sunshine

Hotel LTI Titanic Beach Hurgada

440 poruka u ovoj temi

Ovako to ozgleda kada se povuce more tj. kada je oseka. Nadam se da vam ove slike pomazu da shvatite kako to izgleda plicak u Egiptu. U sustini dole je pesak i do dubine moze da se prodje kroz vodu sto je bas i lepo, ali je problem sto u pesku ima i kamencica pa ako neko ide bos mora da pazi gde staje, mi smo isli nekad bosi, a nekad u kroksicama, a drugi uglavnom u onim patikicama za vodu. Na kraju peska pocinju korali i tu nikako ne sme da se ide bos jer su posekotine zagarantovane.

Sto se tice mora u povlacenju, ni prosle godine u Sharmu nije bilo znatno drugacije. Poslijepodne jeste gadan ulazak u mora ako ne ides preko pontona.

Da li je to ono najgore kada se u pitanju ovaj hotel i plaza, generalno? Ako jeste, mislim da je to najmanje zlo od mnogih drugih promasaja koje napravis kada ides na nevidjeno.

Inace, da li je neko isao u Hurghadu preko Argusa, nisam citala komentare o njihovim vodicima. Zanima me kako je odradjen izlet u Luksor? Preko njih planiram uplatiti aranzman.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili 2008 u hurgadi preko Argusa, i dalje razmisljam od onih 10e sto se daju kao baksis vodicima i nemam ni ja pojma zasto jos, ali ti je cista otimacina para

koliko ljudi na jednom letu pa puta 10e koliko je to para. Ne mogu bas nesto da pohvalim tadasnje vodice Argusa jer smo ga samo jednom videli kada je dosao u hotel da nam ponudi izlete, zatim klasika ni traga ni glasa od vodica.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo bili 2008 u hurgadi preko Argusa, i dalje razmisljam od onih 10e sto se daju kao baksis vodicima i nemam ni ja pojma zasto jos, ali ti je cista otimacina para

koliko ljudi na jednom letu pa puta 10e koliko je to para. Ne mogu bas nesto da pohvalim tadasnje vodice Argusa jer smo ga samo jednom videli kada je dosao u hotel da nam ponudi izlete, zatim klasika ni traga ni glasa od vodica.

Ma da. Isto nam se desilo kad smo isli u Tunis, ali sa agencijom iz BiH. Ima li Argus uopste u ponudi fakultativne izlete sa vodicem na nasem jeziku???

To je vrlo vazna informacija!

Je li neko od forumasa isao u Egipat preko Argusa? U protekle dvije godine???

Izmenjeno (snjeskic)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Joj Sunshine, sad si nam skroz pomrsila konce sa tvojim Titanikom::D:D:D

Momak i ja već treću godinu idemo u Hurgadu, i pošto treba da uplatimo sledeće nedelje, intenzivno razmišljamo izmedju Grand Plaza Resort-a i Elysees-a, gde smo bili prošle godine. A sad smo skontali Titanik, pa još pročitali tvoj opis i slike i eto cirkusa.

99% da idemo u Titanic, i hvala na detaljnom opisu. Prikači još neku slikicu ako imaš vremena.

Poz

Izmenjeno (jejajeja)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E, zaboravih da kažem za Argus. Pre 2 god. smo išli s njima u Tursku i vodiči su moram priznati katastrofa. Videli smo ih kad smo stigli i kad smo išli kući. Neki su čak i poprilično ne ljubazni, ali što se mene i mog momka tiče, obišli smo i Kairo i Luxor, tako da ove godine samo izležavanje, a vodiči nam i ne trebaju.

A Spirit bi trebao sutra da izbaci cenovnik, pa ćemo videti da li oni ili Argus.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo spremam jos par slika da zakacim pa da imate kompletnu predstavu. A pre toga par reci, generalno, mozda je bitno za ljude koji idu prvi put u Egipat da ne budu iznenadjeni: kao prvo kad kazem da smo bili zadovoljni higijenom u hotelu to podrazumeva sledece: svaki dan cista posteljina, cisti peskiri i peskiri za plazu koji su u dobrom stanju, nisu bili pocepani, prljavi i slicno, peskiri u hotelu beli, za plazu ogromni plavi, sobar dolazi svaki dan, ne zna skoro ni rec engleskog ali ima dobru volju, a to je valjda najbitnije, tako da se na kraju dogovorite sve i da vam ostavi vise peskira ako treba i vise pica u baru i sprej za komarce i sl. Videli smo da brise i pere kupatilo, redja nasu kozmetiku i slicno i sav je srecan kad ga pohvalite, prebrise pod i terasu, dopuni frizider ako je pice popijeno (kokakola, fanta, sprajt i voda). Peskiri a to je i naznaceno u hotelu koji su upotrebljeni treba da se spuste u kadu u suprotnom vam nece zameniti. Ako vidite da vam nesto nije pospremio a vama smeta, slobodno mu recite jer on je tu da ugodi gostu i ceo Egipat tako funkcionise. Ono sto se meni posebno dopalo to je kada za kupanje, tj. kada nije bila prava kada vec kabina za tusiranje u staklu velicine tri prosecne tus kabine. Videla sam da koristi sredstva za ciscenje u originalnoj ambalazi, za staklo, za kupatilo itd. i da sipa tecnost za pranje u kofu. Ipak uvek treba imati u vidu da su to muskarci na radu koji treba da odrzavaju higijenu nekog prostora, a njihovo poimanje higijene nije bas kao nas Evropljana. Mada ni nasi hoteli osim onih extra kategorije nisu cistiji.

Tanjiri za obroke cisti, stolnjaci takodje ako ih neko pre vas nije bas unistio, a ako jeste pozovete momka i on zameni i postavi salvetu i sl. Solje i case u barovima takodje ok, nisu izglancane ali su prosle kroz masinu za pranje sudja. Jedino u baru na plazi su plasticne case koje izgledaju malo losije. Bazeni se svaki dan ciste ali uvek u njima ima nesto crno sitno na dnu i prvo me je to nerviralo i nismo znali sta je a onda smo shvatili da je to pesak koji nanosi vetar.

Ono sto je meni ali zaista pravilo jedini problem na tom letovanju su verovali ili ne KOMARCI. Prethodni put kad smo bili u Egiptu bio je jul mesec i mi nismo videli ni jednog komarca celo letovanje. Sad smo bili u septembru i uvece su bili nepodnosljivi.

Ne mogu da vam pravim poredenje sa drugim hotelima osim sa Desert rose-om u kojem smo bili prethodni put i Titanic je za jednu zvezdicu bolji hotel, hrana sobe, i sl. Pri tome Desert rose ima recimo bolje bazene i bolji poolbar, u Titanicu, sto je mozda jedna mana, pool bar nije pokriven pa sunce pece ceo dan, ako je to nekom bitno.

Naravno da Titanic nije najbolji hotel u Hurgadi, ovde vam ne nose po plazi rashladjene peskire sa mentom i slicno, ali ti hoteli gde nose koliko vidim su skuplji nekih 300-500evra.

Ovo definitivno nije hotel koji ima postupan ulazak u dubinu koji nekom mnogo znaci, jer on to nema, ima plicak i dubinu i nama je to odgovaralo jer volimo Egipat radi Crvenog mora, korala i ribica, meni je vise znacilo da imam u hotelu koralni greben i sve to da mogu da snorkam, nego postepenu dubinu. Znaci ko hoce postepen ulazak u vodu ovo nije hotel za njega. Mozete da se do beskraja zezate u plicaku koji ide do nekih 70 cm kad ima mora :kez:, kad se povuce da gledate zvezde i racice i mozete da plivate u dubini i ronite.

Osoblje hotela je izuzetno ljubazno, uvek vas pitaju da li je sve ok, mozda malo smeta ogromna kolicina Rusa u hotelu, ali tako je svugde u Hurgadi, bucni su i sirovi.

Pred kraj naseg letovanja hotel je bio pun do zadnjeg mesta i ponekad je bila guzva u restoranima, nama ni to nije smetalo, prosetamo i vratimo se i bude mesta.

Hrana je bila po meni extra, kolaci fenomenalni, ali je sladoled bezveze - voden.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sunshine, reci mi samo da li se doplata za bungalove na vodi (od tih 15e dnevno) placa u nasoj agenciji preko koje putujemo ili tamo na licu mesta?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo doplatili u hotelu kad smo stigli, a pitajte u agenciji mozda moze i kod njih i preverite da li je ista cena kao prosle godine. Doplacuje se kao sto rekoh samo sobe u bunglavima, jedan bungalov je jedna dvokrevetna soba, a sobe iz kojih se isto izlazi direktno u bazen al iz hotela se ne doplacuju a i one su extra, evo kako to izgleda.

cs-100-05.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sunshine, svaka cast na strpljenju. 

Ja sam vrlo blizu uplate aranzmana za ovaj hotel. Termnin od 10.05. kosta nevjerovatnih 450 evra, u all inclusive varijanti.  Postoji li neka caka oko ove cijene (Argus ima ponudu). Tvoj opis mi nadmasuje ovu cijenu...

E, sad, pitanje oko baksisa? Koliko ostavljas sobaru za ciscenje, a koliko na recepciji - da bi dobio ovu sobu u prizemlju hotela? Ne daje mi se bas 15 evra za bungalove, a mislim da je i ova soba dobra. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

vec danima razmisljam isto kao i ti , u cemu je fora da OVAKAV hotel ima cenu od 450e , pa se onda utesim ma nije fora to je first minute :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je?

Pogledaj da su cijene i za juni i juli opet dooooosta povoljnije od ostalih. Mozda je rijec o aranzmanu gdje lokalne agencije (egipatske) rade fakultativne izlete??? Nista mi ne znaci izlet u Luksor sa vodicem koji govori bilo koji drugi jezik. Pa dobro, nije bas nista, ali jedino oko organizacije izleta vidim mogucnost da se da ovako povoljna ponuda...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma ocigledno je da je ove godine Argus izasao sa neverovatnim cenama pogledajte da su isti hoteli kod drugih skuplji preko 100evra u maju, koje rade sa JAT-OM, cini mi se da je to zbog toga sto su u Argusu angazovali lowcost kompaniju KoralBlue Airlines za avioprevoz, JAT I AERODROM su nas definitivno drali svih ovih godina, prosle godine je taksa bila 92 evra sad je 34????? Sprit je prosle godine imao cene za 14 dana sa egipatskom aviokompanijom manje nego drugi za 10 dana, al im aerodrom nije dozvoljavao da idu iz Beograda pa su morali iz Osijeka. Konacno se i ova nasa jadna zemlja otvorila za druge prevoznike i to je to.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A sto se tice strpljenja kada smo pre dve godine prvi put krenuli u Egipat sve sto sam saznala o tom putovanju bilo je na ovom forumu i meni su te informacije bile dragocene i zato zelim da podelim svoje iskustvo sa vama i da vam prenesem utiske.

U svakom slucaju zao mi je da nema jos neko da iznese svoje misljenje moje mozda nije objektivno zato pokusavam da se setim sta bi jos mozda moglo da vam bude interesantno pa da sami procenite.

Licno ne znam kakve su sobe u hotelu koje nisu u bungalovima, ali pretpostavljam da su slicne bar po opisu koji sam prosle godine gledala po stranim forumima.

Sobaru smo ostavljali neki sitni baksis kad se setimo na 3-4 dana po desetak funti cini mi se.

Mi smo ovaj hotel odabrali tako sto smo gledali po Google Earthu koji sve hoteli imaju u Hurgadi, pa na holiday checku gledali slike i videli ove bungalove i aqua park i posle smo trazili da li neka nasa agencija radi ovaj hotel i nasli samo Kompas kg.

Kad smo dosli na recepciju trazili smo bungalove i rekli su nam da se doplacuju, mi smo podigli veliku galamu i pokusali smo da ih ''ubedimo'' nekim evricem da nam ih daju, medjutim rekli su nam da mogu zbog toga da ostanu bez posle jer ih gazda nadgleda i da dok god ima slobodnih soba moraju da nas smestaju u njih, ponudili su nam da nas smeste u ove sobe sto izlaze u bazene ali tek od sledeceg dana, bili su cak i veoma ljubazni u odnosu na to koliko smo mi bili neljubazni, hteli da idu da nam pokazu sobu koju su nam odabrali itd... ali smo se mi onda odlucili da idemo u bungalove uz doplatu. Cinjenica je da taj izlazak direktno iz sobe u vodu daje posebnu draz ovom hotelu, jer verujte osecaj je extra kad pravo iz kreveta uletite u bazen.

Ovo je veliki hotelski kompleks i moj savet svima koji idu tamo da prvo pogledaju na Google earthu da bi imali predstavu o udaljenostima u Egipatskim resortima.

uzo-untitl.jpg

Titanic ne moze da se poredi po tome sta pruza sa Elysees hotelom, veci je bar 20puta i cini mi se da mu je i usluga bolja 5 puta, bar po onome sto su nam pricali drugari koji su bili tamo. Grand plaza resort nije na plazi, grand plaza hotel jeste, ali je neuporedivo manji. Medjutim, oba dele istu plazu i imaju postepen ulazak u vodu.

Jos jedan velika prednost ovog hotela je taj ALLINCLUSIVE od 24 casa i to sto pune pice u minibaru u sobi, ali proverite na njihovom sajtu da nisu nesto promenili. Mnogo znaci kad ne moras da se zezas i dovlacis vodu i pice u hotel krijes je na recepciji i slicno. Pre dve godine smo u Desert rose-u imali ALL ujutro od 10h uvece do 24h i nisu punili frizider, pa smo se snalazili.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma da. Isto nam se desilo kad smo isli u Tunis, ali sa agencijom iz BiH. Ima li Argus uopste u ponudi fakultativne izlete sa vodicem na nasem jeziku???

To je vrlo vazna informacija!

Je li neko od forumasa isao u Egipat preko Argusa? U protekle dvije godine???

Argus ima u ponudi sve izlete sa nasim vodicima koliko se secam, mi smo bili 2008 godine preko Argusa u Hurgadi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Trazeci ovaj hotel u jos nekoj agenciji,videla sam da ga je prosle godine radila agencija Ferior iz Novog Sada-nista ne znam o agenciji(o njihovoj pouzdanosti).Imali su Titanik beach od 11 noci po ceni od 830 eura,a u Argusu je ove godine neverovatnih 450 eura.

Pa jos i da sacekamo Spirit sa cenovnikom od 14 noci,kao sto moj suprug kaze koliki je komplex treba mu vise dana da se snadje,a i kad se snadje vec mora da se pakuje.

Hotel ne moze biti los,sve je u zavisnosti ko sta ocekuje.Ja sam bila vec dva puta i ove godine mi je treci put i u koliko se izabere hotel sa 4-5* nema greske.Tako da ne ocekujem da cu se razocarati u ovaj hotel.

Pohvale za Sunchine sto se toliko trudi da nam docara hotel i naravno za slike.Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26023
    Ukupno tema
    868338
    Ukupno poruka