pedjalon

Sremski Karlovci

191 poruka u ovoj temi

To je jedini put za Strazilovo, a i nije narocito prometan pa ne brinite, ima dosta pesaka i biciklista. Kad krenete od centra, ici cete kroz naselja pa onda negde od polovine puta prestaju kuce, i krece uzivanje u prirodi :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super!!!

Ima jos pitanja-u kojoj ulici je spomenik Vrangelu i Stefaneum? Cuvena apoteka je negde u centru, je li...?

Na mapi pise Stara patrijarsija, je li to Karl.bogoslovija ili Patrij.dvor? Gde se nalaze :-)? Magistrat?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Skoro sve sto ste naveli se nalazi u samom centru, neka vam za orijentaciju sluzi karlovacka gimnazija, pa kad od nje krenete prema cesmi 4 lava, sa desne strane dolazi katolicka crkva, pa saborna crkva, odmah do nje je patrijarsijski dvor, mislim da ulaz u njega nije moguc, ali u dvoriste mozete (kroz dvoriste saborne crkve). Zatim ide bogoslovija, pa sa leve strane ide apoteka. Sto se tice stare patrijarsije, nisam sigurna potpuno ali mislim da se nalazi iza bogoslovije. Do stefaneuma cete doci kad od bogoslovije krenete prema dunavu, doci ce vam sa leve strane :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Milice! ( bez persiranja, molim ;) ) :thankyou: Jedva cekam subotu, bas daaavno sam bila!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratismo se mi :-(...Sta da vam kazem, konacno sam sasvim uzivala u Karlovcima, bili smo 12 sati tamo :-)! Sve smo obisli peske, posto i moram i zelim, naravno, do Fruske Gore nismo stigli, to planiramo sledeci put...

Znate li nekog da izdaje sobe sa kupatilom?

Ja sam se zaljubila u emstasce, iako mi je ovo 3 ili 4 put da ga vidim, ali sada sam bas dosta toga obisla..Mogla bih tamo ziveti, ako en sada, onda kada budem starija godpodja, u svojim sezdesetim godinama :D Prija mi i lepota i tisina i sto se sve moze obici pesice...a nije ni ravno, a ni jako brdovito...Posle takvih tihih mesta, jos vise me nervira Beograd... :udarac:

Upoznali smo i veoma simpaticne ljude, koji su pola godine ovde, poal u Australiji, sedeli s anjima oko sat vremena, slikali se, ispostavilo se da su u istom gradu u AU , kao i moji rodjaci...

Kupila sam divan sesir, rucne izrade i naravno kuglof ;-)

Jedina zamerka je sto nemaju jos neki restoran i cardu kraj Dunava, kafic...Nismo nigde mogli da sednemo jer je u Hotelu Dunav bilo vencanje, aonaj manji deo je naravno bio zauzet ( ne racunam deo koji nije s apogledom na vodu, tu nismo hteli), a na cardi je sve bilo rezervisano jer se odrzavao kotlic...

Nadam se da cemo otici jos jednom ove jeseni :-)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo dve slike, da vas podstaknu da svratite:-)..prva je u kisno jutro, druga je u suncano, rano popodne..:-)

fff.jpg

hh.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Proveri kada je grozdjani bal u Karlovcima. Traje tri dana i nema nikakve veze sa vasarima po Srbiji. Ako ti se vec svidja mesto ovaj bal grozdja ce ti se sigurno svideti. Ja sam jednom slucajno prolazio, svratio i odusevio se.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od 18-21.9.

Bila sam jednom, kao i u Vrscu i u Smederevu...E sada, moj dragi i ja smo malo drugaciji po pitanju ovavih dogadjaja, vise volimo da nema toliko turista u gradu, da nema guzve i da se grad lepse dozivi i bolje vidi kada je manje ljudi...Kada smo bili u subotu, bilo je divno i tiho dok se nisu pojavile 2 vece grupe nasih turista i jedna manja grupa Turaka...Srecom, centar smo fotografisali pre njihovog dolaska, a kada su stigli, mi smo isli do Dvorske baste, vidikovca, Kapele mira, Dunava,...tako smo ih zaobisli ;-) Predvece ih vec nije bilo ;-)...Nismo ni ljubitelji vina ( volimo samo sangriju)...Juce smo pricali svekru gde smo bili i covek 'ladno kaze da razmislja o kupovini neke manje kuce u Backoj, da imaju gde da odu za vikend iz Bg-a...Mi ga nagovaramo da odbere bas Karlovce, mozda i uspemo jer mu se svidelo tamo kada je isao, plus jako voli i Frusku goru... :happy:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve je to lepo, medjutim iz iskustva ti kazem da vikendica treba da je sto blize mestu stanovanja. Ja imam vikendicu na oko 40 km i muka mi je tog puta kad treba ici na dan ili dva. Vise vremena provodim na splavu koji je samo 10 km od kuce.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Grožđenbal treba svakako posetiti. Do pre par godina je izgledao kao vašar jer su u samom centru izlagali svi, od vinara, onih što proizvode med pa do onih što prodaju garderobu, bižuteriju i igračke. Sada je to sasvim drugačija priča. U centru izlažu samo vinari, proizvođači meda i oni što prodaju kuglofe. Svako ko želi da proba vino ili kupi med... ne mora da prolazi kroz dim od roštilja ili šatore sa živom muzikom. Svi ostali se nalaze sa druge strane pruge tj uz dunav. Ja sam karlovčanka i verujte da sam ranijih godina izbegavala ovu manifestaciju baš zato što mi je izgledala kao vašar. Dođite ove godine i uverite se sami.

