mayya

DASIA

1522 poruke u ovoj temi

OK,vidim ja da cu uskoro sama da opisujem vilu,cim se vratim iz nje ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vila je apsolutno za svaku preporuku!Barem deo sa studijima koji se nalazi tacno preko puta hotela Ellea Beach.Inace,vlasnik ovih apartmana poseduje i deo uz ulicu navise,oni koji poznaju taj deo Dasije znace o cemu govorim.Ono sto je za pohvalu je pedantnost kojim se odrzavaju studiji,opremljeni klimom i fenom,lepom malom kuhinjom,aspiratorom,trpezarijicom.Mi smo bili prezadovoljni smestajem,a tokom naseg boravka (9 dana-10 nocenja) sobu su cistili nekih 3 ili 4 puta.

Ono sto je zgodno je da je upravo na par metara od vile pocetna(ili krajnja) stanica plavig autobusa br.7 koji iz Dasije ide u Kerkiru,preko puta je i bar u kome(ako nekom nedostaju) mozete videti nase satelitske kanale i gde se uglavnom skupljaju ljudi iz Srbije...pa ko voli,nek izvoli!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

posetio sam danas Sajmam i jedan vrlo ljubazni gospodin mi je predlozio od srca Krf mesto Dasia, apartmane Kaloudis i Aleksandra.

Na odmor išao bih sa porosicom (žena i dete 2 god.).

Vidim da su iskustva sa tog mesta lepa.

Zanimaju me druga iskustva, šta predlažete?

Koja je cena iznajmljivanja kola, kako izgledaju plaže i sl.

Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u hotelu Palma beach -Dassia? Isla bi tamo ove godine pa me zanima kako je ?

Uf, kako ovo nisam pre videla :besan:

Ja sam bila 2005. godine u Palma beach hotelu. Nalazi se prekoputa hotela Chandris, dakle blizu plaže, okružen je uobičajeno marketima i tavernama. Mi se nismo kupali odmah kod Chandrisa- nego smo odlazili mnogo dalje.

Hotel kao hotel je okej, s tim što smo nas tri u sobi spavale kao sardine, ako me razumeš. Bile smo jako skučene, stvari smo držale po stolovima jer je orman bio krš, tuš-kabina je veličine pola metra sa pola metra te ako se usudi da uđe dvoje u kupatilo vrata se ne mogu zatvoriti. Hrana je bila prvih par dana dobra, posle tu i tamo. Menjanje peškira svaki dan, balkončić gleda na .. malu prašumu.

Ono što ću odma reći je da je bazen te godine bar kad smo mi bili, bio potpuno neupotrebljiv. Niko ga nije čistio, po vodi je plutalo sve što je moglo da pluta, sa šanka je dan i noć tutnjala muzika sa stuba a iza šanka nikakvi konobari, nikakvo piće. A baš bi bio divan prostor jer je okruženo zelenilom.

Eto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vila je apsolutno za svaku preporuku!Barem deo sa studijima koji se nalazi tacno preko puta hotela Ellea Beach.Inace,vlasnik ovih apartmana poseduje i deo uz ulicu navise,oni koji poznaju taj deo Dasije znace o cemu govorim.Ono sto je za pohvalu je pedantnost kojim se odrzavaju studiji,opremljeni klimom i fenom,lepom malom kuhinjom,aspiratorom,trpezarijicom.Mi smo bili prezadovoljni smestajem,a tokom naseg boravka (9 dana-10 nocenja) sobu su cistili nekih 3 ili 4 puta.

Ono sto je zgodno je da je upravo na par metara od vile pocetna(ili krajnja) stanica plavig autobusa br.7 koji iz Dasije ide u Kerkiru,preko puta je i bar u kome(ako nekom nedostaju) mozete videti nase satelitske kanale i gde se uglavnom skupljaju ljudi iz Srbije...pa ko voli,nek izvoli!

Marimar, posto si bila u Dasiji, da li si videla vilu Castelo, ima je u ponudi Argus tursa. I ako moze jos nesto o vili Santos lux i Dasiji uopste( udaljenost od mora, plaza, setalista...) Bar jos malo informacija...

Hvala unapred.

Izmenjeno (milica79)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

planiram da putujem u Ipsos vila Alexandros preko matica...nemam bas vremena da pretrazujem ceo forum,ako neko moze da mi pomogne sa utiscima (grad, vila,agencija,cene renta cara i sl.) nek pise il kaze gde ima...ja cu moje obavezno napisati kad se vratim.... pomagajte i hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prijatno iznenadjenje Na Krfu .Apartmanski kompleks Mirabelo ima prostrane apartmane i terase,divan pogled ako ste na spratu,bazen na kome nema mnogo guzve,prijatne gazde,vrt sa prastarim maslinama i cemprsima,dzinovskim kaktusima ,lijanderima i drugim cvecem.Svaki dan sobarica cisti.Redovno se menjaju peskiri i posteljina,donosi toalet papir.Sa terase na kojoj je bazen puca pogled na ceo zaliv sve do grada Kerkire i stare tvrdjave.Vide se i beli kruzeri u luci ,ostrvo Vido,Kontokali.U blizini je veliki supermarket.Nasi ljudi su ,koliko sam saznala bili zadovoljni.U kuhinji cesce nadjete cajnik nego lonce za kafu jer su gosti uglavnom Englezi.Cini mi se da je ovo i najbolja Argusova ponuda na Krfu.

Jedina mana je strmi uspon ulicom od magistrale do apartmana.To moze da smeta narocito kad vucete kofere ili flase sa vodom.A da nije uzvisice ne bi bio tako dobar pogled.Ipak ne bih preporucila srcanim bolesnicima,invalidima i sl. Mada je bilo penzionera iz nase zemlje i nisu se zalili.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prijatno iznenadjenje Na Krfu .Apartmanski kompleks Mirabelo ima prostrane apartmane i terase,divan pogled ako ste na spratu,bazen na kome nema mnogo guzve,prijatne gazde,vrt sa prastarim maslinama i cemprsima,dzinovskim kaktusima ,lijanderima i drugim cvecem.Svaki dan sobarica cisti.Redovno se menjaju peskiri i posteljina,donosi toalet papir.Sa terase na kojoj je bazen puca pogled na ceo zaliv sve do grada Kerkire i stare tvrdjave.Vide se i beli kruzeri u luci ,ostrvo Vido,Kontokali.U blizini je veliki supermarket.Nasi ljudi su ,koliko sam saznala bili zadovoljni.U kuhinji cesce nadjete cajnik nego lonce za kafu jer su gosti uglavnom Englezi.Cini mi se da je ovo i najbolja Argusova ponuda na Krfu.

Jedina mana je strmi uspon ulicom od magistrale do apartmana.To moze da smeta narocito kad vucete kofere ili flase sa vodom.A da nije uzvisice ne bi bio tako dobar pogled.Ipak ne bih preporucila srcanim bolesnicima,invalidima i sl. Mada je bilo penzionera iz nase zemlje i nisu se zalili.

Pozzz,planiram ovog leta da idem bas u ovu vilu preko Argusa.Opis koji ste dali je presudio jer sam se dvoumila izmedju vile Zeus u Ipsosu i ove.Ali me zanima koliko ima do plaze?I kakvi su apartmani?:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozzz,planiram ovog leta da idem bas u ovu vilu preko Argusa.Opis koji ste dali je presudio jer sam se dvoumila izmedju vile Zeus u Ipsosu i ove.Ali me zanima koliko ima do plaze?I kakvi su apartmani?smajl.jpg

Izvinjavam se na zakasnelom odgovoru,nisam posecivala sajt skoro.

Sto se tice Zevs apartmana u Ipsosu i ja sam imala dilemu ali posto sam imala prilike iz busa da vidim kako izgleda okruzenje drago mi je sto sam izabrala Mirabelo.Naime ,ispred Zevsa je neko veliko igraliste koje pusto izgleda i uopste mi okolina izgleda zapusteno i arhitektura tog kompleksa mi se na prvu loptu nije dopala mada ne sumnjam da je pristojno opremljeno . I sam Ipsos mi se manje dopao od Dasije a ima i prakticnih razloga npr. nije povezan plavim gradskim busem sa gradom vec zelenom linijom koja saobraca po celom ostrvu ali ima manje polazaka.Takodje u Dasiji mozete koristiti bazene divnog Chandris kompleksa dok u Ipsosu nema nekih vecih i luksuznijih hotela.

Udaljenost kompleksa Mirabelo od plaze je oko 400 do 500 m,sto nije strasno osim tog pomenutog uspona od nekih 250 m iznad magistrale.Celu Dasiju deli magistralni put na kome je vecina prodavnica.Chandris i veci hoteli su skoro svi na plazi a dalje od mora ima lepih apartmana i manjih hotelcica ali i puno zelenila.Na obali pored mora je cesto vetrovito a gore u Mirabelu mnogo je zasuskanije i mirnije.Do mirabela vodi asfaltni put.U podnozju na samoj glavnoj ulici je veliki supermarket i nasi ljudi uglavnom tu kupuju.Pored njega se uvek prolazi gde god da se krene,otprilike na pola puta do plaze.Ispred tog supermarketa je telefonska govornica i kiosk u kome se kupuju karte za gradski bus koji vozi do Kerkire.Karta kosta 1.30 e i ponistava se u busu.Autobusi idu otprilike na svakih 15 min. a stanica je na glavnoj ulici preko puta Chandrisa.Mislim da Ipsos nema tako frekventnu vezu sa gradom sto nije problem ako imate kola ali ako se oslanjate na lokalni javni transport Dasija je mnogo bolja opcija jer je to turisticki najrazvijenije mesto na ostrvu.

Sto se tice samog apartmana to je grcka klasika u plus varijanti. Mnogo bolje nego prosle godine na Halkidikiju.TV u sobi ,toaletni stocic sa ogledalom ,kreveti prema broju osoba ,sto i stolice u kuhinji,sporetic sa dve ringle bez rerne,sve u svemu skromno kao i uglavnom i sve ponude u Grckoj ali nista nije pohabano. Zena dolazi svaki dan da cisti,donosi toalet papir,prostrane su terase ,apartmani na spratu imaju lepsi pogled,gledaju na more a u prizemlju gledaju u cvece i drvece ali ceo kompleks deluje sredjeno,ima izvanredan polozaj i vrt,puno palmi ,cempresa i maslina,raznog cveca i vrlo mediteransku atmosferu.

Dosta sam putovala a na Mirabelo nemam ama bas nikakvih primedbi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvinjavam se na zakasnelom odgovoru,nisam posecivala sajt skoro.

Sto se tice Zevs apartmana u Ipsosu i ja sam imala dilemu ali posto sam imala prilike iz busa da vidim kako izgleda okruzenje drago mi je sto sam izabrala Mirabelo.Naime ,ispred Zevsa je neko veliko igraliste koje pusto izgleda i uopste mi okolina izgleda zapusteno i arhitektura tog kompleksa mi se na prvu loptu nije dopala mada ne sumnjam da je pristojno opremljeno . I sam Ipsos mi se manje dopao od Dasije a ima i prakticnih razloga npr. nije povezan plavim gradskim busem sa gradom vec zelenom linijom koja saobraca po celom ostrvu ali ima manje polazaka.Takodje u Dasiji mozete koristiti bazene divnog Chandris kompleksa dok u Ipsosu nema nekih vecih i luksuznijih hotela.

Udaljenost kompleksa Mirabelo od plaze je oko 400 do 500 m,sto nije strasno osim tog pomenutog uspona od nekih 250 m iznad magistrale.Celu Dasiju deli magistralni put na kome je vecina prodavnica.Chandris i veci hoteli su skoro svi na plazi a dalje od mora ima lepih apartmana i manjih hotelcica ali i puno zelenila.Na obali pored mora je cesto vetrovito a gore u Mirabelu mnogo je zasuskanije i mirnije.Do mirabela vodi asfaltni put.U podnozju na samoj glavnoj ulici je veliki supermarket i nasi ljudi uglavnom tu kupuju.Pored njega se uvek prolazi gde god da se krene,otprilike na pola puta do plaze.Ispred tog supermarketa je telefonska govornica i kiosk u kome se kupuju karte za gradski bus koji vozi do Kerkire.Karta kosta 1.30 e i ponistava se u busu.Autobusi idu otprilike na svakih 15 min. a stanica je na glavnoj ulici preko puta Chandrisa.Mislim da Ipsos nema tako frekventnu vezu sa gradom sto nije problem ako imate kola ali ako se oslanjate na lokalni javni transport Dasija je mnogo bolja opcija jer je to turisticki najrazvijenije mesto na ostrvu.

Sto se tice samog apartmana to je grcka klasika u plus varijanti. Mnogo bolje nego prosle godine na Halkidikiju.TV u sobi ,toaletni stocic sa ogledalom ,kreveti prema broju osoba ,sto i stolice u kuhinji,sporetic sa dve ringle bez rerne,sve u svemu skromno kao i uglavnom i sve ponude u Grckoj ali nista nije pohabano. Zena dolazi svaki dan da cisti,donosi toalet papir,prostrane su terase ,apartmani na spratu imaju lepsi pogled,gledaju na more a u prizemlju gledaju u cvece i drvece ali ceo kompleks deluje sredjeno,ima izvanredan polozaj i vrt,puno palmi ,cempresa i maslina,raznog cveca i vrlo mediteransku atmosferu.

Dosta sam putovala a na Mirabelo nemam ama bas nikakvih primedbi.

Hvala puno na opsirnom odgovoru!!!!!Trenutno se premisljamo izmedju Turske i Grcke:D.U svakom slucaju,hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vila Vangelis

Vila se nalazi u centru Dasije, na 50 m udaljenosti od hotela “Dassia Chandris” i 100m udaljenosti od plaže. Gosti vile besplatno koriste plažu hotela “Dassia Chandris”.To je sve sto znam o vili pa me interesuje da li je neko bio i kako je zadovoljan smestajem i ostalim...evo i link agencije sa slikama vile http://www.bluetrave.../vila-vangelis/

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vila Vangelis

Vila se nalazi u centru Dasije, na 50 m udaljenosti od hotela “Dassia Chandris” i 100m udaljenosti od plaže. Gosti vile besplatno koriste plažu hotela “Dassia Chandris”.To je sve sto znam o vili pa me interesuje da li je neko bio i kako je zadovoljan smestajem i ostalim...evo i link agencije sa slikama vile http://www.bluetrave.../vila-vangelis/

I ja sam uplatila u toj vili letovanje preko te agencije jer sam od prijatelja koji su tu već letovali samo preko druge agencije čula da je sasvim u redu smeštaj, ali oni su bili pre 3 godine pa ako neko ima svežije informacije bilo bi lepo da napiše neku reč.

Pozdrav

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiramo ovo leto u Dasiu. Da li je neko bio u apartmanima Kaloduis ili Aleksandra? Interesuju me iskustva. Idemo sa detetom 3 god. Na slikama mi deluje ok, posebno mi se dopadaju dvorista izpred apartmana, to mi je bitno najvise zbog deteta. Aleksandra je dosta jeftinija od Kaloduisa, plasim se da nije krs unsure.gif Varijanta je bila i hotel Palma Beach, povoljan je, al citam da komentari nisu bas sjajni sad.gif

Gde odsesti unsure.gif bilo kakav savet je dobrodosao. Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vila Vangelis

Vilase nalazi u centru Dasije, na 50 m udaljenosti od hotela “DassiaChandris” i 100m udaljenosti od plaže. Gosti vile besplatno koristeplažu hotela “Dassia Chandris”.To je sve sto znam o vili pa meinteresuje da li je neko bio i kako je zadovoljan smestajem iostalim...evo i link agencije sa slikama vile http://www.bluetrave.../vila-vangelis/

Najveći broj soba u ovoj vili je dvokrevetan. Nemojte se oslanjati na pomoćni ležaj jer su to zapravo poljski kreveti na kojima se ne može spavati. Ako imate dvokrevetnu sobu a idete s decom, to možete samo s jednim, ali malim detetom.

Smeštaj inače nije loš. Vlasnici su jedan srednjovečni bračni par, koji sem grčkog, ne znaju engleski a o srpskom i da ne govorimo. Imaju svoj parking ispred vile, a što se tiče onih 100 metara do mora, to baš i nije tačno jer do plaže možete ili kroz hotel, što je malo glupo, ili oko hotela, što smo uglavnom činili, a onda do plaže imate bar 200 m.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me da li je neko letovao u Dimitris studijima,u Dasiji i kakva su iskustva i utisci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka