dejsa

TORONI

2435 poruka u ovoj temi

Evo još malo sličica bungalova!

Ako vam se dopadaju, poslaću i neke sličice plaže!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da nam se dopadaju,moze,moze jos fotki :stidljivko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepe sličice , sad se baci na pravljenje MFT da i ostali ljudi vide .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sirenaariel, imaš pozdrave od Jankove mame :srce:

Hvala puno, prenesi joj pozdrave:))) Konsultovala sam cerku i ona mi je na osnovu one prve slike potvrdila da je tu bio smesten drugar Janko :))

Sto se tice prolaska kroz samu Sitoniju, zaista nije problem. Sve je lepo obelezeno i nema greske. Ono sto je meni zasmetalo u njihovom obelezavanju i znakovima jeste to sto prvo ide tabla na kojoj vam najavljuju raskrsnicu i skretanja, ali kod samog skretanja je znak na kome su dve strelice na dole, pa mi je to nekako nedovoljno. Nema ponovo table.

Inace, dobro bi bilo da ponesete baterijsku lampu i svecu. Jedno vece je od NM krenulo sevanje i oluja, pa stiglo do nas uz nestanak struje. Mrkli mrak. Mozete zamisliti kakva je gozba za komarce bila ta noc.... U Dii smo nasli svecu protiv komaraca, pa ne bi bilo lose da je imate onda kada nema struje za aparate protiv komaraca.

Za one koji su u staroj, glavnoj, kuci, bilo bi zgodno da ponesu neko sredstvo protiv bubasvaba.

Kad se opet necega setim, pisacu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima!

Mi se vratili nocas iz Vile Marije...pa vi pitajte.

Bilo je sjajno prilicno vetrovito veci deo vremena, Vila Marija je prava vila lasta imate ih na svakoj terasi i u svakom hodniku. Njihov veseli cvrkut neke prijatno budi a nekima smeta.

Vila je u principu o.k. malo smeta sto nema prirodno dvoriste vec tu neku vrstu terase. Kvalitet apratmanaje prilicno razlicit tako da sve zavisi od broja. Despina i njen muz su vrlo ljubazni i stalno na usluzi..naravno neke stvari uvek zafale. Komarci su nas razbili posebno malecku, ali onda smo se opremili i bilo je o.k. Cini mi se da svaki apartman ima aparat protiv komaraca tako da to ne morate vuci ali je autan obavezan. Imaju mrezice ali nisu bas savrsene.

Mesto kao mesto je o.k. ima lepu plazu...mada se nama najvise svidela ona kod kampa toroni...ulaz je nekako blazi tako da daje veci prostor deci za igru. I mirno je mada vec od 20-og je pocelo da biva vise ljudi, mislijm da je Marija puna..tako da se to oseti.

Po nama cene su ove godine vise nego prethodne sto se tice prehrambenih proizvoda...taverne su pristupacne, posebno treba ici u Porto Koufo...

Malo sam umorna od puta ali sta god vas zanima, pitajte dok se jos secam pojedinosti...a da na giros vredi otici do Sartija posto se Toroni bas nije proslavio :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo setila sam se jos nesto :) Vrlo neobicno: tekuca voda u Olgi je slana!!! Bas smo bili zacudjeni, ali je stvarno nekako cudno slana i gorci, pa cete verovatno koristiti flasiranu vodu i kada perete :D  

I potvrdjujem da su zalasci sunca u Toroniju divni. Pravo je uzivanje biti na plazi dok sunce skroz ne zadje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Hvala na dragocenim utiscima iz Toronija!

Enka, i mi idemo u vilu Maria za dve nedelje. Planiramo uglavnom da se kupamo na delu plaze koji je najblizi vili, pa me interesuje da li tu ima lezaljki i suncobrana? Kakav je na tom delu ulazak u more i kakvo je morsko dno?

Gde je prodavnica/pekara u kojoj ste kupovali svaki dan? Ima li tamo voca i povrca ili se ide na neku pijacu? Gde ste obavljali vece nabavke? Megamarket Dia u Sikii ili neki drugi?

Mi imamo smestaj u apartmanima 22 i 24 na drugom spratu. Na slikama sve izleda ok, pa se nadam da je tako i u stvarnosti.

Unapred hvala na odgovorima:-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam u Toroniju bio jula 2007. i definitivno su zalasci Sunca jako lepi. Istina, Sunce ne zalazi "u vodu", već iza Kasandre, ali na taj način se svetlo još bolje rasprši. Dokaz je na slici

zaliv_toroni_sumrak.jpg

Slikano je početkom jula, negde oko 21.45h

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, a sad videh pitanje u vezi snabdevanja, istina, nije upućeno meni, ali...

U Toroniju postoje 4 marketa:prvi je na ulazu iz smera Marmarasa, kod hotela Sakis, drugi je jako blizu vile Maria, čim se izađe na glavnu štraftu, pa odmah pored taverne na uglu, treći je na manje od 100 metara od Olge, ka tvrđavi i četvrti je još stotinak metara od prethodnog, takođe prema tvrđavi. Cene su manje-više svuda iste (ali za pojedine artikle, npr. vino, ima i povećih razlika). Rekao bih da je najsnabdeveniji ovaj u "centru", blizu vile Maria. Tu ima najviše vrsta hleba i peciva, može se kupiti i sveže meso (jeftinije nego u mesari koja se nalazi iznada Marie), a imaju i KISELU VODU, da, onu pravu, s mehurićima (što je u Grčkoj inače retkost), i ako vam to zatreba, tražite ANTRAKOUHO NERO. Grci će vas verovatno gledati s čuđenjem, šta će vam to, a kad im još objasnite da je mešate s vinom...

I još, mala preporuka za restoran. Ne znam kako se zove, ali nalazi se na nekih 100m od raskrsnice u cntru, ka Marmarasu, a prekoputa onih dečijih skalamerija na plaži. Ispred im vise kraci hobotnice koji se suše na Suncu - specijalitet - preporučujem.

A za giros je solidan ovaj koji se nalazi u ulici gde je Maria(gazda ima i domaći Tsipuro), mada je najbolji onaj na kraju, prema tvrđavi (mislim da je zadnji u redu) - starovremski karirani stoljnjaci, tu preko dana sedi dosta lokalaca (a oni znaju gde je najbolje).

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U tom marketu koji je najblizi Mariji ima veliki izbor sladoleda, a posebna atrakcija su, mojim klincima (i nama, priznajem:), bili mini sladoledi :) Probajete, deca ce se oduseviti. Ima pakovanje 6 mini sladoleda na stapici 3 vrste po 2 komada, ima pakovanje od 12 mini korneta 6x2 vrste, a ima i jedna vrsta 10 komada koji su samo zavijeni papirom sa jedne strane, ena stapica. Vidjali smo i u NM-su u poslaticarnicama na komad.

Voce i povrce imate po marketima, pijace u Toroniju nema. Lubinice su bile 0.7 eur/kg kad smo dosli, a posle je pala cena na 0.46 ako se dobro secam. Odlicne su :) Paradiz je divan, divan, fantasticno ukusan. Naletali smo na bledunjavi i bili sumnjicavi, ali kad smo videli kako ga Grci kupuju, uzeli smo i nismo se pokajali :)

Ko voli Fantu, neka uziva u Grckoj, jer je mnogo bolja od nase. Ima veci procenat pomorandze, a ima ih dosta vrsta i ukusa. Probajte onu u svetlo plavoj konzervi.

Za ljubitelje Lipton ice tea... Rajska ponuda :) Green tea, pa green tea sa mentom, sa limunom... Isprobajte :)

Naravno, Amita sokovi su vec dobro poznati i ima veliki izbor. Mene je odusevio od dinje :)

Tuborg zelena konzerva je nesto izmedju blagog tonika i kisele vode, vrlo osvezava.

Preporuke za Lutraki flasiranu vodu, culi smo da je najblaza i vrlo je pitka.

Za one koji idu prvi put evo male pomoci:

kiselo mleko - ΓΙΑΟΥΡΤΙ

jogurt - ΞΥΝΟΓΑΛΑ (najbolji je VITA FRESH) 

pavlaka - ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΣΤΡΑΓΓΙΣΤΟ

Probala sam kravlje kis. ml. ali mi se uopste nije dopalo, ali zato ovcje...mmmmm....

Sto se pavlake tice, tesko se nalazi malo pakovanje, najcesce je od 1kg, a jednom smo nasli od 500g.

Sto se tice vecih nabavki, vec sam spomenula da smo mi isli u Diu i u Ekonomi, koji ima veci izbor. Za ljubitelje Pringles-a, u Ekonomiju je akcija: 2+1, gde se 3 velika pakovanja dobijaju za 3,4 eur. Jedno pakovanje je 1,7 eur, pa uporedite sa cenama kod nas. Znacajna razlika.

Izmenjeno (sirenaariel)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepe sličice , sad se baci na pravljenje MFT da i ostali ljudi vide .

Na žalost, nisam ja bila u Toroniju, nego koleginica. Slike su njene. Ja mogu nešto o drugim plažama Sitonije, ali ne stižem da napravim MFT. Najviše mi je žao što imam prelepih slika, ali iz vremena kada nije bilo digitalnih aparata. :tuzni:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravih za snabdevanje ribom. Iako se kroz Toroni, s vremena na vreme prošeta poneki lik u pick-upu koji ima svežu ribu na ledu, mnogo bolje je otići do obližnjeg Porto Koufo-a gde ujutru dolaze ribarski brodovi sa noćašnjim ulovom. Ipak, najopuštenija varijanta je poseta ribarnici koja se nalazi na putu između Toronija i Koufosa i gde je riba jednako sveža, ali cene mogu da budu i niže nego kod ribara na doku, a može se naći i riba od juče (sasvim O.K. svežine) po par evra nižim cenama.Ima svakojakih vrsta riba, hobotnice, lignje, školjke. Jedino što i ribarnica radi samo pre podne, čini mi se do 12.00h, eventualno do 14.00h.