Izmenjeno (mima1)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve je to lepo, medjutim iz iskustva ti kazem da vikendica treba da je sto blize mestu stanovanja. Ja imam vikendicu na oko 40 km i muka mi je tog puta kad treba ici na dan ili dva. Vise vremena provodim na splavu koji je samo 10 km od kuce.

Mi nemamo splav :-), ta kuca ce biti njihova, a mi cemo dolaziti kada nam odgovara i najcesce kada oni nisu tu, da budemo sami :-) Ja sam navikla sa mojima da idem na nasu vikendicu u blizini Tise, nije daleko kao tvoja, ni kao sto ce ova biti, oko 15km, muz je takodje navikao na jedno drugo mesto, gde su ranije imali vikendicu, plus, svakog meseca za 2-3 vikenda zbrisemo negde. Posto nece biti nase, necemo morati ni puno da brinemo o njoj...Ja se iskreno nadam da ce ta lokacija biti Karlovci :-)

Mima, videcu sa muzem dragim sta misli o Grozdjenbalu, bas zbog onoga sto sam napisala, da ne volimo guzvu i da ne idemo zbog vina :-)

Posto si iz Karlovaca, reci mi, sta predstavlja ovaj spomenik? Steta sto nema tablu sa imenom autora i datumom...

Do kada ce trajati sredjivanje gimnazije, deluje mi da se oduzilo...?

Autobus 62 vozi do NS-a, koliko je karta, je l'moze kod vozaca da se uzme ili...? (videli smo ga tri puta :-) )

p8160743.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da se ispravim, ja sam udata karlovčanka i veće neko vreme živim tu.

Šta predstavlja ovaj spomenik ne znam da ti odgovorim. Ranije sam se raspitivala i nisam dobila odgovor, verovatno nisam pitala na pravom mestu. Moj suprug koji se doselio mnogo pre mene takođe ne zna. Baš sam danas malo guglala i nisam našla ni jedan podatak.

Što se tiče gimnazije malo sam zbunjena jer nemam saznanja da se sređuje. Danas sam prošla kraj nje i nisam ništa primetila. Znam da su sređivali onaj parkić ispred glavnog ulaza u gimnaziju ali to je gotovo. Krpili su pukotine na bedemu tj ogradi jedino je ostalo da se okreči. E sad ako si ulazila u dvorište gimnazije tu se možda i nešto radi ali ja to neznam. Možda si mislila da je zrela za renoviranje jer prilično loše izgleda?

Do Karlovaca idu autobusi br. 61 i saobraća do Vinogradarske tj Mitropolita Stratimirovića (to ti je levo gledajući iz centra) i br. 62 koji saobraća do Dudare (prolazi pored gimnazije) i ima još jedana linija koja saobraća do Belila (to ti je put za Stražilovo) ali on ide svega nekoliko puta na dan (mislim dva-tri). Kartu možeš kupiti u autobusu a koja je cena ne znam jer ne koristim gradski prevoz.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala!

Ja sam za bud pitala u buducnosti, ako bi mi zatrebao prevoz, posto muz vozi, a ja ne-ako nam se ostvari zelja da njegovi kupe kucu tamo :-)

Sto se gimnzija tice, u delu dvorisae ispred ulaza je u subotu bilo puno materijala i kanti, pa i u holu gimazije, ali majstore nismo videli...

Poslala sam mail turistickoj org., da ih pitam za spomenik :-)

A znas li sta je ovo u desnom delu slike...?

p8160966.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kapela na katoličkom groblju.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26767
    Ukupno tema
    898021
    Ukupno poruka