mayya

DASIA

1507 poruka u ovoj temi

Ima toliko toga za obilsake, pročitaj po forumu jer većina toga je pomenuta.

Imaš krstarenje severoistočnom obalom od Dasije do Kasiopija. Na Krfu toliko toga ima da se sve ne može videti za jedno letovanje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@tristan1

Hvala :)

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A kad sam pitala za Paxi - Antipaxi.... Niko neće da ide na izlet. Osim mene. Za organizovanje izleta je potrebno najmanje 12 zainteresovanih :zid: .

Trebalo je samo da odete do stare luke, tik gde polazi brodic za Vido. Tu ima kompanija http://ionian-cruises.com/ koju smo mi izabrali i bili jedini Srbi na istom. Al posto Krf zasluzuje vise od jednog odlaska eto vam izgovora da se vratite tamo.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Krf zaista zaslužuje više od jednog odlaska, dosta smo obišle ove godine, ne može se za 10 dana obići celo ostrvo :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja imam prijatelje koji su bili i po tri puta na ostrvu, a opet nisu stigli sve da obiđu. To je još jedan razlog više da mu se ponovo vratiš :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Јутрос допутовасмо из Дасије. Смештени бејасмо у вили Артемис. Она је дивно место за одмор, нешто попут Јелоустона. Собе су функционалне и беспрекорно чисте, базен врло добар, двориште супер. Газде су сјајне, поклањају гостима воће и поврће, јако су љубазни и причљиви.

Ово нам је био други пут на Крфу.Знали смо шта можемо очекивати.

Крф (сва села) је одличан за пензионере и породице с децом (што смо супруга, моја маленкост и десетомесечни син). За младе, који би волели и да се проведу то је смрт. јако је досадно. 2009. смо били у Касиопију и мало је фалило да полудимо од досаде. Дасија је у том погледу, далеко гора. Селендра. Читава смештена уз магистралу. Има неколико неупечатљивих угоститељских објеката, шеталишта нема никако, занемаримо ли ту магистралу, која има тротоар само с једне стране и то понегде свега 30ак цм широк.

е, сад, нама са бебом провод није ни био потребан, па дођосмо само због сунца, мора и плаже с природним хладом, што дасија нуди у изобиљу. Плажа хотела дасија Чандрис је препуна маслина које дају обилан, дебео хлад, на травнатој површини, што је фантастично. Има много плићака, један део морског дна је у камењу, а други појас, поле неких 3,4 метра је пешчан. Вода је била тако топла, да се у њој могло остати сатима. Цене у супермаркетима (најјефтинији је Сконто) су идиотски високе. Млеко око 2 евра, хлеб такође, 25 пелена памперс 11,5 евра, 2л кока коле исто 2 евра, пола киле белог меса око 6 евра, сладолед на штапићу попут Кинга око 1,8 евра... уопште све је 70, 100, 150% скупље него у Новом Саду осим воде која је јефтинија 81,5 евра 6 флаша о 1,5л дросије).

Уопште, ако сте млади и желите на крф у провод, то је могуће само ако идете својим колима, или их изнајмите овде и сваког дана идете на неко друго место (керкира, ахилеон, водени парк, палеокастрица, пантократор...) а ноћу у главни град или на енглеска појила као што је Кавос. Рент а кар наравно кошта, сада је био 30 евра дневно плус гориво. Има неки попуст за више дана. мотор је 15 евра дан, а 100 за 10 дана. Ипак, не препоручујем га, због серпентина и успона према Касиопију, где се на неким кривинама мора ићи у рикверц ради мимоилажења.

Дакле, може вам бити лепо и ако сте млади, али уз доста потрошеног новца. ако сте старији брачни пар или породица с малом децом (95% наше смене) Дасија је место за вас.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Livadar, bas si me obradovao...konačno da je neko bio u Artemisu :D mi krećemo 7. jula.....idemo sa bebom od šest meseci....interesuje me veličina soba u Artemisu.....da li je moguce ubaciti krevetac? Da li ima komaraca?

Znam da je vila odlična...ali nadam se da je i dobar izbor za bebu.....i da plaža nije suviše daleko.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Комараца је ужасно много. Мог сина су баш изуједали, па се инфицирло и морао је код лекара. најефикасније против њих се показала нека карбонска спирала, али ми је било тешко да је користим, па се често гасила. Собе су довољно простране закреветац, а и газде имају један монтажни за бебе, треба у агенцији тражити да виде јел слободан у твојој смени.

Она плажа с маслинама је око 400 метара, а нека друга, лоша је 150.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav! Da li ima neko ko ide u Dassiu od 8.-19. avgusta, a ko je zainteresovan za podelu troškova rent-a-car? Dečko i ja idemo, ali nemamo dozvolu, a voleli bismo da obiđemo ostrvo... Mislim da je za 10 dana oko 200-250 evra rent-a-car, pa podeljeno na četvoro npr...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako kome trebaju informacije vezane za Dasiju ili Ipsos na Krfu,oko izlazaka i obilazaka itd,neka se javi.Bila sam 5 dana na Krfu i bilo je prelepo.

Nama bi značilo par informacija, npr: šta obavezno obići (izleti), gde je poželjno kupovati hranu i koliko je izvodljivo obići ostrvo njihovim lokalnim busevima? Pozdrav marija.emona

Ima toliko toga za obilsake, pročitaj po forumu jer većina toga je pomenuta.

Imaš krstarenje severoistočnom obalom od Dasije do Kasiopija. Na Krfu toliko toga ima da se sve ne može videti za jedno letovanje.

Hvala!

Izmenjeno (tantal)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav! Da li ima neko ko ide u Dassiu od 8.-19. avgusta, a ko je zainteresovan za podelu troškova rent-a-car? Dečko i ja idemo, ali nemamo dozvolu, a voleli bismo da obiđemo ostrvo... Mislim da je za 10 dana oko 200-250 evra rent-a-car, pa podeljeno na četvoro npr...

Mislim da deset dana rent a car u sezoni ide od 280 pa na vise, fiat panda npr..plus na to dodaj gorivo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav!

Imam ptanje za one koji su vec bili na Krfu. Zanima me kakva je temperatura uvece? Mora li se deci obuci nesto duzih rukava ili nema potrebe. Mi vec godinama idemo na Halkidiki i tamo nije bilo potrebe za dugim rukavima uvece.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav!

Imam ptanje za one koji su vec bili na Krfu. Zanima me kakva je temperatura uvece? Mora li se deci obuci nesto duzih rukava ili nema potrebe. Mi vec godinama idemo na Halkidiki i tamo nije bilo potrebe za dugim rukavima uvece.

Uvece je prijatno, nema potrbe za dugim stvarima...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo mene sa obećanim slikama kuće Mirabelo.

Terasa

sam1125.jpg

Izmenjeno (Dragana 64)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Soba

sam1129.jpg

Soba iz drugog ugla

sam1131.jpg

Kupatilo

sam1135.jpg

Kuhinjica (sa aspiratorom!!!)

sam1128.jpg

Pristojan smeštaj, koji su svakodnevno čistili i petog dana (na polovini letovanja) promenili posteljinu, peškire, kuhinjske krpe...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26366
    Ukupno tema
    880736
    Ukupno poruka