Makili

Kolima do Barselone

69 poruka u ovoj temi

Ja sam vec pisao na drugoj temi da smo mi bili preko only apartmentsa u apartmanu nedaleko od camp nou stadiona.

Apartman jeste za 4 osobe ali je bas mali (30 kvadrata), no nama to nije smetalo. Nije daleko od centra 10-15 minuta prevozom, zavisi koliko ti se uklope metroi, sto meni opet nije bilo strasno.

Za cistocu ovog stana mogu da ti garantujem, mi smo bili prezadovoljni koliko je to bilo cisto i opremljeno.

Nas je za 7 dana izasao oko 100 eura po osobi (390 eura u zbiru).

pozdrav

http://www.apartmentsramblas.com/en/barcelona/bcn-campnou_19498/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva su letovališta u blizini Barselone npr. Sitges, Castelldefels, Vilanova i la Geltru,...? Sa dolaskom Vuelinga od juna, ovo može biti dosta primamljivo za letovanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugu godinu u Barsi, a nisam svratio u Sitges, za koji svi kazu da je vrhunsku gradic, plaza, samo sto ima mnogo lgbt populacije.

Ali bio sam u gradicu Gava, pored Castelldefelsa, tacnije na plazu koja se zove Gava de Mar. Lepa, duga pescana plaza, cisto more, malo je plice pa treba zaplivati dalje. Mirno, nema previse ljudi, iako kada trazis parking, jedva mesto da se nadje.

Tu imas hotelcica, kuca, vikendica, kafica, restorancica i slicno, tako da ima gde da se kupi voda, sladoled..

Preporucujem ako imas vremena, a sto ne bi imao, da posetis grad Salou, na oko sat, sat i nesto vremena voznje od Barselone. Pogotovo su se britanci nalozili da tamo letuju, kupuju kuce.

Mi smo tamo stigli kasno popodne, uhvatio nas je i dan i noc. Tako da za plaze ne mogu licno da kazem kakve su, ali guglao sam utiske i svi uglavnom imaju samo reci hvale.

Evo i par slika.

Gava de Mar (mozda slika ne deluje kao nesto sto treba posetiti, ali po meni vredi otici, na samo 20ak min kolima od Barselone)

2wrggpc.jpg

Salou (svih pet slika)

2igzy90.jpg

2ppyirl.jpg

iwrazq.jpg

2r79i79.jpg

1625etz.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na informacijama. Da li si prenoćio u Gava de Mar, i ako jesi, kako si našao smeštaj. Ako možeš da napišeš koje su cene hrane u Gava de Mar i Salau.

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam prespavao, iz Barse sam kolima do tamo, samo dnevna varijanta. Cene su manje vise svuda iste. Nema nekih prevelikih razlika. Pogotovo sam se ove godine iznenadio u Barseloni da su cene espresa recimo 1.3eur, čaša penušavog vina 1eur u tapas barovima, možda ne svim naravno, itd. E sad za hranu se ne sećam po restoranima, uglavnom nisam ja plaćao, što je dobro :) Ali generalno nisu neke prevelike cene, a opet naravno to sve zavisi u kom restoranu se jede.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na informacijama. Gledao sam po netu i dosta je skup smeštaj. Sačekaću da vidim da li će neka od agencija imati nešto povoljno u ponudi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda ti je bolja opcija da nadjes neki smestaj u Barseloni, a onda rentacar i pun gas u obilaske van Barselone.

Nisam pratio cene smestaja u tim mestima koja si pominjao, ali vidi ili privatno nesto za dan dva ako ima, mislim ako ces da se kreces dva dana vamo, dva dana tamo itd.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva su letovališta u blizini Barselone npr. Sitges, Castelldefels, Vilanova i la Geltru,...? Sa dolaskom Vuelinga od juna, ovo može biti dosta primamljivo za letovanje.

Ja sam bila sada u septembru u Sitges-u, išla sam u kombinaciji 7 dana Barsa + 3 dana Sitges, prelep je gradić, atmosfera sjajna, dobra plaža, ima gay populacije ali ne nešto preterano, velika većina su sasvim obični "straight" ljudi, parovi, porodice i slično. Od Barselone odličnim vozom treba oko pola sata do tamo, u Sitges-u je stanica vrlo blizu centra i lako je za snalaženje. Iz Sitges-a postoji bus koji ide pravo do aerodroma, tako da ne mora da se ide preko Barselone. Sve u svemu, meni je bilo jako lepo i apsolutno preporučujem Sitges.

Evi i par fotografija:

04cq.jpg

p6np.jpg

3s3l.jpg

r4nr.jpg

g1ej.jpg

l40p.jpg

2gpw.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dobre slike, dobre!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super sličice, Jasmina. Reci mi samo, gde ste odseli u Sitgesu i koliko ste plaćali prenoćište?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo u hotelu Galeon koji je jako dobro ocenjen na booking-u, rezervisala sam isto preko booking-a, ne sećam se tačno koliko nas je koštalo ali bilo je prilično povoljno, čini mi se da je bilo oko 80-90 evra dvokrevetna soba + doručak, mada to je bio sam kraj septembra, dakle low season. Vreme je bilo divno, još uvek je bilo toplo i sunčano, ali ne previše vruće, baš onako idealno da se čovek odmori posle jurnjave po Barseloni:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobar dan svima, molila bih vas ako neko ima iskustvo sa putovanjem, od Beograda do Barselone kolima BMW sa dvoje dece. Posto imamo zelju da tamo docekamo Novu Godinu (znaci krenuli bi 27 ili 28.12 2013.) i uzivali u putu do tamo. Svi saveti i iskustva su dobrodosli i ako imate potrebne informacije kolike su putarine u ovo doba godine, i sta preporucujete, smestaj, parking, restorani, prodavnice... Hvala unapred na odgovoru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko planira da ide kolima do Barselone krajem avgusta? Potreban mi je prevoz od Beograda do Barselone, bez vracanja nazad. Ucestvujem u troskovima. Ako je neko zainteresovan neka javi. Hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, imam jedno pitanje i mislim da je ova tema najbolje mesto gde ga mogu postaviti. Nemam puno iskustva sa samostalnim putovanjima, do sad sam uvek putovao preko agencije. Sredinom septembra putujem u Barselonu i mislio sam da ne placam smestaj vec da budem u sobi kod devojke koja je vec rezervisala smestaj za sebe u jednom hotelu. Da li je to izvodljivo i da li moram platiti turisticku taksu i gde ako nisam prijavljen ni u jednom hotelu? Druga opcija mi je da se prijavim u nekom jeftinijem hostelu i tamo platim prenocista, a da budem u ovom. Da li je ovo sve realno? Hvala unapred na pomoci!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je devojka već platila smeštaj ili samo rezervisala? Da li je soba jednokrevetna ili dvokrevetna?

Ako je soba dvokrevetna, i plaćena je već puna cena dvokrevetne sobe, ne vidim zašto bi bilo problem da i ti budeš sa njom. Ako je samo rezervisana, onda treba da proverite da li je soba 2-krevetna, i ako jeste opet nije problem da budete zajedno jer će vam na kraju naplatiti punu cenu za 2 osobe.

Ako je soba jednokrevetna pojma nemam, ali mislim da hoteli to ne tolerišu, mada nikad se ne zna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka