozeljno je da u svakoj prostoriji imate po jedan aparatic:)

U apartmanu dobijate i peškire a posteljina i peškiri se menjaju otprilike na polovini boravka.

Moram da se slozim sa svim prethodnim postovima da je plaža prelepa, meni je doduše smetao onaj oštriji pesak bocka i grebe tabane (kao princeza na zrnu graška:))) ali se zato moja devojcica izigrala u pesku na plazi. Voda je cista, bistra, mi smo videli par nekih malih bordo meduza, ali nsmo ih dirali i nikog nisu ožarile.

Toroni je malo mesto, početkom juna još nisu ni bile otvorene sve radnje, taj supermarket kod vile Maria je pogodan za sitne kupovine tipa hleb, mleko itd, ali cene su dosta jake. Mi smo se snabdeli na u dolasku ka vili Maria u Lidlu blizu Nikitija gde su cene veoma povoljne, a posle smo samo dodavali ono sitno neophodno.

Frape je tada bio u kafiću na plaži 3 evra, sokovi 3-5 evra a pivo od 3 na više.

Ako idete kolima prava stvar je obići celu Sitoniju. Mi smo jednog dana krenuli od Toronija, preko Porto Koufa i Kalamicija, do Sartija i dalje sve do Vurvurua (opisali smo pun krug). Plaža u Sartiju je lepa, ima sitan zlatan pesak, ali mesto nije ništa posebno. Meni se najviše svideo Vurvuru i Karidi beach, savršena je. Zamislite beli pesak, četinare i tirkiznu čistu bistru toplu vodu, wow, kao karipska plaža:)

Mislim da ću sledeće leto provesti u Vurvuruu. Ako odete tamo na izlet obavezno svratite na ručak u hotel Vergos. Cene su im pristupačne, porcije ogromne, a ručaćete u njihovoj bašti pored bazena, atmosfera je neverovatna.

Imam gomilu slika ali imala sam neku gužvu i nikako da sednem i sredim ih u MFT.

Eto za sad toliko. Dugujem izvinjenje što se nisam ranije javila. Ako imate pitanja, biće mi drago da odgovorim.

Svima koji idete u Toroni i vilu Maria želim srećan put, lep provod i sigurna sam da se nećete pokajati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Imam gomilu slika ali imala sam neku gužvu i nikako da sednem i sredim ih u MFT.

Eto za sad toliko. Dugujem izvinjenje što se nisam ranije javila. Ako imate pitanja, biće mi drago da odgovorim.

 Lepo i od tebe da si se posvetila nama budućim putnicima ka Toroniju ,aliiii neće ti pomoći ni 100 izvinjenja ako se uskoro ne pojavi MFT .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šta je ovo niko se od putnika ništa nije setio što bi dodao, a interesantno je .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

post-3023-1246433249_thumb.jpg

Tantal, nadam se da će sada biti OK :) !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala , hvala i opet hvala na trudu zaslužila si 

425-5629.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

post-3023-1246433790_thumb.jpg

Evo malo i prelepog zalaska sunca u Toroniju! Kao i svuda na zapadnoj strani Sitonije :zaljubiska: !

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i od mene par reči, u Toroniu sam bio od 20-30.06.2009. bilo je predivno. Za razliku od većine ja sam boravio u Gergiadis House koji se nalazi odmah pored hotela Sakis na samoj plaži (nema nikakav put između) dakle izađeš iz apartmana i na travnjaku si nakon čega ide prelepi bazen i još lepša plaža-vidi slike. Slike su sasvim ok na linku koji sam ranije ostavio iako meni je sve izgledalo i lepše no na tim slikama.

Sami apartmani su ok sve potrebno imaju ( mala kuhinjica sa frižiderom i frizom, klima, TV, stelitska tv i svaki ima bračni i bar još dva obična kreveta i naravno malo kupatilo sa tuš kabinom). O plaži i moru je sve rečeno, a bašta i plaža kod Georgiadisa su raj kako za mene tako i za moju dečicu-dakle svaka jutarnja i ostale kafe su na samoj plaži predivno :D . Inače kod Georgiadisa dolaze i oni koji nisu tu smešteni-kafa na plaži besplatne ležaljke prirodni hlad od 6-7 ogromnih topola.

Što se tiče Vile Olga meni se njen položaj ne dopada ali ukusi su različiti (ta krivina i malo dvorište te put koji treba preći... ne znam mene odbijaju imam sitnu decu)

Inače KOMARCI su najveće zlo Toronia te male krvopije obožavaju dečicu i bodu i po deset puta na isto mesto tako da to izgleda veoma ružno. Mi smo postradali odmah prvu noć a kasnije smo kupili neku grčku žutu flašicu sa mirisom limuna-aparat sličan raid-u i mogi reći da posle nismo imali nikakvih problema cena mu je 5,58 evra i vredi svaku paricu ( naravno preporuka je da odmah po dolasku potamanite krvopije preostale od prethodne smene :D )

e sad evo i par slikica (aku uspem da ih ubacim)

noćni izgled bašte i bazena:

img3633z.jpg

img3620d.jpg

pogled sa terase u večernjim satima dok Georgiadis čisti bazen

img3581f.jpg

e a ove dve sledeće mi se jednostavno dopadaju

img3549o.jpg

img3717euu.jpg

Da još da dodam kod Georga se peškiri menjaju zajedno sa posteljinom svaka dva dana..

Pozdrav

Izmenjeno (gucijan)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gucijan, bas mi je drago da ste se tako lepo proveli!

Molim te samo da kazes gde tacno da kupimo tu "grcku zutu flasicu" i da li se to stavlja u struju? To je prvo sto cu da kupim kada stignemo u Toroni:-) Smestaj stvarno izgleda divno, kolika je cena za noc? Nas je petoro, najmladje dete ima 5 godina, tako da smo ove godine u vili Maria rezervisali petokrevetni apartman, jer nam vec postaje tesno u cetvorokrevetnim. Da li u vasoj vili ima petokrevetnih apartmana?

I samo jos jedno pitanje: kakva je temperatura mora?

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Maja uzmi slobodno autan i ne brigaj brige i za klince uzmi onaj baš dečiji i rešićeš problem .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim te samo da kazes gde tacno da kupimo tu "grcku zutu flasicu" i da li se to stavlja u struju? To je prvo sto cu da kupim kada stignemo u Toroni:-) Smestaj stvarno izgleda divno, kolika je cena za noc? Nas je petoro, najmladje dete ima 5 godina, tako da smo ove godine u vili Maria rezervisali petokrevetni apartman, jer nam vec postaje tesno u cetvorokrevetnim. Da li u vasoj vili ima petokrevetnih apartmana?

I samo jos jedno pitanje: kakva je temperatura mora?

Pozdrav!

U Toroniu ima 4 prodavnice i ima u svakoj da se kupi ta žuta sa mirisom limuna stvarčica (liči na ove nove raide sa flašicom i da ide u struju-ne možeš pogrešiti) Autan je sigurno OK, ali recimo porodica do nas je imala Raid tablete one plave i ništa nije vredelo. Nisam stručnjak za komarce ali ovi su dosta sitni dok te ne bocnu onda porastu po prilično :D . Ja inače nemam problema mene nikada nije ubo komarac, ali zato moja supruga i naročito deca (stariju ćerkicu su za jednu noć-prvu-izbockali po čelu ja sam izbrojao 17 sitnih uboda na po 5 mm razmaka jedan od drugog i oko 10 udoda po nogicama, mlađa je malo bolje prošla ona je imala oko 10 uboda u vrat i obraze sve do kapaka-mislim stvarno grozno)

Kod Georgiadisa cena noćenja je 50 evra u junu, a juli-avgust je 70 evra (preko agencije je 55 evra i neverovatnih 96 evra za noć u julu i avgustu), za petokrevetni apartman ne znam-naš je imao 4 kreveta iako sam ja tražio dva, a i ovi susedni su bili sa 4 kreveta ali video sam svega tri apartmana.

More je bilo super ne znam koliko stepeni ali uz ono blago "kvašenje" pre ulaska u vodu bilo je izuzetno prijatno i za brčkanje i za plivanje. Po podne ima talasa, a tri dana nam je i pre podne duvao dobar vetar ali nas nije sprečio da se kupamo.

pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka