ivanapile

Put u Luksemburg

13 poruka u ovoj temi

Zelim da putujem u Luksemburg, ali nisam nasla ni jednu agenciju kaja bi mi pomogla oko organizacije puta! Zna li neko kako stici do tamo? Kolike su cene prevoza, bilo avion, bus ili voz?

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jedan predlog, doduse sa zakasnjenjem od skoro 2 meseca, ali mozda jos uvek nije kasno. Ako je kasno za Ivanu mozda bude od koristi nekom drugom ko planira da obidje Luksemburg, sto ja od srca preporucujem jer je grad stvarno prelep!

Dakle do Luksemburga mozete tako sto cete nemackom low cost kompanijom german wings leteti od Beograda do Kelna, zatim se prebacite na zeleznicku stanicu u Kelnu odakle imate direktne vozove do Luksemburga. Mozda na prvi pogled deluje komplikovano ali verujte da je veoma jednostavno i vrlo dobro povezano. Sto je najvaznije nije ni puno skupo: povratna karta za jednu osobu do Kelna i nazad preko pomenute agencije je oko 80 – 100 evra sa sve taksama, a povratna karta za voz od Kelna do Luksemburga i nazad je oko 100 evra, s tim sto tu mozete da dobijete znacajan popust prilikom kupovine karte tako da je mene recimo povratna karta za voz do Luksemburga i nazad do Kelna kostala 60 evra po osobi! Znaci u najgorem slucaju ceo put iz Beograda do Luksemburga i nazad kosta vas 180 – 200 evra, a u najboljem slucaju mozete proci i sa nekih 140 evra. Na ove iznose treba dodati jos 15-ak evra za kartu od aerodroma do zeleznicke stanice u Kelnu. Sve informacije o cenama i redu voznje vozova mozete naci na sajtu nemacke zeleznice www.bahn.de

Nadam se da ce ovo nekome koristiti, a ja u svakom slucaju svima preporucujem da posete Luksemburg, necete se pokajati!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pozzz svima!

planiram za koji dan da posetim luxemburg... koji je najlaksi i najednostavniji nacim stici do tamo?

mislio sam da idem autobusom do brisela pa onda iz brisela vozom do luxemburga... da li ima svakodnevnih i cestih vozova na relaciji brisel-luxemburg? ako uzem kartu u jednom pravcu za brisel da li je moguci problemi na granici s obzirom da imam kes kod sebe i platnu karticu kao i rezervaciju hotela?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako si se već opredelio za autobuski prevoz, a polazna stanica ti je Srbija, bliže ti je da ideš autobusom do Metz-a (Francuska), a odatle imaš vozova vrlo često do Luxemburga. Karta u jednom pravcu je 16e. Kada uđeš u EU, a to će biti na HR. ili HUN. granici, više niko te neće pitati za novac (a neće ni na ovim granicama).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pa ne iskljucujem ni avionski prevoz... neki predlog avio prevozom?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Wizzair Beograd - Šarloa, posle vozom do Luxemburga (presedanje u Namur-u). Cene vidi na sajtu Wizza. Za voz ti treba oko 55e povratna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ok hvala na predlozima.... a interesuje me da li ima neki prevoz nedeljom? autobusom,avionom... wizzair ide ponedeljkom i petkom.. autobusi do metz_A idu pon,uto,sre,pet,sub...

i interesuje me da li ima redovnih vozova od metz_a do luxemburga nedeljom???

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prevoz nedeljom?

Wizzair iz Pešte do Šarloa.

Iz Beograda, vozom do Ciriha, što je i jedina direktna železnička veza sa zapadom, pa dalje do Luxemburga. Ima dva direktna voza dnevno iz Ciriha.

Avionom, Beograd - Minhen - Luxemburg (lufthansa). Povratna oko 370e.

Ima redovnih vozova iz Metza do Luxemburga nedeljom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sve ste mi razjasnili,hvala puno!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Možeš do Ciriha avionom, pa od Ciriha do Luksemburga...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav,

Zanima me kako putujete avionom do Luksemburga i sta je najbolja/najjeftinija opcija? Da li postoji low-cost opcija iz Nisa/Beograda/Budimpeste do nekog obliznjeg aerodroma od koga postoji direktni voz ili autobus do Luksemburga ili je najlakse leteti regularnim avio kompanijama iz Beograda (Lufthansa, Swiss Air etc.) - kakva su vasa iskustva sa putovanjem do Luksemburga?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedna od opcija je Temisvar - Brisel Sarloa, povratna karta bude i 10e

Direktno sa tog aerodroma imas autobus koji ide do Luksemburga

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

moje iskustvo s putovanjem u Luksemburg;

autobus Novi Sad - Luksemburg, povratna karta je oko 130 eura, putovanje traje oko 23 sata, prevoznik s kojim sam ja putovala ide svake subote a povratak iz Luksemburga je sredom u 18 h sa autobuske stanice koja se nalazi pored poste a preko puta glavne autobuske i zeleznicke stanice.

brzi nacin je avionom....sa Wizz-om iz Tuzle do Frankfurt Han-a povratna karta je bila 65 eura (cena zavisi od vremena kada se rezervise, sto ranija rezervacija to jeftinija karta). Let traje nepuna dva sata....sa aerodroma u Frankfurt Hanu imate direktan autobus za Luksemburg, i voznja autobusom traje dva sata 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26484
    Ukupno tema
    887020
    Ukupno poruka