Makili

Kolima do Barselone

69 poruka u ovoj temi

Zdravo :) Prvi put putujem u Barselonu u individualnom aranžmanu pa mi treba pomoć:

1.HOTEL: znate li neki dobar, da je u centru, jeftiniji(2 ili 3 zvezdice).

2.PREVOZ: da li je avionom najeftinije? ja nikada nisam kupila avio kartu lowcost, tako da mi treba potpuno uputstvo: kako se karta rezerviše, kako plaća, gde preuzima i sl. Odakle se putuje?

Ako je neko išao busom kako do tamo? Može li vozom?

3.VIZA: da li ambasada prima rezervaciju koja je meni stigla preko emaila? Ako ne, da li original rezervacije treba hotel da pošalje ambasadi ili samo meni? Da li je rezervacija uopšte dovoljna ili moram da uplatim hotel preko naše agencije da bih dobila vaučer kao dokaz o plaćenom smeštju (što je sigurnije za vizu ali rizik je veliki ako me odbiju za vizu). Da li hotel može da se rezerviše bez plaćanja?

Ako mora da se plati rezervacija, kojom se to karticom plaća?

Hvala svima na odgovorima unapred!!!!

PS: ako bih pre toga želela da obiđem neki italijanski grad na tri dana da li i tada vadim samo špansku vizu? Da li treba da dostavim dokaz rezervaciju i za hotel u Italiji?

Ne morate na sva pitanja da mi odgovrite odjednom, može i na po neko ;) I meni je muka kad vidim koliko pitanja za prosto putovanje. Ili bi trebalo da bude prosto... :tuzni:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam pre par dana predala dokumenta za vizu, znacu sledece nedelje da li sam je dobila ili ne . Predala sam samo rezervaciju hotela,nije placeno-ali pri rezervaciji moras da napises broj kartice i na samoj rezervaciji pise da ukoliko odustanes oni ti naplacuju jednu noc, a ako dolazis mozes platiti na licu mesta . Ja sam prilozila samo tu rezevaciju dobijenu e-mail-om, ali ja imam i olaksavajucu okolnost idem na kongres pa imam i pismo organizatora .Videcu sledece nedelje da li je ovo bilo dovoljno .

Ne znam koliko para mozes da odvojis za smestaj, meni je rezervisan Hotel Taber, ima 3 zvezdice, u centru je i mislim da je noc oko 100 eura .Ne deluje da je ni najmanje luksuzno (sta ocekivati od 3 zvezdice), ali mu je dobra lokacija .Mislim da ima hostela koji su znatno jeftiniji, a verovatno podjednako dobri kao ovaj hotel .

Toliko od mene .

Izmenjeno (Anchi72)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo smajl.jpg Prvi put putujem u Barselonu u individualnom aranžmanu pa mi treba pomoć:

......

Ne morate na sva pitanja da mi odgovrite odjednom, može i na po neko wink.gif I meni je muka kad vidim koliko pitanja za prosto putovanje. Ili bi trebalo da bude prosto... rasplakani.jpg

1. Barselona nije uopste jeftin grad, tako da ti je tamo jeftino ako nadjes hotel za 100 evra, pa makar on imao samo jednu ili dve zvezdice (ovo je naravno za dve osobe). Prilikom puta u Spaniju masu hotela sam rezervisala preko sajta www.booking.com, i uvek se ispostavilo da sam nalazila hotela sa 4 zvezdice po ceni hotela od 2 zvezdice. U centru Barselona su prilicno losi hoteli, bar spolja deluju tako. Ne znam da li su ti interesantni hosteli ali se oni mogu naci za 20 evra za noc po osobi.

2. Najjeftinije je avionom. Put autom je "skup" jer ti samo za putarine u jednom pravcu treba 100 evra. Ali ako planiras da se usput jos i zadrzavas negde, onda ove dve stvari jednostavno ne mozes meriti. Pogledaj Alitaliu, imaju relativno prisupacne cene preko Milana, ili EasyJet iz Budimpeste. Mi smo isli autom sa usputnim zadrzavanjima, jer smo hteli jos po nesto usput da vidimo. Voz mi je delovao vrlo komplikovano, jer moras jedno tri voza da promenis da bi u Milanu seo u voz za Barselonu. Sve to dosta kosta, pa ti i auto i avion izadju jeftinije.

3. Dovoljna ti je rezervacija preko mail-a. Iako smo isli preko Italije i tamo imali nocenje, trazili smo samo spansku vizu naravno, ali su nam Spanci trazili da imamo "pokriveno" svako nocenje tokom trajanja boravka, tj. morali smo imati rezervaciju za svaku noc pa i iz tih hotela iz Italije. Hotele rezervises bez placanja, bar je za vecinu ponuda tako. Uvek imas i neki hot deal koji je nekih 10-ak posto jeftiniji ali u tom slucaju ti odmah skidaju pare sa kartice i nemas pravo na povracaj para u slucaju otkaza putovanja. Karticu mozes koristiti ili kreditnu ili virtuon za placanje preko interneta.

Nadam se da sam ti bar malo pomogla

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A šta je sa prevozom u slučaju odbijanja? Naime ako moram da prilikom predaje dokumenata imam rezervaciju avionske karte, da li preko Alitalie mogu da samo rezervišem kartu ili moram odmah da je kupim? Da li naše agencije rade rezervacije? Ako budem odbijena kako se onda vraća novac za avio kartu kupljenu preko Alitalie ili neke druge lowcost kompanije?

Izmenjeno (Makili)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, svaka turisticka agencija koja se bavi prodajom karti moze da ti napravi besplatnu rezervaciju za Alitaliju. Kod low cost kompanija karte se kupuju odmah i nema povracaja novca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam upravo dobila spansku vizu i to samo za onoliko dana koliko mi je placen smestaj  i rezervisana karta .Osiguranje sam imala na 30 dana i trazila sam vizu na 6 meseci, ali...nista . Iako imam Americku na tri godine, koja jos uvek vazi i prethodni Shengen na 3 meseca .

Bas sam ljuta (grrr...),od viznih olaksica nista, bar u mom slucaju- izuzev sto vizu misam platila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemoj da razmišljaš o tome, ukinuće i te vize jednom...da li ćeš moći da vratiš deo novca od osiguranja? Šta je lepo obići u okolini Brselone? Mislim baš na neke jednodnevne izlete malo dalje od grada, tipa neki lepi gradići ili sela, ili otići do nekog grada na moru a da nije LJoret...

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna neki hotel koji može da se rezerviše preko interneta bez plaćanja?

Ako mora da se plati rezervacija, kojom se to karticom plaća?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zvala sam da pitam, kazali su da novac od osiguranja moze da se vrati, ici cu u ponedeljak pa cu videti...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2.PREVOZ: da li je avionom najeftinije? ja nikada nisam kupila avio kartu lowcost, tako da mi treba potpuno uputstvo: kako se karta rezerviše, kako plaća, gde preuzima i sl. Odakle se putuje?

Ako je neko išao busom kako do tamo? Može li vozom?

Sve se to radi preko interneta. Uz pomoc kartice naravno. Kada platis na email dobijas kartu tj. dokument koji stampas i koji ti sluzi kao karta. Mada u prinicpu moze i bez toga posto oni na chekiranju imaju tvoje ime i prezime i prakticno ti je dovoljan samo pasos... ali ipak radi svake predostroznosti gledaj da imas i tu odstampanu potvrdu/kartu kako da je nazovem.

Moj drugar je isao low cost varijantom preko Ljubljane pre godinu-dve. Pogledaj Budimpestu i Zagreb sta od low cost varijanti imas na raspolaganju.

A sto se tice voza tu ti je varijanta Beograd- Venezia, Venezia-Milano, i Milano-Barcelona. Taj voz iz Milana pre par godina je polazio u 20h i bio je super naziv mu je "Salvador dali" Sve u svemu to bi ti bilo jedno 48h cimanja, a ipak ma kakva da je usteda u odnosu na avion (u sta sumnjam da bi i bila) bolja je varijanta avion i 2 sata leta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Da li je to debitna ili mora kreditna kartica? Negde sam videla da traže kreditnu. Koju katricu da uzmem? Ovo pitam jer nemam ni jednu karticu pa ne znam koja bi mi za ovo poslužila? MOlim te daj mi neki link ka lowcost kompaniji? Napr.na sajtu EasyJet ne vidim da ima polazak iz Budimpešte ili LJubljane za Barsu. Pliz pomagajte..

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno moze i debitna i kreditna. Uzmi karticu samo za internet placanja. Ja koristim pored Master Carda i American Expressa-a i Visu internet Bance Intesa, otvoris dodatni devizni racun koji sluzi samo za internet placanja. Preko online bankinga lako transferises sredstva sa deviznog racuna na taj poseban devizni racun.

A sto se tice sajta za low cost kompanije pogledaj ove

http://www.low-cost-airline-guide.com/

http://www.discountairfares.com/lcosteur.htm

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne slazem se da je Barselona skup grad, samo treba da znas gde da trazis ono sto ti treba.

1. Konkretno, sto se smestaja tice, ima brdo jeftinijih hotela i hostela, i vecinu mozes pronaci jednostavno na internetu. Zavisi od toga kakav smestaj zelis i koliko zelis da platis, ali postoje varijante za svaciji dzep.

Na samoj Rambli ima dosta jeftinih hotela za oko 30 evra, recimo hotel Toledano, http://www.hoteltoledano.com/

Pogledaj i sledece sajtove

http://www.barcelona-tourist-guide.com/

http://www.hotelsbarcelona.org/eng/bcn/ - sajt koji koristi njihov turist biro

2. Sto se tice aviona, ima nekoliko low cost kompanija koje lete iz Budimpeste, mozda ti je to najlaksa varijanta.

Od vecih kompanija, najpovoljnija je Al Italia preko Milana, ponekad imaju rasprodaje i moze se i za manje od 200 evra povratna. Inace je normalna cena oko 400.

Napomena: U Barseloni ako zelis da placas kreditnom karticom moraces da pokazes pasos, ili neki drugi photo id.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno moze i debitna i kreditna. Uzmi karticu samo za internet placanja. Ja koristim pored Master Carda i American Expressa-a i Visu internet Bance Intesa, otvoris dodatni devizni racun koji sluzi samo za internet placanja. Preko online bankinga lako transferises sredstva sa deviznog racuna na taj poseban devizni racun.

Kada god sam pokušala da bukiram traže iskljućivo kreditnu karticu, navodno ne može debitna. da li su sve kartice koje si navela izdate kod Intesa banke? (izvini na možda naivnom pitanju ali stvarno nemam iskustva sa karticama, jednostavno me to nije zanimalo)

A sto se tice sajta za low cost kompanije pogledaj ove

http://www.low-cost-airline-guide.com/

http://www.discountairfares.com/lcosteur.htm

Ovaj prvi sajt mi daje najpovoljniji let preko Budimpešte za 377e a ovaj drugi uopšte nema let iz Budmipešte. Ja sam sada pre neki dan kupila kartu iz Beograda preko Alitalie za 229e sve sa taksama.

Izmenjeno (Makili)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da sve kartice koje sam naveO su izdate kod Intese

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka