mayya

DASIA

1522 poruke u ovoj temi

takodje me zanimaju i neki dobri restorani na Krfu, a pogotovo u Dasiji i Ipsosu, jer sam tu stacioniram, ali cu lutati po celom ostrvu, hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozdrav svima zanima me kako funkcionise gradski saobracaj na Krfu, konkretno me zanima autobusi od Dasije do Krfa, tj. kad ima poslednjih autobusa iz Krfa ka Dasiji, hvala

Dasia je u zoni gradskog (plavog) autobusa, što znači da karte nisu skupe i da je prevoz relativno čest. Ako se dobro sećam, poslednji polazak iz Kerkire je u 22:30, ali ne bih ti savetovao da čekaš njega, već da ideš onim pola sata pre, u 22h. Polasci su na svakih pola sata, bus je više nego pristojan, ima glasovna i grafička obaveštenja koje je sledeće stajalište. Cena karte od Kerkire do Dasije je 2 evra ako je kupuješ kod vozača, odnosno 1,5 evra ako je uzmeš na automatima kojih ima na većini stajališta. Do Guvije je nešto jeftinije, 1,5 evra kod vozača, a 1,1 evro na automatu.

Za restorane u Dasiji ti ne mogu pomoći jer mi je to mesto bilo samo baza, a siguran sam da ćeš mnogo bolje kafane i taverne naći u Kasiopiju, Pelekasu, Paleokastrici i drugim mestima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stevice, ako planiras da obilazis celo ostrvo onda ti preporucujem da iznajmis neko pevozno sredstvo! Ne bih se bas uzdao u njihov prevoz i te autobuse, ovako ti je mnogo komotnije i ne zavisis od njihovog reda voznje! Nas dvoje smo iznajmili skuter za 8 dana i sa sve gorivom nas je izasao oko 140e a obisli smo skoro celo ostrvo i prelep je osecaj kad prolazis kroz maslinjake i njihove krajolike i sto je najvaznije ne brines za parking, skuter mozes da zabodes bukvalno gde hoces!

Druga varijanta je automobil ali to je mnogo skuplja varijanta jer se cene krecu od 35-40e po danu plus gorivo!

Mi smo bili u Dasiji i tu smo i iznajmili skuter u agenciji Phantom, drzi je nas covek i skroz su korektni, nikakve posebne uslove nije imao, samo poneses vozacku dozvolu. Inace na Krfu ima toliko mesta i toliko plaza da covek jednostavno za jedno letovanje ne moze sve bas da obidje.

Sto se tice restorana na samom setalistu u Dasiji uz more je jedan dobar restoran Dassia beach hotel restaurant, ima bastu ispred, klopa dobra i usluga dobra! Malo otmenija varijanta je restoran Costas na magistrali izmedju Ipsosa i Dasije. Isto basta ispred extra, klopa bazirana na morskim plodovima, fenomenalna, samo sto restoran radi tek od 19.30h i to ti je za vecernje varijante.

Kako god da okrenes za veceru za dvoje treba izdvojiti u proseku 25e racunajuci glavno jelo, salaticu i picence!

Za girose treba otici ili u fastfood McPita na samoj magistrali kroz Dasiju ili prekoputa u Leonidas, tu su najbolji girosi i kostaju 2,3e.

Pogledaj jos neke informacije u mom postu malo iznad vezane za markete itd...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vec sam planirao da iznajmim skuter na pet dana, ali bih i pored toga otisao jedan dan do glavnog grada, hvala u svakom slucaju, isprobacu te restorane, pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ta agencija Phantom za skutere ima i u Dasiji i u Ipsosu tako da ti je to super a preporucujem ti skuter marke Kymco, mi smo njega uzimali, ima 50cc ali su skinuli fabricku blokadu tako da ide ko lud i uzbrdo a malo je veci i ima vece tockove. Ja sam dvometras i imam 100kg ali gurao je nas dvoje (160kg) uzbrdo bez vecih problema! Iz Dasije ili Ipsosa se stize u glavni grad Krf za nekih 15-20min voznje, put je odlican. U gradu Krfu ima dosta toga da se obidje, a stari deo grada i tvrdjave su extra tako da nemoj zaliti vreme, otidji vise puta a ako stignes tu ti je i srpska kuca i ostrvo Vido a malo juznije od grada je i odlican muzej Ahileon. Svakako zavredjuje paznju!

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

super, hvala na informaciji, sta mi preporucujes da obavezno obidjem, tj. sta ne bi smeo da propustim, i takodje me zanima koliko si placao iznajmljivanje skutera, i da li je Krf dobro pokreven benzinskim pumpama, veliki pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo platili skuter 100e za 8 dana i za gorivo smo ukupno potrosili oko 40e okvirno ali smo obisli skoro celo ostrvo, jedino nismo isli juznije od Benicesa na istocnoj obali i Agios Gordisa na zapadnoj obali. U sustini juznije nema nesto posebno zanimljivo bar za nas nije bilo, dole skroz je Kavos cuveno englesko pojilo, ludovanje, zurke, zenske, pijani Englezi...E sad ako si sklon tim egzibicijama mozes i to da probas.

Uglavnom treba obavezno videti na istocnoj obali Barbate, oni su blizu Dasije i Ipsosa, voda tirkizna, topla, izuzetno cista, lepo mestasce... Nesto severnije blizu Kasiopija ima jedno skretanje za mestasce Agios Stefanos, kroz njega se prodje i nastavi se malo i stize se na plazu Kerasija, po meni jedna od najlepsih, na plazi krupni beli oblutci, u vodi sitan sljunak, tirkizna voda, cista, topla. Blizu Kasiopija takodje jedno mestasce-seoce Avlaki, plaza takodje super, ogromna, voda takodje extra. Kasiopi je prelepo mestasce na severoistoku ostrva, obavezno obici!

Na severu mozes posetiti mesta Sidari sa cuvenim zalivom ljubavi, mestasce Roda, plazu Aharavi... Blizu Sidarija je mesto Perulades sa cuvenom plazom Sunset beach, predivan vidikovac, neobicna plaza, uzana, talasi, po mogucstvu doci u kasnijim popodnevnim satima i sacekati zalazak sunca!

Na zapadu ti je cuvena plaza Glifada, selo iznad Pelekas sa vidikovcem Kajzerov tron odakle puca pogled pravo kroz kontinent na suprotnu stranu ostrva i grad Krf. Tu su takodje i fenomenalna mesta Paleokastrica sa selom iznad Lakones i cuvenim kaficem Golden Fox odakle puca pogled na Paleokastricu i veliki zaliv juzno od nje. Takodje na toj obali obici i mesta Agios Georgios i Agios Gordis i Agios Stefanos malo severnije.

Obavezno otici i do ostrva Vido do mauzoleja i obici srpsku kucu i gradu Krfu. Treba obici i obe tvrdjave u gradu Krfu i procunjati po starom delu grada jer veoma lici na Veneciju.

Vredno je pogledati i muzej Ahileon a u mestu Benices ima i muzej skoljki...

Uglavnom nabavi dobru autokartu na nekom turistickom infopultu ili hotelu, meni su ostavljali na skuteru na parkinzima...

Pumpi ima dovoljno, to ne brini, kad napunis rezervoar za nekih desetak eura imas dovoljno goriva za par dana vozikanja otprilike.

Putevi nisu bas sjajni, ovi glavni su ok mada cim sidjes sa glavnog puta nailazis na rupe, krpljenja, dzombe a i putokazi postaju nejasniji... Uvek imaj dobru kartu kraj sebe i nema problema.

Pozdrav!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poz svima! Ja sam na Krfu letovala poslednje tri godine i apsolutno sam odusevljena! Sva tri puta sam bila u Dassii, posto mi se plaza svidja mnogo vise nego one u Gouvii i Ipsosu, ali sam u svim mestima bila. Isla sam u grad Krf, na Vido, u Srpsku kucu, na obe tvrdjave i sve je prelepo. Po meni, ovo je jedna od najlepsih destinacija u Grckoj. Ako nekoga nesto zanima, rado cu odgovoriti. ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, Ahileon je stvarno prelep i svakako je lepo obici ga. :) Ja sam prve godine bila smestena u Santosu a druge dve u vili Mirabelo, preko Argusa, naravno. Meni se licno Mirabelo mnogo vise svidja, iako je Santos mnogo blize plazi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me da li je neko letovao preko Perle u Dasiji,Pergola studios 2. i kakva su iskustva i utisci?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zorane b, moja cerka je bila sa babom i dedom ove godine. Sto se tice smestaja bili su zadovoljni a ponajvise terasom koja je skoro stalno bila u hladovini. Sto se tice sudova u kuhinji, sve sto nedostaje trazili su od gazde. Uvek su bili na raspolaganju i voljni da pomognu. Ovo su posredna iskustva pa ako neko ima informacije iz prve ruke bolje da ih podeli sa vama. Jedino je bilo problema sa prevozom. Krenuli su uvece da bi spojili grupu koja mislim da je isla u Olimpik bic. Tu su ih prebacili u neki kombi tako da su u Dassiju stigli negde oko 17h. Malo opsirnije o prevozu imate u temi "Avantura sa Perlom do Krfa". Ja mislim da im je to bila prva organizacija letovanja na Krfu pa su zato omanuli. Verovatno dok se uhodaju. Moja cerka je bila valjda u prvoj smeni. Pozzzz i srecno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sukisa, hvala Vam puno na informacijama.Planiram da ovog leta sa suprugom i klincom od 7.god. odsednem petnaest dana u pomenutoj vili I ove informacije su mi zaista pomogle.Na letovanje idemo svojim automobilom, upravo zbog mogucih problema sa organizovanim prevozom.Sa Perlom smo do sada u potpunosti bili zadovoljni pa nema razloga da i u buduce ne bude tako.Letovali smo preko njih u Leptokariji i na Tasosu i nismo imali nikakvih problema,

Zamolio bih za jos jednu informaciju ako je moguce,da li je vila ispod ili iznad magistrale...?!Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zorane b, i mi smo do sada uvek bili zadovoljni. Sto se tice polozaja provericu sutra. Pozzzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Blagi uzas, u samoj agenciji ne znaju da mi kazu nista vise o Pergola studios 2. u Dassiji,da covek ne poveruje!!Kao kanarinci ponavljaju propratni tekst iz ponude i ni rec vise...zato bih molio za pomoc, da ako neko nesto vise zna o tom objektu,neka napise koju recenicu!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

to mi je jasno, ali imaju svog predstavnika na ostrvu ,zar on ne bi trebao da im bar nesto kaze vise o tim objektima koji oni na kraju prodaju...?!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka