dejsa

TORONI

2435 poruka u ovoj temi

Toroni je jedno malo ribarsko naselje na jugu srednjeg prsta Halkidikija, tj. poluostrva Sitonija. Imaju neke vile i hotele koji su u ponudi mozda par agencija kod nas. Da li je neko tamo bio, tj. kakve su plaze, smestaj, usluge ...

Unapred hvala,

Dejan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao!

Bila sam u junu u Haniotiju, pa smo imali izlet brodićem po zalivu Toroneos. Jedno od stajališta je bilo i mesto Toroni. To je malo mestona samom jugu Sitonije, bilo je potpuno pusto kad smo mi bili, duvao je vetar i nije bilo za kupanje.

Plaza je super! Zuti sitno pesko-sljunak, sva zrnca iste veličine, a more kristalno čisto i prozirno. Ima jedna lepa basta kafića na plazi. Videli smo jedan hotel, ostalo su kuce. To je sve sto smo videli.

Ako voliš da si u mirnom mestu sa lepom plazom, onda je Toroni za tebe. ako trazis neke druge sadrzaje onda nikako. Nadam se da sam bar malo pomogla.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko ovog leta bio u mestu Toroni, na Sitoniji? Naime, ja vec trazim ideju za sledecu godinu, pa mi se ovo mirno mestasce ucinilo kao zanimljivo za mirno porodicno letovanje.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine sam bio u Sartiju, a ceo jedan dan sam izdvojio za Toroni. Mesto je malo, mirno, ali ima jako veliku i dugacku plazu. Za porodicni odmor bih toplo preporucio, oni koji su zeljni neceg zivljeg tamo nece naci. Zbog zalaska sunca na toj strani, mozete jako dugo ostati na plazi, a zalasci sunca su predivni.

Toplo preporucujem mesto, a jos ako ste kolima...........Sitonija vas zove za obilazak mnostvo uvalica i mirnih plaza.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mogu samo da se slozim sa Ancha-inim odgovorom. Sve je tacno. Treba samo imati u vidu da se tamo sezona relativno rano zavrsava, mi smo bili tamo nekog septembra pre jedno 6 godina i bili smo svedoci svakodnevnog zatvaranja jednog po jednog lokala. Ali, bez briga na kraju ostane otvoren po jedan od svake fele (jedan market, jedna poslasticarnica, pekarica, mesnica - po pozivu, jedan giros-bar, a ima i neki doktor...). Bilo je malo tuzno to zatvaranje, ali nije nam nista pokvarilo, samo smo dobili vise mira i tisine, a za ozbiljnu nabavku uvek se moze skociti do Neos Marmarasa, cak i lokalnim autobusom - ima ih cesto, dobri su i nije mnogo skupo.

Samo da dodam, tamo su sve kuce blizu mora, celo mesto je "zalepljeno" uz obalu (plazu) a kad smo mi bili postojao je 1,5 do 2 reda kuca ukupno. Mozda se sad nesto izgradilo.

I jos nesto - sto manje dete to bolji provod za njega. Tinejdzerima bi mozda bilo dosadno, ako uopste vise idu sa roditeljima na more.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mape: Toroni

m2.jpg

Plaže:

toroni1.jpg

toroni2.jpg

toroni4.jpg

toroni3.jpg

toroni6.jpg

toroni7.jpg

toroni9.jpg

toroni10.jpg

toroni11.jpg

toroni12.jpg

toroni8.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja imam utisak citajuci postove o Sitoniji da na svim plazama duva vetar i da ima talasa.gresim li?nikad nismo bili na drugom prstu a na Kasandri retko kad ima talasa i vetra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja imam utisak citajuci postove o Sitoniji da na svim plazama duva vetar i da ima talasa.gresim li?nikad nismo bili na drugom prstu a na Kasandri retko kad ima talasa i vetra.

gresis sinak! :D istocna strana sitonije je malo vise izlozena talasima, dok je zapadna ususkanija i cini mi se mirnija od kasandre.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

gresis sinak! :D istocna strana sitonije je malo vise izlozena talasima, dok je zapadna ususkanija i cini mi se mirnija od kasandre.

oh,drago mi je sto gresim nesto ne prefriram talase a intenzivno njuskamo po netu da iskopamo nesto lepo na Sitoniji krajem avgusta

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

oh,drago mi je sto gresim nesto ne prefriram talase a intenzivno njuskamo po netu da iskopamo nesto lepo na Sitoniji krajem avgusta

Obiđi malo teme, koje su vezane za Sitoniju, naročito teme koje su maltene zaboravljene.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja imam utisak citajuci postove o Sitoniji da na svim plazama duva vetar i da ima talasa.gresim li?nikad nismo bili na drugom prstu a na Kasandri retko kad ima talasa i vetra.

2006. letovali smo u N. Marmarasu, slika je sa Lagomandre, nase omiljene plaze...

a 2008. smo letovali u Vurvuru-u, Karidi beach je NAJLEPSA plaza na Sitoniji...pogledaj mft na tu temu i samo ce ti se reci :-)

Izmenjeno (mungosava)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šta obići ?

Nadam se da mi WAYLAND neće zameriti što sam iskoristio njen deo opis Toronija

(Sarti) ,a i drugih skupljenih na 1 mestu opisujući okolinu oko Toroni-ja

Nadam se da nisam propustio nešto...sorry

1. Kalamitsi ni manjeg mesta ni lepše plaže.

puttoroinikalamitsi.jpg

  • Vreme kolima Toroni-Kalamitsi: 19 min, 14 km
  • Jedini kafić je i jedan od lepših na poluostrvu,ALI ne ponesete lap top, a mobilni da držite ugašen.
  • mesto sa jednim redom kuca na plazi pa je svaki smestaj blizu plaze.
  • Uvala je prelepa i relativno skrivena od talasa i vetra.
  • Pored glavne plaze na 5 min hoda, potpuno izolovana,nalazi se mala uvala koja je raj za nudiste.
  • na 5 min. ali sa druge strane je ogromna plaza na kojoj se nalazi veliki kamp Nocnog zivota prakticno i da nema, postoji samo jedan restoran koji nudi lokalne specijalitete.
  • Nocnih klubova nema.
  • Postoje dve prodavnice za snabdevanje namirnicama ali je u njima sve dosta skuplje nego u vecim marketima i izbor je vrlo skroman.
  • Veliki market "Dia"za ozbiljno snabdevanje je u mestu Sikia, 7km od Kalamicija.
  • dolazak u Kalamici sopstvenim prevozom jer lokalnog javnog saobracaja ima vrlo retko i prakticno ste odseceni od sveta.
  • Postoji mogucnost uzimanja rent a car vozila u mestu Sarti koje je udaljeno 15 km pa do njega jedino mozete otici auto stopom ili "loviti" lokalni autobus.
  • Cene iznajmljivanja vozila su dosta velike,od 40 evra dnevno, dok se skuter moze iznajmiti za pristojnih 10 evra. Obavezna je medjunarodna vozacka dozvola za kola dok se skuter moze iznajmiti i sa B dozvolom.
  • Kalamici mesto koje jos nije ozbiljno turisticki eksploatisano pa je samim tim interesantno za ljude zeljne odmora i izolovanosti od civilizacije...

kalamitsi2.jpg

2. Porto Koufo nije baš neko kupalište, ali prelepo izgleda.

toroniportocaras.jpg

Vreme kolima Toroni-Porto Koufo: 23 min, 17 km

portokoufo7.jpg

  • Prođite i pogledajte kako priroda radi svoj posao i pravi marine
  • Kad se popnete uzbrdo, idući Sarti prema Toroniju, sa leve strane ćete videti kafanu i prodavnicu Kod Kapetana. Ima izbor dobrih domaćih vina, nisu najjeftiniji na ostrvu ali su ovde jako dobra, naročito bela vina. Imaju ljudi i plastiku da vam natoče, .
  • Ovde može da se nađe i jaretina a i dobar izbor morskih plodova.
  • Pogled na marinu dole u podnožju je super. Odmah posle toga, čim počnete da se spuštate, sa leve strane je skretanje za Toroni. Sa leve strane se nalaze ostaci kule iz vizantijskog doba, a pored puta su ostaci ranohrišćanske crkve. Prelepo. Na kraju plaže je beach bar, 0-24, sa super ležaljkama.
  • zastanite da pogledate prelepe vinograde. Ima tu sa desne strane na putu Toroni-Porto Karas i neka upravna zgrada u kojoj je izgleda prodaja suvenira a nadam se i vina, ali to ću da proverim ove godine.
  • Ulaz u Porto Karas kompleks se plaća, tako da se ne žalite da vam nisam rekao, ali ima mesta za parking, tuševa, WC-a i kafića, beach bar je stvarno super, ako volite glasnu muziku, a lokalci tu dolaze da prošetaju plažnu garderobu i DG sunčane naočare.

3. Posle Toronija ide Tristiniki: 17 km (NEOS MARMARAS)

: 120 km (THESSALONIKI)

  • ima jedna malo posećena i lepa plaža, a na svom samom kraju ima jedan rt koji sa obe svoje strane ima plaže, leva strana gleda na taliv Toroni, a desna na Tristiniki.
  • nema ležaljki
  • i malo retkog hlada za parkiranje kola.
  • Oko Tristinikija i Toronija ima i nekih lokalnih puteva, uz more, ali ja vam ne bih savetovao, jer ono malo što smo prošli je usko, nepregledne i zeznute krivine sa usponima i gadne rupe

tristinika1.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2006. letovali smo u N. Marmarasu, slika je sa Lagomandre, nase omiljene plaze...

a 2008. smo letovali u Vurvuru-u, Karidi beach je NAJLEPSA plaza na Sitoniji...pogledaj mft na tu temu i samo ce ti se reci :-)

LAGOMANDRA2.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim malo detaljniji opis plaze u Toroniju. Da li je to uredjena plaza u smislu da ima lezaljke, suncobrane, kafice? Kakav je ulazak u more, sto se dubine tice? Takodje, veoma nam je vazno da je morsko dno pescano, bez kamenja i trave.

Unapred hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaza u Toroniju je mnogo lepa,a zalazak Sunca nezaboravan... :srce:

Ja sam nekoliko puta tokom svog boravka u Sartiju bila u Toroniju,nekad na gradskoj plazi,a nekad na okolnim plazicama i stvarno je mnogo lepo...

Samo mesto je jos manje od Sartija i bez nekih sadrzaja,ali ima kafica na plazi,parkic za decu,sve ono sto je potrebno za miran odmor...

Deo plaze na kome smo se mi kupali nije imao postepen ulazak u vodu!

A zalazak Sunca...E,to nikako ne treba propustiti! :srce:

U kom god mestu letovali,mislim da treba videti zalazak Sunca u Toroniju!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka