mayya

DASIA

1499 poruka u ovoj temi

Postavljeno (izmenjeno)

Batice Dimicu :Dda li ste mozda,naleteli ili culi neku muzikicu uzivo?

@kesooovina

U Dasiji nisam našao lokal sa živom muzikom,naime  u restoranima, i tavernama uglavnom puštaju muziku sa razglasa, Al zato u Kerkyri -  starom gradu, na par mesta blizu ulice Liston, jesam  video muzičare uživo .  Repertoar im je bio šarolik, od pop-a do grćke pa i mexico muzike..

Meni i mojoj lepojki nije smetala muzika pa makar i sa razglasa, Naprotiv, uz sirtaki. rucak / večera su pravi užitak.

Trenutno sam na poslu i nemam slike kod sebe, al ću ih postaviti u narednom periodu.

Izmenjeno (dimic_bata)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Bato na opširnom, lepom i najsvežijem izveštaju :D

Fotografije su divne :ljubav:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Divno pises @dimic_bata :klap:, to vec znas! Ne samo kako opisujes, nego i sto je sve vedro i sto, iako nisu vidljivi, smajliji su tu. :) Ostade mi jos ovajk poslednji post da procitam.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posto brojim sitno do Krfa...postavio bih par pitanja.

Jel bio neko skoro u vili Savoluidis?...nasao sam na ovom forumu samo neke utiske od pre tri godine.

Kad ide poslednji bus iz Kerkyre za Dasiu? Planiram da obidjem Kassiopi, Paleokastricu, Kerkyru uzduz i popreko i Glifadu. Posto volim poluaktivni odmor, mislim da ce biti dovoljno, par dana cu biti i u Dasiji i Ipsosu. Jel imate neke preporuke restorana, kafica, girosdzinica i sl.za ova mesta?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uzivo is Dassie! Nije da nema zabave nocu, sinoc u Magni muzika,u jednom restoranu mlada dama uzivo evergren pevusi,a na plazi kod Ikosa zurka samo takva,plesacice i plesaci u belom vode zabavu,Dj pusta muziku:Dimam i snimak samo je to za mene Amerika da postavim

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Snimak na youtube, pa ovde kopiraj link....nema druge

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neko da je trenutno na Krfu, ako može da mi se javi preko poruka.... treba mi jedna mala usluga :)))) hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Да ли неко зна било шта о вили Сиа, Дасиа?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel ima neko ovogodišnje informacije o izletima za Paxos i Antipaxos, koje su cene i preko koje lokalne agencije je najpovoljnije ići? :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Letovali u Dasiji preko agencije Halo toursa od 1.7.-10.7.Vila Stavros ,jedna prosecna vila po strukturi u Grckoj,polozaj ne toliko los u odnosu na druge,treba joj samo malo uredjenja da bi bilo to to.Do prvog dela plaze u Dasiji ako prolazite kroz hotel Magna Graecia ,sto je ujedno i mala precica treba oko 5-10 min.Dasija se meni nije svidela,sve je nekako rastrkano ,nema setalista nekog,neko je pisao pored plaze da je setaliste, ali tu je dosta mracno i neuredjeno,u sustini vecina lokala i restorana u Dasiji je zastarelo i slabo se ulaze u izgledu.Druga stvar i najgora je hotel Ikos koji je zauzeo pola Dasije i plaze,cak se po prici nasih komsija ne mozes setati ni trotoarom pored hotela(naime ,jedne veceri ih je zaustavilo obezbedjenje i upozorilo da ne smeju da se setaju tuda ako nisu gosti hotela:djavolko:).Cene malo jace,hleb 1,10,coca cola od 1,5 je 1,45 najeftinija,limenke piva amstel i mithos 0,90,haineken 1 euro,to su neke cene do nama najblizeg marketa a ujedno i najjeftinijeg, koliko sam ja zapazio i nalazi se odma sa leve strane pored autobuskog stajalista kad se spustite od vile,giros od 2,3 eura imate u Leonidasu ali oni rade od 17h i ponedeljkom da znate da ne rade uopste.Kod njih imate i jagnjeca rebarca (mada ono meni lici na kremenadle:D)vrlo ukusne i lepo spremljene za 9,5 eura,stim da je kod njih u vecernjim satima tolika guzva da se nekad ceka ispred za mesto.Ima ponekad muzike u nekom od hotela ili restorana,to otkrijete u zavisnosti da li tada setate Dasijom.Karte za bus mozete kupiti samo na automatu ili autobusu(sto je dosta skuplje )do Kerkire 1,70,u busu 2,30 i nema na trafikama i prodavnicama kao sto nam je predstavnik agencije rekla.Po meni je Ipsos daleko bolja kombinacija za izlazak i vecernju setnju i do tamo vam je potrebno 25 min laganog hoda od hotela Ikos.                                                                                                   Toliko o Dasiji,na drugim temam mozda napisem jos mojih vidjenja o samoj Kerkiri ili drugim mestima.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav :D

Evo nekoliko informacija i od mene, smešteni na 20 koraka do plaže odmah do hotela Dassia. Čiji smo internet svi rabili :D:D dobar je na plaži.

Hrana u hotelu nije nešto, musaka je bila očajna 7,7€ ali pojelo se.. Jagnjetina specijal zamotana u pek papir zapečena sa krompirom i začinima pa zavezana kanapom 12,5 € je premasna i otužna. Ali su zato sveži morski plodovi bili ukusni. Lignje takođe, 7-8 € ali bez pomfrita na koji smo navikli...

A ležaljke smo koristili od Malibua koje su u prirodnom hladu.

Ako želite možete popiti nešto i pojesti a ne morate mi smo nosili i svoje niko nam ništa nije rekao. Jedna ležaljka je 4€ a baš u Malibu-u su 6. Kafa je 3 , frape 3.5 , Mythos 4, sokovi 3,5. pizza od 7-9,8...

Kod Leonide standardno lep roštilj, i cene pristojne. Probali smo svaki giros u mestu :rolleyes: prosečni su. U gradu su jače cene tamo je giros pita 3-4 €... 

Malo je kišovito ovih dana, u glavnom se ispljušti tokom noći pa preko dana bude prijatnije i sunčano. Temperatura vode u Dasia je bila neverovatno topla do nevremena. Tada se malo rashladila ali iz dana u dan je sve toplija. 

Komaraca ima uveče, standardno njima ništa ne smeta. 

Svako drugo veče smo provodili u samom mestu i kada imate dobro društvo nije ni malo dosadno.

Inače većina za goste većih hotela prave zabave, grčke večeri. Prisustvovali smo u Elea hotelu jednoj grčkoj večeri iako nismo bili smešteni u njemu. Seli u baštu restorana uredno naručili-platili piće i uživali. 

Kroz Ikos hotel sam se nekoliko puta prošetala porodično i fotografisala a da mi niko ništa nije rekao. Obezbeđenje je na svakom koraku to poštujem i razumem. Jedno veče smo legli obučeni na one njihove kraljevske krevete sa baldahinima, i nikom ništa. Svi su pristojni lepo Vas pozdrave.  

Prodavnice su dobro snabdevene i ima ih dosta za jedno mestašce, tako da ako nešto nema u jednoj ima u drugoj koja je udaljena na minut.

Karte za bus možete kupiti i u marketu Joy. 5,5 € je dnevna a 1,7 u jednom smeru do grada u koji smo išli svako drugo veče. Grad je prelep, svaki dolazak je novo oduševljenje i otkrivanje novih divnih mesta. 

Karta za Paleokastricu je 2,5 € u jednom smeru, bus smo čekali preko puta Ikos hotela. 

Toliko od mene za sada. 

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo mi sad planiramo u Avgustu da idemo na Krf pa nas interesuje neki smestaj blizu Kerkire,ako neko ima info iz prve ruke,neki tel i kontakt nekog povolnog smestaja.Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Koliko blizu? I koliko novca je za vas povoljno? 

Za nesto dobro a ne mnogo skupo ste prilicno zakasnili. 

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25946
    Ukupno tema
    865602
    Ukupno poruka