Makili

Kolima do Barselone

69 poruka u ovoj temi

... Barselona nema zonirani parking kao bg, lutas satima da bi nasao mesto blize centru, tako da ti savetujem da se smestite u ljoretu, i jos se okupate za iste pare:)

slažem se sa svime, osim što ti ne bih preporučila Lloret nego Calellu iz tri razloga: lepša je od Lloreta, bliža Barsi, takođe iz Calelle imaš brzi voz kojim se stiže do Barse za 45 minuta, a usput možeš gledati prelepe pejzaže obzirom da je pruga uz samo more.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako bi mogao da opises kojom relacijom si putovao i da napises cene putarina/vinjeta za svaku od drzava koje si prosao, bio bih ti zahvalan a verujem da bi mnogima koristilo koji razmisljaju o Spaniji u sopstvenoj reziji.

U maju prosle godine putarine do Barselone iznosile su :

Bg - Sid 340 din

Sid - Zagreb 15 eur

Zg - Rijeka 8, 5 eur

Rijeka - Trst 1 eur

Trst - Milano 22 eur

Milano - Pavia 1 eur

Pavia - Genova 7 eur

Genova - Nica 17,80 eur

Nica- Marsej 13,20 eur

Marsej - Figueras 26,45 eur

Figueras- Barselona 10,51 eur

Ko zeli da nastavi do Valensije, biggrin.jpg mora da plati jos 43,57 eur....

Naravno, moguce je ici i drugim putem, mi smo obilazili usput i prijatelje biggrin.jpg

Izmenjeno (ljerka)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel ovo u jednom pravcu ili se ono kupuje za 15 dana ili tako nesto?

Izmenjeno (ljerka)
Izbrisan citat jer se direktno odgovara na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na zalost, cene putarina su u jednom pravcu.

Stalno nam je novcanik bio pri ruci biggrin.jpg

Negde se placa kontroloru a negde se sitne pare ubacuju u tkz mrezicu, pa je preporucljivo kod sebe imati sitan novac.

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, hvala....:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U maju prosle godine putarine do Barselone iznosile su :

Bg - Sid 340 din

Sid - Zagreb 15 eur

Zg - Rijeka 8, 5 eur

Rijeka - Trst 1 eur

Trst - Milano 22 eur

Milano - Pavia 1 eur

Pavia - Genova 7 eur

Genova - Nica 17,80 eur

Nica- Marsej 13,20 eur

Marsej - Figueras 26,45 eur

Figueras- Barselona 10,51 eur

Ko zeli da nastavi do Valensije, biggrin.jpg mora da plati jos 43,57 eur....

Naravno, moguce je ici i drugim putem, mi smo obilazili usput i prijatelje biggrin.jpg

Rijeka-Trst 1e

Zar se kroz Sloveniju ne plaća "road tax" 15e? Barem tako stoji na "viamichelinu"

Izmenjeno (koldar)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ako ides preko Ljubljane. Mi smo isli preko Rijeke na Pasjak i dalje na Trst a za taj put nije potrebna vinjeta.

Placa se samo taj 1 Evro putarina.

Zasto je izabran ovaj put.

Prvo: Obisli smo Opatiju

Drugo: Posto je nase putovanje po Italiji, Francuskoj i Spaniji trajalo oko 25 dana morali bi da uzmemo dve vinjete u Sloveni za odlazak i povratak za period od po 7 dana ili ti 2x15 Evra ili jednu za mesec sto bi ispalo 30 Evra a to je skuplje nego u ovoj varijanti a put je sasvim zadovoljavajuci.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tek sam sad našao ovu temu... Mnogo mi se brčka po glavi:lud:.... Pa da počnem.

Već sam postavio ovo pitanje na tri teme ali ova je ko rođena.

Drugari treba mi mala pomoć....:novine::Help::Help::Help::Help::Help:

Imam 3 opcije za leto ove godine,idem krajem avgusta,eventualno početak septembra. E ovako opcija br.1: Zakintos-malo ludovanja na Laganasu,pa ondak kuliranje na Azzuro plaži i drugim na jugoistočnom delu ostrva.:zvizduk:

Opcija br.2: Skijatos.

Opcija br.3: Kolima od Bg-a,preko Milana,Torina, pa azurna obala (San remo,Nica,Kan,Sen Trope,Marsej) i na kraju Barselona.

Svaka opcija bi trajala oko 10ak dana,mada za poslednju bih izdvojio 15,malo će mi u firmi progledati kroz prste. Većina agencija za Grčku nudi 10 dana i 2 dana busom.

Da čujem vaše predloge. I da li neko možda ide na Zakintos krajem avgusta ili je neko bio u tom periodu,zbog noćnog života?

Eh da,da pitam jel neko išao preko Argus tursa? Preporučite neku agenciju,mada je gazda argusa prijatelj mog strica.

E sad ako izaberem kolima po Jevropi,a imam i Hr pasoš, recite mi molim vas za cene smeštaja i hrane u ovom periodu. Ja bih se i okupao malo. Išlo bi nas četvoro u mom puntiću,a mališa je već testiran do Italije i nekih malo daljih destinacija.:zid:

Znači cene goriva,smeštaja,hrane.

Vidim da neki ljudi pišu po forumima da je bolje ići magistralom po samoj obali,da je tako mnogo zanimljivije i ne plaća se autoput. Da je takođe u manjim mestima jeftiniji smeštaj.

Šta obavezno da obiđem na putu,mesta,plaže,muzeje?:turista:

I još jedna stvar da li vam je neko tražio međunarodnu dozvolu?:mellow2:

Voleo bih da dobijem što više odgovora u narednih desetak dana,ni sam ne znam gde bih.

Hvala svima unapred!!!:klap:

Izmenjeno (joe69)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da ti je poslednja opcija najskuplja, bez obzira što vas ide četvoro, i što biste podelili trošak...

Ako planiraš izlaske i prevashodno samo to, uz poneku plažu, onda definitivno Laganas... mada i Barselona ne zaostaje u tome... i malo je drugačiji način zezanja...

Na Skiatosu nisam bila, ali je bio jedna od opcija za ovo leto, i odustala sam zbog preskupog trajekta...

A Barselona... e to je nešto prelepo... i mogu ti pomoći samo oko obilazaka, odnosno onog dela šta posetiti u Barseloni, jer sam bila smeštena samo u ovom gradu, i išla sam avionom. Stoga ne znam cene putarina, goriva, hostela usput itd... Pogledaj i moje fototure, ima dosta o Barseloni. A trebala bih da postavim i Zante...

Inače, Barsa je daleko skuplja od Grčke i grčkih ostrva... Recimo... jedan "polu sendvič", podgrejan u mikrotalasnoj je koštao u La Rambli 7,5E... Jeste da sam ti navela najskuplju ulicu u Barsi, ali i ostali delovi ne zaostaju mnogo... Ali zato je grad predivan... Možeš da pogledaš i temu Ljoret, možda tamo da potražiš smeštaj. Razmišljam da postavim i putopis kroz Barsu, samo da nađem malo vremena, pa eto možda pomogne...

Pitaj, ako mogu još nekako pomoći, i odgovoriti na neka pitanja... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba mi preporuka za tocenje goriva u Italiji,Francuskoj i Spaniji.Zadnje OMV pumpe se nalaze u Italiji,pa me interesuje gde se dalje moze tociti gorivo istog kvaliteta kao na OMV pumpama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pred dve godine, preko Azurne Obale, dalje do Barselone, pa niz obalu do Granade, pa preko centralne Spanije do Madrida i San Sebastiana, svuda smo uzimali gorivo kada nam je trebalo i nigde nije bilo loseg kvaliteta. Naprotiv !

Savet : izbegavajte tocenje goriva na autoputu, skuplje je.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2008.sa porodicom isao sam od Beca do BArselone,supruga je imala odmor od samo 12 dana,pa smo odabrali da Barselona bude kraj putovanja,mada mi je Lisabon bio prava zelja.Spavali smo u kampovima,prvo na Lago di Garda,pa u Francusskoj Sete,na kraju u Santa Suzani,kamp je bio Bon Repos.Koliko vidim Azurna obala je dobro opisana,pa se vas necu daviti,no niko ne pominje Sete u Francuskoj,divan ribarski gradic,svakako ga ne treba zaobici.Santa Suzana je dobar izbor za Barselonu,na plazi ste a imate i voz do grada,mi smo to znali,jer smo ranije vec bili tamo.U povratku smo kampovali blizu Djenove,ujutru kratko obisli grad i istog dana stigli u Bec.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ne otvaram novu temu, posto naslov koji mi treba vec postoji, dakle moje pitanje je sledece: kako najjeftnije doci do barselone? Planiram novu godinu provesti tamo, smestaj bih nasao preko booking.com, jedino mi je problem prevoz, kako stici tamo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije li naslov koji ti treba zapravo

?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja bi trebala provesti NG u Barsi :) Kod mene je obrnuta situacija.Nasla sam povoljne karte za nas 4.Ali smjestaj nikako. Ono na sta gledam, je prvo udobnost i cistoca,a onda i lokacija.Pa i nisam toliko zahtjevna kolko je to tesko naci sve zajedno i pri tom da bude povoljno.

Ono sto me izludjuje je kad izbace reklamnu cijenu za odredjeni period,i onda ja ukucam podatke i sve sto treba,a ono mi izbaci neku svemirsku cifru..

Dobrodosao bi predlog , bilo kakva informacija o smjestaju..4-krevetnog apartmana,stana(pogotovo ako je provjereno)..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka