mayya

DASIA

1507 poruka u ovoj temi

E pa ja sam prvi put bila u kuhinjici sa aspiratorom :hahaha:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E Bixi ja sam u početku nešto kuvala, a posle sam uglavnom koristila svetlo. A poučena ovogodišnjim iskustvom, više neću da nosim hranu ni da spremam. :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uvece je prijatno, nema potrbe za dugim stvarima...

Upravo sam se vratio sa Krfa, uvece moze da bude hladnije zavisi u kom delu ostrva se nalazis. Ponesite po duks za svaki slucaj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav,

Zna li neko šta se može obilaziti na Krfu u toku dana, u paru (dečko i ja)? Zanima me ima li KRSTARENJA po ostrvu koja kreću iz Dasie, šta se može obići, romantični restorani, klubovi, i u kom mestu...? Svaki savet vezan za dnevne aktivnosti i noćni život je dobrodošao...

Posle 12 uvece idite u klub Drops u gradu Krfu na obali ispod glavnog parka, uvece restoran Barba u Moustoxidi ulici, odmah ispod Srpske kuce. Inace nisam zadovoljan plazama na Krfu, puno srece.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo da uskocim sa svezim informacijama iz Dasije:

Plaza je uska, voda vrh, MALIBU cafe odlicna varijanta.

Definitivno nije mesto za spavanje jer je toliko zgusnuto ispod magistrale da se sve cuje a posebno Cetnicke pesme iz svima poznatog kafica da mu ne pominjem ime, hvala im za neprespavane noci, inace bratski su mi nudili smestaj za 4 osobe 80€/noc, patriote nema sta!

Sto se tamo daleko agencije tice, SVAKA IM CAST, imaju dobru foru za AQUALAND

I jos samo: Bella Napoli u Ipsosu, bolja Margarita nego bilo gde u Rimu, provereno!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koju dobru foru za AQUALAND? :dance:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prosle godine sredinom avgusta je bilo par veceri da je bio nophodan dzempercic (preko dana jako toplo). Medjutim, to je bio neki hladan talas koji je prosao i nakon toga se moglo ici sa kratkim rukavima, bretelama - uglavnom razgolicen, pa ko sta vec nosi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi, za dnevne izlete TOPLO preporučujem da se malo raspitate u okolnim agencijicama umesto da odmah idete preko svog predstavnika! Mi smo otišli do Ipsosa do neke Patmos travel ili tako nešto, i dnevni izlet do Akvalenda smo platili sa sve prevozom 25 € umesto 35, koliko je bilo preko naše agencije! Takođe, izlet na Vido - to verovatno svi već znaju, 2 € povratna karta brodićem iz luke u Krfu gradu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo par slika vile Santos u Dasiji, ako nekoga zanima

post-2818-0-48607900-1345026429_thumb.jp

post-2818-0-77184200-1345026456_thumb.jp

post-2818-0-11640300-1345026491_thumb.jp

post-2818-0-79704700-1345026560_thumb.jp

post-2818-0-00955700-1345026888_thumb.jp

post-2818-0-60916400-1345026926_thumb.jp

post-2818-0-24490000-1345026988_thumb.jp

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Masho, koje su cene smestaja u Dasiji? Mi bismo dosli za koji dan...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moja pereporuka za smestaj u Dasiji, kome ne smeta mala uzbrdica do apartmana (znad nje, na jos vecem usponu se nalazzi kuca koju izdaje neka nasa agencija) Nama je bila ok, ali so bili autom tako da se ''po suncu'' nismo peli.

http://www.corfutoday.com/marilena-studios.htm

Nisam je do sada predlozila, a bili smo tamo pre dve godine. Uredno je, sobe su sasvim ok, balkoni imaju pdivan ogled na more i ceka kuca je u staaarooom maslinjaku, a vlasnica je izuzetno profesionalna i korektna.

I najbolji je direktan kontakt sa vlasnikom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posto im je sezona propala vecina apartmana zjapi prazno u Dasiji, mislim da cete naci povoljno smestaj, ima apartmana za 4 osobe vec od 40 e, bas nam se zalio gazda nase kuce kako su vecinom apartmani u mestu prazni.. Slobodno idite na bum pogledate sta vam se svidja na licu mesta,veruj mi da nije tesko pronaci smestaj, i to mnogo bolji od onih koje nude nase agencije.

Izmenjeno (mashaaa)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svim ljudima sa foruma! Informacije koje sam nasao na forumu pre naseg putovanja su mi mnogo pomogle i olaksale da se snadjem na ovom prelepom ostrvu i naravno u Dasiji gde smo bili smesteni. Zato zelim da i ja nesebicno podelim sa vama i nasa iskustva i utiske sa letovanja.

Moja verenica i ja smo se uputili na Krf 5.8 i vratili 15.8. Putovali smo preko agencije Matico a leteli smo JAT-om. Let do Krfa je bio savrsen, trajao je sat vremena i posle sletanja mini busem dovezeni do hotela Scheria beach gde smo bili smesteni na bazi nocenje sa doruckom.

Prvo par reci o smestaju i osoblju. Hotel je skroman sa dve zvezdice sto smo i ocekivali i pripremili se za to. Pozitivne strane hotela su sto je na izvrsnoj lokaciji, na samoj je obali nekih desetak metara od plaze. Higijena je takodje zadovoljavajuca, spremacica je skoro svaki dan obilazila sobe. U sobama ima i klima koja se doplacivala ako se ne varam 3e dnevno i sef koji se doplacivao 2e dnevno. Medjutim nismo ocekivali neke druge stvari. U sobama nije bilo frizidera bez koga je nemoguce zamisliti letovanje, bar da se malo rashladi voda ili neki sok, pivo... Razocarani smo gostoprimstvom osoblja koje je bilo nekako hladno, u nekim situacijama pomalo i drsko da ne kazem bezobrazno! Dorucak je bio porazavajuci, na stolu te ceka instant kafa a zatim gazdarica sluzi svaki sto. Dorucak za dvoje je podrazumevao na jednom vecem tanjiru dva lista salame, dva lista kackavalja, dva mala butera, dva male marmelade, dva kolacica nalik patispanju i dva kuvana jajeta. Uz to idu cetiri kajzerice i sok koji mi lici na one sirupe razblazene sa vodom! I sto je najgore tako je bilo svaki dan sa tim sto je par dana umesto kuvanih jaja bilo par trouglica sa sirom... Nisu to bili jedini problemi, jedna soba je imala problem sa vodokotlicem, druga sa vratima, u nasoj sobi nije bilo pet dana sapuna za ruke a kada sam im to rekao trebalo im je jos dva dana da ga donesu! Najveci sok za nas je bio kada smo jedno vece dosli iz grada i kad na recepciji u boksu za kljuceve nije bilo naseg kljuca! Inace na oglasnoj tabli pored recepcije pise velikim slovima da se mole gosti da obavezno pri napustanju hotela ostave kljuceve od svojih soba na recepciju. Inace posle pet sati popodne na recepciji vise nema nikog od osoblja sve do ujutru! Uspeli smo nekako da uhvatimo jednog decka i kaficu ispred hotela koji je valjda sin od gazda ili tako nesto i koji je bio kriticki nastrojen prema nama objasnjavajuci nam da se tako nesto nije dogodilo 16 godina unazad i da bolje da priznamo da smo ga izgubili nego da za zavitlamo u jedan po ponoci! Kada je otkljucao sobu pored recepcije da bi uzeo neke rezervne kljuceve na jednom stolu je pronasao nas kljuc od sobe ali je ponovo optuzio nas da smo verovatno ostavili kljuc tamo gde ne treba pa da ga je neko od revnosnog osoblja zakljucao u tu sobu da se ne zagubi! Te stvari te bas zabole jer se osecas nekako nepozeljno iako si dosao tu na odmor i da napunis baterije!

Da predjemo na lepse stvari. Dasija je jedno simpaticno mestasce smesteno iz prelep zaliv, pogotovo deo ispod magistrale. Na plazi je sitan sljunak a u vodi pesak. Voda je bila topla i izuzetno cista, bilo je extra i za nocno kupanje. Na samoj plazi je nekoliko lepih kafica i restorana gde se moze uvece otici na vecericu. Na samoj magistrali u centru Dasije ima jedan ogroman supermarket koji svakako preporucujem a u njemu mozete naci sve sto vam treba.Evo i cena okvirno: Hleb tost 1.2e, domaci hleb oko 2e, 1L mleka od 1.3-2e, 1/2 L jogurta 1.8e, sokovi vocni 1.3-1.5e, pivo amstel limenke 0.5L 1.3e, sokovi fanta, cola limenke 0.33 0.7e, alva 400gr od 2.4-2.7e, suhomesnati proizvodi iseckani u vakuum pakovanju od 2.7-3.5e... Sto se tice girosa, jeli smo ih na dva mesta, jedno mesto je Leonidas, drugo fastfood McPita, oba su nam preporucili vodici iz agencije i na oba mesta su odlicni a cena je ista 2.3e. Preporucujem i dva restorana, jedan na samoj obali Dasia beach hotel restaurant, probali smo spagete, sofrito grcki, lignje, limun pitu, sladoled i sve je bilo vrlo ukusno i lepo a sto se tice cena u proseku vecera za dvoje dodje oko 25e sa picencem i salatom. Drugi restotran je na magistrali prema Ipsosu i zove se Costas. Meni mu je baziran na morskim plodovima, radi tek od 19.30h a hrana je vrhunskog kvaliteta a restoran se obicno napuni vec oko 21h tako da je posle toga tesko naci slobodno mesto. Cene su u proseku slicne kao i u prvom pomenutom restoranu.

Sto se tice prevoza mi smo rentirali skuter u agenciji Phantom. Agenciju drzi jedan momak poreklom iz Srbije koji tamo zivi i radi i svakako preporucujem agenciju jer cete dobiti skuter bez mnogo peripetija. Mi smo uzeli malo veci skuter sa malo vecim tockovima, ne onaj najmanji i ovaj nas je kostao 100e za 8 dana mada mozete uzeti i manji skuter nesto povoljniji. Od dokumenata nam je jedino trebala vozacka dozvola. Obisli smo celo ostrvo osim krajnjeg juga i prelep je dozivljaj voziti kroz simpaticna grcka sela i maslinjake.

Od mesta koje smo obisli izdvajam Paleokastricu i prelepo selo iznad Lakones sa prelepim vidikovcem i kaficem Golden Fox. Zatim takodje na zapadnoj obali selo Pelekas, i plazu Glifadu, Agios Gordis, Agios Georgios, Agios Stefanos. Na severu treba obici Sidari, plazu Arahavi, i prelepo mestasce Kasiopi. Pored Kasiopija je i odlicna plaza Avlaki. Na istocnoj obali ima gomila malih plazica ali najpristupacnije i po meni najlepse su Kerasija, Barbati...

Grad Krf je prica za sebe i za njega treba odvojiti malo vise vremena a obavezno posetiti i mauzolej na ostrvu Vidu kao i muzej Ahileon koji se nalazi malo juznije od grada.

Ako vas zanima jos nekih informacija pitajte a ja cu probati da odgovorim.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pozdrav svima zanima me kako funkcionise gradski saobracaj na Krfu, konkretno me zanima autobusi od Dasije do Krfa, tj. kad ima poslednjih autobusa iz Krfa ka Dasiji, hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26316
    Ukupno tema
    877731
    Ukupno poruka