Ako do ribarnice idete pešice (a stvarno nije daleko od Toronija), svratite do "El Kapitanos" restorana (kad idete iz Toronija, nešto malo je pre ribarnice). Ne mogu da vam ga preporučim za jelo, jer nisam tamo ništa probao i ne znam ni kakve su cene, ali vlasnik je jedan izuzetno zanimljiv lik, koji će vam ispričati ponešto o istoriji kraja, a možete videti i neke fotke iz starih vremena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravih za snabdevanje ribom. Iako se kroz Toroni, s vremena na vreme prošeta poneki lik u pick-upu koji ima svežu ribu na ledu, mnogo bolje je otići do obližnjeg Porto Koufo-a gde ujutru dolaze ribarski brodovi sa noćašnjim ulovom. Ipak, najopuštenija varijanta je poseta ribarnici koja se nalazi na putu između Toronija i Koufosa i gde je riba jednako sveža, ali cene mogu da budu i niže nego kod ribara na doku, a može se naći i riba od juče (sasvim O.K. svežine) po par evra nižim cenama.Ima svakojakih vrsta riba, hobotnice, lignje, školjke. Jedino što i ribarnica radi samo pre podne, čini mi se do 12.00h, eventualno do 14.00h.

Ako do ribarnice idete pešice (a stvarno nije daleko od Toronija), svratite do "El Kapitanos" restorana (kad idete iz Toronija, nešto malo je pre ribarnice). Ne mogu da vam ga preporučim za jelo, jer nisam tamo ništa probao i ne znam ni kakve su cene, ali vlasnik je jedan izuzetno zanimljiv lik, koji će vam ispričati ponešto o istoriji kraja, a možete videti i neke fotke iz starih vremena.

Samo da se slozim za ribu...na putu kod Porto Coufo je najbolja ribarnica, baka je vrlo ljubazna i odlicno preporuci ribu...onu koja je za gril i ona koja je za tiganj.

Na kraju sam przila ribu za nasu klinku ... sto ni u Beogradu ne radim...ali se nisam pokajala...bila je odlicna maleckoj se svidela a nije bilo ni onog cuvenog mirisa... a kod kapetana svakako treba svratiti..jako aljkav nazovi market ali mu vino nije lose .. svakako ga treba upoznati:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Hvala na dragocenim utiscima iz Toronija!

Enka, i mi idemo u vilu Maria za dve nedelje. Planiramo uglavnom da se kupamo na delu plaze koji je najblizi vili, pa me interesuje da li tu ima lezaljki i suncobrana? Kakav je na tom delu ulazak u more i kakvo je morsko dno?

Gde je prodavnica/pekara u kojoj ste kupovali svaki dan? Ima li tamo voca i povrca ili se ide na neku pijacu? Gde ste obavljali vece nabavke? Megamarket Dia u Sikii ili neki drugi?

Mi imamo smestaj u apartmanima 22 i 24 na drugom spratu. Na slikama sve izleda ok, pa se nadam da je tako i u stvarnosti.

Unapred hvala na odgovorima:-)

Pravo od Vile Marija nema lezaljki ali ima na 50 m odatle gde je i parkic za klince...iskreno to je i dobro i lose posto mi nase detew nismo mogli da skinemo sa ljuljaske...ali parkic je bas lep jedino sto nema hladovine u njemu.

Ulazak u more je o.k. malo strmiji pesak sto je tesko opisati dok se ne vidi ali je sasvim o.k. dno je super a voda cista, tako da bez brige...

Informaciju o prodavnicama ste vec dobili, meni se cinio najbolji market najblizi Mariji ali treba imati u vidu da su sve cene u tim marketima znatno vece nego sto su u Ekonomu i Masutisu - mi smo kupovali u njima blicu Neos Marmarasa su, savet je da se to u dolasku odmah obavi za prvih par dana pa onda lagano.

Slucajno sam bila da vidim apartman 24 i on je svtarno super, kuhinja je nova ima dva WC-a, ono sto meni smeta je sto su na kupatilima klizna vrata koja skripe - idealna da probude klince...ono sto treba poneti jeste sredstvo za sudove, sundjer, ulje (1l platila 1.7 EUR), koji ostar noz, nas apartman nije imao nista od toga - prosle godine smo u Vurvuruu sve imali pa se sad opustili...i da jos jedan savet..ako volite kornjace na plazi Tristinika, nekih 3-4km ispred Toronija zivi mala kolonija prelepih kornjaca...prelepo...a zamalo da ih promasimo:)

Nadam se da sam sve pokrila...moram da priznam da vam zavidim posle prvog radnog dana

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa vi ste svi divni!!! Toliko utisaka i komentara, pa to je super!

Nama ostaje samo da pazljivo iscitamo i polako se spremamo za put:-)))

PUNO HVALA!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka