sunshine

Hotel LTI Titanic Beach Hurgada

440 poruka u ovoj temi

Vratismo se juče iz Hurgade i želim da sa vama podelim utiske o ovom fantastičnom hotelu za koji mislim da još niko nije postavljao bilo kakav opis i sa kojim naši turisti imaju malo iskustva.

Ove godine smo po drugi put išli u Hurgadu, prvi put smo bili pre dve godine - Desert rose, bili smo prezadovoljni i da ne bi ponovo išli na isto mesto, tražili smo hotel koji je trebalo da ispuni nekoliko uslova - da nije u centru, ali da bude relativno blizu Hurgade - da se taxijem može otići do centra, da bude na obali, da ima ako je moguće aqua park, da ima 4-5* i ALL inclusive, da ima velike bazene sa poolbarom i lepo more naravno sa dubinom ... pretražili smo ponude svih naših poznatijih agencija koje su bile uobičajene i nismo našli ni jedan koji nam se u potpunosti svideo.

Sasvim slučajno gledajući sličice na Google Earth-u naišli smo na slike hotela LTI TITANIC BEACH koji je tamo prikazan kao neka gradjevina u izgradnji i shvatili da tu postoji hotel i da to nije hotel Titanic aqua park (koji je poznat našim turistima, jer se do njega organizuju izleti u aqua park) i koji nije na obali, već potpuno drugi hotel na drugom mestu, takodje sa aqua parkom, ali na obali i sa slicnim imenom.

Kad smo videli hotel i slike na Holidaycheck-u shvatili smo da je to ono što tražimo - i više od toga - na slikama smo videli da hotel ima ceo jedan deo iz kojeg se direktno iz soba izlazi u bazen i bungalove u bazenu!

Na našu sreću uspeli smo da nadjemo i domaću agenciju koja je imala u ponudi taj hotel - Kompas KG i tako mi krenusmo tamo, pomalo na nevidjeno, jer ni jedan komentar naših turista nismo pročitali, a ocene stranaca su bile različite, kao i za sve hotele - od toga da je to raj na zemlji, pa sve do poredjenja sa najgorim paklom.

Ispostavilo se da smo napravili pravi izbor, jednom rečju - fantastičan hotel:

- hotel nije u centru već negde dvadesetak kilometara od Hurgade, 3,4 hotel iza Desert rose-a, (taxi do centra 20 funti), - ko voli da bude u centru ovo mu neće odgovarati, ali mi smo zbog čistijeg mora hteli da budemo dovoljno udaljeni od centra,

- ima svoj aqua park koji je samo za goste hotela - desetak različitih tobogana, na toboganima nikad nije bilo gužve,

- ALL INCLUSIVE 24 SATA! u koji je sve uključeno, čak se puni i frižider svaki dan - po jedna litra kokakole, fante i sprajta i po litra ipo vode - ako zatražite sobar ostavi i više, kafa, sokovi, i ostalo piće u lobi baru nonstop,

- hrana nonstop takodje 24h - veliki izbor - uvek ima za svakog po nešto da izabere, u baru na plaži pomfrit, špageti po želji, hotdog, hamburgeri, u restoranu tipičan izbor za Egipat, govedina i piletina, nekoliko vrsta krompira i svega i svačega, salate, špageti... ogroman izbor kolača, sladoled...

- nikakve narukvice nismo nosili, niti potpisivali račune jer su svi gosti u hotelu na ALL-u,

- osoblje hotela izuzetno ljubazno, uvek nasmejano i spremno da pomogne,

- svakodnevno menjanje posteljine i peškira, čišćenje i sve ostalo što se podrazumeva,

- plaža - nama je bila odlična, neko se neće složiti sa našim mišljenjem jer je ulaz u vodu preko plićaka nekih 300 metara koji je delimično peskovit ali ima i kamenčića pa je preporučivo nositi nešto dok se šeta kroz vodu, a onda odmah ide dubina od oko 3m i fantastičan koralni greben sa ribicima i koralima kao na Rajskim ostrvima - tu je i veliki betonski prolaz preko plićaka, pa ako je nekog mrzelo da pešači do dubine kroz plićak mogao je tom betonskom stazom da ide, a tu je bio i električni autić koji je prevozio goste preko tog betonskog pontona ili kako se već zove,

- i najbolje od svega uzeli smo sobe - bungalove u bazenu - ja nisam videla da bilo koji drugi hotel ima tako nešto - sa terase bungalova se silazi pravo u mali privatni bazenčić, a pored bungalova puno malih vodopada - RAJ!

Bili smo jedini naši turisti u celom hotelu pored milion Nemaca, Rusa, Čeha, Britanaca, a na kraju su se pojavili i Ameri. Poslednji dan odjavili smo se iz soba u 12h, a sve ostalo mogli smo da koristimo do polaska uveče u 22h iz hotela u neograničenim količinama - i ručak i večeru i užinu i sve barove sa pićem....

Ako nekom bude trebala još neka informacija neka slobodno zatraži pokušaćemo da postavimo i par slika hotela i soba da dočaramo sve ovo o čemu smo pisali.

Evo uspeli da dodamo slike:

2na-IMG-64.jpg

jhx-IMG-65.jpg

Izmenjeno (sunshine)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo upravo procitah vase utiske i zelim da vas pitam jos par stvari u vezi ovog hotela jer ja i moja sestra planiramo da idemo u Hurgadu sa detetom od 5.god....

sta ima jos od zanimacija za taj uzrast deteta i konkretno me zanima a i buni ovaj vas podatak da u All inclusive usluzi ste imali 24h sve na raspolaganju ili do 24h...koliko je kostao ovaj hotel i kad je najbolje vreme da se ide kao i sta se sve extra placa a sta je ukljuceno u cenu?

moj mail je zivke78@nadlanu.com

Unapred zahvalan

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nadam se da nije kasno, al tek sam sad procitala pitanja.

AI je bio 24sata - sve ukljuceno, sokovi, topli napici, voda, alkoholna pica, kokteli, a u sobi svaki dan po litra flasirane koka kole, fante i sprajta, i litra ipo flasirane vode. Naravno, AI se odnosi na njihova pica, a ne na uvozna. Hrana takodje 24 sata i ide recimo ovako ako se dobro secam, od 7-10 dorucak u dva restorana, pa od 10-12 kasni dorucak u jednom restoranu, od 11 na plazi uzine mislim do 17h popodne - hamburger, hotdog, spageti, pomfrit, salate, rucak od 12 do 15 dva restorana, vecera od 18h do 22 mislim, a posle vecere u lobi baru celu noc neki sendvici za one koji ogladne i nisu vecerali, kao i pice celu noc u lobi baru. Za vreme boravka u cenu je ukljucena i jedna masaza i jedna vecera u restoranu po izboru: kineski, italijanski i orijentalni.

Za decu od sadrzaja ima aqua park, ima i neka kao soba za zabavu sa igrackama videli smo ali nismo tamo bili, animacije razlicite na plazi i kod bazena, razni sporotovi itd...

Ako vas jos nesto zanima poslacu vam i mail.

Mislim da je hotel savrsen za dete tog uzrasta.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vidim da je ove godine porasla zainteresovanost za ovaj hotel, a i ja sam jedna od onih kojima je Titanic beach u užem izboru za letovanje.Da li ima još nekoga ko bi podelio utiske o svom boravku u ovom hotelu, ili opisao plažu ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uuuuu....ovo zvuči extra. Mozda nije ni strasno tih 300m pješačenja po plićaku. Ne znam... Svakako, hvala na informacijama.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uuuuu....ovo zvuči extra. Mozda nije ni strasno tih 300m pješačenja po plićaku. Ne znam... Svakako, hvala na informacijama.

Ljudi, moze li mi neko pomoci? Da li je hotel o kojem vi pisete TITANIC BEACH SPA & AQUA PARK RESORT 5* ili PRIMASOL TITANIC RESORT 4*?

Tj. da li Sunshine pise o prvom ili o drugom hotelu? Utisci koje nam je prenijela su fantasticni, ne bih da promasim hotel.

Sinoc sam donijela konacnu odluku o hoteli, ali bih jos jednom provjerila prije nego sto uplatim aranzman.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi, moze li mi neko pomoci? Da li je hotel o kojem vi pisete TITANIC BEACH SPA & AQUA PARK RESORT 5* ili PRIMASOL TITANIC RESORT 4*?

Tj. da li Sunshine pise o prvom ili o drugom hotelu? Utisci koje nam je prenijela su fantasticni, ne bih da promasim hotel.

Sinoc sam donijela konacnu odluku o hoteli, ali bih jos jednom provjerila prije nego sto uplatim aranzman.

Pozdrav!

Ja mislim da se radi o TITANIC BEACH SPA & AQUA PARK RESORT , ali bi ti sunshine u vezi dileme, najviše pomogla...Pa, sunshine, ako svratiš na forum, oglasi se, da te pitamo još po nešto...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja mislim da se radi o TITANIC BEACH SPA & AQUA PARK RESORT , ali bi ti sunshine u vezi dileme, najviše pomogla...Pa, sunshine, ako svratiš na forum, oglasi se, da te pitamo još po nešto...

Sunshine, help...

Interesuje me jos nesto. Da li je smjestaj u onim bungalovima u bazenu nesto sto se posebno doplacuje, dogovara u agenciji, ili standardno (egipcanski) - dodjes u hotel, oni te smjeste u najgoru sobu, pa traze da doplatis?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo meeeeeeeee,

nisam nestala nego smo ovih dana tek poceli da planiramo letovanje i pogledali prve ponude i kad sam dosla na forum vidim da je poraslo interesovanje za ovaj hotel, spremam vam nekoliko slika da bi imali bolji osecaj kako izgleda plaza. I da najbitnija informacija koja vas zanima a koja je 1000% tacna.

Titanic RESORT (neki mu jos dodaju u naziv i primasol i aqua park) i LTI Titanic beach spa&aqua park su DVA RAZLICITA HOTELA. Nisu predaleko jedan od drugog ali nisu ni blizu, da ne bih pogresila u proceni al negde oko 15 hotela ih deli. Titanic aqua park je blizi centru Hurgade i NIJE na plazi, ima ogroman aqua park i on je otvoren za sve, hotel i izgleda spolja kao brod. Preko puta njega su neki drugi hoteli sa kojima deli plazu. U njega se organizuju izleti pa su nam cak neki nasi pricali koji su isli u njegov aqua park da su se ranije vratili jer je bila nesnosna guzva na toboganima. Unutra ne znam kakav je hotel, pretpostavljam klasika za Egipat.

Hotel u kojem smo mi bili je LTI Titanic beach spa&aqua park, on je malo dalji od prvog i noviji je, NA PLAZI JE, ima manji aqua park ali je samo za goste hotela. Videla sam da ih oba ove godine radi Argus i to me je veoma obradovalo jer je hotel koji je znatno bolji od mnogih hotela koji nasi rade i konacno se neko setio da ga ozbiljnije shvati, a kao sto sam vec rekla prosle godine smo mi bili jedini nasi gosti u celom hotelu u nasoj turi. ZnacI gledajte onaj hotel Titanic pored kojeg stoji rec BEACH jer oba imaju aqua park.

E sad idem da trazim slike pa cu nastaviti.

Izmenjeno (sunshine)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hotel ima dva krila, oba se vide na slikama koje sam prosle godine postavila, centralni u koji se ulazi direktno kroz hol sa velikom bazenima i drugo krilo gde su bungalovi okruzeni zgradama koje u prizemlju imaju sobe koje izlaze direkto sa terase u bazene. U bilo kojim sobama koje izlaze direktno na bazen NE dozvoljavaju da se smestaju deca i to je pravilo hotela.

Bungalovi se posebno doplacuju osim ako nemate tu srecu da su regularne sobe popunjene i da su samo bungalovi prazni. Mislim da je doplata za dve osobe oko 15 evra dnevno. Sobe u prizemlju oko bungalova koje izlaze direktno u bazene se ne placaju posebno i tu treba biti malo ''vestiji'' da bi ih dobili. Inace koliko sam ja videla i one ''obicne sobe'' sve imaju pogled na bazene jer se oni prostiru kroz ceo kompleks.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li se ta "vjestina" obavlja na recepciji hotela? Prosle godine smo bili u Sharmu, u hotelu Sol Sharm. Od vjerovatno 100 normalnih, lijepih soba sa pogledom na bazen i more covjek nam dade jednu od 10 soba koje gledaju - nigdje! Na rusevinu iza hotela, ako se dobro sjecam... Ali nakon "vjestine" od 10 evra, od iznenada nadje sobu sa normalnim pogledom. Uh, ti Arapi!

Izmenjeno (snjeskic)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo nekoliko slika, pa cu stavljati jos.

Na prvoj slici se vidi plaza i ulazak u vodu. Da bi imali osecaj koliko je plicak dugacak ono u daljini sto se vidi plavo je mesto gde pocinje dubina. Kada je oseka more se povuce skroz do plave crte i u ovom plitkom delu ostanu barice. Na drugoj slici vidite taj bedem preko kojeg mozete da idete do dubine peske ili elektricnim vozicem. Na kraju bedema je dubina od oko 3 metra i predivni koralni greben sa fantasticnim ribicama i koralima svih boja.

kcf-100-05.jpg

q9c-100-05.jpg

Izmenjeno (sunshine)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovako to ozgleda kada se povuce more tj. kada je oseka. Nadam se da vam ove slike pomazu da shvatite kako to izgleda plicak u Egiptu. U sustini dole je pesak i do dubine moze da se prodje kroz vodu sto je bas i lepo, ali je problem sto u pesku ima i kamencica pa ako neko ide bos mora da pazi gde staje, mi smo isli nekad bosi, a nekad u kroksicama, a drugi uglavnom u onim patikicama za vodu. Na kraju peska pocinju korali i tu nikako ne sme da se ide bos jer su posekotine zagarantovane.

r21-IMG-16.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

O, sunshine,hvala na slikovitom prikazu.... Na osnovu tvog prošlogodišnjeg izveštaja čini mi se da su hrana , usluga, higijena i sve ostalo (sem možda plićaka na plaži),odlični. Ako ima nešto što ti se manje dopalo u hotelu, napiši.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

za Sunshine

Da li postoji mogucnost,odnosto da li imas sliku sobe tvog bungalova.Gledala sam razne slike soba na holidaycheku ali ne zanam da li tamo ima tih soba.Meni se hotel dopada i vec je 99% da idemo u taj hotel.Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26023
    Ukupno tema
    868340
    Ukupno poruka